Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie, przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133.000,00 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Bezpłatny dostęp tylko dla zarejestrowanych

masz już konto?

  • Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych i akceptuję Regulamin serwisu e-Prawnik.pl (więcej)

  • Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Legalsupport sp. z o.o. informacji handlowej (więcej)

Sprzedaż odziedziczonego mieszkania

PYTANIE: W wyniku zgonu mojej babci moi rodzice nabyli spadek w postaci własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego. Zgodnie z przepisami złożyli w miejscowym Urzędzie Skarbowym wszystkie wymagane przepisami prawa dokumenty niezbędne do uzyskania zwolnienia z podatku od spadków i darowizn - przepisy obowiązują od początku roku 2007 i dotyczą osób dziedziczących w pierwszej linii. Czy istnieje przepis umożliwiający sprzedaż lokalu bez płacenia podatku dochodowego (19%)? Czy istnieje przepis stanowiący o tym, iż po złożeniu oświadczenia w Urzędzie Skarbowym o zamiarze wykorzystania środków pieniężnych pochodzących ze sprzedaży lokalu na cele mieszkaniowe rodzice będą mogli uniknąć płacenia podatku dochodowego? Czy istnieje jakikolwiek inny przepis, aby bez zameldowania w lokalu na pobyt stały przez okres minimum 12 m-cy można byłoby go sprzedać bez płacenia podatku dochodowego? Proszę o podanie podstaw prawnych.

Fragment odpowiedzi specjalisty e-prawnik.pl - ZADAJ PYTANIE:
Zgodnie z obowiązującym do końca 2006 r. art. 21 ust. 1 pkt 32 lit. d) ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, wolne od podatku dochodowego były przychody uzyskane ze sprzedaży nieruchomości (...)

Dalsza część odpowiedzi dostępna po wykupieniu
usługi "Dostęp do treści" od 6,15zł

Jeżeli masz już wykupioną usługę zaloguj się!

UWAGA! TYLKO TERAZ BEZPŁATNY DOSTĘP DO ZASOBÓW e-prawnik.pl
DLA FIRM sprawdź

Czy ten artykuł wyjaśnił wszystkie poszukiwane przez Ciebie informacje prawne?

TAK NIE

* kod otrzymany przez sms (6 znaków)

Aby otrzymać kod, wyślij SMS pod jeden z niżej podanych numerów

Dostęp do treści na 1 godzinę cena 6,15zł

Wyślij SMS na numer: 7568, w treści wpisując EP

Dostęp do treści na 24 godziny cena 11,07zł +VAT

Wyślij SMS na numer: 7968, w treści wpisując EP

Dostęp do treści na 1 miesiąc cena 30,75zł +VAT

Wyślij SMS na numer: 92568, w treści wpisując EP

regulamin

instrukcja obsługi SMS

Po wysłaniu SMS'a otrzymasz odpowiedź zawierającą specjalny kod dostępu, który należy wpisać w okienku logowania. Kod umożliwia przeglądanie wszystkich treści w portalu e-prawnik.pl

Zapoznaj się z regulaminem usługi. Aby skorzystać z usługi musisz mieć poprawnie skonfigurowaną obsługę plików cookie.

Wysyłając SMS na w/w numery wyrażam zgodę na otrzymywanie od Legalsupport sp. z o.o. informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 2 Ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drog± elektroniczną (Dz.U. Nr 144, poz. 1204) na podany numer telefonu komórkowego.

Podobne Opinie Prawne

  • Ogólne zasady dziedziczenia

    Jakie są ogólne zasady dziedziczenia? Spadek jest to ogół praw i obowiązków należących do spadkodawcy. W jego skład wchodzą nie tylko prawa i obowiązki, ale także ekspektatywy (...)

  • Zrzeczenie się dziedziczenia

    Planuję małżeństwo z konkubentem (jesteśmy ze sobą ćwierć wieku). Mieszkamy i nadal będziemy mieszkali w moim mieszkaniu, będącym moim odrębnym majątkiem. Z poprzedniego małżeństwa posiadam (...)

  • Dziedziczenie osobistego majątku małżonka

    W dniu 9.07.1969 r. J.. i W. nabyli aktem notarialnym gospodarstwo rolne zabudowane o pow. 11,11ha od Skarbu Państwa na zasadach wspólności ustawowej. W dniu 6 maja 1970r. zmarła Wanda. pozostawiając (...)

  • Rzeczy nabyte przed małżeństwem a skład spadku

    Właśnie zawarłam związek małżeński. Kto dziedziczy po mnie mieszkanie i lokaty pieniężne nabyte przed zawarciem związku? Chwila nabycia majątku nie decyduje o kolejności dziedziczenia w razie (...)

  • Dziedziczenie przez byłego małżonka

    Pani Y rozwiodła się z panem X i nie przeprowadzając podziału majątku porozwodowego i po kilku latach pani Y zmarła, a pan X zawarł związek małżeński z panią Y1. Po czasie tym zostały ujawnione (...)

 

Komentarze: Sprzedaż odziedziczonego mieszkania

    Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!

Dodaj komentarz

Administratorem danych osobowych jest Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66. Podane przez Użytkownika dane osobowe będą przetwarzane w celu realizacji umowy i w zakresie niezbędnym do świadczenia usług oraz w celach statystycznych. Podanie danych osobowych przez użytkownika jest dobrowolne. Użytkownik ma prawo dostępu do ich treści oraz poprawy.

Pomoc prawna online

Zaufało nam już:
  • 0
  • 2
  • 0
  • 2
  • 4
  • 5
  • 0
  • osób

Opinie naszych klientów

  • Paweł Kazana

    ocena usługi:

    jestem po dużym wrażeniem za udzielenie mi odpowiedzi na zadanie pytanie. 14 stron pisma rozwiało moje wszelkie wątpliowsci i teraz jestem spokojniejszy i na pewno skorzystam nastepnym razem z Panstwa porady bo warto. Polecam wszytskim
  • Jadwiga

    ocena usługi:

    Szybko i profesjonalnie. Wyrazy szacunku
  • Stanisław Wojciech Echilczuk

    ocena usługi:

  • ewelina

    ocena usługi:

    Porada udzielona w sposób bardzo przejrzysty i czytelny, powołując się na konkretne przepisy. Pełen profesjonalizm. Bardzo dziękujemy za szybką odpowiedź.
  • Ewa S.

    ocena usługi:

    Opinia Nr 144564 bardzo profesjonalna i rzeczowa, bardzo dziękuję Państwu za pomoc. Polecę Państwa usługi innym i gdy będę miała jeszcze jakiś problem napewno z przyjemnoscią skorzystam. Pozdrawiam Ewa S.
  • Małgorzata

    ocena usługi:

    Opinia bardzo profesjonalna, godna polecenia .Bardzo dziękuję, będę polecała Państwa usługi wszystkim znajomym.
  • Zosia

    ocena usługi:

    Profesjonalne, przede wszystkim rzeczowo i w ustalonym czasie ? zostałam klientem e-prawnika.
  • anna

    ocena usługi:

    jestem specyficznie nastawiona na usług e...ale e-prawnik bardzo ale to bardzo pozytywnie mnie zaskoczył.
  • Mirosław

    ocena usługi:

    Witam, Dotyczy porady prawnej ID 144073nr. Jestem bardzo zadowolony zudzielonej porady. Jest ona profesjonalna, wyczerpującz i obszerna. Polecam wszystkim korzyslanie z usług e-prawnik Pozdrawiam Mirosław Ś.
  • Ela C.

    ocena usługi:

    Bardzo dziekuje, rzeczowa, dokladna i wyczerpujaca odpowiedz. Tak trzymać ! Inne firmy prawnicze nie udzielaja tak wyczerpujacych odpowiedzi ( a korzystałam z innych równierz ).Konkurencja daleko w tyle !!! Jak najbardziej polecam !
  • Mada

    ocena usługi:

    Jestem zadowolony z przedstawionej opinii , polecam profesjonalizm do przedstawienia realnej sytuacji prawnej
  • Marek

    ocena usługi:

    Szybko i profesjonalnie.Jestem bardzo zadowolony
  • Aleksander

    ocena usługi:

    Opinia przygotowana, szybko i jest wyczerpująca. Otrzymałem więcej informacji niż od adwokata przez pól roku. Polecam i zapewne jeszcze nie raz skorzystam. Aleksander
  • Marian

    ocena usługi:

    Szybko i profesjonalna opinia, polecam Marian
  • ss

    ocena usługi:

    Jestem zadowolona z wykonanej usługi.Opinia przedstawiona w sposób czytelny i rzetelny. Polecam korzystanie z e-prawnik.pl
  • Bogusław

    ocena usługi:

  • Elżbieta

    ocena usługi:

    Opinię sporządzony szybko i profesjonalnie. Bardzo dobry kontakt z biurem. Jestem zadowolona z wykonanej usługi. E 2912

Porady prawne

  • Opodatkowanie sprzedaży odziedziczonego mieszkania

    Czy wpłacając podatek od spadków za otrzymane po rodzicach mieszkanie, czy przy sprzedaży tego mieszkania też się płaci podatek? Mieszkanie 53m2 mogłoby być zwolnione (...)

  • Podatek od sprzedaży nieruchomości

    Zaciągnąłem kredyt na kupno mieszkania w wysokości 100000 zł. Po dwóch latach spłaty kredytu żona otrzymała mieszkanie w spadku po swojej mamie obciążone kredytem (...)

  • Podatek od sprzedaży mieszkania małżonków

    Zaciągnąłem kredyt na kupno mieszkania w wysokości 100 000 zł. Po dwóch latach spłaty kredytu żona otrzymała mieszkanie w spadku po swojej mamie obciążone kredytem (...)

  • Spłata kredytu za przychód ze sprzedaży mieszkania

    Sprzedałem mieszkanie. Kwotą uzyskaną ze sprzedaży zapłaciłem zaciągnięty wcześniej kredyt hipoteczny i pozostało mi jeszcze 20000 zł. Mieszkanie zostało sprzedane (...)

  • Podatek od sprzedaży mieszkania

    Czy po 1,5 roku użytkowania mieszkania mogę je sprzedać nie płacąc podatku od sprzedaży? Jeżeli nie, to jak wysoki jest ów podatek?

Artykuły

Śledź najnowsze informacje


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane