Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie, przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133.000,00 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Bezpłatny dostęp tylko dla zarejestrowanych

masz już konto?

  • Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych i akceptuję Regulamin serwisu e-Prawnik.pl (więcej)

  • Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Legalsupport sp. z o.o. informacji handlowej (więcej)

Ciąża a umowa o pracę na czas określony

Pytanie: Kobieta ciężarna podpisala umowę o pracę na czas określony do 1 lutego 2004 roku. Poród nastapi 25 lutego 2004 roku. Do kiedy ulegnie przedłużeniu umowa o pracę?

Odpowiedź specjalisty e-prawnik.pl - ZADAJ PYTANIE:

Zgodnie z treścią art. 177 § 3 Kodeksu pracy umowa o pracę zawarta na czas określony (z wyjątkiem umowy o pracę na czas określony zawartej w celu zastępstwa pracownika w czasie jego usprawiedliwionej nieobecności w pracy) , która uległaby rozwiązaniu po upływie trzeciego miesiąca ciąży, ulega przedłużeniu do dnia porodu. Tak więc, jeżeli poród nastąpi 25 lutego 2004 roku, przedstawiona w stanie faktycznym umowa o pracę wygaśnie właśnie w tym dniu.  

Czy ten artykuł wyjaśnił wszystkie poszukiwane przez Ciebie informacje prawne?

TAK NIE

Zobacz także:

 

Komentarze: Ciąża a umowa o pracę na czas określony

  • Anita 2014-01-13 15:57:13

    Re: Ciąża a umowa o pracę na czas określony

    witam, jestem w ciazy w 3 miesiacu, mam umowe o prace tymczasowa przedluzana co miesiac,wiem ze zwolnienie lekarskie bedzie platne 100 % ale czy po porodzie nie dostane zasilku macierzynskiego??

  • mariola 2011-06-14 07:56:30

    Re: Ciąża a umowa o pracę na czas określony

    Witam. jestem w ciąży ,termin rozwiązania planowany jest na początek lutego 2012, umowa o pracę kończy sie 31.12.2011. Czy pracodawca może przedłuzyć mi umowe tylko na czas macieżyńskiego?

  • magdalena 2011-05-13 10:17:12

    Re: Ciąża a umowa o pracę na czas określony

    Witam jestem na urlopie wychowawczym do 20.05.2011 r. i do tego terminu mam umowę na czas określony , obecnie jestem w czwartym tygodniu ciąży, czy pracodawca przydłuży mi umowę, czy mogę iść na zwolnienie lekarskie jeżeli ciąża jest zagrożona,Proszę o odpowiedz

  • Kasia 2011-01-24 16:32:04

    Re: Ciąża a umowa o pracę na czas określony

    Witam,jestem w pierwszym miesiącu ciąży i jestem zatrudniona na czas określony mianowicie do 31.03.2011.Wiem, iż pracodawca musi mi przedłużyć umowe do dnia porodu,macieżyński mi będzie przysługiwał, a co z wychowawczym, czy będę mogła z niego skożystać.Proszę o odpowiedz

  • ania84ulala 2011-01-17 11:55:48

    Re: Ciąża a umowa o pracę na czas określony

    Witam Mam właśnie ten sam problem.Otóż Firma zatrudniła mnie w sierpniu przez agencje pracy tymczasowej. Umowę miałam przedłużaną z miesiąca na miesiąc. W grudniu dowiedziałam się że jestem w 3 miesiącu ciąży. Firma nie przedłużyła mi już umowy na styczeń. Obecnie jestem na l4 i tak będzie aż do porodu.Dlatego moje pytanie brzmi następująco czy przysługuje mi w takiej sytuacji zasiłek macierzyński? Dzwoniąc do ZUS-U dowiedziałam się, że nie. Na pytanie dlaczego, usłyszałam,że przy zwolnieniach się nie należy. Dlatego chciałam się upewnić czy rzeczywiście tak jest i czy jest wtedy 100% wypłacalne jak przy l4 Proszę o szybką odpowiedź i z góry bardzo dziękuje.

  • aga 2010-04-21 11:18:06

    Re: Ciąża a umowa o pracę na czas określony

    dzień dobry, jestem w pierwszych tygodniach ciąży. Termin mam na 19.01.2011r. Umowę mam na czas określony do 31.08.2011r.(wcześniej miałam umowę na okres próbny-3miesiące.) Dodam tylko,że firma przedłuża umowy na kolejne 3 lata. Moje pytanie brzmi: czy będzie mi przysługiwać wychowawczy? macierzyński? a jak wygląda sprawa z L4? (dodam,że pierwszą ciąże musialam przeleżeć)a co z podpisaniem umowy? pozdrawiam AGA proszę o odpowedz na podany email: tulipan8@tlen.pl

  • samoa202 2009-12-14 10:38:34

    Re: Ciąża a umowa o pracę na czas określony

    Witam!jestem w poczatkujacej ciazy mam umowe o prace tymczasowa na czas okreslony dostaje umowe co miesiac.Chciałam sie dowiedziec jakie mam prawa musze zaniesc zaswiadczenie ze jestem w ciazy i strasznie sie boje! Prosze o pomoc moj adres;samoa202@wp.pl

  • Asia 2009-11-20 11:48:44

    Re: Ciąża a umowa o pracę na czas określony

    Witam..jestem w początkującej ciąży,a mam umowę na czas określony do końca marca 2010r.Co mi się należy?Wiem,że muszą mi przedłużyć umowę do końca ciąży,ale co dalej??Czy należy mi się macierzyńskie i wychowawcze??Słyszałam,że jeżeli zdążę na macierzyńskim wypełnić wniosek o wychowawcze to,że muszą mi przedłużyć umowę do końca wychowawczego,mimo,że umowa kończy mi się już za 4 miesiące a jestem w pierwszych tygodniach ciąży..Proszę o pomoc na adres e-mail.:Sprezynka1988@wp.pl.

  • Angie 2009-09-13 16:26:49

    Re: Ciąża a umowa o pracę na czas określony

    Witam mam problem pracuje przez agencje pracy tymczasowej gdzie umowy dostaje co dwa tygodnie prace zaczęłam jakieś 2 tygodnie temu po czym dowiedziałam się ze jestem w ciąży przez ostatnie 2 lata nigdzie nie pracowałam tylko poświeciłam się wychowywaniu pierwszego dziecka. chciałam się dowiedzieć co teraz przysługuje mi na ta umowę czy za zwolnienie lekarskie będę miała płacone i czy przysługuje mi macierzyńskie ... jakie mam prawa i ile muszę pracować


Dodaj komentarz

Administratorem danych osobowych jest Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66. Podane przez Użytkownika dane osobowe będą przetwarzane w celu realizacji umowy i w zakresie niezbędnym do świadczenia usług oraz w celach statystycznych. Podanie danych osobowych przez użytkownika jest dobrowolne. Użytkownik ma prawo dostępu do ich treści oraz poprawy.

Pomoc prawna online

Zaufało nam już:
  • 0
  • 2
  • 0
  • 5
  • 5
  • 1
  • 4
  • osób

Opinie naszych klientów

  • BRGFCA

    ocena usługi:

    Dziękuję za wyczerpującą i profesjonalną opinię w mojej sprawie. Cena nie wysoka, a termin realizacji szybki. Ja zapewne skorzystam jeszcze nie raz z Państwa usług. Polecam je również innym. Pozdrawiam z wyrazami szacunku. Barbara.
  • Urszula

    ocena usługi:

  • Grażyna

    ocena usługi:

    Bardzo rzetelna firma. Korzystam już trzeci raz i jestem bardzo zadowolona. Polecam. Grażyna
  • Grażyna

    ocena usługi:

    Bardzo rzetelna firma. Korzystam już trzeci raz i jestem bardzo zadowolona. Polecam. Grażyna
  • AGNIESZKA

    ocena usługi:

  • Aleksandra

    ocena usługi:

    Uprzejmnie dziękuję za udzielenie mi profesjonalnej porady prawnej wraz z wniskiem do sądu, jestem w pełni zadowolona i rozwiały mi się wszystkie wątpliwości. Będę korzystała dalej z Państa usług . Pozdrawiam, z wyrazami szacunka. A. Leszczyńska
  • Jolanta

    ocena usługi:

    Dziękuję Państwu za pomoc.Rzetelna,fachowa porada.Z poważaniem Jolanta Jankowska
  • Jozef Ewa Czapczuk

    ocena usługi:

    Rewelacyjnie,solidnie i uczciwie pmogliscie mi Panstwo kolejny raz !dziekuje,polecam innym !
  • Izabela

    ocena usługi:

    Witam profesjonalna szybka rzetelna porada polecam życzę powodzenia zespołowi e-prawnik.pl Izabela
  • Ewa

    ocena usługi:

    Bardzo fachowa,wyczerpująca i przystępnie napisana opinia . Polecam!
  • Emilia

    ocena usługi:

    Dziękuję bardzo za wyczerpującą i konkretną poradę, która upewniła mnie w moich racjach dotyczących odsetek ustawowych od przeterminowanego czynszu. Wasza opinia jest mi bardzo pomocna w argumentacji z pracownikiem administracji. Na pewno skorzystam z dalszej pomocy. Pozdrawiam, z wyrazami szacunku..
  • Nina

    ocena usługi:

    Opinia została sporzadzona profesjonalnie i w terminie. Cena przystępna w stosunku do jakości. Polecam. Nina Kania
  • elwira11

    ocena usługi:

    Bardzo dziękuje za profesjonalna opinie, fachowa kancelaria, na pełno skorzystam jeszcze nie raz. Z wyrazami szacunku Elwira S.
  • JOZEF MOSKAL

    ocena usługi:

  • hokagena

    ocena usługi:

    Chciałabym podziękować za otrzymane opinie ,porady i wnioski do sądu w sprawie zasiłku macierzyńskiego mojej córki. Sprawę po roku dzięki Waszej pomocy wygraliśmy. ZUS wypłacił córce wszystkie zaległe świadczenia i to z odsetkami . Jestem ogromne wdzięczna za pomoc i profesjonalne załatwienie sprawy. Jesteście wspaniali. Nie wiem gdzie mogę zamiescic moja opinie dlatego pisze w ten sposób
  • Aleksandra

    ocena usługi:

    Jestem pod dużym wrażeniem za udzielenie mi odpowiedzi. Opinia jest profesjonalna , rzeczowa i konkretna udzielona w spsób przejzysty i czytelny. Bardzo solidna Kancelaria, fachowa wiedza. Bardzo dziękuję Państwu za pomoc i szybką odpowiedź. Będę korzystala dalej z Panstwa usługi i polecala wszystkim Z wyrazami szacunku. A. Leszczyńska
  • Marcin

    ocena usługi:

    Dziękuję, opinia potwierdziła się w 100%

Porady prawne

  • Zawiadomienie pracodawcy o ciąży pracownicy

    Umowa o pracę na czas określony ustała 31.12.2003. 12.01.2004 pracownica telefonicznie zawiadomiła, że jest w ciąży. Czy pracodawca ma obowiązek przywrócenia jej (...)

  • Przedłużenie umowy do czasu porodu

    Jestem w 4 miesiącu ciąży. Mam umowę o pracę na czas określony do 8 grudnia. Pracodawca nie chce zawrzeć ze mną kolejnej umowy. Czy pracodawca ma obowiązek przedłużyć (...)

  • Przekształcenie umowy terminowej w bezterminową

    Czy nadal obowiązuje przepis, że trzecia umowa o pracę musi być zawierana na czas nieokreślony?

  • Kolejna umowa na czas określony

    Pracodawca zawarł ze mną trzy umowy na czas określony 1 października 2001 do 31 grudnia 2001 - okres próbny, 1 stycznia 2002 do 30 czerwca 2002 i od 1 lipca 2002 do 31 (...)

  • Przedłużenie umowy do dnia porodu

    Zatrudniłem pracownicę na umowę o pracę na czas określony od 01.02.2007 r. do 30.09.2007 r. Nie zamierzam dalej pracownicy zatrudniać. Pracownica dzisiaj oświadczyła, (...)

Artykuły

Śledź najnowsze informacje


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane