Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie, przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133.000,00 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Bezpłatny dostęp tylko dla zarejestrowanych

masz już konto?

  • Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych i akceptuję Regulamin serwisu e-Prawnik.pl (więcej)

  • Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Legalsupport sp. z o.o. informacji handlowej (więcej)

Zlecenie a umowa o pracę kobiety w ciąży

PYTANIE: Czy kobiecie, która zaszła w ciążę i jest zatrudniona na umowę zlecenie przysługują jakieś prawa? Czy można z nią rozwiązać taką umowę w każdej chwili?

Fragment odpowiedzi specjalisty e-prawnik.pl - ZADAJ PYTANIE:
Umowa zlecenia jest umową cywilnoprawną, dlatego też nie znajdują tutaj zastosowania przepisy chroniące kobietę w ciąży, która zatrudniona jest na podstawie umowy o pracę. Art. 22 § 1 kodeksu (...)

Dalsza część odpowiedzi dostępna po wykupieniu
usługi "Dostęp do treści" od 6,15zł

Jeżeli masz już wykupioną usługę zaloguj się!

UWAGA! TYLKO TERAZ BEZPŁATNY DOSTĘP DO ZASOBÓW e-prawnik.pl
DLA FIRM sprawdź

Czy ten artykuł wyjaśnił wszystkie poszukiwane przez Ciebie informacje prawne?

TAK NIE

* kod otrzymany przez sms (6 znaków)

Aby otrzymać kod, wyślij SMS pod jeden z niżej podanych numerów

Dostęp do treści na 1 godzinę cena 6,15zł

Wyślij SMS na numer: 7568, w treści wpisując EP

Dostęp do treści na 24 godziny cena 11,07zł +VAT

Wyślij SMS na numer: 7968, w treści wpisując EP

Dostęp do treści na 1 miesiąc cena 30,75zł +VAT

Wyślij SMS na numer: 92568, w treści wpisując EP

regulamin

instrukcja obsługi SMS

Po wysłaniu SMS'a otrzymasz odpowiedź zawierającą specjalny kod dostępu, który należy wpisać w okienku logowania. Kod umożliwia przeglądanie wszystkich treści w portalu e-prawnik.pl

Zapoznaj się z regulaminem usługi. Aby skorzystać z usługi musisz mieć poprawnie skonfigurowaną obsługę plików cookie.

Wysyłając SMS na w/w numery wyrażam zgodę na otrzymywanie od Legalsupport sp. z o.o. informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 2 Ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drog± elektroniczną (Dz.U. Nr 144, poz. 1204) na podany numer telefonu komórkowego.

Podobne Opinie Prawne

  • Umowa zlecenia a ochrona pracownicy w ciąży

    Czy pracownicy, pracującej od 4 lat na umowę - zlecenie, która zaszła w ciążę (umowa podpisywana co miesiąc) przysługuje jakiekolwiek świadczenie? Czy możliwe jest, aby pracownica poszła na (...)

  • Ciężarna pracująca na umowę zlecenia a zasiłek

    Mam z pracodawcą podpisaną umowę zlecenie do końca kwietnia. Jestem w ciąży i mam termin porodu wyznaczony na maj. Czy jeżeli mój pracodawca rozwiąże ze mną umowę w kwietniu to czy będzie (...)

 

Komentarze: Zlecenie a umowa o pracę kobiety w ciąży

  • Monika Różycka 2011-05-05 22:13:34

    Re: Zlecenie a umowa o pracę kobiety w ciąży

    witam.pracuje w sklepie z odzierza uzywana i mam umowe o prace do konca sierpnia.jestem w 9 tygodniu ciazy a moj pracodawca wie o tym od tygodnia.gdy dowiedzial sie o moim stanie kilka dni puzniej dal mi wypowiedzenie umowy pod pretekstem redukcji etatow.mam pytanie czy przysuguja mi jakies prawa czy niemam szans zeby mnie nie zwalnial


Dodaj komentarz

Administratorem danych osobowych jest Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66. Podane przez Użytkownika dane osobowe będą przetwarzane w celu realizacji umowy i w zakresie niezbędnym do świadczenia usług oraz w celach statystycznych. Podanie danych osobowych przez użytkownika jest dobrowolne. Użytkownik ma prawo dostępu do ich treści oraz poprawy.

Pomoc prawna online

Zaufało nam już:
  • 0
  • 2
  • 0
  • 2
  • 6
  • 0
  • 4
  • osób

Opinie naszych klientów

  • Paweł Kazana

    ocena usługi:

    jestem po dużym wrażeniem za udzielenie mi odpowiedzi na zadanie pytanie. 14 stron pisma rozwiało moje wszelkie wątpliowsci i teraz jestem spokojniejszy i na pewno skorzystam nastepnym razem z Panstwa porady bo warto. Polecam wszytskim
  • Jadwiga

    ocena usługi:

    Szybko i profesjonalnie. Wyrazy szacunku
  • Stanisław Wojciech Echilczuk

    ocena usługi:

  • ewelina

    ocena usługi:

    Porada udzielona w sposób bardzo przejrzysty i czytelny, powołując się na konkretne przepisy. Pełen profesjonalizm. Bardzo dziękujemy za szybką odpowiedź.
  • Ewa S.

    ocena usługi:

    Opinia Nr 144564 bardzo profesjonalna i rzeczowa, bardzo dziękuję Państwu za pomoc. Polecę Państwa usługi innym i gdy będę miała jeszcze jakiś problem napewno z przyjemnoscią skorzystam. Pozdrawiam Ewa S.
  • Małgorzata

    ocena usługi:

    Opinia bardzo profesjonalna, godna polecenia .Bardzo dziękuję, będę polecała Państwa usługi wszystkim znajomym.
  • Zosia

    ocena usługi:

    Profesjonalne, przede wszystkim rzeczowo i w ustalonym czasie ? zostałam klientem e-prawnika.
  • anna

    ocena usługi:

    jestem specyficznie nastawiona na usług e...ale e-prawnik bardzo ale to bardzo pozytywnie mnie zaskoczył.
  • Mirosław

    ocena usługi:

    Witam, Dotyczy porady prawnej ID 144073nr. Jestem bardzo zadowolony zudzielonej porady. Jest ona profesjonalna, wyczerpującz i obszerna. Polecam wszystkim korzyslanie z usług e-prawnik Pozdrawiam Mirosław Ś.
  • Ela C.

    ocena usługi:

    Bardzo dziekuje, rzeczowa, dokladna i wyczerpujaca odpowiedz. Tak trzymać ! Inne firmy prawnicze nie udzielaja tak wyczerpujacych odpowiedzi ( a korzystałam z innych równierz ).Konkurencja daleko w tyle !!! Jak najbardziej polecam !
  • Mada

    ocena usługi:

    Jestem zadowolony z przedstawionej opinii , polecam profesjonalizm do przedstawienia realnej sytuacji prawnej
  • Marek

    ocena usługi:

    Szybko i profesjonalnie.Jestem bardzo zadowolony
  • Aleksander

    ocena usługi:

    Opinia przygotowana, szybko i jest wyczerpująca. Otrzymałem więcej informacji niż od adwokata przez pól roku. Polecam i zapewne jeszcze nie raz skorzystam. Aleksander
  • Marian

    ocena usługi:

    Szybko i profesjonalna opinia, polecam Marian
  • ss

    ocena usługi:

    Jestem zadowolona z wykonanej usługi.Opinia przedstawiona w sposób czytelny i rzetelny. Polecam korzystanie z e-prawnik.pl
  • Bogusław

    ocena usługi:

  • Elżbieta

    ocena usługi:

    Opinię sporządzony szybko i profesjonalnie. Bardzo dobry kontakt z biurem. Jestem zadowolona z wykonanej usługi. E 2912

Porady prawne

  • Umowa zlecenia a ochrona pracownicy w ciąży

    Czy pracownicy, pracującej od 4 lat na umowę - zlecenie, która zaszła w ciążę (umowa podpisywana co miesiąc) przysługuje jakiekolwiek świadczenie? Czy możliwe jest, (...)

  • Przedłużenie umowy do czasu porodu

    Jestem w 4 miesiącu ciąży. Mam umowę o pracę na czas określony do 8 grudnia. Pracodawca nie chce zawrzeć ze mną kolejnej umowy. Czy pracodawca ma obowiązek przedłużyć (...)

  • Udowodnienie stanu ciąży po okresie wypowiedzenia

    Czy pracodawca ma obowiązek przywrócić do pracy kobietę która po zakończeniu okresu wypowiedzenia (14 dni po zakończeniu) dostarczyła zaświadczenie, że jest w 7 (...)

  • Zawiadomienie pracodawcy o ciąży pracownicy

    Umowa o pracę na czas określony ustała 31.12.2003. 12.01.2004 pracownica telefonicznie zawiadomiła, że jest w ciąży. Czy pracodawca ma obowiązek przywrócenia jej (...)

  • Zlecenie a umowa o pracę kobiety w ciąży

    Czy kobiecie, która zaszła w ciążę i jest zatrudniona na umowę zlecenie przysługują jakieś prawa? Czy można z nią rozwiązać taką umowę w każdej chwili?


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane