Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie, przy ul. Gabrieli Zapolskiej 36, kod poczt. 30-126, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133.000,00 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Bezpłatny dostęp tylko dla zarejestrowanych

masz już konto?

 • Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych i akceptuję Regulamin serwisu e-Prawnik.pl (więcej)

 • Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Legalsupport sp. z o.o. informacji handlowej (więcej)

Informacje

 • Premierzy Polski i Ukrainy rozmawiali o organizacji EURO 2012

  Prezes Rady Ministrów Donald Tusk spotkał się z premier Ukrainy Julią Tymoszenko, która przebywa w Warszawie z jednodniową wizytą. Premierzy przewodniczyli posiedzeniu Polsko-Ukraińskiego Komitetu ds. Organizacji EURO 2012. Głównym tematem rozmów były przygotowania obu państw do organizacji mistrzostw Europy w piłce (...)

 • Międzynarodowy Dzień Walki z Ubóstwem

  11 lipca 2008 r. z udziałem Rzecznika Praw Obywatelskich odbyło się spotkanie otwierające przygotowania do obchodów 21 Międzynarodowego Dnia Walki z Ubóstwem, który odbędzie się 17 października 2008 r. pod hasłem „Wiele robimy osobno - zróbmy jeszcze więcej wspólnie".Źródło: (...)

 • Posiedzenie Rady UE ds. wymiaru sprawiedliwości i spraw wewnętrznych

  W dniach 7-8 lipca 2008 r. w Cannes odbyło się nieformalne posiedzenie Rady UE ds. wymiaru sprawiedliwości i spraw wewnętrznych. Z ramienia Ministerstwa Sprawiedliwości Polskę reprezentował Podsekretarz Stanu, Pan Łukasz Rędziniak.Posiedzenie Rady było pierwszym w okresie Prezydencji sprawowanej w drugiej połowie 2008 r. przez Francję. Minister (...)

 • Rozwój kapitału intelektualnego Polski

  Zespół Doradców Strategicznych Rządu przedstawił 10 lipca 2008 r. Raport o Kapitale Intelektualnym Polski. To pierwszy taki dokument, który ocenia potencjał Polski i daje rekomendacje dotyczące jej przyszłego rozwoju. Raport pokazuje, jak duża część kapitału ludzkiego w Polsce nie jest wykorzystywana lub wykorzystywana (...)

 • Internal Market Scoreboard potwierdza, że transpozycja unijnych przepisów przebiega sprawnie

  Według najnowszego Internal Market Scoreboard opracowanego przez Komisję Europejską, państwa członkowskie jeszcze nigdy nie radziły sobie tak dobrze z wprowadzaniem zasad rynku wewnętrznego do prawa krajowego. Średnio tylko 1,0% dyrektyw z obszaru rynku wewnętrznego, dla których minął termin transpozycji, nie zostało implementowanych (...)

 • Manifest Klimatyczny PKPP Lewiatan

  11 lipca 2008 r. Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan przyjęła Manifest Klimatyczny. Ogłoszenie dokumentu odbyło się w obecność ministra środowiska Macieja Nowickiego podczas dorocznego spotkania Przyjaciół Konfederacji. MANIFEST KLIMATYCZNY:Zapobieganie zmianom klimatycznym i ograniczanie ich negatywnych (...)

 • Ministerstwo Rozwoju Regionalnego zacieśnia współpracę z policją w wykrywaniu przestępstw dotyczących funduszy unijnych

  Ministerstwo Rozwoju Regionalnego razem z Komendą Główną Policji zorganizowało 2 i 3 lipca 2008 r. w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie konferencję  „Działania kontrolne, nieprawidłowości oraz zwalczanie przestępczości w wykorzystaniu funduszy strukturalnych i funduszu spójności - doświadczenia i wyzwania". (...)

 • Konkurs na pracę magisterską z ochrony konkurencji

  Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów przypomina o konkursie na najlepszą pracę magisterską poświęconą ochronie konkurencji. Zwycięzca otrzyma nagrodę w wysokości 5 tys. zł brutto. Zgłoszenia należy przesyłać do 30 października 2008 roku Do kompetencji Prezesa UOKiK, obok kształtowania polityki antymonopolowej, należy także (...)

 • Komórkowe przejęcie

  Polkomtel może nabyć mniejszościowy pakiet akcji Liberty Poland - zdecydowała Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Spółki świadczą usługi telekomunikacyjne Wniosek spółki Polkomtel o wyrażenie zgody na przejęcie kontroli nad Liberty Poland z Bytomia wpłynął do Urzędu w marcu br. Operator sieci telefonii (...)

 • Premier: Polacy są największym atutem naszego kraju

  Prezes Rady Ministrów Donald Tusk wziął udział w prezentacji wyników raportu „Kapitał intelektualny Polski". Premier podkreślił, że największym atutem naszego kraju są Polacy. - Rząd będzie inwestować w kapitał ludzki. Na ten cel zamierzamy przeznaczyć do 2014 r. ok. 20 mld zł - powiedział szef rządu.Zdaniem (...)

 • Projekt nowelizacji ustawy o emeryturach i rentach z FUS

  PKPP Lewiatan pozytywnie ocenia propozycje zmian ustawy emerytalnej, które były przedmiotem prac Sejmowej Komisji ds. Polityki Społecznej i Rodziny 9 lipca br. Uważa, że projekt nowelizacji ustawy o emeryturach i rentach z FUS zawiera korzystne zmiany dla ubezpieczonych, którzy z przyczyn niezależnych od siebie nie mogą przedłożyć (...)

 • List Ministra Zdrowia w sprawie udziału partnerów społecznych w pracach nad reformą szpitali

  Poniżej przedstawiamy treść listu Ministra Zdrowia w sprawie udziału partnerów społecznych w pracach nad reformą szpitali:W ubiegłym tygodniu zakończyła prace podkomisja, zajmująca się ustawą o ZOZ-ach. Ustawa będzie w najbliższym czasie przedmiotem obrad Sejmowej Komisji Zdrowia. Kolejne wydarzenia ostatnich tygodni pokazują jak (...)

 • Publikacja rozporządzeń refundacyjnych Ministra Zdrowia

  11 lipca 2008 roku zostały skierowane do publikacji w Dzienniku Ustaw rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie: 1) wykazu leków podstawowych i uzupełniających oraz wysokości odpłatności za leki uzupełniające, 2) wykazu chorób oraz wykazu leków i wyrobów medycznych, które ze względu na te choroby są przepisywane (...)

 • Planowane zmiany w ustawie o zatrudnianiu pracowników tymczasowych

  9 lipca odbyło się posiedzenie Komisji Nadzwyczajnej „Przyjazne Państwo" do spraw związanych z ograniczaniem biurokracji. Komisja zajmowała się zmianami do ustawy o zatrudnianiu pracowników tymczasowych. Przyjęto rozwiązania, które ograniczą obciążenia biurokratyczne związane z wystawianiem świadectw pracy, a także (...)

 • Prace nad zmianami w Kodeksie pracy

  10 lipca 2008 r. odbyło się posiedzenie podkomisji senackiej „Przyjazne Państwo", na którym były przygotowywane projekty ustaw zmieniających Kodeks pracy. Zob.: Planowane zmiany w prawie pracy Zmiany dotyczyły uregulowania wprost zwolnienia pracownika z obowiązku świadczenia pracy przez pracodawcę w okresie wypowiedzenia, (...)

 • Reprezentatywność związków zawodowych

  4 lipca 2008 r. odbyło się posiedzenie połączonych Zespołów Prawa Pracy i Dialogu Społecznego Komisji Trójstronnej, na którym były dyskutowane propozycje dotyczące określenia reprezentatywności oraz uprawnień związków zawodowych na poziomie zakładu pracy. Każda ze stron przedstawiła odmienne stanowiska i trudno (...)

 • Ochrona danych osobowych – wysłuchanie publiczne

  9 lipca 2008 r. odbyło się w Sejmie wysłuchanie publiczne w sprawie projektu nowelizacji ustawy o ochronie danych osobowych (druk 488). Podczas ponad dwugodzinnego posiedzenia, posłowie wysłuchali argumentów, które przede wszystkim skupiły się na zarzutach związanych z brakiem konsultacji społecznych podczas tworzenia projektu (...)

 • Konsultujemy projekt zmian w ustawie o IKE oraz o PPE

  PKPP Lewiatan przekazuje do konsultacji projekt nowelizujący ustawę o indywidualnych kontach emerytalnych oraz ustawę o pracowniczych programach emerytalnych. Projekt przewiduje:zwiększenie rocznego limitu wpłat na IKE, tak aby wynosił on trzykrotność średniego wynagrodzenia miesięcznego w gospodarce narodowej, na dany rok;zmianę sposobu (...)

 • Centrum PPP to szansa na nowe inwestycje

  10 lipca 2008 r. w siedzibie PKPP Lewiatan podpisano akt notarialny fundacji Centrum Partnerstwa Publiczno-Prywatnego. Będzie to niezależna instytucja obywatelska, która stawia sobie za cel znaczące przyspieszenie inwestycji prywatnych w zaspokajanie tej części ważnych potrzeb publicznych, na które państwo nie ma pieniędzy. Założycielami (...)

 • Rozszerzać Unię, czy nie?

  Posłowie przyjęli sprawozdanie dotyczące strategii rozszerzenia Unii Europejskiej. Parlament Europejski potwierdza swoje "zdecydowane zaangażowanie w sprawy wszystkich krajów kandydujących oraz krajów, wobec których określono wyraźne perspektywy członkostwa", ale jednocześnie zaznacza, że niezbędne są reformy, (...)

< >

Pomoc prawna online

Opinie naszych klientów

 • EDYTA

  ocena usługi:

  ZDECYDOWANIE POLECAM
 • Katarzyna Barańska

  ocena usługi:

  e-Prawnik to profesjonaliści godni polecenia ! Świetny portal !
 • Piotr

  ocena usługi:

 • Beata

  ocena usługi:

  To mój kolejny kontakt z firmą e-prawnik, ale na pewno nie ostatni, bo mając do czynienia za każdym razem z tak szybkim i konkretnym, a jednocześnie zrozumiałym dla laika wyjaśnieniem problemu, wiem że jeśli będę kiedykolwiek potrzebowała porady prawnej - to tylko tu się zgłoszę. Gorąco polecam wszystkim, którzy mają jakiekolwiek wątpliwości prawne!
 • Anna

  ocena usługi:

  Szybka i zrozumiała porada prawna. Dziękuję bardzo
 • Gajownik

  ocena usługi:

  Skargę złożyłam. Została przygotowana w sposób bardzo zrozumiały. Polecam usługi w 100%
 • marzena antczak

  ocena usługi:

 • Paulina

  ocena usługi:

  Polecam
 • Krzysztof

  ocena usługi:

 • Anna

  ocena usługi:

 • Anna

  ocena usługi:

  Moje zapytanie było dość rozbudowane i zawierało w sobie kilka pytań. Wycenę otrzymałam w godzine od wysłania. Cena bardzo dobra. Opinia prawna przyszła zgodnie z ustaleniami. Była obszerna i wyczerpująca problem. Dla mnie zrozumiała. Jak najbardziej polecam taką formę porad prawnych. Pozdrawiam i dziękuje.
 • Zygmunt

  ocena usługi:

 • nzoz Arnika.

  ocena usługi:

  Zespół mega pomocny ! Napisany przez Was Protest rozpatrzono pozytywnie.Jestem bardzo, bardzo wdzięczna.Polecam
 • Michał

  ocena usługi:

  Wszystko ok. Polecam
 • Anna

  ocena usługi:

  Jestem niezwykle zadowolona ze sposobu wydawania opinii przez Zespół Prawników portalu, jasno, w sposób wyczerpujący i z ogromnym szacunkiem dla klienta. jestem wdzięczna.
 • Dariusz

  ocena usługi:

  W pełni wyczerpująca odpowiedz . pomocne informacje i podpowiedz na co szczególnie kłaść nacisk . podane porównawcze przykłady,oraz sugestie sposobu wyjścia ze skomplikowanej sytuacji . Gorąco polecam . warto skorzystać !
 • Krzysztof

  ocena usługi:

  Rzetelnie wykonana praca, zdecydowanie polecam.
Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane