Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie, przy ul. Gabrieli Zapolskiej 36, kod poczt. 30-126, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133.000,00 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Bezpłatny dostęp tylko dla zarejestrowanych

masz już konto?

 • Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych i akceptuję Regulamin serwisu e-Prawnik.pl (więcej)

 • Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Legalsupport sp. z o.o. informacji handlowej (więcej)


Egzekucja alimentów mimo umorzenia

Pytanie: W czerwcu 2004 roku nastąpił mój rozwód, zasądzono ode mnie alimenty w kwocie 400zl, z powodu ciężkiej sytuacji i po porozumieniu z żona, że zostawię im mieszkanie nie płaciłem ich. Jednak w listopadzie 2005 r żona oddala mnie do komornika za zaległe alimenty na kwotę 3600 zł. Nie wiem skąd taka kwota, bo powinna być wyższa około 7000 zł. Komornik ściągnął mi cześć zaległości, a w tym czasie żona w wyniku porozumienia ze mną wystąpiła z pismem o umorzenie. Dnia 31.12.2005 roku komornik postanowił na podstawie przepisu art. 825 pkt.1 kpc wszczęte przeciwko mnie postępowanie umorzyć, co do alimentów bieżących i zaległych, uzasadnił to tym, że postępowanie egzekucyjne umorzono wobec zapłacenia całej należności. Od 1.01.2006 alimenty opłacam systematycznie na bieżąco, nie mam żadnych zaległości. W 05.2007 r. znowu dostałem pismo o wszczęciu postępowania egzekucyjnego na podstawie tego samego tytułu wykonawczego, co poprzednie, zasądzono mi kwotę 7000 zł + odsetki do 05.2007 1500 zł, w piśmie nie było napisane, za jaki okres są te zaległości, komornik znowu wszedł mi na wypłatę nie dając możliwości wyjaśnienia sytuacji. Złożyłem do sadu skargę na czynności komornicze, że nie dano mi sposobności wyjaśnić sytuacji, że nie wiadomo, za jaki okres ta należność, ze już przecież raz ściągnęli mi za to samo część należności i w związku z tym przynajmniej ta obecna kwota powinna być pomniejszona o to, co już zapłaciłem. Sąd wydał postanowienie o oddaleniu skargi, w uzasadnieniu jest napisane, że nie przedstawiłem komornikowi dokumentu, który wskazywałby, iż zaległość, której egzekucja dotyczy, została zaspokojona, dokumenty przedstawiłem, a z wniosku nie wynikało, za jaki okres jest egzekucja. Chciałbym jeszcze nadmienić, że kiedy chciałem zobaczyć dokumenty u komornika okazało się, że w teczce z moją sprawą nie ma pisma wierzycielki o umorzeniu, powiedzieli mi że jest w archiwum, nie chcieli wydać notki potwierdzającej, że tego dokumentu nie było w aktach. Czy mogę się odwołać od postanowienia sądu i jeśli tak to gdzie, w postanowieniu nie ma takiego pouczenia, poza tym nie było żadnej rozprawy? Czy kwota 7000 tys. nie powinna być pomniejszona o to, co już zapłaciłem? Co znaczy postanowienie o umorzeniu wobec zapłacenia całej należności, czy to oznacza że zapłaciłem i nie mogą tego ściągać jeszcze raz? Czy w związku z umorzeniem, a w chwili obecnej ponownym postanowieniem ściągnięcia należności, odsetki mogą być naliczane, mimo że było umorzenie sprawy? Czy mogę zaskarżyć małżonkę o wyłudzenie pieniędzy, jeśli tak to gdzie?

Fragment odpowiedzi specjalisty e-prawnik.pl - ZADAJ PYTANIE:
Jak informowaliśmy poprzednio, w odpowiedzi Alimenty i manipulowanie córką, była żona ma prawo podjąć na nowo umorzoną egzekucję. Zgodnie z art. 825 pkt. 1 kodeksu postępowania cywilnego organ (...)

Odpowiedź zablokowana

Dostęp do e-prawnik.pl na 24h! za: 10,70zł

Wyślij SMS na numer: 7968, w treści wpisując EP

* kod otrzymany przez sms (6 znaków)

pełna oferta
już od 60 gr dziennie

posiadasz "Dostęp do treści?"


regulamin

instrukcja obsługi SMS

Po wysłaniu SMS'a otrzymasz odpowiedź zawierającą specjalny kod dostępu, który należy wpisać w okienku logowania. Kod umożliwia przeglądanie wszystkich treści w portalu e-prawnik.pl

Zapoznaj się z regulaminem usługi. Aby skorzystać z usługi musisz mieć poprawnie skonfigurowaną obsługę plików cookie.

Wysyłając SMS na w/w numery wyrażam zgodę na otrzymywanie od Legalsupport sp. z o.o. informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 2 Ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. Nr 144, poz. 1204) na podany numer telefonu komórkowego.


Czy ten artykuł wyjaśnił wszystkie poszukiwane przez Ciebie informacje prawne?

TAK NIE

Podobne Artykuły

 

Komentarze: Egzekucja alimentów mimo umorzenia

  Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!

Dodaj komentarz

Administratorem danych osobowych jest Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Gabrieli Zapolskiej 36. Podane przez Użytkownika dane osobowe będą przetwarzane w celu realizacji umowy i w zakresie niezbędnym do świadczenia usług oraz w celach statystycznych. Podanie danych osobowych przez użytkownika jest dobrowolne. Użytkownik ma prawo dostępu do ich treści oraz poprawy.

Pomoc prawna online

Opinie naszych klientów

 • Małgorzata

  ocena usługi:

  wszystkim niezdecydowanym serdecznie polecam portal e-prawnik.Ogromny plus dla portalu, że moja sprawa została bardzo dogłębnie zbadana. Stanowisko prawne i dalsza ścieżka postępowania jasno określona.Wszystkie moje wątpliwości, które nasuwały mi się po otrzymaniu opinii sukcesywnie przez kilka dni zostały wyjaśnione.Drugi ogromny plus za bardzo szybki czas reakcji na moja wysyłana korespondencję.Dzięki kontaktowi z portalem e-prawnik mam poczucie, że nie jestem sama z problemem.Biorąc pod uwagę konkurencyjną na rynku cenę za usługę, z całym przekonaniem mogę potwierdzić, że była tego warta.
 • Z. Wiśniewski

  ocena usługi:

  Jestem wysoce usatysfakcjonowany pracą zespołu e-prawnik.pl Gorąco polecam
 • Renata

  ocena usługi:

 • Damian

  ocena usługi:

 • Zbyszek

  ocena usługi:

  Biuro e-prawnik pomogło w sprawie, za co dziękuje.
 • Agnieszka

  ocena usługi:

  Bardzo trafna i rzeczowa obsługa Polecam wszystkim, którzy potrzebują porady prawnej
 • Sławomir

  ocena usługi:

  Dziękuję za poradę. Bardzo pomocny serwis, rzeczowe odpowiedzi, krótki czas oczekiwania na wycenę opinii. Naprawdę jestem zadowolony. Polecam
 • Wiesława

  ocena usługi:

  Dziękuję..., otrzymałam jasną i profesjonalną odpowiedź polecam Wiesława
 • Adam

  ocena usługi:

  Dzięki bardzo merytorycznej opinii oszczędzono mi przegranej sprawy w Sądzie .
 • Dorota

  ocena usługi:

  polecam, szybko i konkretnie
 • Anna

  ocena usługi:

 • Halina

  ocena usługi:

  Jestem zadowolona, otrzymałam jasną dla mnie jasną odpowiedź. Polecam.
 • Halina

  ocena usługi:

  Jestem zadowolona, otrzymałam jasną dla mnie jasną odpowiedź. Polecam.
 • Katarzyna

  ocena usługi:

  Profesjonalnie i dokladnie.napewno będę jeszcze korzystać. Dziękuję Katarzyna
 • Adam

  ocena usługi:

  Bardzo wyczerpująca opinia, na temat, bez zbędnych komentarzy.
 • Małgorzata

  ocena usługi:

  Bardzo dobra, fachowa obsługa, rzetelne i profesjonalne podejście do tematu, bardzo dziękuję i polecam
 • Piotr

  ocena usługi:

  jestem bardzo zadowolony. pelny profesjonalizm, polecam wszystkim osobom potrzebujacym porady prawnej
Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane