Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie, przy ul. Gabrieli Zapolskiej 36, kod poczt. 30-126, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133.000,00 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Bezpłatny dostęp tylko dla zarejestrowanych

masz już konto?

  • Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych i akceptuję Regulamin serwisu e-Prawnik.pl (więcej)

  • Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Legalsupport sp. z o.o. informacji handlowej (więcej)

Zwrot kosztów dojazdu dla Policjanta

Pytanie: Dz.U.02.7.58 USTAWA z dnia 6 kwietnia 1990 r. o Policji: Art. 93. 1. Policjantowi, który zajmuje lokal mieszkalny w miejscowości pobliskiej miejsca pełnienia służby, przysługuje zwrot kosztów dojazdu do miejsca pełnienia służby w wysokości ceny biletów za przejazd koleją lub autobusem. Czy w przypadku zakupu biletu miesięcznego przez policjanta zwrot kosztów zakupu tego biletu może być pomniejszany proporcjonalnie do dni nieobecności w pracy, gdy tych nie mógł przewidzieć w momencie zakupu biletu (np. z powodu choroby, urlopu okolicznościowego, dni wolnych za nadgodziny, itp.)?

Odpowiedź specjalisty e-prawnik.pl - ZADAJ PYTANIE:

Przepis wyraźnie nie wskazuje na to czy chodzi o bilety miesięczne czy jednorazowe. Kwestię rozstrzygać powinny dwa zasadnicze argumenty. Pierwszy - koszty czyli co jest tańsze dla zobowiązanego do zwrotu kosztów dojazdu. Drugi - czy osoba, tu policjant faktycznie ponosi te koszty jest nieistotne (sytuacja hipotetyczna dojazdu do pracy na rowerze), bowiem zwrot takich kosztów się i tak należy, gdy była świadczona praca. Ponieważ wynika z tego, że osoba musiała do pracy dojeżdżać. Tu problem tkwi w tym, że praca nie była świadczona a zatem nie było potrzeby dojazdu do miejsca pracy zatem wynikałoby z tego, iż jest możliwe obniżenie proporcjonalne zwrotu.

Czy ten artykuł wyjaśnił wszystkie poszukiwane przez Ciebie informacje prawne?

TAK NIE

 

Komentarze: Zwrot kosztów dojazdu dla Policjanta

  • max 2014-06-22 18:34:09

    Re: Zwrot kosztów dojazdu dla Policjanta

    Mam pytanie czy zakupując mieszkanie w miejscowości w której pełnie służbę wyklucza mnie to z kosztów dojazdu. Zaznaczam że nie będę tam przebywał tylko w miejscu stałego zameldowania. Proszę o inf

  • aaa 2013-11-06 23:47:08

    Re: Zwrot kosztów dojazdu dla Policjanta

    Witam. Jestem policjantem.Dojeżdżam do pracy gdzie nie ma żadnego środka komunikacji publicznej. Do dojazdu wykorzystuje swój prywatny samochód. Dostawałam zwrot dojazdu od najbliższego przystanku to jest ok 6 km od miejsca zamieszkania i dowiedziałam się iż mam zwrócic koszty dojazdu z poprzednich miesiecy gdyż mi się nie należa bo nie mam bezpośredniego połączenia autobusowego mam 2 przesiadki patrząc na pąłączenie autobusowe. czas dojazdu w jedną stronę nie przekracza 60 min. tłumaczono mi to tym iż takie są przepisy tyle że ustawa o policji zupełnie inaczej to opisuje.Moje pytanie czy prawidłowa i zasadna jest decyzja osoby z kazdr.

  • sawik29 2012-05-29 18:43:45

    Re: Zwrot kosztów dojazdu dla Policjanta

    Witam. Jestem policjantem.Dojeżdżam do pracy gdzie nie ma żadnego środka komunikacji publicznej. Do dojazdu wykorzystuje swój prywatny samochód. Pracodawca zwraca mi pieniądze na zasadzie kosztów przeniesienia naliczana według 1/22 kosztu przejazdu pociągiem osobowym II klasy na danym odcinku tj. ok. 60km (kwota około 170zł miesięcznie) oraz wypłaca mi równoważnik za brak mieszkania. Wypłacana kwota nie pokrywa mi kosztów jakie ponoszę w związku z dojazdami jak również eksploatacją samochodu. Moje pytanie: czy prawidłowo wypłacane są mi pieniądze związane z dojazdami oraz czy istnieje inna mozliwośc naliczania mi kosztów za dojazdy, która pokryłaby moje faktyczne wydatki.

  • policja 2010-11-07 10:21:00

    Re: Zwrot kosztów dojazdu dla Policjanta

    dojezdzam z Obornik samochodem czy należy mi się zwrot kosztów za dojazdy jestem policjantem..


Dodaj komentarz

Administratorem danych osobowych jest Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Gabrieli Zapolskiej 36. Podane przez Użytkownika dane osobowe będą przetwarzane w celu realizacji umowy i w zakresie niezbędnym do świadczenia usług oraz w celach statystycznych. Podanie danych osobowych przez użytkownika jest dobrowolne. Użytkownik ma prawo dostępu do ich treści oraz poprawy.

Pomoc prawna online

Zaufało nam już:
  • 0
  • 2
  • 3
  • 5
  • 4
  • 8
  • 9
  • osób

Opinie naszych klientów

  • tomasz

    ocena usługi:

    W pełni wyczerpująca treść odpowiedzi
  • Seweryn

    ocena usługi:

    Dziękuję za poradę. Bardzo wyczerpująca i dokładna odpowiedź. Mam nadzieję, że pomoże mi ona rozwiązać mój problem. Kontakt również bardzo dobry. Świetna obsługa. Dobrze, że jest taki portal jak e-prawnik. Polecam wszystkim.
  • CZESŁAW

    ocena usługi:

    PORADA USYSTEMATYZOWANA TEMATYCZNIE , KOMPLEKSOWA , NAPISANA W DOSTĘPNYM \" JĘZYKU\". ODPOWIADA KROK PO KROKU NA ZADANE PYTANIA. CO NAJWAŻNIEJSZE - WIEM JAK DALEJ POSTĘPOWAĆ ....POLECAM KORZYSTANIE Z TEJ FORMY . Czesław
  • Maja

    ocena usługi:

  • Paweł

    ocena usługi:

    To jest druga usługa , z której jestem bardzo zadowolony. Opinia zrozumiała, profesjonalna usługa warta polecenia. Dziękuję Paweł.
  • Marian

    ocena usługi:

    Polecam Opinia jasna i zrozumiała jak wszystkie dotychczsowe. Pozdrawiam cały zespół
  • gs

    ocena usługi:

    Dziękuję za opinię .Fajnie ,że można w dość łatwy i szybki sposób otrzymać poradę prawną. Świetna obsługa i kontakt oraz podejście do klienta bardzo profesjonalne , a sama opinia jasna, krótka i zrozumiała.Podoba mi się również to, że po otrzymaniu opini można jeszcze wyjaśnić pewne zagadnienia. Polecam. Pozdrawiam Biuro obsługi klienta i cały Zespół prawników.
  • Bogusław

    ocena usługi:

    Bardzo dziękuję za wnikliwe i profesjonalne wyjaśnienia dotyczące mojej sprawy. Konkluzja rozważań prawnych jest jasna i jednoznaczna, mam nadzieję, że dzięki niej uda mi się zakończyć pozytywnie moją sprawę. Cieszę się, że istnieje tak profesjonalny i życzliwy portal jak e-prawnik.pl. Będę polecał wszystkim. Pozdrawiam serdecznie cały Zespół. Bogusław
  • Maria

    ocena usługi:

    Dziękuję za pomoc. Maria
  • teresa

    ocena usługi:

    Jestem zadwolona z usługi. Otrzymałam wyczerpującą odpowiedź. W razie wątpliwości można \"dopytać\".
  • Paweł

    ocena usługi:

    Jestem bardzo zadowolony z opini,bardzo przejrzysta i zrozumiała .Polecę znajomym .Dziękuję Paweł.
  • Joanna

    ocena usługi:

  • Edward

    ocena usługi:

    Człowiek prosząc o poradę,podświadomie myśli o korzystnym dla niego rozwiązaniu,nie zawsze tak jest,niestety, lecz opinia prawna,wystawiona przez e-prawnik, w sposób czytelny dla nas, pokazuje jak można bronić się przed,mówiąc kolokwialne,oszustami,żerującymi na naszej niewiedzy
  • Zbigniew

    ocena usługi:

    Jestem usatysfakcjonowany szybką, profesjonalną obsługą portalu e-prawnik. Podoba mi się szerokie podejście do rozwiązywanych problemów prawnych, ich uzasadnianie piśmiennictwem, oraz kontakty w celu sprecyzowania tych problemów.
  • Bożena

    ocena usługi:

    Polecam ,fachowa szybka obsługa kompetentni doradcy , szybka odpowiedz pomocna, bez wychodzenia z domu.Wiem jak rozwiązac mój problem dziękuję.
  • Józef

    ocena usługi:

    Opinia w pełni spełniła moje oczekiwania . Zagadnienia zostały opisane wielowątkowo co rozwiało nurtujące mnie wątpliwości. Napisana językiem wystarczająco zrozumiałym.
  • Janusz

    ocena usługi:

    Dziękuję za opinię, chocjaż nie po mojej myśli ale dobra. Cieszy mnie że istnieje coś takiego jak e-prawnik.pl Dzięki Janusz


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane