Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie, przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133.000,00 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Bezpłatny dostęp tylko dla zarejestrowanych

masz już konto?

  • Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych i akceptuję Regulamin serwisu e-Prawnik.pl (więcej)

  • Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Legalsupport sp. z o.o. informacji handlowej (więcej)

Sprawa spadkowa a uprawomocnienie się orzeczenia

PYTANIE: Odbyła się sprawa spadkowa po zmarłej matce. Sąd orzekł podział majątku 50/50 pomiędzy mną a moją siostrą. Spadek stanowiło mieszkanie w Warszawie. Jak długo trzeba czekać na uprawomocnienie się orzeczenia? Jakie są moje zobowiązania podatkowe (mieszkam na stałe w Kanadzie)?

FRAGMENT ODPOWIEDZI: Zgodnie z art. 363. par. 1 k.p.c., orzeczenie sądu staje się prawomocne, jeżeli nie przysługuje co do niego środek odwoławczy lub inny środek zaskarżenia. Natomiast na mocy (...)

Podobne Opinie Prawne

 

Komentarze: Sprawa spadkowa a uprawomocnienie się orzeczenia

  • 6306 2009-12-04 18:13:27

    Re: Sprawa spadkowa a uprawomocnienie się orzeczenia

    Witam, chętnie dowiedziałabym się z powyższej odpowiedzi, CO WINNO STANOWIĆ DLA MNIE PODSTAWĘ WSKAZANIA WARTOŚCI RYNKOWEJ SPADKU/DAROWIZNY (w wariancie: I grupa dziedziczenia - dzień nabycia spadku przed 31 grudnia 2006 r.) - chciałabym również dowiedzieć się w jakim celu podaje się wartość spadku/darowizny, skoro urząd skarbowy I TAK KIERUJE SIĘ DANYMI Z TABEL(bliżej nieznanego pochodzenia-..? Chętnie dowiedziałabym się czegoś więcej o w/ww "Tabelach" i czy to zgodne z literą prawa -... . Chętnie dowiedziałabym się również: czy jeśli zgłaszam spadek do urzędu skarbowego dziś (po 31.12.2006), a nabyłam go 3 lata temu (tak więc przed 01.01.2007) to oprócz podatku zapłacę odsetki karne, czy też nie -? Czy wartość przedmiotu spadku ma być wyceniona przeze mnie (?) wg dzisiejszej wartości, czy w/g wartości na dzień nabycia spadku -? ((logiczne wydaje się opodatkowanie w/g wartości sprzed 3-ech lat-skoro obowiązują mnie "dawne" przepisy dotyczące opodatkowania i ewentualne odsetki karne (ustawowe),ale w tym kraju rzadko dzieje się coś zgodnego z logiką-...)). Chętnie dowiedziałabym się również, czy jeśli zgłaszam spadek do opodatkowania z 3,5-letnim opóźnieniem, to urząd skarbowy nałoży na mnie karę, czy też nie ma takiego prawa -? Z poważaniem: K.


Dodaj komentarz

Administratorem danych osobowych jest Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66. Podane przez Użytkownika dane osobowe będą przetwarzane w celu realizacji umowy i w zakresie niezbędnym do świadczenia usług oraz w celach statystycznych. Podanie danych osobowych przez użytkownika jest dobrowolne. Użytkownik ma prawo dostępu do ich treści oraz poprawy.

Porady prawne online

Zaufało nam już:
  • 0
  • 1
  • 9
  • 3
  • 2
  • 1
  • 9
  • osób
Zobacz ich opinie:
  • ulan.

    2014-04-15

    Nie miałam zaufania do wyjaśnienia mojej sprawy drogą internetową,jednak ryzyko opłaciło się bo zaoszczędziłam czas ,rozwiałam wszelkie wątpliwości,wiem jakie mam podjąć dalsze kroki i w razie problemów zwrócę się znowu do firmy po poradę.
  • Krzysztof Górecki

    2014-04-16

    Witam , jestem zadowolony z przygotowanej mi opinii , nie ukrywam że byłbym zainteresowany wykonaniem pisma procesowego jakim byłby pozew przeciwegzekucyjny . Proszę o o ewentualną wycenę tej usługi .Z góry serdecznie dziękuję
  • anna.lewińska

    2014-04-15

    Opinia napisana prostym, dostępnym dla przeciętnego obywatela językiem. Polecam wszystkim potrzebującym fachowej porady. Podziękowanie dla autorów opinii.
  • marko55

    2014-03-31

    Dziekuje za otrzymana ocenę.Jest profesjonalna i wyjaśnia problem.Pozdrowienia i podziekowania dla autorow.
  • Krystyna G

    2014-03-20

    dziekuje za otrzymaną opinię, bardzo mi pomogła rozwikłać problem, o który pytałam
  • Barbara Z.

    2014-03-25

    Jestem bardzo zadowolona z usługi e-prawnik.pl Na doprecyzowane pytanie po otrzymaniu opinii dostałam odpowiedź która w pełni mnie satysfakcjonuje. Teraz wiem jak postąpić. Zespół prawników jest profesjonalny i rzetelny. Wycena usługi również nie jest zbyt wygórowana w porównaniu do usług prawników w mojej miejscowości. Dziękuję i pozdrawiam
  • Doris

    2014-03-27

    Opinia jest podana rzetelnie i profesjonalnie. Bardzo Dziękuję. Z porady korzystam już po raz drugi i jestem zadowolona. Dziękuję !
  • teresa bielecka

    2014-03-25

    witam-na razie bardzo Wam dziękuję w imieniu tej biednej Mamy-9 dzieci-postanowiłam Jej pomóc,choć sama walczę z bardzo złośliwym rakiem-jestem łysa i sama mam swe poroblemy,ale Wasza opinia mi się podoba,także jeszcze raz wielkie dzięki.Serdecznie pozdrawiam cały Wasz Zespół.Przypuszczam,że będę potrrzebowała dodatkowej pomocy,także pewnie się do Was zwrócę-DZIEKI
  • Bogdan T.

    2014-03-24

    Dziekuje za otrzymana opinie.Jest profesjonalna i rzeczywiscie wyjasnia problem.Pomaga w dalszym postepowaniu.Pozdrowienia i podziekowania dla autorow.
  • Janusz S.

    2014-03-10

    Opinia wyjaśnia zakres zadanego pytania w sposób jasny rysując kilka dróg rozwiązania.

Porady prawne

  • Prawomocność wyroku sądowego

    Sąd w wyroku rozwodowym nie wpisał ustalonej przez strony w czasie rozprawy kwestii mojego widzenia się z dzieckiem w czasie wakacji letnich. Na wniosek stron sąd zarządził (...)

  • Podział majątku w wyroku rozwodowym

    Jeśli jest prowadzona sprawa rozwodowa, czy może się jednocześnie toczyć sprawa podziału majątku?

  • Wykonywanie dozoru nad spadkiem

    Po przeprowadzeniu spisu inwentarza, komornik sądowy wyznaczył dozorcę. Teraz ta osoba zrezygnowała z pełnienia dozoru. Czy pozostawiając majątek bez dozoru mogę sama (...)

  • Dziedziczenie wkładu

    W 1992 r. zmarł dziadek. Wraz z drugą żoną był członkiem spółdzielni mieszkaniowej. Posiadali lokatorskie prawo do lokalu. Żona dziadka nie przeprowadziła sprawy (...)

  • Masa spadkowa, o której mowa w przepisach Kodeksu cywilnego

    Czym jest masa spadkowa, o której mowa w przepisach Kodeksu cywilnego?

Artykuły


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.