Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie, przy ul. Gabrieli Zapolskiej 36, kod poczt. 30-126, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133.000,00 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Bezpłatny dostęp tylko dla zarejestrowanych

masz już konto?

  • Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych i akceptuję Regulamin serwisu e-Prawnik.pl (więcej)

  • Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Legalsupport sp. z o.o. informacji handlowej (więcej)


Skutki zajęcia wierzytelności

Pytanie: Spółka akcyjna wobec której umorzono postępowanie upadłościowe ze względu na brak środków do jego przeprowadzenia osiąga niewielkie dochody z tytułu dzierżawy. Wierzytelności z tej umowy zostały zajęte przez komornika. W celu zwolnienia spod egzekucji w części odpowiadającej wynagrodzeniu pracowników, w banku będzie składana co miesiąc lista płac. Czy podjęcie tego wynagrodzenia w gotówce bezpośrednio od najemcy może być uznane za złamanie zakazu z Art 896 § 1?

Odpowiedź specjalisty e-prawnik.pl - ZADAJ PYTANIE:

Zajęcie polega na tym że dłużnika obowiązuje zakaz odbierania świadczenia. Również osoba, która powinna płacić czynsz nie może tego zrobić do rąk dłużnika, gdyż obowiązuje ją nakaz zapłaty komornikowi bądź złożenia do depozytu sądowego.

Bezpośredni odbiór pieniędzy przez spółkę będzie traktowany jako złamanie tych zakazów.

Czy ten artykuł wyjaśnił wszystkie poszukiwane przez Ciebie informacje prawne?

TAK NIE

 

Komentarze: Skutki zajęcia wierzytelności

    Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!

Dodaj komentarz

Administratorem danych osobowych jest Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Gabrieli Zapolskiej 36. Podane przez Użytkownika dane osobowe będą przetwarzane w celu realizacji umowy i w zakresie niezbędnym do świadczenia usług oraz w celach statystycznych. Podanie danych osobowych przez użytkownika jest dobrowolne. Użytkownik ma prawo dostępu do ich treści oraz poprawy.

Pomoc prawna online

Zaufało nam już:
  • 0
  • 2
  • 8
  • 7
  • 9
  • 1
  • 3
  • osób

Opinie naszych klientów

  • Jolanta

    ocena usługi:

    Ogólnie jestem zadowolona.Pozdrawiam.
  • Ryszard

    ocena usługi:

    Wszystko Profesjonalnie , mam jeszcze inną sprawę którą zaraz opiszę.
  • Lukasz

    ocena usługi:

    Sytuacja przedstawiona i wyjaśniona bardzo jasno i w oparciu od akty prawne i przedstawiona na przykładzie podobnych spraw. Polecam
  • Mateusz

    ocena usługi:

    Świetnie. Wszystko jasne i Wiem co moge zrobic . Dziekuję
  • Anna

    ocena usługi:

  • Robert

    ocena usługi:

  • Sylwia

    ocena usługi:

    Uzyskałam wszystkie informacje i potrzebne materiały ;) teraz wiem jak działać ;)
  • Halina

    ocena usługi:

    Swietnie, ze mozna w tak szybkim czasie otrzymac kompetentna porade. Cena uslugi jest akceptowalna i mysle, ze warta uslugi. Dziekuje i polecam.
  • Jan

    ocena usługi:

    Jestem zadowolony. Z pewnością polecę znajomym tego typu usługę. Szybko, sprawnie, niedrogo. Dzięki, pozdrawiam!
  • Agnieszka

    ocena usługi:

    Porada wyczerpujaco opisana .Polecam
  • Ewelina

    ocena usługi:

    Bardzo dobre bezstronne wyjaśnienia problemu co bardzo pomaga odnaleźć się w trudnych sytuacjach.
  • Beata

    ocena usługi:

    Cały proces przebiegł bez zastrzeżeń. Dziękuję za wyczerpującą opinię.
  • Miroslaw

    ocena usługi:

  • Kazimierz

    ocena usługi:

  • Kinga

    ocena usługi:

    Szybko, sprawnie, a przede wszystkim czytelna opinia, co dla zwykłego obywatela jest najbardziej cenne. Pozdrawiam
  • Beata

    ocena usługi:

    Szczerze polecam. Profesjonalnie, szybko..i przestaje drżeć, że mogę coś schrzanić..czego mogę chcieć więcej?
  • Iwona

    ocena usługi:

    szybka,profesjonalna opinia, cena przystępna polecam korzystanie z usług e-prawnika





Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane