Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie, przy ul. Gabrieli Zapolskiej 36, kod poczt. 30-126, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133.000,00 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Bezpłatny dostęp tylko dla zarejestrowanych

masz już konto?

 • Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych i akceptuję Regulamin serwisu e-Prawnik.pl (więcej)

 • Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Legalsupport sp. z o.o. informacji handlowej (więcej)

Informacje

 • Europejskie Dni Rozwoju 2008 - sukces tkwi w działaniach na szczeblu lokalnym

  Komisja Europejska i Prezydencja Francuska oficjalnie ogłosiły że tegoroczne Europejskie Dni Rozwoju (EDR) 2008 odbędą się w Strasbourgu w dniach 15-17 listopada. EDR 2008 są jednym z ważniejszych wydarzeń międzynarodowych poświęconych sprawom rozwoju, które odbędzie się w wyjątkowym terminie - 2 miesiące po Zgromadzeniu Ogólnym (...)

 • Informacje dot. wejścia w życie rozporządzenie Komisji WE nr 213/2008 dot. Wspólnego Słownika Zamówień (CPV 2008)

  Urząd Zamówień Publicznych przedstawił tnformacje dot. wejścia w życie rozporządzenie Komisji WE nr 213/2008 dot. Wspólnego Słownika Zamówień (CPV 2008): harmonogram wprowadzanych zmian oraz informacje dla użytkowników systemów eSender i eNotices.1. Harmonogram zmianW dniu 15 września 2008 r. wejdzie w życie (...)

 • Mniej szkolnej biurokracji, większe pensje nauczycieli

  - W tym tygodniu projekty zmiany w ustawie o systemie oświaty oraz w Karcie Nauczyciela trafią do konsultacji międzyresortowych i do partnerów społecznych - mówiła Katarzyna Hall, Minister Edukacji Narodowej w czasie konferencji prasowej, która odbyła się 4 sierpnia br. W konferencji wzięła też udział Krystyna Szumilas, (...)

 • Czy urzędnicy MEN przechytrzyli kierownictwo resortu?

  Prezentujemy oświadczenie MEN w sprawie artykułu w internetowym wydaniu "Wprost" z 4.08.2008:W związku z nieprawdziwymi informacjami, zamieszczonymi w artykule "Urzędnicy MEN przechytrzyli kierownictwo resortu" (internetowe wydanie tygodnika „Wprost" z 4 sierpnia 2008 r.), dotyczącym zatrudniania pracowników (...)

 • Uczniowie pokochają sport

  Aktywność fizyczna ma sprawiać przyjemność każdemu uczniowi - to jedno z zadań, jakie stawia przed szkołą reforma programowa systemu edukacji. Organizacja zajęć wychowania fizycznego w nowej podstawie programowej była tematem spotkania z prasowego Wiceministra Edukacji Narodowej Zbigniewa Marciniaka, które odbyło się w siedzibie (...)

 • Europejski warsztat dla nauczycieli o Auschwitz

  Europejski warsztat dla nauczycieli "Auschwitz - Pamięć dla przyszłości. Nauczanie o Holokauście w autentycznym miejscu Pamięci", 7 - 13 września 2008 r., Kraków - Auschwitz-Birkenau,   Departament Współpracy Międzynarodowej Ministerstwa Edukacji Narodowej uprzejmie informuje, że wypełniając zobowiązanie (...)

 • Kosztowne usługi

  Ponad 50 proc. skontrolowanych usługodawców nie przestrzega prawa. Kontrola zlecona przez UOKiK wykazała nieprawidłowości ograniczające prawa konsumentów Inspekcja Handlowa objęła kontrolą 362 placówki. Ocenie poddano m.in. jakość i terminowość wykonywania zleceń, prawidłowość naliczania i pobierania opłat za świadczone (...)

 • O sytuacji ratowników medycznych

  W Ministerstwie Zdrowia, podczas briefingu 4 sierpnia 2008 r., minister zdrowia Ewa Kopacz i Jacek Szarek, przewodniczący Krajowej Sekcji Pogotowia Ratunkowego i Ratownictwa Medycznego NSZZ „Solidarność", poinformowali dziennikarzy o stanie realizacji postulatów, które były przedmiotem negocjacji 2 lipca br. w Szczecinie, (...)

 • Czy podatek Religi może zostać utrzymany?

  Ministerstwo Zdrowia podało następujące sprostowanie do doniesień prasowych:„W związku z nieprawdziwymi informacjami opublikowanymi w dniu 4 sierpnia 2008 w artykułach „Minister Zdrowia ostrzega: podatek Religi może zostać utrzymany" i „Kopacz nie wyklucza wzrostu cen ubezpieczeń OC" autorstwa Pani Katarzyny Bartman (...)

 • W sprawie przetargu na System Dozoru Elektronicznego

  W związku z napływającymi od przedstawicieli mediów pytaniami, dotyczącymi prowadzonego obecnie przez Ministerstwo Sprawiedliwości, przetargu na System Dozoru Elektronicznego (Zob.: Kara pozbawienia wolności na wolności), Ministerstwo Sprawiedliwości informuje:Wysokie wymagania stawiane wykonawcom w jego specyfikacji, mają na celu wprowadzenie (...)

 • W sprawie podwyżek dla sędziów i prokuratorów

  Ministerstwo Sprawiedliwości podało następujące sprostowanie do informacji opublikowanych przez "Gazetę Prawną":Na podstawie art. 31 ustawy z dnia 26 stycznia 1984 r. Prawo prasowe (Dz. U. z dnia 7 lutego 1984 r.) proszę o sprostowanie nieprawdziwego i wprowadzającej czytelników w błąd treści tytułu artykułu, pt.: "Zamiast (...)

 • Lotnicze Pogotowie Ratunkowe i Państwowa Straż Pożarna podpisały porozumienie określające zasady współpracy

  31 lipca 2008 r. w Ministerstwie Zdrowia SP ZOZ Lotnicze Pogotowie Ratunkowe i Państwowa Straż Pożarna podpisały porozumienie określające zasady współpracy. Porozumienie nakłada na obie służby obowiązek przygotowania planów ratowniczych będących zbiorem procedur postępowania podczas organizowania i prowadzenia działań ratowniczych. (...)

 • ZUS przeprowadził kolejne losowanie członków OFE

  55 545 osób otrzymało w drodze losowania przydział do czterech otwartych funduszy emerytalnych (OFE). Losowanie odbyło się 31 lipca w siedzibie Centrali Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.Losowanie przydziału do OFE obejmuje osoby, które urodziły się po 31 grudnia 1968 r. i po raz pierwszy podejmując zatrudnienie nie zgłosiły (...)

 • Kolejna zmowa budowlana?

  Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wszczęła postępowanie antymonopolowe w trakcie którego sprawdzi, czy Kreisel Technika Budowlana zawarł ze swoimi dystrybutorami porozumienie ograniczające konkurencję. Spółka Kreisel jest jednym z największych producentów chemii budowlanej w Polsce. Zajmuje się m.in. (...)

 • Nowy Rzecznik Praw Dziecka

  23 lipca 2008 roku Pan Marek Michalak został wybrany przez Sejm Rzeczpospolitej Polskiej na Rzecznika Praw Dziecka,  Senat zatwierdził ten wybór. 25 lipca 2008 roku nowy Rzecznik Praw Dziecka złożył ślubowanie przed Sejmem RP i rozpoczął swoją 5-letnią kadencję. Źródło: www.brpd.gov.pl

 • Premier otworzył kolejne boisko "Orlik"

  Prezes Rady Ministrów Donald Tusk uczestniczył w Konstantynowie Łódzkim w uroczystości oddania do użytku kompleksu sportowego w ramach programu "Moje boisko - Orlik 2012". Boisko w Konstantynowie Łódzkim jest trzecim otwartym "Orlikiem" w kraju i pierwszym położonym na terenie osiedla mieszkaniowego. W (...)

 • Rząd zmniejszy wydatki na usługi telefoniczne dla urzędników

    Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Tomasz Arabski poinformował o ogłoszonym przez KPRM przetargu na wspólne usługi telefonii komórkowej dla urzędów administracji rządowej. – Ten przetarg jest pilotażem nowego podejścia do administracji. Ma ona być skromna, skuteczna i sprawna – mówił (...)

 • 31 lipca - Dniem Skarbowości

  Minister Finansów Jacek Rostowski, chcąc podkreślić ogromną wagę i rolę pracy administracji skarbowej, wydał zarządzenie do ustawy z dnia 8 sierpnia 1996 roku o Radzie Ministrów, w którym ustanowił dzień 31 lipca „Dniem Skarbowości" w Polsce. Uchwalenie „Dnia Skarbowości" wiąże się jednocześnie (...)

 • Powstała Wielkopolska Federacja Pracodawców

  Z inicjatywy członków Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych LEWIATAN: Forum Czarnkowsko-Trzcianeckiego oraz Wielkopolskiego Związku Pracodawców powstała i Wielkopolska Federacja Pracodawców z siedzibą w Poznaniu. Federacja została zarejestrowana 10 lipca br. pod nr KRS 0000309474 i będzie dążyła do powstania (...)

 • Brak spójności przepisów dotyczących recyklingu

  W ostatnich miesiącach Ministerstwo Środowiska przedstawiło projekty nowelizacji trzech ustaw dotyczących gospodarki odpadami. Niestety, już po wstępnej analizie projekty te wzbudziły wątpliwości PKPP Lewiatan. W ostatnich miesiącach Ministerstwo Środowiska przedstawiło projekty nowelizacji trzech ustaw dotyczących gospodarki odpadami:    (...)

< >

Pomoc prawna online

Opinie naszych klientów

 • Anna

  ocena usługi:

  Szybko i sprawnie, a opinia napisana w sposób jasny i klarowny.
 • Marek Mikulski

  ocena usługi:

  jestem ogólnie bardzo zadowolony - zwłaszcza z wszechstronnej odpowiedzi, wobec czego bardzo dziękuję
 • Grzes

  ocena usługi:

  Fachowo, terminowo,profesjonalnie, polecam.
 • Jolanta

  ocena usługi:

 • Dorota

  ocena usługi:

  Dziękuję bardzo. Wszystko rzetelnie, a co najważniejsze komentarz w przystępnej formie. Następnym razem tylko e-prawnik.
 • Mirosław

  ocena usługi:

 • Jozef

  ocena usługi:

 • Mirosław

  ocena usługi:

 • Beata Jaroslawska

  ocena usługi:

  Profesjonalizm i fachowość, odpowiedz błyskawiczna, bardzo polecam Z poważaniem
 • Anna

  ocena usługi:

  Bardzo fachowa pomoc. Kontakt idealny. Polecam
 • Zbigniew

  ocena usługi:

  Opinia wydana terminowo, z wnioskami prawnymi podanymi w sposób jasny nawet dla nieprawników. Spełnia założenia przyjęte przeze mnie przy występowaniu z zapytaniem o jej wydanie.
 • Ryszard

  ocena usługi:

  Dziękuję! Opinia jest jasna i zadowalająca w treści. Polecam innym. Z powazaniem
 • Marta

  ocena usługi:

  Doskonały serwis i jakość usług. Otrzymałam niezwykle dogłębną i pomocną poradę prawną oraz odpowiedź na moje dodatkowe, powiązane pytanie. Polecam wszystkim, którzy potrzebują porady prawnika.
 • teti50

  ocena usługi:

  Polecam wszystkim potrzebujacym pomocy prawnej. Bardzo szybko otrzymalam odpowiedz na zadane pytanie.
 • Renata

  ocena usługi:

  Opinia przygotowana szybko, profesjonalnie, zrozumiale. POLECAM.
 • Zdzisława

  ocena usługi:

  Dziękuję za bardzo profesjonalną usługę prawną i wyczerpującą w pełni moje pytanie.Będę polecała napewno znajomym . Sama także skorzystam jeszcze z Państwa porad.
 • Paweł

  ocena usługi:

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane