Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie, przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133.000,00 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Bezpłatny dostęp tylko dla zarejestrowanych

masz już konto?

  • Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych i akceptuję Regulamin serwisu e-Prawnik.pl (więcej)

  • Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Legalsupport sp. z o.o. informacji handlowej (więcej)

Urlop wypoczynkowy po urlopie macierzyńskim

PYTANIE: Pracownik przebywał na urlopie macierzyńskim w 2010 roku. Po powrocie do pracy złożył wniosek o urlop wypoczynkowy. Urlop ten będzie trwał do 5 stycznia 2011 roku. Pracownik chce od razu złożyć wniosek na urlop przysługujący na 2011 w wymiarze 26 dni i pójść na urlop wychowawczy. Do końca 2011 roku. Czy może tak zrobić, czy pracodawca musi zgodzić się na taki urlop i czy na obliczenie wymiaru urlopu za rok 2011 ma wpływ to że będzie pozostałą cześć roku 2011 na urlopie wychowawczym?

Fragment odpowiedzi specjalisty e-prawnik.pl - ZADAJ PYTANIE:
Obowiązkiem pracodawcy jest udzielenie pracownikowi urlopu wychowawczego w tym roku, z którym pracownik uzyskał do niego prawo – art. 161 kodeksu pracy. Zgodnie z art. 163 § 3 kodeksu (...)

Dalsza część odpowiedzi dostępna po wykupieniu
usługi "Dostęp do treści" od 6,15zł

Jeżeli masz już wykupioną usługę zaloguj się!

UWAGA! TYLKO TERAZ BEZPŁATNY DOSTĘP DO ZASOBÓW e-prawnik.pl
DLA FIRM sprawdź

Czy ten artykuł wyjaśnił wszystkie poszukiwane przez Ciebie informacje prawne?

TAK NIE

* kod otrzymany przez sms (6 znaków)

Aby otrzymać kod, wyślij SMS pod jeden z niżej podanych numerów

Dostęp do treści na 1 godzinę cena 6,15zł

Wyślij SMS na numer: 7568, w treści wpisując EP

Dostęp do treści na 24 godziny cena 11,07zł +VAT

Wyślij SMS na numer: 7968, w treści wpisując EP

Dostęp do treści na 1 miesiąc cena 30,75zł +VAT

Wyślij SMS na numer: 92568, w treści wpisując EP

regulamin

instrukcja obsługi SMS

Po wysłaniu SMS'a otrzymasz odpowiedź zawierającą specjalny kod dostępu, który należy wpisać w okienku logowania. Kod umożliwia przeglądanie wszystkich treści w portalu e-prawnik.pl

Zapoznaj się z regulaminem usługi. Aby skorzystać z usługi musisz mieć poprawnie skonfigurowaną obsługę plików cookie.

Wysyłając SMS na w/w numery wyrażam zgodę na otrzymywanie od Legalsupport sp. z o.o. informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 2 Ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drog± elektroniczną (Dz.U. Nr 144, poz. 1204) na podany numer telefonu komórkowego.

Podobne Opinie Prawne

  • Wymiar urlopu pracownika niepełnoetatowego

    Jak udzielić pracownikowi zatrudnionemu na 7/8 etatu urlopu wypoczynkowego. Pracownik ten pracuje codziennie po 7 godzin. Wymiar jego proporcjonalny wyniesie 23 dni. Czy będzie to 23 dni jego dobowego (...)

  • Wymiar urlopu pracownika niepełnoetatowego

    Jakie, w świetle nowelizacji kodeksu pracy od 01.01.2004 r., są zasady udzielania urlopu pracownikowi zatrudnionemu na pół etatu (na cały etat przysługiwałoby mu 26 dni), pracującemu co drugi dzień? (...)

  • Urlop proporcjonalny pracownika

    Pracownik zatrudniony od dnia 01.09.2007 r. na umowę o pracę na czas nieokreślony otrzymał w dniu 11.02.2009 r. wypowiedzenie umowy o pracę przez pracodawcę za jednomiesięcznym okresem wypowiedzenia (...)

  • Służba wojskowa a urlop w zakładzie pracy

    Pracownik posiada wymiar urlopu 20 dni. Z dniem 1 lutego 2008 roku został powołany do wojska na 9 miesięcy do odbycia służby wojskowej. Z dniem 20 października złożył pracodawcy wniosek z prośbą (...)

 

Komentarze: Urlop wypoczynkowy po urlopie macierzyńskim

    Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!

Dodaj komentarz

Administratorem danych osobowych jest Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66. Podane przez Użytkownika dane osobowe będą przetwarzane w celu realizacji umowy i w zakresie niezbędnym do świadczenia usług oraz w celach statystycznych. Podanie danych osobowych przez użytkownika jest dobrowolne. Użytkownik ma prawo dostępu do ich treści oraz poprawy.

Pomoc prawna online

Zaufało nam już:
  • 0
  • 2
  • 0
  • 2
  • 2
  • 4
  • 4
  • osób

Opinie naszych klientów

  • Stanisław Wojciech Echilczuk

    ocena usługi:

  • ewelina

    ocena usługi:

    Porada udzielona w sposób bardzo przejrzysty i czytelny, powołując się na konkretne przepisy. Pełen profesjonalizm. Bardzo dziękujemy za szybką odpowiedź.
  • Ewa S.

    ocena usługi:

    Opinia Nr 144564 bardzo profesjonalna i rzeczowa, bardzo dziękuję Państwu za pomoc. Polecę Państwa usługi innym i gdy będę miała jeszcze jakiś problem napewno z przyjemnoscią skorzystam. Pozdrawiam Ewa S.
  • Małgorzata

    ocena usługi:

    Opinia bardzo profesjonalna, godna polecenia .Bardzo dziękuję, będę polecała Państwa usługi wszystkim znajomym.
  • Zosia

    ocena usługi:

    Profesjonalne, przede wszystkim rzeczowo i w ustalonym czasie ? zostałam klientem e-prawnika.
  • anna

    ocena usługi:

    jestem specyficznie nastawiona na usług e...ale e-prawnik bardzo ale to bardzo pozytywnie mnie zaskoczył.
  • Mirosław

    ocena usługi:

    Witam, Dotyczy porady prawnej ID 144073nr. Jestem bardzo zadowolony zudzielonej porady. Jest ona profesjonalna, wyczerpującz i obszerna. Polecam wszystkim korzyslanie z usług e-prawnik Pozdrawiam Mirosław Ś.
  • Ela C.

    ocena usługi:

    Bardzo dziekuje, rzeczowa, dokladna i wyczerpujaca odpowiedz. Tak trzymać ! Inne firmy prawnicze nie udzielaja tak wyczerpujacych odpowiedzi ( a korzystałam z innych równierz ).Konkurencja daleko w tyle !!! Jak najbardziej polecam !
  • Mada

    ocena usługi:

    Jestem zadowolony z przedstawionej opinii , polecam profesjonalizm do przedstawienia realnej sytuacji prawnej
  • Marek

    ocena usługi:

    Szybko i profesjonalnie.Jestem bardzo zadowolony
  • Aleksander

    ocena usługi:

    Opinia przygotowana, szybko i jest wyczerpująca. Otrzymałem więcej informacji niż od adwokata przez pól roku. Polecam i zapewne jeszcze nie raz skorzystam. Aleksander
  • Marian

    ocena usługi:

    Szybko i profesjonalna opinia, polecam Marian
  • ss

    ocena usługi:

    Jestem zadowolona z wykonanej usługi.Opinia przedstawiona w sposób czytelny i rzetelny. Polecam korzystanie z e-prawnik.pl
  • Bogusław

    ocena usługi:

  • Elżbieta

    ocena usługi:

    Opinię sporządzony szybko i profesjonalnie. Bardzo dobry kontakt z biurem. Jestem zadowolona z wykonanej usługi. E 2912
  • Marcin

    ocena usługi:

    Bardzo profesjonalne podejście do zapytania klienta. Opinia przedstawiona w sposób czytelny i rzeczowy, poparta przepisami prawnymi. Jestem w pełni zadowolony z tej usługi. Polecam!
  • Bożena G.

    ocena usługi:

    Rzetelna opinia prawna przedstawiona w sposób czytelny i zrozumiały.Polecam wszystkim korzystanie z e-prawnika.

Porady prawne

  • Urlop wypoczynkowy a urlop macierzyński

    Czy przebywając na urlopie macierzyńskim nabywam prawo do urlopu wypoczynkowego, a jeżeli tak to w jakiej wysokości?

  • Urlop macierzyński, wychowawczy a wypoczynkowy

    Pracownica w czasie urlopu wychowawczego zaszła w ciążę i urodziła dziecko dotyczy to roku 2005. Czy po urlopie macierzyńskim pracownicy przysługuje urlop wypoczynkowy (...)

  • Urlop wypoczynkowy przed urlopem wychowawczym

    Obecnie jestem na urlopie macierzyńskim do dnia 27.02.07. Potem zamierzam wziąć 2 dni urlopu okolicznościowego z tytułu urodzenia dziecka, 2 dni tzw. "na opiekę nad (...)

  • Urlop wypoczynkowy po urlopie macierzyńskim

    Pracownik od 17-06-2006 do 07-02-2007 przebywał na zwolnieniu lekarskim, od 08-02-2007 - do 28-06-2007 - na urlopie macierzyńskim. Wymiar urlopu wypoczynkowego - 26 dni. (...)

  • Wymiar urlopu wypoczynkowego

    Pracownica zatrudniona na pełnym etacie, przebywała na urlopie macierzyńskim do dn. 15 lutego br. Do dnia 23 marca br. wykorzystuje urlop wypoczynkowy za 2010 r. Czy przysługuje (...)

Artykuły


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane