Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie, przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133.000,00 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Bezpłatny dostęp tylko dla zarejestrowanych

masz już konto?

  • Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych i akceptuję Regulamin serwisu e-Prawnik.pl (więcej)

  • Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Legalsupport sp. z o.o. informacji handlowej (więcej)

Nadużywanie władzy rodzicielskiej

Pytanie: Małżeństwo posiadające dwoje dzieci rozwiodło się. Sąd powierzył władzę rodzicielską obydwojgu rodzicom i ustalił miejsce zamieszkania dzieci przy matce. Nie ustalił natomiast sposobu widywania się ojca z dziećmi. W chwili obecnej matka dzieci zastrasza je i utrudnia kontakt z ojcem. Zabrania odbierania telefonów, nie zgadza się, aby zabrał je do siebie na kilka dni (mieszkają w znacznej odległości od siebie - ok. 200 km). Częste widywanie się jest więc utrudnione, ale ojciec chciałby zabierać dzieci do siebie w miarę możliwości, kiedy nie muszą chodzić do szkoły - w długie weekendy, ferie, w okresie świątecznym. Jakie możliwości ma ojciec, aby wyegzekwować swoje prawo do kontaktu z dziećmi? Jeśli w grę wchodzi droga sądowa, to jaki wniosek powinien złożyć i do jakiego sądu? Czy powinien wystąpić np. o opinię psychologa (dzieci bardzo chcą się z nim kontaktować)? Czy przeszkodą będzie fakt, że ojciec ma zaległości w płaceniu zasądzonych alimentów?

Fragment odpowiedzi specjalisty e-prawnik.pl - ZADAJ PYTANIE:
Zgodnie z art. 93 § 1 kodeksu rodzinnego i opiekuńczego, władza rodzicielska przysługuje obojgu rodzicom. Jak wynika z przedstawionego stanu faktycznego, władza rodzicielska nie została ograniczona (...)

Odpowiedź zablokowana

Dostęp do e-prawnik.pl na 24h! za: 10,70zł

Wyślij SMS na numer: 7968, w treści wpisując EP

* kod otrzymany przez sms (6 znaków)

pełna oferta
już od 60 gr dziennie

posiadasz "Dostęp do treści?"


regulamin

instrukcja obsługi SMS

Po wysłaniu SMS'a otrzymasz odpowiedź zawierającą specjalny kod dostępu, który należy wpisać w okienku logowania. Kod umożliwia przeglądanie wszystkich treści w portalu e-prawnik.pl

Zapoznaj się z regulaminem usługi. Aby skorzystać z usługi musisz mieć poprawnie skonfigurowaną obsługę plików cookie.

Wysyłając SMS na w/w numery wyrażam zgodę na otrzymywanie od Legalsupport sp. z o.o. informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 2 Ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. Nr 144, poz. 1204) na podany numer telefonu komórkowego.


Czy ten artykuł wyjaśnił wszystkie poszukiwane przez Ciebie informacje prawne?

TAK NIE

Podobne Artykuły

 

Komentarze: Nadużywanie władzy rodzicielskiej

  • Greg 2012-11-13 12:12:27

    Re: Nadużywanie władzy rodzicielskiej

    Witam moja partnerka odeszla a wlasciwie uciekla przed wlasna choroba z dziecmi .jest w schronisku dla smqatnych matek ,naplotla ruznych klamst wszedzie i nikt niechce mi udzielic informacji na jej temat oraz dzieci . Niechce nawet zebym kontaktowal sie z dziecmi przez tel .. mysli ze jej wszytko wolno ,chce mnie pozbawic mozliwosci kontaktowania sie z dziecmi nawet przez tel.

  • gibi 2010-12-16 05:22:43

    Re: Nadużywanie władzy rodzicielskiej

    to stały numer bab.wszystko msm to samo tylko na inny osiedlu mieszkają...ona lata z nimi i ...wujkiem..?nie wiadomo gdzie nie wiadmo o ktorej .w moimprzypadku jednak to on nic nie ma do powiedzenia bo ma kase dawac .onfrontacji unikają jak ognia.Tez słyszałem wciąż..i w?poniedziałek ja nie moge?wciąż słyszę.Dzieci telefony pozmieniała.nabuntowała że nawet nakaz sądowy by nic nie dał.miota sie bo po swym odejsciu i rozwodzie okazało sie że nic jej nie przysługuje i bida....wszystlo na moich rodzicow było..to taki odwet...ja mam rente pare groszy to alimenty biedne..I tak z głodu zdycha jej wielka miłosc...rozwod z pierwszej sprawy???podaje przepis. 1ubierz sie jak dziwka2.powiedz ze jestes szczesliwa i spełniona i żadnego .majątku nie dorobiliscie sie 3powiedz ze dawno miałas innego...wtedy sąd daje na pierwszej.sprawdzone.szkoda dzieci tylko....pewne jest że w wielu 13-14 lat same uciekną....ja mam tylko jedno pytanie? Jak można byc taką k..obietą i dlaczego miłosc przeradza sie najczęsciej w nienawisc?nic jej nie zrobisz...nie wiadomo co tam sie dzieje a jak sie posledzisz to wyjdzie że nachodzisz i ci prawa zabiorą...beznadzieja...prawnie nic.


Dodaj komentarz

Administratorem danych osobowych jest Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66. Podane przez Użytkownika dane osobowe będą przetwarzane w celu realizacji umowy i w zakresie niezbędnym do świadczenia usług oraz w celach statystycznych. Podanie danych osobowych przez użytkownika jest dobrowolne. Użytkownik ma prawo dostępu do ich treści oraz poprawy.

Pomoc prawna online

Zaufało nam już:
  • 0
  • 2
  • 2
  • 0
  • 5
  • 5
  • 0
  • osób

Opinie naszych klientów

  • Katarzyna

    ocena usługi:

    Opinia jest fachowa, wyczerpujaca i zrozumiala dla osoby, ktora na prawie sie nie zna. Dziekuje
  • Cecylia

    ocena usługi:

    Szybko i fachowo - dziękuję i pozdrawiam cały zespół e-prawnik.pl
  • Marian

    ocena usługi:

    Jest to kolejna opinia prawna,myśle że jak wcześniejsze będzie skuteczna w walce z ZUS-em wcześniej o rentę a teraz o odsetki. Polecam ten Zespół Prawników ze względu na bardzo dobry kontakt i przystępne ceny. Pozdrawiam Marian Przybysz
  • Józef

    ocena usługi:

    Opina została sprządzona w sposób profesjonalny. Bardzo przydatna do załatwienia sprawy.Polecam wszystkim. Serdecznie dziękuję i gorąco polecam. Pozdrawiam
  • Malgorzata

    ocena usługi:

    Bardzo szybka I sprawna obsluga.Wysoka dbalosc o klienta.Polecam kazdemu kto potrzebuje pomocy prawnej w przystepnej cenie. Pozdrawiam Zespol Prawnikow
  • Sylwester K.

    ocena usługi:

    Odpowiedz w praktyce sie sprawdzila lecz trzeba zastrzec ze rozpatrzenie pytania brane jest tylko to z wyceny,pytania tego nie mozna juz rozwijac po wycenie bo juz jest za bardzo rozbudowane i dodatkowo platne.
  • Gizler

    ocena usługi:

    Szybko, fachowo i wyczerpujaco
  • Beata Wiśniewska

    ocena usługi:

    Dzień dobry, chciałabym serdecznie Państwu podziękować za sporządzenie Opinii. Dziękuję za tak szczególowe i dokładne opisanie i wyjaśnienie mojej sprawy. Pozdrawiam i polecam wszystkim
  • Jolanta

    ocena usługi:

    Opina została sprządzona w sposób pfofesjonalny. Bardzo przydatna do załatwienia sprawy.Polecam wszystkim. Serdecznie dziękuję i gorąco pozdrawiam.
  • Teresa

    ocena usługi:

    Opinia na najwyższym poziomie. Bardzo polecam wszystkim potrzebujacym pomocy prawnej.Bardzo miła obsługa klienta. Bardzo dziękuję za pomoc i serdeczne życzenia dla całego zespołu ślę.
  • Zofia K

    ocena usługi:

    Dziękuję za szybką sporządzoną uczciwą opinię i liczę na dalszą współpracę wrazie kłopotów prawnych. Pozdrawiam cały Zespół Prawników Zofia K
  • Irek

    ocena usługi:

    Powiedziałbym że odpowiedź aż nadto wyczerpująca. Dziękuję,pozdrawiam
  • Izabela01

    ocena usługi:

  • Krystian

    ocena usługi:

    Opinia została sporządzona w sposób profesjonalny, jej treść jest dla mnie w pełni wyczerpująca i zrozumiała
  • mirosław

    ocena usługi:

    szybko i solidnie
  • jarek13

    ocena usługi:

    Polecam. Opinia jasna i wyczerpująca.
  • M.Panasiak

    ocena usługi:

    Konkretnie,rzeczowo,profesjonalnie.Wielka oszczędność czasu oraz komfort w czytaniu opinii w domowym zaciszu z możliwością korekty. Jeszcze lepszego Nowego Roku dla całego zespołu e-prawnik ! Wszystkim polecam profesjonalną oraz miłą obsługę klienta.dziękuję bardzo i liczę na dalszą współprace w razie kłopotów-prawnych


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane