Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie, przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133.000,00 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Bezpłatny dostęp tylko dla zarejestrowanych

masz już konto?

  • Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych i akceptuję Regulamin serwisu e-Prawnik.pl (więcej)

  • Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Legalsupport sp. z o.o. informacji handlowej (więcej)

Praca nakładcza a ZUS

PYTANIE: Będąc osobą prowadzącą działalność gospodarczą podjąłem pracę w ramach umowy o pracę nakładczą. W składanym dokumencie rejestracyjnym przez nakładcę do ZUS wnioskowałem, aby została składka emerytalna naliczana z wynagrodzenia wynikającego z umowy o pracę nakładczą. Oczywiście dokonałem wyrejestrowania z ZUS jako pełnej składki płaconej w ramach działalności gospodarczej i zgłosiłem do ZUS, opłacanie składki zdrowotnej z działalności gospodarczej. Moje pytanie brzmi, czy może mi zarzucić ZUS, unikanie płacenia składek emerytalnych, jeżeli są one naliczane z osiągniętego wynagrodzenia w pracy nakładczej, jeżeli to wynagrodzenie jest mniejsze od połowy minimalnego wynagrodzenia i wynika z mojego niewykonania nałożonej pracy w odpowiedniej ilości, a nakładca nie rozwiązuję ze mną takiej umowy, bo odpowiada mu to co robię miesięcznie? Oczywiście umowa gwarantuje mi zarabianie połowy minimalnego wynagrodzenia, ale ja nie daję rady się z niej w całości wywiązać. Realizuję również wszystko zgodnie z regulaminem pracy nakładczej i nie ma żadnego powodu do rozwiązania ze mną umowy nakładca poza jedyną sprawą, o której wspomniałem, czyli permanentnego nie wykonywania nałożonej ilości pracy.

Fragment odpowiedzi specjalisty e-prawnik.pl - ZADAJ PYTANIE:
Przepisy dotyczące umowy o pracę nakładczą nie nakładają wprost obowiązku ustalania wynagrodzenia w wysokości połowy minimalnego wynagrodzenia, a jedynie nakazują, by umowa była skonstruowana (...)

Odpowiedź zablokowana

Dostęp do e-prawnik.pl na 24h! za: 10,70zł

Wyślij SMS na numer: 7968, w treści wpisując EP

* kod otrzymany przez sms (6 znaków)

pełna oferta
już od 60 gr dziennie

posiadasz "Dostęp do treści?"


regulamin

instrukcja obsługi SMS

Po wysłaniu SMS'a otrzymasz odpowiedź zawierającą specjalny kod dostępu, który należy wpisać w okienku logowania. Kod umożliwia przeglądanie wszystkich treści w portalu e-prawnik.pl

Zapoznaj się z regulaminem usługi. Aby skorzystać z usługi musisz mieć poprawnie skonfigurowaną obsługę plików cookie.

Wysyłając SMS na w/w numery wyrażam zgodę na otrzymywanie od Legalsupport sp. z o.o. informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 2 Ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. Nr 144, poz. 1204) na podany numer telefonu komórkowego.


Czy ten artykuł wyjaśnił wszystkie poszukiwane przez Ciebie informacje prawne?

TAK NIE

Podobne Artykuły

 

Komentarze: Praca nakładcza a ZUS

  • Jola 2010-12-08 13:30:43

    Re: Praca nakładcza a ZUS

    Zwracam się z prośbą o informację sprawie pracy nakładczej.W latach 2006-2007 prowadziłan działalnośc gospodarczą i wykonywałam pracę nakładczą.Swiadczenia do ZUS byłe odprowadzane z pracy nakładczej-ja tylko odprowadzałam świadczenie chorobowe.Zus zarząda; zapłaty za lata 2006-2007 pełnych świadczeń wraz z odsetkami.Czy to jest wszystko prawnie?Czy mogę odwolać się od decyzji ZUS?


Dodaj komentarz

Administratorem danych osobowych jest Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66. Podane przez Użytkownika dane osobowe będą przetwarzane w celu realizacji umowy i w zakresie niezbędnym do świadczenia usług oraz w celach statystycznych. Podanie danych osobowych przez użytkownika jest dobrowolne. Użytkownik ma prawo dostępu do ich treści oraz poprawy.

Pomoc prawna online

Zaufało nam już:
  • 0
  • 2
  • 1
  • 6
  • 7
  • 6
  • 7
  • osób

Opinie naszych klientów

  • Maciej

    ocena usługi:

    Szybko, przystępnie, na temat
  • Włodzimierz

    ocena usługi:

    Dziękuję za jasną i wyczerpującą odpowiedż.Jestem zadowolony.Pozdrawiam cały zespół.
  • Michał

    ocena usługi:

  • Malgorzata

    ocena usługi:

    kompetentna i wyczerpujaca
  • Grzegorz

    ocena usługi:

    Opinia wyczerpująca , napisana zrozumiałym językiem ,wyjaśnila wątpliwości. Polecam tą kancelarię. Grzegorz
  • Krzysztof

    ocena usługi:

  • barbara

    ocena usługi:

    Witam .Dziękuję za opinię prawną ,która pomogła mi i rozwiała wątpliwości co do dalszych procedur.Skorzystałam z udzielonych porad ,napisałam pisma do sądu i oczekujemy na postanowienia sądu . Napiszę jak zakończy się sprawa wyznaczona na 16.12.2014r. Dziekuję i będę państwa polecać innym. Barbara
  • Damian

    ocena usługi:

  • Anna

    ocena usługi:

  • Mateusz Jeleń

    ocena usługi:

    Wszystko jak najlepszym porządku polecam
  • Izabela

    ocena usługi:

    Jestem bardzo zadowolona,dostałam bardzo szybko odpowiedż w mojej sprawie,nie tylko opinię ale także szczegółowe wyjaśnienie . Jeżeli znajde się jeszcze kiedyś w trudnej sytuacji napewno będzie to portal do ktorego zgloszę się o pomoc,bo wiem że pracują tu najlepsi. Dziękuję calemu zespołowi. Pozdrawiam i polecam. Izabela
  • piotrbarszcz

    ocena usługi:

  • MARZANNA

    ocena usługi:

    Opinia bardzo rzeczowa i pomocna. Polecam!
  • ewa

    ocena usługi:

  • Adam

    ocena usługi:

    Dziękuję za bardzo dobrą profesjonalną odpowieź na moje zapytanie.
  • Marta

    ocena usługi:

  • Wiesław

    ocena usługi:

    Obsługa w pełni profesjonalna.Szybko,fachowo i rzetelnie. Polecam.Wiesław


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane