Posiadanie przygotowania pedagogicznego

Pytanie:

"Kiedy można powiedzieć, że osoba która ukończyła studia wyższe posiada przygotowanie pedagogiczne?"

Odpowiedź prawnika: Posiadanie przygotowania pedagogicznego

Przez przygotowanie pedagogiczne - należy rozumieć nabycie wiedzy i umiejętności z zakresu psychologii, pedagogiki i dydaktyki szczegółowej, nauczanych w wymiarze nie mniejszym niż 270 godzin w powiązaniu z kierunkiem (specjalnością) kształcenia oraz pozytywnie ocenioną praktyką pedagogiczną - w wymiarze nie mniejszym niż 150 godzin Jednocześnie w przypadku nauczycieli praktycznej nauki zawodu niezbędny wymiar zajęć z zakresu przygotowania pedagogicznego wynosi nie mniej niż 150 godzin. Co najważniejsze o posiadaniu przygotowania pedagogicznego świadczy dyplom ukończenia studiów lub inny dokument wydany przez uczelnię, dyplom ukończenia zakładu kształcenia nauczycieli lub świadectwo ukończenia kursu kwalifikacyjnego.


Zespół prawników
e-prawnik.pl

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

  • Ireneusz 2015-04-06 11:30:34

    Z jednej strony przygotowanie pedagogiczne nieco blokuje dostęp do pożytecznej pracy i rozwoju w zakresie edukacji, a z drugiej okazuje się korzystne dla nauczciela.


Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika