Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie, przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133.000,00 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Bezpłatny dostęp tylko dla zarejestrowanych

masz już konto?

  • Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych i akceptuję Regulamin serwisu e-Prawnik.pl (więcej)

  • Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Legalsupport sp. z o.o. informacji handlowej (więcej)

Umowa zlecenie a zasiłek dla bezrobotnych

Pytanie: Jestem zatrudniona w firmie na pełnym etacie. 18 sierpnia mija 9 miesięcy od momentu podjęcia przeze mnie zatrudnienia. Od marca do grudnia br. będę pracować na podstawie umowy zlecenia. Czy dzięki niej zyskam 3 miesiące potrzebne do uzyskania zasiłku dla bezrobotnych?

Odpowiedź specjalisty e-prawnik.pl - ZADAJ PYTANIE:

Zgodnie z art. 23 ustawy o zatrudnianiu i przeciwdziałaniu bezrobociu prawo do zasiłku przysługuje bezrobotnemu za każdy dzień kalendarzowy po upływie 7 dni od dnia zarejestrowania się we właściwym powiatowym urzędzie pracy, jeżeli:

  • nie ma dla niego propozycji odpowiedniego zatrudnienia, skierowania do prac interwencyjnych, robót publicznych lub na utworzone dodatkowe miejsce pracy oraz
  • w okresie 18 miesięcy poprzedzających dzień zarejestrowania, łącznie przez okres co najmniej 365 dni (m.in.)

a) był zatrudniony i osiągał wynagrodzenie w kwocie co najmniej najniższego wynagrodzenia, od którego istnieje obowiązek opłacania składki na Fundusz Pracy,

b) wykonywał pracę na podstawie umowy zlecenia albo współpracował przy wykonywaniu tej umowy, jeżeli podstawę wymiaru składki na ubezpieczenie społeczne i Fundusz Pracy stanowiła kwota co najmniej najniższego wynagrodzenia.

Jeżeli zatem wskazane wyżej przesłanki zostały spełnione, to okres zatrudnienia na podstawie umowy zlecenia będzie miał znaczenie dla przyznania zasiłku dla bezrobotnych.

Czy ten artykuł wyjaśnił wszystkie poszukiwane przez Ciebie informacje prawne?

TAK NIE

Zobacz także:

 

Komentarze: Umowa zlecenie a zasiłek dla bezrobotnych

  • bezrobotnna 2011-01-26 09:18:39

    Re: Umowa zlecenie a zasiłek dla bezrobotnych

    przepraszam poprawka ubezpieczona 0d1.12.2009 do 31.12.2010r.

  • bezrobotnna 2011-01-26 09:16:56

    Re: Umowa zlecenie a zasiłek dla bezrobotnych

    witam, od1.12.2009 pracowałam na umowe zlecenie była ona do 30.06.2010r. nastepnie ja przedłużono do 31.12.2010r. w marcu 2010r. poszlam na macierzynski pozniej na wychowawczy,teraz nie jestem juz zatrudniona poniewaz nie przedłużono mi umowy.czy nalezy mi sie zasilek dla bezrobotnych?dodam jeszcze ze jakies skladki byly odprowadzane ponieważ bylam caly czas ubezpieczona do 1.12.2009r. prosze o szybką odp!z gory dziekuje.

  • Marek 2010-09-17 18:08:06

    Re: Umowa zlecenie a zasiłek dla bezrobotnych

    W okresie pobierania zasiłku dla bezrobotnych skierowano mnie na kurs prawa jazdy kat.C.Oraz podjąłem pracę na umowę zlecenie . Czy muszę to zgłosić w PUP?. A jeżeli tego nie zrobiłem , bo nie wiedziałem jakie sankcje mi grożą ?.

  • Marta 2010-06-30 16:11:36

    Re: Umowa zlecenie a zasiłek dla bezrobotnych

    pracowalam na umowe zlecenie przez okres 2 lat przez 7.5 godzin codziennie wolne mialam tylko wtedy kiedy byly swieta panstwowe czy nalezy mi sie zasilek dla bezrobotnych?


Dodaj komentarz

Administratorem danych osobowych jest Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66. Podane przez Użytkownika dane osobowe będą przetwarzane w celu realizacji umowy i w zakresie niezbędnym do świadczenia usług oraz w celach statystycznych. Podanie danych osobowych przez użytkownika jest dobrowolne. Użytkownik ma prawo dostępu do ich treści oraz poprawy.

Pomoc prawna online

Zaufało nam już:
  • 0
  • 2
  • 0
  • 7
  • 2
  • 9
  • 4
  • osób

Opinie naszych klientów

  • Monika

    ocena usługi:

    Bardzo obszerna ocena : rzeczowa, konkretna, wyczerpująca wszystkie prawne opcje. Przynajmniej z mojego punktu widzenia..Poziom świadczonych usług jest niewątpliwie wysoki.Czas oczekiwania na wycenę jest stosunkowo krótki jak również oczekiwanie na opinię prawną.Cena jest przystępna i na pewno adekwatna do jakości świadczonych usług.Kontakt z biurem klienta jest nienaganny. Pełen szacunek dla potencjalnego klienta.Polecam skorzystanie z usług prawników z e-prawnik.pl.
  • Teresa

    ocena usługi:

    Dziękuję za rzetelną opinię. Jest zrozumiała i poparta podstawą prawną. W przyszłości w razie kłopotów prawnych zapewne skorzystam z Państwa usług. Teresa
  • Halina

    ocena usługi:

    Dziekuję za wyczerpujące informacje - są zrozumiałe i poparte odpowiednią podstawą prawną. Jestem bardzo zadowolona.Polecam tę firmę innym.Powodzenia. Halina
  • Zdzisław

    ocena usługi:

    Opinia bardzo profesjonalna. Rozwiewa wszystkie wątpliwości. Gorąco polecam!!!
  • Andrzej

    ocena usługi:

    Korzystam z usług e-prawnik od dość dawna i jak dotychczas nie zawiodłem się. Polecam - Andrzej
  • czarodziejka42

    ocena usługi:

    profesjonalna i rzeczowa opinia . Pollecam .
  • Wanda

    ocena usługi:

    Dziękuję , opinia bardzo rzetelna . W pełni profesjonalna ! Będę polecać wszystkim potrzebującym . Wanda
  • Justyna

    ocena usługi:

  • Marek

    ocena usługi:

    Otrzymana opinia jest dokładna, jestem zadowolony. Polecam. Marek
  • BRGFCA

    ocena usługi:

    Dziękuję za wyczerpującą i profesjonalną opinię w mojej sprawie. Cena nie wysoka, a termin realizacji szybki. Ja zapewne skorzystam jeszcze nie raz z Państwa usług. Polecam je również innym. Pozdrawiam z wyrazami szacunku. Barbara.
  • Urszula

    ocena usługi:

  • Grażyna

    ocena usługi:

    Bardzo rzetelna firma. Korzystam już trzeci raz i jestem bardzo zadowolona. Polecam. Grażyna
  • Grażyna

    ocena usługi:

    Bardzo rzetelna firma. Korzystam już trzeci raz i jestem bardzo zadowolona. Polecam. Grażyna
  • AGNIESZKA

    ocena usługi:

  • Aleksandra

    ocena usługi:

    Uprzejmnie dziękuję za udzielenie mi profesjonalnej porady prawnej wraz z wniskiem do sądu, jestem w pełni zadowolona i rozwiały mi się wszystkie wątpliwości. Będę korzystała dalej z Państa usług . Pozdrawiam, z wyrazami szacunka. A. Leszczyńska
  • Jolanta

    ocena usługi:

    Dziękuję Państwu za pomoc.Rzetelna,fachowa porada.Z poważaniem Jolanta Jankowska
  • Jozef Ewa Czapczuk

    ocena usługi:

    Rewelacyjnie,solidnie i uczciwie pmogliscie mi Panstwo kolejny raz !dziekuje,polecam innym !

Porady prawne

  • Zawieszenie wypłaty alimentów

    Czy osoba zobowiązana do świadczeń alimentacyjnych może po rozwodzie zawiesić ich wypłatę? Do jakiej wysokości komornik może zająć na poczet świadczeń alimentacyjnych (...)

  • Uprawnienia pracownicza dla bezrobotnych

    Proszę o informację, czy czas pobierania zasiłku dla bezrobotnych jest wliczany do nabycia prawa do urlopu, stażu pracy, nagrody jubileuszowej, dodatku za wysługę lat.

  • Składki ZUS dla bezrobotnego a umowa o dzieło

    Czy będąc osobą bezrobotną bez prawa do zasiłku, urząd pracy płaci za mnie zus? Jeżeli tak, to w jakiej wysokości powinien płacić? Czy będąc w w/w sytuacji na (...)

  • Wypowiedzenie umowy o pracę a zasiłek

    Czy w przypadku wypowiedzenia przez pracownika umowy o pracę z zachowaniem 3 miesięcznego okresu przysługuje zasiłek dla bezrobotnych? Czy w przypadku wypowiedzenia na (...)

  • Zasiłek dla bezrobotnych a wypowiedzenie umowy

    Czy jeśli wypowiem umowę o pracę za wypowiedzeniem, będę miał prawo do zasiłku dla bezrobotnych lub po jakim okresie?

Artykuły

Śledź najnowsze informacje


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane