Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie, przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133.000,00 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Bezpłatny dostęp tylko dla zarejestrowanych

masz już konto?

  • Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych i akceptuję Regulamin serwisu e-Prawnik.pl (więcej)

  • Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Legalsupport sp. z o.o. informacji handlowej (więcej)

Umowa na okres próbny a umowa na czas określony

PYTANIE: Po wstąpieniu Polski do Unii zawarłam umowę o prace na czas próbny nieprzekraczający trzech miesięcy. Nie naruszając ciągłości umów zawarte zostały później dwie umowy o prace na czas określony. Czy na podstawie art. 25 kp mogę wnosić, że ta trzecia umowa jest tak naprawdę umową na czas nieokreślony? Wiem, że jest dyrektywa unijna mówiąca o tym, że umowy na czas próbny nie wolno dyskryminować i trzeba traktować je jako także umowę na czas określony (chyba z 1999 r. coś o ramowym porozumieniu itd.) Może jest jakieś orzeczenie SN na ten temat? Jeżeli ten problem nie został rozwiązany w sposób jasny w przepisach to, co na ten temat mówią specjaliści od prawa pracy?

Fragment odpowiedzi specjalisty e-prawnik.pl - ZADAJ PYTANIE:
Kodeks pracy stanowi, że zawarcie kolejnej umowy o pracę na czas określony jest równoznaczne w skutkach prawnych z zawarciem umowy o pracę na czas nieokreślony, jeżeli poprzednio strony dwukrotnie (...)

Dalsza część odpowiedzi dostępna po wykupieniu
usługi "Dostęp do treści" od 6,15zł

Jeżeli masz już wykupioną usługę zaloguj się!

UWAGA! TYLKO TERAZ BEZPŁATNY DOSTĘP DO ZASOBÓW e-prawnik.pl
DLA FIRM sprawdź

Czy ten artykuł wyjaśnił wszystkie poszukiwane przez Ciebie informacje prawne?

TAK NIE

* kod otrzymany przez sms (6 znaków)

Aby otrzymać kod, wyślij SMS pod jeden z niżej podanych numerów

Dostęp do treści na 1 godzinę cena 6,15zł

Wyślij SMS na numer: 7568, w treści wpisując EP

Dostęp do treści na 24 godziny cena 11,70zł +VAT

Wyślij SMS na numer: 7968, w treści wpisując EP

Dostęp do treści na 1 miesiąc cena 30,75zł +VAT

Wyślij SMS na numer: 92568, w treści wpisując EP

regulamin

instrukcja obsługi SMS

Po wysłaniu SMS'a otrzymasz odpowiedź zawierającą specjalny kod dostępu, który należy wpisać w okienku logowania. Kod umożliwia przeglądanie wszystkich treści w portalu e-prawnik.pl

Zapoznaj się z regulaminem usługi. Aby skorzystać z usługi musisz mieć poprawnie skonfigurowaną obsługę plików cookie.

Wysyłając SMS na w/w numery wyrażam zgodę na otrzymywanie od Legalsupport sp. z o.o. informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 2 Ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drog± elektroniczną (Dz.U. Nr 144, poz. 1204) na podany numer telefonu komórkowego.

Podobne Opinie Prawne

  • Kwalifikacja trzeciej umowy na czas określony

    Według art. 25 ze znaczkiem 1 kodeksu pracy, zawarcie kolejnej umowy o pracę na czas określony jest równoznaczne w skutkach prawnych z zawarciem umowy o pracę na czas nieokreślony, jeżeli poprzednio (...)

  • Wygaśnięcie umowy zawartej na okres próbny

    Podjąłem moją pierwszą pracę podpisując umowę na okres próbny. Nie został oznaczony czas jej zakończenia. Wiem na mocy art 25 k.p., że okres próbny nie może przekroczyc 3 miesięcy. Z przyczyn (...)

  • Poinformowanie pracownika o przedłużeniu umowy

    Otrzymałam pracę w Miejskim Ośrodku pomocy społecznej i umowa została zawarta na okres próbny -3 miesięcy. Wkrótce, za kilka dni kończy mi się umowa zawarta na ten okres, ale pracodawca nic nie (...)

  • Umowa na okres próbny przekraczający 3 miesiące

    Pracodawca zawarł ze mną umowę o pracę na okres próbny - 6 miesięcy. Po upływie czterech miesięcy dowiedziałem się, że umowę na okres próbny można zawrzeć na okres co najwyżej na 3 miesięcy. (...)

 

Komentarze: Umowa na okres próbny a umowa na czas określony

    Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!

Dodaj komentarz

Administratorem danych osobowych jest Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66. Podane przez Użytkownika dane osobowe będą przetwarzane w celu realizacji umowy i w zakresie niezbędnym do świadczenia usług oraz w celach statystycznych. Podanie danych osobowych przez użytkownika jest dobrowolne. Użytkownik ma prawo dostępu do ich treści oraz poprawy.

Pomoc prawna online

Zaufało nam już:
  • 0
  • 2
  • 0
  • 1
  • 6
  • 0
  • 2
  • osób

Opinie naszych klientów

  • Ela C.

    ocena usługi:

    Bardzo dziekuje, rzeczowa, dokladna i wyczerpujaca odpowiedz. Tak trzymać ! Inne firmy prawnicze nie udzielaja tak wyczerpujacych odpowiedzi ( a korzystałam z innych równierz ).Konkurencja daleko w tyle !!! Jak najbardziej polecam !
  • Mada

    ocena usługi:

    Jestem zadowolony z przedstawionej opinii , polecam profesjonalizm do przedstawienia realnej sytuacji prawnej
  • Marek

    ocena usługi:

    Szybko i profesjonalnie.Jestem bardzo zadowolony
  • Aleksander

    ocena usługi:

    Opinia przygotowana, szybko i jest wyczerpująca. Otrzymałem więcej informacji niż od adwokata przez pól roku. Polecam i zapewne jeszcze nie raz skorzystam. Aleksander
  • Marian

    ocena usługi:

    Szybko i profesjonalna opinia, polecam Marian
  • ss

    ocena usługi:

    Jestem zadowolona z wykonanej usługi.Opinia przedstawiona w sposób czytelny i rzetelny. Polecam korzystanie z e-prawnik.pl
  • Bogusław

    ocena usługi:

  • Elżbieta

    ocena usługi:

    Opinię sporządzony szybko i profesjonalnie. Bardzo dobry kontakt z biurem. Jestem zadowolona z wykonanej usługi. E 2912
  • Marcin

    ocena usługi:

    Bardzo profesjonalne podejście do zapytania klienta. Opinia przedstawiona w sposób czytelny i rzeczowy, poparta przepisami prawnymi. Jestem w pełni zadowolony z tej usługi. Polecam!
  • Bożena G.

    ocena usługi:

    Rzetelna opinia prawna przedstawiona w sposób czytelny i zrozumiały.Polecam wszystkim korzystanie z e-prawnika.
  • Artur

    ocena usługi:

    Szybko, profesjonalnie, polecam !
  • Małgorzata

    ocena usługi:

    Kolejny już raz skorzystałam z usług e-prawnik.pl i z całą pewnością niejednokrotnie jeszcze skorzystam. Jak zawsze rzeczowe i wyczerpujące potraktowanie tematu, w podsumowaniu cenne wskazówki i wnioski. Dziękuję i polecam.
  • natalia

    ocena usługi:

    Bardzo szybka i sprawna ocena, bardzo mi pomogła. Dziękuję
  • okael

    ocena usługi:

    Logistycznie i merytorycznie - b. profesjonalnie Będę korzystał z opinii e-prawnik.pl Polecam innym potrzebującym rzetelnej porady prawnej Wiesław S.
  • Antoni

    ocena usługi:

    Jestem zadowolony z pracy biura i profesjonalności .W przyszłości będę też z niego korzystał. Antoni
  • Dorota

    ocena usługi:

    Bardzo szybki i sprawny kontakt.Opinia rzetelna i profesjonalna.Polecam.
  • koniczynka

    ocena usługi:

    Bardzo dobra, rzetelna opinia prawna poparta przepisami prawnymi. Szczerze polecam ten portal. Bardzo dziękuję .

Porady prawne

  • Kolejna umowa na czas określony

    Pracodawca zawarł ze mną trzy umowy na czas określony 1 października 2001 do 31 grudnia 2001 - okres próbny, 1 stycznia 2002 do 30 czerwca 2002 i od 1 lipca 2002 do 31 (...)

  • Ciąża a umowa na okres próbny

    Jakie prawa przysługują kobiecie, zatrudnionej na okres próbny, która zaszła w ciążę?

  • Umowa na okres próbny przekraczający 3 miesiące

    Pracodawca zawarł ze mną umowę o pracę na okres próbny - 6 miesięcy. Po upływie czterech miesięcy dowiedziałem się, że umowę na okres próbny można zawrzeć na (...)

  • Umowa na czas określony a umowa na okres próbny

    Pracownik był zatrudniony na podstawie umowy o pracę na okres próbny (jeden raz), a następnie na podstawie umowy na czas określony (jeden raz). Czy następna zawarta (...)

  • Umowa o pracę

    Jeżeli strony dwukrotnie zawarły umowę o pracę na czas określony (przerwa pomiędzy rozwiązaniem poprzedniej a nawiązaniem kolejnej umowy nie przekroczyła 1 miesiąca), (...)

Artykuły

Śledź najnowsze informacje


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane