Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie, przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133.000,00 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Bezpłatny dostęp tylko dla zarejestrowanych

masz już konto?

  • Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych i akceptuję Regulamin serwisu e-Prawnik.pl (więcej)

  • Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Legalsupport sp. z o.o. informacji handlowej (więcej)

Zatrudnienie a znaczny stopień niepełnosprawności

PYTANIE: Planujemy zatrudnić na stanowisku pomoc kucharza osobę z orzeczeniem znacznego stopnia niepełnosprawności. Jak wynika z orzeczenia o stopniu niepełnosprawności przyczyną niepełnosprawności jest upośledzenie umysłowe (01-U). Orzeczony stopień niepełnosprawności ma charakter trwały i orzeczenie zostało wydane na stałe a niepełnosprawność istnieje od dzieciństwa. We wskazaniach dotyczących odpowiedniego zatrudnienia wpisano "nie wymaga", uczestnictwa w terapii zajęciowej "wymaga", korzystania z systemu środowiskowego wsparcia w samodzielnej egzystencji "wymaga", konieczności stałej lub długotrwałej opieki i pomocy innej osoby w związku ze znacznie ograniczoną możliwością samodzielnej egzystencji "wymaga", konieczności stałego współudziału opiekuna w procesie leczenia, rehabilitacji i edukacji "wymaga". Na skierowaniu na badania wstępne do pracy na prośbę lekarza medycyny pracy wpisaliśmy, że pracownik nie będzie miał styczności z urządzeniami elektrycznymi oraz, że w czasie wykonywania obowiązków nie będzie pozbawiony towarzystwa osób drugich. Przed podpisaniem umowy o pracę musimy zapoznać pracownika z regulaminem pracy, wynagradzania oraz art. 18 indeks 3a do 18 indeks 3e K.P. Mamy wątpliwości czy przepisy, z którymi ten pracownik musi się zapoznać przed podpisaniem umowy o pracę będą dla osoby ze znacznym stopniem niepełnosprawności z przyczyn upośledzenia umysłowego wystarczająco zrozumiałe. W naszej kuchni przygotowuje się posiłki dla uczniów zamieszkujących w Bursie w okresie trwania nauki. Czy możemy zatrudnić takiego kandydata na stanowisku pomoc kuchenna w wymiarze 1/2 etatu gdy lekarz wyda zdolność do pracy?

Fragment odpowiedzi specjalisty e-prawnik.pl - ZADAJ PYTANIE:
Możliwość zatrudnienia osoby, o której Państwo piszą, zależy w istocie od tego, jaka będzie decyzja lekarza medycyny pracy. Jeśli wyda on pozytywną opinię to mogą Państwo tą osobę (...)

Odpowiedź zablokowana

Dostęp do treści na 1 godzinę cena: 6,15zł

Wyślij SMS na numer: 7568, w treści wpisując EP

* kod otrzymany przez sms (6 znaków)

pełna oferta
już od 60 gr dziennie

posiadasz "Dostęp do treści?"


regulamin

instrukcja obsługi SMS

Po wysłaniu SMS'a otrzymasz odpowiedź zawierającą specjalny kod dostępu, który należy wpisać w okienku logowania. Kod umożliwia przeglądanie wszystkich treści w portalu e-prawnik.pl

Zapoznaj się z regulaminem usługi. Aby skorzystać z usługi musisz mieć poprawnie skonfigurowaną obsługę plików cookie.

Wysyłając SMS na w/w numery wyrażam zgodę na otrzymywanie od Legalsupport sp. z o.o. informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 2 Ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. Nr 144, poz. 1204) na podany numer telefonu komórkowego.


Czy ten artykuł wyjaśnił wszystkie poszukiwane przez Ciebie informacje prawne?

TAK NIE

Podobne Artykuły

 

Komentarze: Zatrudnienie a znaczny stopień niepełnosprawności

    Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!

Dodaj komentarz

Administratorem danych osobowych jest Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66. Podane przez Użytkownika dane osobowe będą przetwarzane w celu realizacji umowy i w zakresie niezbędnym do świadczenia usług oraz w celach statystycznych. Podanie danych osobowych przez użytkownika jest dobrowolne. Użytkownik ma prawo dostępu do ich treści oraz poprawy.

Pomoc prawna online

Zaufało nam już:
  • 0
  • 2
  • 0
  • 6
  • 9
  • 7
  • 2
  • osób

Opinie naszych klientów

  • Teresa

    ocena usługi:

    Dziękuję za rzetelną opinię. Jest zrozumiała i poparta podstawą prawną. W przyszłości w razie kłopotów prawnych zapewne skorzystam z Państwa usług. Teresa
  • Halina

    ocena usługi:

    Dziekuję za wyczerpujące informacje - są zrozumiałe i poparte odpowiednią podstawą prawną. Jestem bardzo zadowolona.Polecam tę firmę innym.Powodzenia. Halina
  • Zdzisław

    ocena usługi:

    Opinia bardzo profesjonalna. Rozwiewa wszystkie wątpliwości. Gorąco polecam!!!
  • Andrzej

    ocena usługi:

    Korzystam z usług e-prawnik od dość dawna i jak dotychczas nie zawiodłem się. Polecam - Andrzej
  • czarodziejka42

    ocena usługi:

    profesjonalna i rzeczowa opinia . Pollecam .
  • Wanda

    ocena usługi:

    Dziękuję , opinia bardzo rzetelna . W pełni profesjonalna ! Będę polecać wszystkim potrzebującym . Wanda
  • Justyna

    ocena usługi:

  • Marek

    ocena usługi:

    Otrzymana opinia jest dokładna, jestem zadowolony. Polecam. Marek
  • BRGFCA

    ocena usługi:

    Dziękuję za wyczerpującą i profesjonalną opinię w mojej sprawie. Cena nie wysoka, a termin realizacji szybki. Ja zapewne skorzystam jeszcze nie raz z Państwa usług. Polecam je również innym. Pozdrawiam z wyrazami szacunku. Barbara.
  • Urszula

    ocena usługi:

  • Grażyna

    ocena usługi:

    Bardzo rzetelna firma. Korzystam już trzeci raz i jestem bardzo zadowolona. Polecam. Grażyna
  • Grażyna

    ocena usługi:

    Bardzo rzetelna firma. Korzystam już trzeci raz i jestem bardzo zadowolona. Polecam. Grażyna
  • AGNIESZKA

    ocena usługi:

  • Aleksandra

    ocena usługi:

    Uprzejmnie dziękuję za udzielenie mi profesjonalnej porady prawnej wraz z wniskiem do sądu, jestem w pełni zadowolona i rozwiały mi się wszystkie wątpliwości. Będę korzystała dalej z Państa usług . Pozdrawiam, z wyrazami szacunka. A. Leszczyńska
  • Jolanta

    ocena usługi:

    Dziękuję Państwu za pomoc.Rzetelna,fachowa porada.Z poważaniem Jolanta Jankowska
  • Jozef Ewa Czapczuk

    ocena usługi:

    Rewelacyjnie,solidnie i uczciwie pmogliscie mi Panstwo kolejny raz !dziekuje,polecam innym !
  • Izabela

    ocena usługi:

    Witam profesjonalna szybka rzetelna porada polecam życzę powodzenia zespołowi e-prawnik.pl Izabela

Porady prawne

  • Wymiar urlopu osoby niepełnosprawnej

    Mam wątpliwości dotyczące udzielania urlopu pracownikowi posiadającemu umiarkowany lub znaczny stopień niepełnosprawności. Z przepisów ustawy o rehabilitacji zawodowej (...)

  • Ulga w opłacie za wydanie paszportu

    Wystąpiłam do Starostwa o wydanie paszportu wraz z zastosowaniem ulgi zgodnie z art. 8 Ustawa z dnia 13 lipca 2006 r. o dokumentach paszportowych (ulga dla osób, które (...)

  • Zatrudnienie pracownika niepełnosprawnego

    Mam zamiar zatrudnić osobę od 1 lutego 2007 w pełnym wymiarze czasu pracy na umowę o pracę. Osoba posiada orzeczenie lekarskie o lekkim stopniu niepełnosprawności. (...)

  • Ustalenie niepełnosprawności-zaległe świadczenia

    Matka reprezentująca małoletnią córkę złożyła do sądu odwołanie od Wojewódzkiego Zespołu do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności, który zaliczył dziecko do (...)

  • Prawo do świadczenia urlopowego

    W firmie, w której pracuję co roku było wypłacane świadczenie urlopowe. Zatrudnionych jest tam mniej niż 20 osób. Ponieważ w ubiegłym roku nie skorzystałam z urlopu (...)

Artykuły

  • Rady pracowników w firmach

     25 maja 2006 r. weszła w życie ustawa z dnia 7 kwietnia 2006 r. o informowaniu pracowników i przeprowadzaniu z nimi (...)

Śledź najnowsze informacje


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane