Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie, przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133.000,00 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Bezpłatny dostęp tylko dla zarejestrowanych

masz już konto?

  • Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych i akceptuję Regulamin serwisu e-Prawnik.pl (więcej)

  • Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Legalsupport sp. z o.o. informacji handlowej (więcej)

Uprawnienia policji w przypadku utrudniania rodzicowi kontaktów z dzieckiem

Pytanie: Czy wzywanie policji w przypadku utrudniania kontaktów z dzieckiem jest uzasadnione, czy policja może nakazać wydanie dziecka?

Odpowiedź specjalisty e-prawnik.pl - ZADAJ PYTANIE:

Jeżeli osoba pod której pieczą znajduje się dziecko, utrudnia osobie uprawnionej kontakty z dzieckiem, można wezwać Policję, aby ta przynajmniej spisała notatkę ze zdarzenia. Policja nie ma jednak prawnego obowiązku przyjechania na takie wezwanie, ponieważ do obowiązków policji należy (zgodnie z art. 1 ustawy o Policji) przede wszystkim ochrona życia i zdrowia ludzi oraz mienia przed bezprawnymi zamachami naruszającymi te dobra, ochrona bezpieczeństwa i porządku publicznego, w tym zapewnienie spokoju w miejscach publicznych, wykrywanie przestępstw i wykroczeń oraz ściganie ich sprawców, kontrola przestrzegania przepisów porządkowych i administracyjnych związanych z działalnością publiczną lub obowiązujących w miejscach publicznych; Policja wykonuje także inne zadania przewidziane w przepisach szczególnych, nie ma jednak obowiązku interwencji w przypadku nie wykonywania postanowienia sądu cywilnego przez osobę do tego zobowiązaną.

Czy ten artykuł wyjaśnił wszystkie poszukiwane przez Ciebie informacje prawne?

TAK NIE

 

Komentarze: Uprawnienia policji w przypadku utrudniania rodzicowi kontaktów z dzieckiem

  • Ojciec 2014-01-09 16:22:20

    Re: Uprawnienia policji w przypadku utrudniania rodzicowi kontaktów z dzieckiem

    Odnosząc się do tekstu to utrudnianie kontaków z dzieckiem ustanowionych prawomocnym wyrokiem sądu jest wykroczeniem, przestępstwem czy może tylko niestosowaniem się do orzeczenia, które też podlega karze. No dobrze. A co z klauzulą na wyroku sądu - "Wzywa się wszyskich (...) do udzielenia pomocy w realizacji tego orzeczenia(...)". Przecież to dotyczy właśnie takiej sytuacji i POLICJI już po uregulowaniu sytuacji przez sąd. Ja wzywałem Policję i ta albo nie przyjeżdżała albo wręcz ostatecznie groziła mi złożeniem wniosku przeciwko mnie o nieuzasadnione wzywanie Policji. Za którymś razem się wkurzyłem i powiedzialem do dyżurnego przyjmującego zgłoszenie, że to ja złożę na Niego skargę do Policji i sądu za nieudzielenie mi pomocy zgodnie z klauzulą widniejącą w wyroku dodając, że rozmowa jest przecież nagrywana przez nich. Radiowóz był w ciągu niecałych 5 minut i od tamtej pory jest na "zawołanie". Oczywiście nikt drzwi nie wywarza ale efekt osiągnięty po kiklu interwencjach i sprawach w sądzie. I to właśnie dlatego, że były notatki z interwencji Policji i zeznania Policjantów. Bo wczesniej matka sobie, ja sobie a sąd za matką.


Dodaj komentarz

Administratorem danych osobowych jest Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66. Podane przez Użytkownika dane osobowe będą przetwarzane w celu realizacji umowy i w zakresie niezbędnym do świadczenia usług oraz w celach statystycznych. Podanie danych osobowych przez użytkownika jest dobrowolne. Użytkownik ma prawo dostępu do ich treści oraz poprawy.

Pomoc prawna online

Zaufało nam już:
  • 0
  • 2
  • 2
  • 6
  • 7
  • 2
  • 7
  • osób

Opinie naszych klientów

  • Ikar55

    ocena usługi:

    Sprawnie,szybko,wyczerpująco. Polecam
  • Dominik

    ocena usługi:

    Pierwszy raz skorzystałem i nie żałuję. Polecam wszystkim
  • Janusz

    ocena usługi:

    Profesjonalna obsługa klienta - Janusz
  • Elżbieta

    ocena usługi:

    Dziękuję prawnikom biura e-prawnik za sporządzenie opinii rzetelnie i fachowo. To świetna forma uzyskania profesjonalnej porady prawnej. Usługa godna polecenia. Elżbieta
  • Antoni

    ocena usługi:

    usługa super, w pełni moim zdaniem kompletna, a nie droga, dziękuję
  • Ewa

    ocena usługi:

    Już drugi raz korzystam z usług biura e-prawnik. Jest to świetna forma uzyskania profesjonalnej i wyczerpującej opinii prawnej. Bardzo polecam. Ewa-Halina
  • Lech

    ocena usługi:

    Opinia sporzadzona rzetelnie i w/g uzgodnionego terminu. Na poszczególne zapytania w odpowiedzi jest podana podstawa prawna i odpowiedni komentarz pozwalający lepiej zrozumieć temat. Polecam korzystanie z usług kancelarii e-prawnik.
  • Agnieszka

    ocena usługi:

    Opinia szczegółowa , zrozumiała, wyczerpująca . Polecam
  • Ewa

    ocena usługi:

    Zespół e-prawnik stara się mozliwie najbardziej dostosować do potrzeb klienta. Opinia jest zrozumiała, wyczerpująca i podparta odpowiednimi przepisami. Usługa i forma godna polecenia.
  • Danuta

    ocena usługi:

    Bardzo polecam korzystanie z uslug biura e-prawnik
  • Ewa

    ocena usługi:

  • tomasz

    ocena usługi:

  • Wiesław

    ocena usługi:

    Super współpraca .Korzystam już drugi raz .Polecam.Wiesław
  • ALINA

    ocena usługi:

    Bardzo dziękuje zespołowi e-prawnik.pl , za szybką ,rzetelna opinię . Z całą pewnością będę korzystać z ich pomocy . Chodząc do prawników i radców prawnych , w miejscu zamieszkania, nie miałam tak konkretnych opinii . Polecam i bardzo dziękuję Alina.
  • Robert

    ocena usługi:

    Pełny profesjonalizm. Gorąco polecam. I przede wszystkim bardzo dziękuję.
  • Justyna

    ocena usługi:

    Bardzo profesjonalne podejście do problemu klienta. Przystępna cena. Polecam.
  • Katarzyna

    ocena usługi:

    Jest wyczerpująca i warto korzystać z tego typu usługi. Cena przystępna. Korzystanie z tradycyjnych form usług prawnika jest o wiele kosztowniejsza i trwa to o wiele dłużej, a przy tym traci sie czas.Polecam !


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane