Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie, przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133.000,00 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Bezpłatny dostęp tylko dla zarejestrowanych

masz już konto?

  • Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych i akceptuję Regulamin serwisu e-Prawnik.pl (więcej)

  • Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Legalsupport sp. z o.o. informacji handlowej (więcej)

Zgłoszenie nowego adresu firmy

Pytanie: Jestem osobą fizyczną prowadzącą działalność gospodarczą w zakresie pośrednictwa finansowego. W związku z rozwojem firmy w grudniu 2006 r. otworzyłem kolejne (drugie) biuro (punkt sprzedaży) pod nowym adresem. Czy w związku z tym powinienem ten fakt zgłosić do urzędu skarbowego? Czy może wystarczy, że mam zgłoszoną siedzibę firmy (zakład główny), w której skupia się podstawowa działalność mojej firmy? Czy grożą mi jakieś konsekwencje (np. karno-podatkowe), jeżeli nie dokonam ewentualnie wymaganych zgłoszeń, jak również jeżeli dokonam je dopiero po kilku miesiącach? Czy mogę zgłosić nowy adres jedynie do urzędu skarbowego, czy koniecznym jest uprzednia aktualizacja wpisu do ewidencji działalności gospodarczej? Chciałbym zaznaczyć, że co miesiąc otrzymuję fakturę za wynajem lokalu, którą księguję sobie w koszty oraz w VAT w prowadzonej działalności, jak również ponoszę inne koszty, które obciążają ten nowy punkt (biuro) sprzedaży.

Odpowiedź specjalisty e-prawnik.pl - ZADAJ PYTANIE:

Formularz NIP-1 (Zgłoszenie identyfikacyjne / zgłoszenie aktualizacyjne osoby fizycznej prowadzącej samodzielnie działalność gospodarczą) zawiera rubrykę C.5.2 „Adresy pozostałych miejsc wykonywania działalności” (oprócz adresu głównego miejsca wykonywania działalności wskazanego w rubryce C.5.1). Zgodnie z objaśnieniem do rubryki C.5.2 w zgłoszeniu identyfikacyjnym należy podać pozostałe adresy wszystkich miejsc, w których osoba fizyczna wykonuje działalność, a w zgłoszeniu aktualizacyjnym - stosownie do okoliczności i zmian.

Podatnik lub płatnik, który wbrew obowiązkowi nie dokonuje w terminie zgłoszenia identyfikacyjnego albo aktualizacji objętych nim danych albo też podaje w nim dane niezgodne ze stanem rzeczywistym lub niepełne, podlega karze grzywny za wykroczenie skarbowe (art. 81 ust. 1 Kodeksu karnego skarbowego).

Zgodnie z art. 9 ust. 1 ustawy o zasadach ewidencji i identyfikacji podatników i płatników, podatnicy mają obowiązek aktualizowania danych objętych zgłoszeniem identyfikacyjnym przez dokonanie zgłoszenia aktualizacyjnego do właściwego naczelnika urzędu skarbowego co do zasady nie później niż w terminie 30 dni od dnia, w którym nastąpiła zmiana danych (podatnicy podatku od towarów i usług - nie później niż w terminie 14 dni od dnia, w którym nastąpiła zmiana danych.

Na ogół urzędy skarbowe wymagają, aby podstawą zgłoszenia nowego miejsca wykonywania działalności gospodarczej było zaświadczenie o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej, stąd może być konieczna uprzednia aktualizacja danych (wskazanie kolejnego miejsca wykonywania działalności) również w tej ewidencji.

Czy ten artykuł wyjaśnił wszystkie poszukiwane przez Ciebie informacje prawne?

TAK NIE

Zobacz także:

 

Komentarze: Zgłoszenie nowego adresu firmy

    Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!

Dodaj komentarz

Administratorem danych osobowych jest Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66. Podane przez Użytkownika dane osobowe będą przetwarzane w celu realizacji umowy i w zakresie niezbędnym do świadczenia usług oraz w celach statystycznych. Podanie danych osobowych przez użytkownika jest dobrowolne. Użytkownik ma prawo dostępu do ich treści oraz poprawy.

Pomoc prawna online

Zaufało nam już:
  • 0
  • 2
  • 0
  • 5
  • 6
  • 1
  • 8
  • osób

Opinie naszych klientów

  • BRGFCA

    ocena usługi:

    Dziękuję za wyczerpującą i profesjonalną opinię w mojej sprawie. Cena nie wysoka, a termin realizacji szybki. Ja zapewne skorzystam jeszcze nie raz z Państwa usług. Polecam je również innym. Pozdrawiam z wyrazami szacunku. Barbara.
  • Urszula

    ocena usługi:

  • Grażyna

    ocena usługi:

    Bardzo rzetelna firma. Korzystam już trzeci raz i jestem bardzo zadowolona. Polecam. Grażyna
  • Grażyna

    ocena usługi:

    Bardzo rzetelna firma. Korzystam już trzeci raz i jestem bardzo zadowolona. Polecam. Grażyna
  • AGNIESZKA

    ocena usługi:

  • Aleksandra

    ocena usługi:

    Uprzejmnie dziękuję za udzielenie mi profesjonalnej porady prawnej wraz z wniskiem do sądu, jestem w pełni zadowolona i rozwiały mi się wszystkie wątpliwości. Będę korzystała dalej z Państa usług . Pozdrawiam, z wyrazami szacunka. A. Leszczyńska
  • Jolanta

    ocena usługi:

    Dziękuję Państwu za pomoc.Rzetelna,fachowa porada.Z poważaniem Jolanta Jankowska
  • Jozef Ewa Czapczuk

    ocena usługi:

    Rewelacyjnie,solidnie i uczciwie pmogliscie mi Panstwo kolejny raz !dziekuje,polecam innym !
  • Izabela

    ocena usługi:

    Witam profesjonalna szybka rzetelna porada polecam życzę powodzenia zespołowi e-prawnik.pl Izabela
  • Ewa

    ocena usługi:

    Bardzo fachowa,wyczerpująca i przystępnie napisana opinia . Polecam!
  • Emilia

    ocena usługi:

    Dziękuję bardzo za wyczerpującą i konkretną poradę, która upewniła mnie w moich racjach dotyczących odsetek ustawowych od przeterminowanego czynszu. Wasza opinia jest mi bardzo pomocna w argumentacji z pracownikiem administracji. Na pewno skorzystam z dalszej pomocy. Pozdrawiam, z wyrazami szacunku..
  • Nina

    ocena usługi:

    Opinia została sporzadzona profesjonalnie i w terminie. Cena przystępna w stosunku do jakości. Polecam. Nina Kania
  • elwira11

    ocena usługi:

    Bardzo dziękuje za profesjonalna opinie, fachowa kancelaria, na pełno skorzystam jeszcze nie raz. Z wyrazami szacunku Elwira S.
  • JOZEF MOSKAL

    ocena usługi:

  • hokagena

    ocena usługi:

    Chciałabym podziękować za otrzymane opinie ,porady i wnioski do sądu w sprawie zasiłku macierzyńskiego mojej córki. Sprawę po roku dzięki Waszej pomocy wygraliśmy. ZUS wypłacił córce wszystkie zaległe świadczenia i to z odsetkami . Jestem ogromne wdzięczna za pomoc i profesjonalne załatwienie sprawy. Jesteście wspaniali. Nie wiem gdzie mogę zamiescic moja opinie dlatego pisze w ten sposób
  • Aleksandra

    ocena usługi:

    Jestem pod dużym wrażeniem za udzielenie mi odpowiedzi. Opinia jest profesjonalna , rzeczowa i konkretna udzielona w spsób przejzysty i czytelny. Bardzo solidna Kancelaria, fachowa wiedza. Bardzo dziękuję Państwu za pomoc i szybką odpowiedź. Będę korzystala dalej z Panstwa usługi i polecala wszystkim Z wyrazami szacunku. A. Leszczyńska
  • Marcin

    ocena usługi:

    Dziękuję, opinia potwierdziła się w 100%

Porady prawne

  • Zgłoszenie drugiego biura do ewidencji

    Jestem osobą fizyczną prowadzącą działalność gospodarczą w zakresie pośrednictwa finansowego. W związku z rozwojem firmy w grudniu 2006 r. otworzyłem drugie biuro (...)

  • Zgłoszenie adresu magazynu

    W prowadzonej jednoosobowej firmie budowlanej wynajmuję mały magazyn, w którym trzymane są niewielkie ilości materiałów budowlanych, nie prowadzę tam innej aktywności (...)

  • Tajemnica korespondencji jako dobro osobiste

    Przez okres 1,5 roku wynajmowaliśmy mieszkanie pewnej firmie X dla jej pracownika, rok temu wygasła umowa najmu, firma nie wynajmuje już mieszkania. Jednak do tej pory (...)

  • Obowiązki wspólnika występującego ze spółki cywilnej

    Czy wystąpienie wspólnika ze spółki cywilnej rodzi po jego stronie urzędowe obowiązki?

  • spółka cywilna-zamiana adresu

    Spółka cywilna dokonała zmiany adresu prowadzenia działalności, każdy ze wspólników dokonał odpowiedniego zgłoszenia w urzędzie gminy, czy gmina poinformuje o ww. (...)

Artykuły

Śledź najnowsze informacje


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane