Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie, przy ul. Gabrieli Zapolskiej 36, kod poczt. 30-126, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133.000,00 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Bezpłatny dostęp tylko dla zarejestrowanych

masz już konto?

 • Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych i akceptuję Regulamin serwisu e-Prawnik.pl (więcej)

 • Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Legalsupport sp. z o.o. informacji handlowej (więcej)

Informacje

 • W sprawie nagrywania w aresztach śledczych rozmów adwokatów z ich klientami...

  Rzecznik Praw Obywatelskich wystąpił do Ministra Sprawiedliwości w sprawie nagrywania w aresztach śledczych rozmów adwokatów z ich klientami. Poniżej treść tego wystąpienia:"W moim zainteresowaniu pozostaje problem związany z nagrywaniem w aresztach śledczych rozmów adwokatów z ich klientami.Z publikacji „Adwokaci (...)

 • W sprawie koniecznych zmian w ustawie o radiofonii i telewizji...

  Rzecznik Praw Obywatelskich wystąpił do Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w sprawie koniecznych zmian w ustawie o radiofonii i telewizji - 30 czerwca 2008 r. - z następującym pismem: "Do Biura Rzecznika Praw Obywatelskich napływają skargi w sprawie niezgodności z Konstytucją RP art. 38a ust. 3 ustawy (...)

 • Francuski rynek pracy dla nowych krajów UE - otwarty

  Wraz z rozpoczęciem swego przewodnictwa w Unii Europejskiej, Francja otworzyła we wtorek (1 lipca br.) swój rynek pracy dla ośmiu państw postkomunistycznych, które weszły do UE w 2004 r., w tym dla Polski. "Już w styczniu zdecydowałem o rozszerzeniu z 80 do 152 listy zawodów, dla których francuski rynek pracy (...)

 • Szkolenie dla kandydatów do pracy w instytucjach Unii Europejskiej

  Akademia Młodych Dyplomatów organizuje w dniach 27 - 28 września 2008 roku w Warszawie szkolenie dla osób zainteresowanych pracą w instytucjach Unii Europejskiej. W trakcie szkolenia uczestnicy będą mieli możliwość zapoznania się z procedurą selekcji kandydatów do instytucji europejskich oraz z poszczególnymi etapami (...)

 • 24 proc. gospodarstw UE używa tylko telefonów komórkowych

  24 proc. gospodarstw domowych w Unii Europejskiej korzysta wyłącznie z telefonów komórkowych - wynika z badania Komisji Europejskiej (KE). "Odsetek ten jest wyraźnie wyższy w nowych krajach członkowskich (39 proc.) niż w państwach "starej" UE (20 proc.), z wyjątkiem Finlandii (61 proc.) i Portugalii (48 proc.)" (...)

 • Sondaż: dla 70 proc. Polaków członkostwo Polski w UE czymś dobrym

  Siedmiu na dziesięciu badanych Polaków (70 proc.) jest zdania, że członkostwo naszego kraju w UE jest czymś dobrym; jednocześnie niemal trzy piąte (58 proc.) ankietowanych uważa, że wejście Polski do Unii nie wpłynęło na ich życie - wynika z sondażu TNS OBOP przekazanego w poniedziałek (30 czerwca) PAP. Zdaniem 74 proc. Polaków, (...)

 • Francja rozpoczyna przewodnictwo w UE naznaczone irlandzkim "nie"

  Iluminacją wieży Eiffla w kolorach Unii Europejskiej Francja rozpoczyna półroczne przewodnictwo w UE, naznaczone piętnem irlandzkiego "nie" dla Traktatu Lizbońskiego. Prezydent Francji Nicolas Sarkozy obiecywał w styczniu, że na koniec francuskiego przewodnictwa UE będzie nareszcie dysponować prawdziwą polityką obronną, (...)

 • Komisja konsultuje niższe stawki za zakańczanie połączeń

  Urząd Komunikacji Elektronicznej podał informację na temat dokumentów konsultacyjnych związanych z uregulowaniem stawek za zakańczanie połączeń w sieciach stacjonarnych i ruchomych w krajach Unii Europejskiej.Propozycja Komisji Europejskiej, opublikowana w dniu 26 czerwca 2008 roku, ma wprowadzić większą spójność mechanizmów (...)

 • Jak informować o zmianie lokalizacji służb 112, 997, 998, 999

  Urząd Komunikacji Elektronicznej podał następującą procedurę informowania o zmianach lokalizacji abonentów numerów służb alarmowych i kierowaniu wywołań na numery alarmowe:Zgodnie z art. 77 ust. 2 ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. Prawo telekomunikacyjne dostawca publicznie dostępnych usług telekomunikacyjnych jest obowiązany (...)

 • O systemie ochrony konsumentów w Polsce...

  Celem wizyty Komisarz Kunevy w Polsce jest promowanie idei włączenia zagadnień konsumenckich do innych obszarów polityki UE, takich jak usługi finansowe, transport czy energetyka. Jest to jeden z głównych priorytetów unijnej Strategii Polityki Konsumenckiej na lata 2007-2013. Ważny punkt pobytu Megleny Kunevy, to spotkanie (...)

 • Briefing Ministra Drzewieckiego

  W dniu 30 czerwca br., w siedzibie Narodowe Centrum Sportu Sp. z o.o. odbył się briefing z udziałem Ministra Sportu i Turystyki Mirosława Drzewieckiego oraz prezesa NCS Michała Borowskiego. Podczas spotkania z przedstawicielami mediów, omówiony został aktualny stan przygotowań do EURO 2012, realizacja programu „Moje Boisko (...)

 • Na konferencji poświęconej przestępczości gospodarczej i praniu pieniędzy...

  Minister Adam Rapacki, Podsekretarz Stanu w MSWiA wziął udział w uroczystym otwarciu międzynarodowej konferencji na temat przestępczości gospodarczej. W swoim wystąpieniu na temat doświadczeń polskiej policji w zwalczaniu przestępczości gospodarczej, w tym przestępstw „prania pieniędzy”, podkreślał ogromną rolę międzynarodowej (...)

 • Przedłużenie vacatio legis rozporządzenia w sprawie elektronicznego ogłaszania prawa

  Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji w dniu 27 czerwca br. podpisał rozporządzenie przesuwające na 1 stycznia 2009 r. datę wejścia w życie rozporządzenia w sprawie wymagań technicznych dokumentów elektronicznych zawierających akty normatywne i inne akty prawne, elektronicznej formy dzienników urzędowych oraz środków (...)

 • Prognozowana dynamika cen konsumpcyjnych w czerwcu 2008 r.

  sterstwo Finansów szacuje, że wskaźnik cen towarów i usług konsumpcyjnych w czerwcu br. (m-c poprzedni = 100) wyniósł 100,1. Oznacza to, że roczna dynamika cen konsumpcyjnych w tym miesiącu może wynieść 104,5.Źródło: www.mf.gov.pl

 • Kredyt z Europejskiego Banku Inwestycyjnego na rozwój nauki

  Ministerstwo Finansów informuje, iż w dniu 30 czerwca br. w gmachu Ministerstwa odbyło się spotkanie z przedstawicielami Europejskiego Banku Inwestycyjnego. Delegacji Banku przewodniczył Pan Philippe Maystadt, Prezes EBI. Stronę Polską reprezentowali Pani Katarzyna Zajdel-Kurowska oraz Pan Jacek Dominik, Podsekretarze Stanu w Ministerstwie (...)

 • Spotkanie wicepremiera Pawlaka z komisarzem UE ds. środowiska

  Handel uprawnieniami do emisji CO2, czyste technologie węglowe oraz konferencja COP-14 w Poznaniu były głównymi tematami rozmów wicepremiera, ministra gospodarki Waldemara Pawlaka ze Stavrosem Dimasem, komisarzem UE ds. środowiska. Spotkanie odbyło się 27 czerwca br. w Ministerstwie Gospodarki. Polska postuluje zmodyfikowanie koncepcji (...)

 • Konkurs „Polski Produkt Przyszłości"

  Minister Gospodarki, spośród nagrodzonych i wyróżnionych projektów w Konkursie „Polski Produkt Przyszłości" wyłoni laureata nagrody „eCO2innowacja". Została ona ufundowana dla polskiego produktu przyszłości o największym potencjale w zakresie redukcji emisji gazów cieplarnianych. Zwycięski (...)

 • Obowiązek zarządcy nieruchomości przekazania danych o wysokości czynszów za mieszkania nienależące do publicznego zasobu mieszkaniowego

   Ministerstwo Infrastruktury przypomina o zbliżającym się terminie przekazania przez licencjonowanych zarządców nieruchomości organom wykonawczym gminy właściwej ze względu na miejsce położenia nieruchomości danych dotyczących czynszów najmu lokali mieszkalnych nienależących do publicznego zasobu mieszkaniowego.Obowiązku (...)

 • Podpisanie umowy kredytowej na modernizację linii kolejowej E-65

  30 czerwca br. w siedzibie resortu odbyło się spotkanie Ministra Infrastruktury Cezarego Grabarczyka z Prezesem Europejskiego Banku Inwestycyjnego Philippe’em Maystadt’em, w którym uczestniczyli Podsekretarze Stanu w Ministerstwie Infrastruktury Patrycja Wolińska, Juliusz Engelhardt i Zbigniew Rapciak.W trakcie spotkania podpisano (...)

 • Rusza nabór wniosków o dofinansowanie szkoleń i studiów podyplomowych

  30 czerwca br. Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) ogłosiła konkurs na projekty szkoleniowe i studia podyplomowe dla osób pracujących w mikro, małych, średnich i dużych firmach. Wnioski będzie można składać w siedzibie PARP od połowy lipca w trybie ciągłym do wyczerpania budżetu przewidzianego na rok 2008 r., który (...)

< >

Pomoc prawna online

Opinie naszych klientów

 • Anna

  ocena usługi:

  Dostałam niezwykle rzetelną , popartą paragrafami, ustawami, informację, bardzo dziękuję!
 • Dorota G.

  ocena usługi:

  Bardzo wyczerpująco i profesjonalnie. Dziękuję i z pewnością będę polecać.
 • Michał K.

  ocena usługi:

  Szybka wycena, fachowa porada podparta paragrafami, dziękuję za pomoc i gorąco polecam.
 • Mariusz

  ocena usługi:

 • edek

  ocena usługi:

  Bardzo dobrze.
 • Janina

  ocena usługi:

  Opinia bardzo jasno przedstawiona. Odpowiedzi na pytania wyczerpujące i zrozumiałe. Wzory wniosków do sądu również dołączone. Bardzo polecam tę formę pomocy.
 • Jacek Trzciołek

  ocena usługi:

  Pomoc szybka i konkretna.
 • Alicja

  ocena usługi:

  Dziękuję bardzo jestem zadowolona z pomocy prawnej.Polecam innym korzystanie z fachowej porady.
 • Halina W.

  ocena usługi:

  Bardzo rzetelna i wszechstronna analiza sytuacji. Bardzo dziękuję.
 • Sebastian T

  ocena usługi:

 • Paweł

  ocena usługi:

 • Jola z Norwegii

  ocena usługi:

  Odpowiedz rzetelna,poparta paragrafami. Obszerne wyjaśnienie tematu.Polecam z całego serca i pozdrawiam.
 • Lidia

  ocena usługi:

  Opinia prawna konkretna, rzeczowa i napisana językiem zrozumiałym dla każdego. Wyczerpująca odpowiedź na moje pytania i wątpliwości.
 • zbigniew

  ocena usługi:

  Tanio ,szybko i w języku zrozumiałym dla laika , polecam .
 • Jan Mossakowski

  ocena usługi:

  miła i fachowa usługa profesjonalne podejście do zadanych pytań
 • DANUTA

  ocena usługi:

  Pomoc jaką uzyskałam była dla mnie przede wszystkim rzetelna i prawdziwa. Odpowiedzi na moje zapytanie szukałam w internecie, gdzie każdy wypowiadał się różnie, nie jednoznacznie. Dobrze, że trafiłam tutaj i otrzymałam fachową opinię. Na pewno polecam innym skorzystania z pomocy prawniczej !!
 • Tworska Ewa

  ocena usługi:

  Pomoc prawna była rzetelna , wyczerpująca, bez niezrozumiałych dla przeciętnego obywatela zawiłości językowo - prawnych . Swietna opcja : negocjowanie ceny, ponieważ większości nie stać na wysokie opłaty, a przecież też muszą niejednokrotnie korzystać z pomocy Prawników . Polecam
Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane