Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie, przy ul. Gabrieli Zapolskiej 36, kod poczt. 30-126, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133.000,00 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Bezpłatny dostęp tylko dla zarejestrowanych

masz już konto?

  • Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych i akceptuję Regulamin serwisu e-Prawnik.pl (więcej)

  • Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Legalsupport sp. z o.o. informacji handlowej (więcej)


Czas pracy nauczyciela kierownika internatu

Pytanie: Stanowisko kierownika internatu piastuje nauczyciel zatrudniony na podstawie mianowania, któremu powierzono funkcję kierownika internatu. Wymiar etatu wychowawcy internatu zgodnie z art.42 karty nauczyciela wynosi 30 godzin wychowawczych tygodniowo, jednak ponieważ osoba ta jest kierownikiem internatu korzysta ze zniżki z tytułu pełnienia funkcji kierowniczych i wymiar jej godzin wychowawczych wynosi 8 tygodniowo, pozostałe godziny wg mnie to godziny na sprawowanie funkcji, która została powierzona w/w osobie. Niestety w żaden sposób nie mogę wyegzekwować czasu pracy w wymiarze 30 godzin tygodniowo ponieważ osoba zatrudniona na stanowisku kierownika internatu pracuje i rozlicza się tylko z 8 godzin tygodniowo, pozostałe traktując jako zniżkę.

Odpowiedź specjalisty e-prawnik.pl - ZADAJ PYTANIE:

Obniżenie tygodniowego wymiaru godzin nauczyciela ze względu na piastowanie przez niego stanowiska kierowniczego jest obowiązkowe i uzależnione od rodzaju i wielkości szkoły oraz warunków pracy. Ma to ten skutek, że wymagany wymiar trzydziestu godzin zostaje zmniejszony o wspomniane osiem, więc nauczyciel powinien rozliczać się z 22 godzin pracy w tygodniu.

Czy ten artykuł wyjaśnił wszystkie poszukiwane przez Ciebie informacje prawne?

TAK NIE

 

Komentarze: Czas pracy nauczyciela kierownika internatu

  • Waldi 2016-06-29 22:00:59

    Re: Czas pracy nauczyciela kierownika internatu

    Czy jako nowy dyrektor od wrzesnia mogę odwołać osobę z funkcji kierownika internatu? Czy muszę dac pracownikowi 3 miesięczy okres wypowiedzenia (ma umowę na czas nieokreslony)? Jakie kroki powinienem podjąć? Dziękuję

  • Kasia 2010-11-17 18:15:25

    Re: Czas pracy nauczyciela kierownika internatu

    A czy wychowawca internatu ma prawo wchodzić do pokoju swoich wychowanków podczas ich nieobecności?

  • marta 2010-09-07 15:54:31

    Re: Czas pracy nauczyciela kierownika internatu

    A czy osobę pełniącą obowiązki kierownika internatu też obowiązuje zniżka godzin? Czy może pełnić tą funkcję mając pełny etat z nadgodzinami?

  • Sławek 2009-10-24 20:54:28

    Re: Czas pracy nauczyciela kierownika internatu

    Czy kierownik internatu może pracować popołudniami?


Dodaj komentarz

Administratorem danych osobowych jest Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Gabrieli Zapolskiej 36. Podane przez Użytkownika dane osobowe będą przetwarzane w celu realizacji umowy i w zakresie niezbędnym do świadczenia usług oraz w celach statystycznych. Podanie danych osobowych przez użytkownika jest dobrowolne. Użytkownik ma prawo dostępu do ich treści oraz poprawy.

Pomoc prawna online

Zaufało nam już:
  • 0
  • 2
  • 8
  • 3
  • 9
  • 7
  • 8
  • osób

Opinie naszych klientów

  • Dariusz

    ocena usługi:

    Porada wyczerpująca.Gorąco polecam. Dziękuję bardzo
  • Zuzanna

    ocena usługi:

    Fajna rzecz taka usługa , cena też do przyjęcia . Cieszę się , że trafiłam na tą stronę surfując po internecie . Polecam gorąco .
  • Barbara

    ocena usługi:

    Usługa wykonan bardzo rzetelnie i terminowo.
  • Marek

    ocena usługi:

    Opinia rzetelna, zrozumiała i kompletna. Jestem bardzo zadowolony. Polecam
  • Iwona

    ocena usługi:

  • Marek

    ocena usługi:

    Szybka, rzeczowa opinia prawna polecam korzystanie z usługi e-prawnika
  • Jaroslaw

    ocena usługi:

    Dziękuję. Dzięki waszej opini wyjaśniło sie wiele rzeczy i zyskałem więcej siły do walki z problemem
  • Andrzej

    ocena usługi:

  • Irek

    ocena usługi:

    Z usług tej kancelarii korzystałem w ciągu kilku lat pięciokrotnie.Niech to świadczy o standardzie tych prawników. Są świetni i daje się wyczuć oprócz fachowości,chęć pomocy. I za to dzięki.Serdecznie pozdrawiam. Podziękowania dla Pana Łukasza z Biura Obsługi.
  • Anna

    ocena usługi:

    Super i solidnie opisane zagadnienia prawne podpart przepisami -doskonale. Troszke czas oczekiwania za dlugi.
  • Marysia

    ocena usługi:

    Porady wasze bardzo mi pomogły,jestem bardzo zadowolona z waszych usług, przez co nie narobię sobie w przyszłości kłopotów. Dziękuję.
  • Violetta

    ocena usługi:

    Polecam usługi e-prawnika. Profesjonalna i rzetelna obsługa. Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź. Pozdrawiam.
  • Witold

    ocena usługi:

    Opinia wyczerpująca ,jestem z niej zadowolony . Dziękuję.
  • Piotr

    ocena usługi:

    Jestem zadowolony z usługi serwisu e-prawnik. Szybko i profesjonalnie zostałem poinformowany o tym, jakie działania prawne mam podjąć. Polecam
  • Longin

    ocena usługi:

    W pełni profesjonalna obsługa w całości satysfakcjonująca i wyczerpująca temat nie pozostawiająca cienia wątpliwości co do celowości działania. Polecam. Longin
  • Wiesław

    ocena usługi:

    Witam.bardzo serdecznie dziękuje za opinie-wyszliście Państwo na przeciw moim oczekiwaniom w sposób optymalny..zdaję sobie sprawę ,że temat ze względu na niedookreśloność prawna wielu elementów był trudny...dołożyliście Państwo staranności i dostałem materiał ,który będzie mi pomocny w walkach ze spółdzielnią...chodzi bowiem o sam proces wyboru metody i obowiązki spóldzielni z tym związane-to jest proces mający swoje wymogi i zamierzam udowodnić,że nie zostały one spełnione. jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam.
  • Bożena

    ocena usługi:

    Serdecznie polecam usługi e-prawnika. Porady rzetelne, szybkie i bez wychodzenia z domu. DZIĘKUJĘ





Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane