Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie, przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133.000,00 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Bezpłatny dostęp tylko dla zarejestrowanych

masz już konto?

  • Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych i akceptuję Regulamin serwisu e-Prawnik.pl (więcej)

  • Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Legalsupport sp. z o.o. informacji handlowej (więcej)

Wiek a okres ochronny z art. 39 kp

PYTANIE: Czy pracownik urodzony np. 25.06.1949 podlega ochronie o której mowa w art. 39 kodeksu pracy

Fragment odpowiedzi specjalisty e-prawnik.pl - ZADAJ PYTANIE:
Zgodnie z art. 24 ustawy z dnia 17 grudnia 1998 r. o emeryturach i rentach z Funduszu ubezpieczeń społecznych (Dz.U. 2004 r. Nr 39, poz. 353) ubezpieczonym urodzonym po dniu 31 grudnia 1948 r. przysługuje (...)

Dalsza część odpowiedzi dostępna po wykupieniu
usługi "Dostęp do treści" od 6,15zł

Jeżeli masz już wykupioną usługę zaloguj się!

UWAGA! TYLKO TERAZ BEZPŁATNY DOSTĘP DO ZASOBÓW e-prawnik.pl
DLA FIRM sprawdź

Czy ten artykuł wyjaśnił wszystkie poszukiwane przez Ciebie informacje prawne?

TAK NIE

* kod otrzymany przez sms (6 znaków)

Aby otrzymać kod, wyślij SMS pod jeden z niżej podanych numerów

Dostęp do treści na 1 godzinę cena 6,15zł

Wyślij SMS na numer: 7568, w treści wpisując EP

Dostęp do treści na 24 godziny cena 11,07zł +VAT

Wyślij SMS na numer: 7968, w treści wpisując EP

Dostęp do treści na 1 miesiąc cena 30,75zł +VAT

Wyślij SMS na numer: 92568, w treści wpisując EP

regulamin

instrukcja obsługi SMS

Po wysłaniu SMS'a otrzymasz odpowiedź zawierającą specjalny kod dostępu, który należy wpisać w okienku logowania. Kod umożliwia przeglądanie wszystkich treści w portalu e-prawnik.pl

Zapoznaj się z regulaminem usługi. Aby skorzystać z usługi musisz mieć poprawnie skonfigurowaną obsługę plików cookie.

Wysyłając SMS na w/w numery wyrażam zgodę na otrzymywanie od Legalsupport sp. z o.o. informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 2 Ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drog± elektroniczną (Dz.U. Nr 144, poz. 1204) na podany numer telefonu komórkowego.

Podobne Opinie Prawne

  • Ochrona przed utratą pracy nauczyciela mianowanego

    Witam. Jestem nauczycielem mianowanym w szkole ponadgimnazjalnej. Czy przepisy chronią mnie w jakiś sposób przed utratą pracy? Zasadniczo (art. 20 Karty nauczyciela) dyrektor szkoły w razie:1) całkowitej (...)

  • Urlop wychowawczy a ochrona przed zwolnieniem

    W lutym 2009 r. urodziłam dziecko. Obecnie przebywam na urlopie macierzyńskim i po jego zakończeniu zamierzam skorzystać z przysługującego urlopu wypoczynkowego. Następnie chciałabym na 6 miesięcy (...)

  • Ochrona praw pracowniczych za granicą

    Mój narzeczony pracuje w Wielkiej Brytanii, nie ma jeszcze ukończonych 21 lat. Z racji tego zarabia 4,85 funta na godzinę choć inni pracownicy maja 5,35 funta bo są pełnoletnimi pracownikami(maja (...)

  • Ochrona przedemerytalna prezesa zarządu

    Na mocy art. 42 § 4 k.p. wypowiedzenie dotychczasowych warunków pracy lub płacy nie jest wymagane w razie powierzenia pracownikowi, w przypadkach uzasadnionych potrzebami pracodawcy, innej pracy niż (...)

 

Komentarze: Wiek a okres ochronny z art. 39 kp

    Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!

Dodaj komentarz

Administratorem danych osobowych jest Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66. Podane przez Użytkownika dane osobowe będą przetwarzane w celu realizacji umowy i w zakresie niezbędnym do świadczenia usług oraz w celach statystycznych. Podanie danych osobowych przez użytkownika jest dobrowolne. Użytkownik ma prawo dostępu do ich treści oraz poprawy.

Pomoc prawna online

Zaufało nam już:
  • 0
  • 2
  • 0
  • 2
  • 4
  • 8
  • 7
  • osób

Opinie naszych klientów

  • Paweł Kazana

    ocena usługi:

    jestem po dużym wrażeniem za udzielenie mi odpowiedzi na zadanie pytanie. 14 stron pisma rozwiało moje wszelkie wątpliowsci i teraz jestem spokojniejszy i na pewno skorzystam nastepnym razem z Panstwa porady bo warto. Polecam wszytskim
  • Jadwiga

    ocena usługi:

    Szybko i profesjonalnie. Wyrazy szacunku
  • Stanisław Wojciech Echilczuk

    ocena usługi:

  • ewelina

    ocena usługi:

    Porada udzielona w sposób bardzo przejrzysty i czytelny, powołując się na konkretne przepisy. Pełen profesjonalizm. Bardzo dziękujemy za szybką odpowiedź.
  • Ewa S.

    ocena usługi:

    Opinia Nr 144564 bardzo profesjonalna i rzeczowa, bardzo dziękuję Państwu za pomoc. Polecę Państwa usługi innym i gdy będę miała jeszcze jakiś problem napewno z przyjemnoscią skorzystam. Pozdrawiam Ewa S.
  • Małgorzata

    ocena usługi:

    Opinia bardzo profesjonalna, godna polecenia .Bardzo dziękuję, będę polecała Państwa usługi wszystkim znajomym.
  • Zosia

    ocena usługi:

    Profesjonalne, przede wszystkim rzeczowo i w ustalonym czasie ? zostałam klientem e-prawnika.
  • anna

    ocena usługi:

    jestem specyficznie nastawiona na usług e...ale e-prawnik bardzo ale to bardzo pozytywnie mnie zaskoczył.
  • Mirosław

    ocena usługi:

    Witam, Dotyczy porady prawnej ID 144073nr. Jestem bardzo zadowolony zudzielonej porady. Jest ona profesjonalna, wyczerpującz i obszerna. Polecam wszystkim korzyslanie z usług e-prawnik Pozdrawiam Mirosław Ś.
  • Ela C.

    ocena usługi:

    Bardzo dziekuje, rzeczowa, dokladna i wyczerpujaca odpowiedz. Tak trzymać ! Inne firmy prawnicze nie udzielaja tak wyczerpujacych odpowiedzi ( a korzystałam z innych równierz ).Konkurencja daleko w tyle !!! Jak najbardziej polecam !
  • Mada

    ocena usługi:

    Jestem zadowolony z przedstawionej opinii , polecam profesjonalizm do przedstawienia realnej sytuacji prawnej
  • Marek

    ocena usługi:

    Szybko i profesjonalnie.Jestem bardzo zadowolony
  • Aleksander

    ocena usługi:

    Opinia przygotowana, szybko i jest wyczerpująca. Otrzymałem więcej informacji niż od adwokata przez pól roku. Polecam i zapewne jeszcze nie raz skorzystam. Aleksander
  • Marian

    ocena usługi:

    Szybko i profesjonalna opinia, polecam Marian
  • ss

    ocena usługi:

    Jestem zadowolona z wykonanej usługi.Opinia przedstawiona w sposób czytelny i rzetelny. Polecam korzystanie z e-prawnik.pl
  • Bogusław

    ocena usługi:

  • Elżbieta

    ocena usługi:

    Opinię sporządzony szybko i profesjonalnie. Bardzo dobry kontakt z biurem. Jestem zadowolona z wykonanej usługi. E 2912

Porady prawne

  • Ochrona emerytalna a wypowiedzenie pracy

    Pracownik 17-go lutego 2014 r. wejdzie w okres ochronny, tzw. emerytalny. Pracodawca, 14 stycznia wręczył dowodnie wypowiedzenie stosunku pracy z 3 miesięcznym okresem (...)

  • Okres ochronny a wcześniejsza emerytura

    Artykuł 39 Kodeksu pracy stanowi, że pracodawca nie może wypowiedzieć umowy o pracę pracownikowi, któremu brakuje nie więcej niż 4 lata do osiągnięcia wieku emerytalnego, (...)

  • Okres ochronny przed emeryturą

    Czy kobiecie, która ukończy 55 lat w lutym 2006 r., a 30-lecie pracy zawodowej 31 sierpnia 2006, przysługuje okres ochronny? Dodać należy, że ta sama kobieta może skorzystać (...)

  • Ochrona przedemerytalna nauczycielki

    Ile lat musi mieć nauczycielka, aby była objęta ochroną przedemerytalną wynikająca z 39 art. Kodeksu pracy, 51-55 czy 56-60?

  • Zakaz wypowiadania umów o pracę

    Czy pracodawca będzie mógł wypowiedzieć umowę o pracę pracownikowi (kobiecie) pomimo że w okresie nie dłuższym niż 2 lata spełni warunki do wcześniejszej emerytury (...)

Artykuły

Śledź najnowsze informacje


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane