Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie, przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133.000,00 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Bezpłatny dostęp tylko dla zarejestrowanych

masz już konto?

  • Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych i akceptuję Regulamin serwisu e-Prawnik.pl (więcej)

  • Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Legalsupport sp. z o.o. informacji handlowej (więcej)

Sprzedaż zwolniona

PYTANIE: Spółka zaczęła działalność w październiku 2006 r. Spółka jest zarejestrowana dla celów VAT, jednak w okresie 10-12.06 wykonywała tylko sprzedaż zwolnioną. W październiku spółka wykazała VAT naliczony, a sprzedaż zwolnioną wykonała dopiero w listopadzie. Czy deklaracja VAT-7 za 10/6 powinna zostać skorygowana i nie powinniśmy wykazywać w niej VAT naliczonego? Czy jest konieczne szacunkowe uzgodnienie z naczelnikiem urzędu skarbowego proporcji, w jakiej można odliczyć VAT naliczony, czy też spółka, bez tego uzgodnienia, nie powinna w ogóle wykazywać VAT naliczonego?

Fragment odpowiedzi specjalisty e-prawnik.pl - ZADAJ PYTANIE:
Ustawa o podatku VAT określa terminy, w których podatnik ma prawo do odliczenia podatku z otrzymanych faktur i innych dokumentów. Prawo do tego odliczenia powstaje (art. 86 ust. 10 ustawy o VAT):  w (...)

Dalsza część odpowiedzi dostępna po wykupieniu
usługi "Dostęp do treści" od 6,15zł

Jeżeli masz już wykupioną usługę zaloguj się!

UWAGA! TYLKO TERAZ BEZPŁATNY DOSTĘP DO ZASOBÓW e-prawnik.pl
DLA FIRM sprawdź

Czy ten artykuł wyjaśnił wszystkie poszukiwane przez Ciebie informacje prawne?

TAK NIE

* kod otrzymany przez sms (6 znaków)

Aby otrzymać kod, wyślij SMS pod jeden z niżej podanych numerów

Dostęp do treści na 1 godzinę cena 6,15zł

Wyślij SMS na numer: 7568, w treści wpisując EP

Dostęp do treści na 24 godziny cena 11,70zł +VAT

Wyślij SMS na numer: 7968, w treści wpisując EP

Dostęp do treści na 1 miesiąc cena 30,75zł +VAT

Wyślij SMS na numer: 92568, w treści wpisując EP

regulamin

instrukcja obsługi SMS

Po wysłaniu SMS'a otrzymasz odpowiedź zawierającą specjalny kod dostępu, który należy wpisać w okienku logowania. Kod umożliwia przeglądanie wszystkich treści w portalu e-prawnik.pl

Zapoznaj się z regulaminem usługi. Aby skorzystać z usługi musisz mieć poprawnie skonfigurowaną obsługę plików cookie.

Wysyłając SMS na w/w numery wyrażam zgodę na otrzymywanie od Legalsupport sp. z o.o. informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 2 Ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drog± elektroniczną (Dz.U. Nr 144, poz. 1204) na podany numer telefonu komórkowego.

Podobne Opinie Prawne

  • Sprzedaż samochodu poleasingowego a korekta VAT

    Wykupiłam na fakturę z dn. 29.11.2007 r. samochód osobowy poleasingowy za kwotę 7672,13 zł netto + VAT 1687,87 = 9360,00 zł brutto. Samochód był wprowadzony do środków trwałych i amortyzowany. (...)

  • Faktura zaliczkowa na sprzedaż zwolnioną z VAT

    Sprzedaję działkę zabudowaną, która z mocy ustawy zwolniona jest z podatku VAT. Na rzecz tej sprzedaży nabywca uiścił już trzy zaliczki o łącznej kwocie stanowiącej 60% wartości całkowitej. (...)

  • Sprzedaż używanego samochodu a VAT

    Właścicel firmy chce sprzedać samochód firmowy kupiony na kredyt - kredytu jeszcze całkowicie nie uregulował, chociaż zamierza go w całości spłacić przed sprzedażą samochodu. Samochód jest (...)

  • PCC od sprzedaży kiosku

    Dokonuję sprzedaży kiosku (grunt był dzierżawiony), w ramach działalności stanowił środek trwały. Na tę transakcję wystawiłem fakturę VAT ze stawką zw. Czy nabywca musi opłacać PCC? Zgodnie (...)

 

Komentarze: Sprzedaż zwolniona

    Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!

Dodaj komentarz

Administratorem danych osobowych jest Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66. Podane przez Użytkownika dane osobowe będą przetwarzane w celu realizacji umowy i w zakresie niezbędnym do świadczenia usług oraz w celach statystycznych. Podanie danych osobowych przez użytkownika jest dobrowolne. Użytkownik ma prawo dostępu do ich treści oraz poprawy.

Pomoc prawna online

Zaufało nam już:
  • 0
  • 2
  • 0
  • 1
  • 7
  • 4
  • 6
  • osób

Opinie naszych klientów

  • Ela C.

    ocena usługi:

    Bardzo dziekuje, rzeczowa, dokladna i wyczerpujaca odpowiedz. Tak trzymać ! Inne firmy prawnicze nie udzielaja tak wyczerpujacych odpowiedzi ( a korzystałam z innych równierz ).Konkurencja daleko w tyle !!! Jak najbardziej polecam !
  • Mada

    ocena usługi:

    Jestem zadowolony z przedstawionej opinii , polecam profesjonalizm do przedstawienia realnej sytuacji prawnej
  • Marek

    ocena usługi:

    Szybko i profesjonalnie.Jestem bardzo zadowolony
  • Aleksander

    ocena usługi:

    Opinia przygotowana, szybko i jest wyczerpująca. Otrzymałem więcej informacji niż od adwokata przez pól roku. Polecam i zapewne jeszcze nie raz skorzystam. Aleksander
  • Marian

    ocena usługi:

    Szybko i profesjonalna opinia, polecam Marian
  • ss

    ocena usługi:

    Jestem zadowolona z wykonanej usługi.Opinia przedstawiona w sposób czytelny i rzetelny. Polecam korzystanie z e-prawnik.pl
  • Bogusław

    ocena usługi:

  • Elżbieta

    ocena usługi:

    Opinię sporządzony szybko i profesjonalnie. Bardzo dobry kontakt z biurem. Jestem zadowolona z wykonanej usługi. E 2912
  • Marcin

    ocena usługi:

    Bardzo profesjonalne podejście do zapytania klienta. Opinia przedstawiona w sposób czytelny i rzeczowy, poparta przepisami prawnymi. Jestem w pełni zadowolony z tej usługi. Polecam!
  • Bożena G.

    ocena usługi:

    Rzetelna opinia prawna przedstawiona w sposób czytelny i zrozumiały.Polecam wszystkim korzystanie z e-prawnika.
  • Artur

    ocena usługi:

    Szybko, profesjonalnie, polecam !
  • Małgorzata

    ocena usługi:

    Kolejny już raz skorzystałam z usług e-prawnik.pl i z całą pewnością niejednokrotnie jeszcze skorzystam. Jak zawsze rzeczowe i wyczerpujące potraktowanie tematu, w podsumowaniu cenne wskazówki i wnioski. Dziękuję i polecam.
  • natalia

    ocena usługi:

    Bardzo szybka i sprawna ocena, bardzo mi pomogła. Dziękuję
  • okael

    ocena usługi:

    Logistycznie i merytorycznie - b. profesjonalnie Będę korzystał z opinii e-prawnik.pl Polecam innym potrzebującym rzetelnej porady prawnej Wiesław S.
  • Antoni

    ocena usługi:

    Jestem zadowolony z pracy biura i profesjonalności .W przyszłości będę też z niego korzystał. Antoni
  • Dorota

    ocena usługi:

    Bardzo szybki i sprawny kontakt.Opinia rzetelna i profesjonalna.Polecam.
  • koniczynka

    ocena usługi:

    Bardzo dobra, rzetelna opinia prawna poparta przepisami prawnymi. Szczerze polecam ten portal. Bardzo dziękuję .

Porady prawne

  • Sprzedaż samochodu a korekta VAT

    Prowadzę działalność gospodarczą i rozliczam się na zasadach ogólnych. VAT rozliczam na zasadzie proporcji, gdyż występuje u mnie zarówno sprzedaż opodatkowana, (...)

  • Obowiązek korekty podatku odliczonego po zakończeniu roku

    Czy każdy podatnik ("VAT-owiec") zobowiązany jest do zrobienia korekty w pierwszej deklaracji za 2005 rok? Nie szacowałem w 2004 roku żadnych kwot dotyczących VAT-u. (...)

  • Sprzedaż samochodu poleasingowego a korekta VAT

    Wykupiłam na fakturę z dn. 29.11.2007 r. samochód osobowy poleasingowy za kwotę 7672,13 zł netto + VAT 1687,87 = 9360,00 zł brutto. Samochód był wprowadzony do środków (...)

  • Sprzedaż mieszana a odliczenie VAT

    W mojej działalności gospodarczej występują dwa rodzaje sprzedaży: opodatkowana i zwolniona. Przy sporządzaniu co miesięcznych deklaracji VAT stosuję szacunkowy współczynnik (...)

  • Podatek VAT przy sprzedaży działek

    Jestem właścicielem kilku działek rolnych. Chcę sprzedać cztery działki - ale nie w całości tylko połowę każdej z nich. Będzie to jednorazowa sprzedaż, jednej (...)

Artykuły

Śledź najnowsze informacje


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane