Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie, przy ul. Gabrieli Zapolskiej 36, kod poczt. 30-126, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133.000,00 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Bezpłatny dostęp tylko dla zarejestrowanych

masz już konto?

 • Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych i akceptuję Regulamin serwisu e-Prawnik.pl (więcej)

 • Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Legalsupport sp. z o.o. informacji handlowej (więcej)


Bezpłatne porady prawne adwokatów w całej Polsce „Adwokaci pro bono"

Komunikat prasowy Naczelnej Rady Adwokackiej - Bezpłatne porady prawne adwokatów w całej Polsce „Adwokaci pro bono"

W całej Polsce w sobotę 9 maja 2009 roku kilkuset adwokatów i aplikantów adwokackich będzie świadczyć bezpłatną pomoc prawną w ramach akcji Naczelnej Rady Adwokackiej. W wyznaczonych godzinach od 9 do 15 pomoc świadczoną pro bono będzie można uzyskać w kancelariach adwokackich, siedzibach Okręgowych Rad Adwokackich oraz specjalnie zorganizowanych punktach w wielu miastach Polski (dokładną listę podajemy w załączeniu) i jest ona dostępna oraz na bieżąco aktualizowana na stronie internetowej adwokatury www.nra.pl

Adwokaci zgodzili się pracować w dzień wolny, aby uniknąć zaabsorbowania w sprawy bieżące i w ten sposób w pełni zaangażować się w pomoc potrzebującym. Ponadto dzień wolny od pracy jest dogodniejszy dla zdecydowanej większości zainteresowanych osób, które w dni powszednie mogą nie mieć czasu na odwiedzenie kancelarii adwokackich.

Choć bezpłatne porady prawne w wielu izbach są na stałe wpisane w ich kalendarz, to jest to pierwsze tego typu przedsięwzięcie Naczelnej Rady Adwokackiej na skalę ogólnopolską . - Chcemy, aby „Dzień bezpłatnych porad prawnych adwokatów" wpisał się na stałe w kalendarz wydarzeń okręgowych rad adwokackich i aby ta akcja organizowana była dwa razy w roku - wiosną i jesienią - powiedziała adw. Joanna Agacka-Indecka, Prezes Naczelnej Rady Adwokackiej.

Dodatkowe informacje:

Biuro Prasowe Naczelnej Rady Adwokackiej

tel. 22 505 25 27

e-mail: biuro.prasowe@nra.pl 

Adwokaci Pro Bono

Źródło: www.nra.pl

 • Podziel się:

 

Komentarze: Bezpłatne porady prawne adwokatów w całej Polsce „Adwokaci pro bono"

 • Justa 2015-10-01 12:29:40

  Bezpłatne porady prawne adwokatów w całej Polsce ?Adwokaci pro bono

  Dzień dobry, Szukam porady prawnej z zakresu prawa pracy w Bełchatowie (woj. łodzkie)

 • Malgorzata 2015-04-13 14:27:15

  Re: Bezpłatne porady prawne adwokatów w całej Polsce ?Adwokaci pro bono

  Witam. Mam zadłużenie komornicze.mam działkę z kimś na połowę. Czy mogę oddać swoją połowę na moje zadłużenie?

 • Magda 2014-10-03 20:27:32

  Re: Bezpłatne porady prawne adwokatów w całej Polsce ?Adwokaci pro bono

  Bardzo proszę o adres w Bełchatowie w województwie łódzkim do adwokatów, którzy udzielają bezpłatnej porady prawnej

 • katarzynaszweda 2014-09-14 17:17:11

  Re: Bezpłatne porady prawne adwokatów w całej Polsce ?Adwokaci pro bono

  Proszę o wykaz poradni na warszawę, obecnie przebywam na świadczeniu pielęgnacyjnym na dziecko niepełnosprawne a koszt 1 wizyty to 150-200 złotych za udzielenie porady.Z góry dziękuję i czekam na adresy.

 • Dawid 2014-05-21 16:09:59

  Re: Zawieszenie kary pozbawienia wolności

  Chciałbym uzyskać porady adwokata mam trzy wyroki o kradzież i jeden o wypadek samochodowy bez uprawnień z osobami trzecimi. Sąd wydał wyrok w zawieszeniu. Od dwóch lat mam kłopoty zdrowotne składałem cv i za każdym razem odpowiedź była negatywna.nie wiedziałem co mam robić pożyczyłem od znajomego bute tlenowo-gazowe w celu wykożystania ich do kradzieży w celu zarobku teraz mam zarzut przywłaszczenia mienia oraz kradzieży. Mam kobietę w ciąży z dwójka dzieci i planujemy pobrać się.Co moge zrobić żeby nie trafić do więzienia.Proszę o pomoc

 • Rafal Wodzik 2013-03-12 20:27:30

  Re: Bezpłatne porady prawne adwokatów w całej Polsce ?Adwokaci pro bono

  Szukam porady w Zabrzu..trudna sprawa rozwodowa z grozbami..proba ubezwlasnowolnienia i wyslania na przymusowe aa..jako mezczyzna zwiazany z takobieta tez otrzymuje esmsy z pogrozkami..grozenie smiercia..chodzi tez miedzy innymi o rozwod..matka przeciwko nam..

 • Natalia 2013-02-05 22:54:17

  Re: Bezpłatne porady prawne adwokatów.

  PROSZĘ O ADRES W BEŁCHATOWIE WOJ. ŁÓDZKIE DO ADWOKATÓW, KTÓRZY UDZIELAJĄ BEZPŁATNEJ PORADY PRAWNEJ.

 • HALINA 2013-01-21 04:37:21

  Re: Bezpłatne porady prawne adwokatów w całej Polsce ?Adwokaci pro bono

  Witam!Potrzebuje porady prawnej.W kwietniu ubieglego roku zwrocilam sie do radcy prawnego w sprawie spadku po mojej macosze.sprawa trafila do sadu.Zostala zawieszona poniewaz na poczatku sierpnia zmarl moj ojciec.Chce nadmienic ze macocha i ojciec zostawili testamenty .Mniej wiecej brzmialy;po smierci macochy czesc mieszkania przechodzi na ojca ale jezeli ojciec nie bedzie mogl lub nie bedzie chcial to nastepnymi spatkobiercami -jestem ja i moj brat w rownych czesciach.Macocha zmarla w 2009r i to byla jej ostatnia;wola'.Identycznie brzmi testament mojego ojca .OD smierci ojca minelo prawie pol roku.Poniewaz z bratem miszkamy za granica ,dalismy pelnomocnictwo na przeprowadzenie sprawy spadkowej prawie pol roku temu .Pare dni temu ,poinformowala ze sprawa sadowa odbedzie sie dokladnie po pol roku i kilku dni minie od smierci ojca.Z Gory zapowiedziala ze jezeli nas nie bedzie to sad przelozy sprawe o kolejne pol roku .ZA pol rokusad wyznaczy kolejny termin ?? nie wiadomo kiedy?JEST TO SPRAWA o przyjeciu spadku po ojcu.i jest testament. Dowiedzialam sie z jezeli nie minelo pol roku od smierci ojca i jest testament to sprawe mozna zalatwic u notariusza(tego mi pani prawnik nie powiedziala.CO mam robic? jechac i samej zalatwiac? prosze o porade (zostalo jeszcze 2 tygodnie)bede wdzieczna za porade.

 • Sara 2013-01-03 23:02:58

  Re: Bezpłatne porady prawne adwokatów w całej Polsce ?Adwokaci pro bono

  Chciałabym uzyskać poradyprawnej w sprawie zatrzymania osoby.czy są jakieś szansy by pomóc jej wyjść na owlność. Sprawa skomplikowana. Proszę o pomoc

 • Justyna 2012-11-18 11:50:01

  Re: Bezpłatne porady prawne adwokatów w całej Polsce ?Adwokaci pro bono

  Witam. Chciałabym uzyskać kilka informacji w sprawie rodzinnej. Jestem od 4 lat po rozwodzie. Z małżeństwa tego mam synka 6lat. Oboje zostaliśmy przy nazwisku byłego męża. Od ponad roku byłam w związku nieformalnym (mieszkaliśmy razem). Zaszłam w ciążę, zaczęły się straszne kłótnie, partner żądał usunięcia dziecka, nie raz dochodziło do rękoczynów. Rozstaliśmy się w 9 tygodniu ciąży. Okazało się że partner miał w przeszłości problemy z prawem (odbywał karę więzienia 3 lata za kradzieże samochodów) aktualnie ma podobno wyrok w zawieszeniu za pobicie policjanta. Poprzednia jego partnerka dowiadując się że jestem w ciąży nawiązała ze mna kontakt opowiadając co działo się podczas ich związku (bił, wyzywał, szantażował, straszył, groził nożem). Człowiek nieobliczalny. Jestem w tej chwili na zwolnieniu lekarskim z powodu braku stanowiska pracy dla kobiety ciężarnej w mojej pracy. Dostaje niższe wynagrodzenie. Czy mogę ubiegać się o alimenty gdy dziecko się jeszcze nie narodziło?? Czy mam szanse na pozbawienie władzy rodzicielskiej tego człowieka?? I czyje nazwisko dziecko będzie miało?? Może mieć mojego byłego męża(czyli w tej chwili moje)?? Proszę o pomoc.

 • Małgorzata 2012-09-15 17:55:46

  Re: Bezpłatne porady prawne adwokatów w całej Polsce ?Adwokaci pro bono

  Witam!!!Rozeszłam się z partnerem.Nie jesteśmy małżeństwem.Ojciec dziecka nie chce płacić alimentów dobrowolnie.Chce ubiegać się o nie sądownie.Alimenty są mi potrzebne na takie rzeczy jak mleko i pieluchy itp.Czy do pozwu trzeba dołączyć paragony z zakupów??jeżeli tak to przez jaki czas trzeba je zbierać i czy kwota, o którą będę chciał się ubiegać musi być (co do złotówki) okazana paragonami??

 • Małgorzata 2012-09-15 17:52:01

  Re: Bezpłatne porady prawne adwokatów w całej Polsce ?Adwokaci pro bono

  Wiam!!! Rozeszłam się z partnerem.Nie jesteśmy małżeństwem.Ojciec dziecka nie chce płacić alimentów dobrowolnie.Chce ubiegać się o nie sądownie.Alimenty są mi potrzebne na takie rzeczy jak mleko i pieluchy itp.Czy do pozwu trzeba dołączyć paragony z zakupów??jeżeli tak to przez jaki czas trzeba je zbierać i czy kwota, o którą będę chciał się ubiegać musi być (co do złotówki) okazana paragonami??

 • iwona 2011-07-24 17:47:59

  Re: Bezpłatne porady prawne adwokatów w całej Polsce ?Adwokaci pro bono

  gdzie moge uzyskac bezplatnej porady adwokackiej mam komornika zadluzenie niewiem jak mam zalatwic ta sprawe zebym mogla splacac to w ratach miesiecznych niemam udokumentowanego dochodu wiec zajecie czesci wynagrodzenia nie wchodzi

 • julia 2011-06-24 11:14:52

  Re: Bezpłatne porady prawne adwokatów w całej Polsce ?Adwokaci pro bono

  czy w tucholi woj kuj. pom znajduje sie jakis prawnik, ktory nieodplatnie pomoże mi rozwiazac problem. dot. postepowaniqa administracyjnego.

 • Tomasz 2011-06-07 06:07:31

  Re: Bezpłatne porady prawne adwokatów w całej Polsce ?Adwokaci pro bono

  potrzebuje posady prawnej w sprawie odszkodowania czy można prosić o telefon lub adres w zabrzu?

 • ola 2011-03-22 16:47:40

  Re: Bezpłatne porady prawne adwokatów w całej Polsce ?Adwokaci pro bono

  mam takie pytanie czy jak wyjde za moz czy moje dzieci beda dostawaly od swojego ojca alimenty

 • stanisław 2010-05-15 11:49:16

  Re: Bezpłatne porady prawne adwokatów w całej Polsce ?Adwokaci pro bono

  W grudniu 2008r.wykupiłem od gminy mieszkanie wraz z częściami wspólnymi ;grunt o pow.590m kw Jest to dom dwu-rodzinny o wspólnej klatce schodowej [nie bliżniak].Sąsiadka wykupiła mieszkanie wcześniej, postawiła płot bez zgody gminy i zajęła około 70% udziału w gruncie.Moje udziały według Aktu notarialnego i wpisu do KW wynoszą 52%.Przed moim wykupem sąsiadka otrzymała od gminy nakaz rozebrania płotu i nie dostosowała się do jakiejkolwiek ugody. 1.Co muszę zrobić żeby uzyskać dostępu do swoich udziałów ?. 2.Czy ta sprawa nie podlega przedawnieniu?. 3.Czy sąsiadka nie otrzyma tego gruntu przez tak zwane zasiedzenie?

 • stanisław 2010-05-15 11:49:15

  Re: Bezpłatne porady prawne adwokatów w całej Polsce ?Adwokaci pro bono

  W grudniu 2008r.wykupiłem od gminy mieszkanie wraz z częściami wspólnymi ;grunt o pow.590m kw Jest to dom dwu-rodzinny o wspólnej klatce schodowej [nie bliżniak].Sąsiadka wykupiła mieszkanie wcześniej, postawiła płot bez zgody gminy i zajęła około 70% udziału w gruncie.Moje udziały według Aktu notarialnego i wpisu do KW wynoszą 52%.Przed moim wykupem sąsiadka otrzymała od gminy nakaz rozebrania płotu i nie dostosowała się do jakiejkolwiek ugody. 1.Co muszę zrobić żeby uzyskać dostępu do swoich udziałów ?. 2.Czy ta sprawa nie podlega przedawnieniu?. 3.Czy sąsiadka nie otrzyma tego gruntu przez tak zwane zasiedzenie?

 • Nono 2010-05-15 00:06:47

  Re: Bezpłatne porady prawne adwokatów w całej Polsce ?Adwokaci pro bono

  Czy Zabrzu też?jeżeli ta to gzie?

 • Piotr 2010-05-14 18:57:20

  Re: Bezpłatne porady prawne adwokatów w całej Polsce ?Adwokaci pro bono

  Proszę o adresy adwokatów dyżurujacych w Zduńskiej Woli koło Sieradza w dn.15.o5.2010.celem uzykania nieodpłatnej porady prawnej pro bono

 • Krzysztof 2010-05-14 18:14:26

  Re: Bezpłatne porady prawne adwokatów w całej Polsce ?Adwokaci pro bono

  Witam uprzejmie. proszę mi podać adresy adwokatów dyżurujących w Warszawie w dniu 16.05.2010 r., za co z góry serdecznie dziękuję. BRAWO ZA INICJATYWĘ - organizatorowi i WYKONAWWCOM

 • Tomek 2010-05-14 17:06:17

  Re: Bezpłatne porady prawne adwokatów w całej Polsce ?Adwokaci pro bono

  Witam mam prożbę czy w Bydgoszczy też to będzie jak tak to gdzie,z góry dziękuje

 • Slawek 2010-05-14 13:42:23

  Re: Bezpłatne porady prawne adwokatów w całej Polsce ?Adwokaci pro bono

  Mieszkam w Radomsku,jestem od ponad roku osoba bezrobotna-bez zasilku.Chcialbym porady prawnej w zwiazku byla praca i aktualna sytuacja,w ktorej pozostaje mimo woli.Czy w Radomsku tez bedzie w sobote taki punkt,gdzie moznaby skorzystac porady prawnej.Uprzejmie poprosilbym o ew.adres kancelarii w Radomsku.Za ew.odpowiedz ladnie dziekuje.

 • Marek 2010-05-14 08:45:41

  Re: Bezpłatne porady prawne adwokatów w całej Polsce ?Adwokaci pro bono

  Proszę o poradę prawną w sprawie podwyższenia alimentów na dzieci Sąd w dniu 31.0302010r podwyższył o 150zł razem 900zł.Była żona złożyła odwołanie od decyzji.Mnie już na więcej nie stać pomimo że pracuję w soboty i niedziele.

 • Józek 2010-05-14 08:40:28

  Re: Bezpłatne porady prawne adwokatów w całej Polsce ?Adwokaci pro bono

  Mogę prosić adres Kancelari Prawnej jaka ma dyżur w Szczecinie

 • Renata 2010-04-27 09:29:01

  Re: Bezpłatne porady prawne adwokatów w całej Polsce ?Adwokaci pro bono

  Chciałabym prosić o poradę w sprawie rodzinnej. Mam kuratora na dziecko, moim zdaniem niesłusznie,bo nie jestem żadną patologią a ostatnio Sąd Rodzinny w Bełchatowie kazał mi się wyprowadzić od mojego partnera z dzieckiem,motywując to złym stanem psychicznym partnera. Ale on podjął leczenie i teraz jest w dobrej formie.Co mam zrobić,bym mogła z dzieckiem znowu z nim mieszkać, bez strachu, że mi odbiorą dziecko? Żyję z alimentów i zasiłków opieki społecznej, ale to starcza mi na życie.Dziecko jest zdolne,świetnie się rozwija,nigdy nie było zaniedbane ani broń Boże bite,kocham je bardzo i dbam o nie jak tylko umiem. Mój partner też je kocha i jest dobrym ojcem.

 • Niutek 2010-04-13 00:29:42

  Re: Bezpłatne porady prawne adwokatów w całej Polsce ?Adwokaci pro bono

  CHcial uzyskac pomocy prawnej banki bez kontroli nadawaly kredyty zonie bez mojej wiedzy a sondowniw zaocznie nakazem sondowym zadaiom zwrotu czemu nie pytali meza coto za Panstwo

 • Ania 2009-10-18 14:01:37

  Re: Bezpłatne porady prawne adwokatów w całej Polsce ?Adwokaci pro bono

  Chciałabym uzyskać porade adwokata w sprawie spadku.Bardzo prosze o pomoc, z góry dziękuje.

 • urszula 2009-10-03 08:08:44

  Re: Bezpłatne porady prawne adwokatów w całej Polsce ?Adwokaci pro bono

  chcialabym uzyskac porade prawna na temat mieszkaniowy czy jest to mozliwe w bialymstoku

 • urszula 2009-10-03 08:06:39

  Re: Bezpłatne porady prawne adwokatów w całej Polsce ?Adwokaci pro bono

  chcialabym uzyskac porade prawna na temat mieszkaniowy

 • internauta 2009-10-02 17:20:28

  Re: Bezpłatne porady prawne adwokatów w całej Polsce ?Adwokaci pro bono

  Większość społeczeństwa a, szczególnie starsze pokolenie nie wie jak poruszać się w dzisiejszym codziennym życiu bez znajomości podstawowych przepisów prawnych. Nawet przy zwykłych fakturach są dołączane informacje, których nie potrafią zrozumieć. Takich dni powinno być więcej. W dzisiejszej demokracji są nieporadni.

 • Gabriela Suchomsk 2009-10-02 17:19:40

  Re: Bezpłatne porady prawne adwokatów w całej Polsce ?Adwokaci pro bono

  Chciałabym w dniu jutrzejszym uzyskać poradę prawną w związku z alimentami, czy jest to możliwe w Warszawie-Bielany?

 • maria Dorotto 2009-10-02 17:19:13

  Re: Bezpłatne porady prawne adwokatów w całej Polsce ?Adwokaci pro bono

  Rzeczywiście?? A w Łodzi gdzie ????


Dodaj komentarz

Administratorem danych osobowych jest Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Gabrieli Zapolskiej 36. Podane przez Użytkownika dane osobowe będą przetwarzane w celu realizacji umowy i w zakresie niezbędnym do świadczenia usług oraz w celach statystycznych. Podanie danych osobowych przez użytkownika jest dobrowolne. Użytkownik ma prawo dostępu do ich treści oraz poprawy.

Pomoc prawna online

Opinie naszych klientów

 • J.M

  ocena usługi:

  Bardzo szybka trafna i wyczerpująca odpowiedz na zadane pytanie, napisana przystępnym językiem. Możliwość doinformowania. Bardzo dziekuje.Joanna
 • Krystyna

  ocena usługi:

  Opinia napisana w sposób jasny. Co do ceny :) , jeśli ktoś ma problemy finansowe to każda kwota jest zbyt duża. Profesjonalna obsługa prawna, polecam . Bardzo dziękuję.
 • Katarzyna

  ocena usługi:

  Sprawnie i opinia dużo pomogła i wyjašniła
 • Anna

  ocena usługi:

  Szybko i sprawnie, a opinia napisana w sposób jasny i klarowny.
 • Marek Mikulski

  ocena usługi:

  jestem ogólnie bardzo zadowolony - zwłaszcza z wszechstronnej odpowiedzi, wobec czego bardzo dziękuję
 • Grzes

  ocena usługi:

  Fachowo, terminowo,profesjonalnie, polecam.
 • Jolanta

  ocena usługi:

 • Dorota

  ocena usługi:

  Dziękuję bardzo. Wszystko rzetelnie, a co najważniejsze komentarz w przystępnej formie. Następnym razem tylko e-prawnik.
 • Mirosław

  ocena usługi:

 • Jozef

  ocena usługi:

 • Mirosław

  ocena usługi:

 • Beata Jaroslawska

  ocena usługi:

  Profesjonalizm i fachowość, odpowiedz błyskawiczna, bardzo polecam Z poważaniem
 • Anna

  ocena usługi:

  Bardzo fachowa pomoc. Kontakt idealny. Polecam
 • Zbigniew

  ocena usługi:

  Opinia wydana terminowo, z wnioskami prawnymi podanymi w sposób jasny nawet dla nieprawników. Spełnia założenia przyjęte przeze mnie przy występowaniu z zapytaniem o jej wydanie.
 • Ryszard

  ocena usługi:

  Dziękuję! Opinia jest jasna i zadowalająca w treści. Polecam innym. Z powazaniem
 • Marta

  ocena usługi:

  Doskonały serwis i jakość usług. Otrzymałam niezwykle dogłębną i pomocną poradę prawną oraz odpowiedź na moje dodatkowe, powiązane pytanie. Polecam wszystkim, którzy potrzebują porady prawnika.
 • teti50

  ocena usługi:

  Polecam wszystkim potrzebujacym pomocy prawnej. Bardzo szybko otrzymalam odpowiedz na zadane pytanie.
Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane