Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie, przy ul. Gabrieli Zapolskiej 36, kod poczt. 30-126, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133.000,00 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Bezpłatny dostęp tylko dla zarejestrowanych

masz już konto?

 • Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych i akceptuję Regulamin serwisu e-Prawnik.pl (więcej)

 • Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Legalsupport sp. z o.o. informacji handlowej (więcej)

Informacje

 • Wiceminister Szejnfeld wspiera polski sektor turystyczny

  Przemysł turystyczny, promocja polskiej gospodarki, konsekwencje wejścia Polski do strefy Schengen oraz rozwój turystyki - to główne tematy omawiane podczas spotkania wiceministra gospodarki Adama Szejnfelda z Zarządem Polskiej Izby Turystyki, które odbyło się 15 lipca br. w Warszawie. Wiceminister Szejnfeld podkreślił rolę (...)

 • O instalacjach CCS

  - Chcemy, aby dwie z planowanych przez Komisję Europejską demonstracyjnych instalacji wychwytu i magazynowania dwutlenku węgla powstały na terenie Polski - powiedział wiceminister Adam Szejnfeld, podczas spotkania z eurodeputowanym Jerzym Buzkiem i przedstawicielami branży energetycznej. Rozmowy poświęcone możliwościom wdrożenia technologii (...)

 • Produkcja sprzedana przemysłu w czerwcu – komentarz MG do danych GUS

   Produkcja sprzedana przemysłu była w czerwcu wyższa o ponad 7 proc. niż rok temu i o 5 proc. w porównaniu z majem br. Wyniki te są zgodne z oczekiwaniami analityków Ministerstwa Gospodarki. Ich zdaniem, w pierwszym półroczu br. produkt krajowy brutto wzrósł o ok. 6 proc. W ciągu sześciu miesięcy br. produkcja (...)

 • Cargill Inc. v. Rzeczpospolita Polska – wyrok trybunału arbitrażowego

  Trybunał arbitrażowy w Paryżu oddalił większość roszczeń amerykańskiej firmy Cargill wobec Polski, w tym żądanie 152 mln dolarów odszkodowania. Cargill Incorporated pozwał Polskę w kwietniu 2004 r. pod zarzutem naruszenia Polsko-Amerykańskiego dwustronnego traktatu inwestycyjnego (BIT - Billateral Investment Treaty). Spór (...)

 • Uwaga! Ważny komunikat dla opp uprawnionych do otrzymania odpisu 1% w roku 2008

  W związku z licznymi przypadkami NIEZGŁOSZENIA przez organizacje pożytku publicznego w urzędach skarbowych NUMERÓW KONT BANKOWYCH, na które naczelnik urzędu skarbowego dokonuje przekazania odpisu 1% podatku, w kwocie wynikającej z zeznań podatkowych darczyńców, Departament Pożytku Publicznego w Ministerstwie Pracy i Polityki (...)

 • Uczniowie do lektur, koniec z czytaniem bryków

  Projekt nowej podstawy programowej w tym kanon lektur to gwarancja, że szkoła ma nauczyć, a nie tylko nauczać. Pięć obowiązkowych lektur w gimnazjum to nie żart, tylko obowiązek ucznia, żeby te lektury przeczytać, a nauczyciela, żeby ucznia o nich nauczyć - mówił podczas konferencji prasowej w MEN wiceminister Zbigniew Marciniak. (...)

 • e-REGON

  Główny Urząd Statystyczny umożliwia osobom posiadającym bezpieczny podpis elektroniczny składanie przez Internet elektronicznych wniosków RG-1 i RG-2 o wpis, zmianę cech objętych wpisem lub skreślenie podmiotu z krajowego rejestru urzędowego podmiotów gospodarki narodowej REGON. Wnioski należy składać do właściwego (...)

 • Stanowisko PKPP Lewiatan ws. ubezpieczenia społecznego rolników

  Budżet, a ściślej mówiąc my podatnicy, dopłacamy do Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego (KRUS) 15 miliardów zł rocznie. To bardzo dużo, biorąc pod uwagę, że w KRUS ubezpieczonych jest tylko 1,6 miliona rolników. Dla porównania, dotacja z budżetu do Funduszu Ubezpieczeń Społecznych (FUS), w którym (...)

 • Opinia PKPP Lewiatan nt. funduszy dożywotnich emerytur kapitałowych

  PKPP Lewiatan przesłała do Minister Pracy i Polityki Społecznej następującą opinię do projektu ustawy o funduszach dożywotnich emerytur kapitałowych (zob.: Mają być emerytury kapitałowe!). Projekt ustawy o funduszach dożywotnich emerytur kapitałowych nie uwzględnia propozycji Konfederacji zgłaszanych przy okazji konsultacji poprzednich (...)

 • Opinia EKES w sprawie rozporządzenia dotyczącego produktów kosmetycznych

  13 maja 2008 r. Rada UE, działając na podstawie art. 95 Traktatu ustanawiającego Wspólnotę Europejską, postanowiła zasięgnąć opinii Europejskiego Komitetu Ekonomiczno-Społecznego w sprawie wniosku w sprawie rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady dotyczącego produktów kosmetycznych (przekształcenie). Sekcja Jednolitego (...)

 • PKPP Lewiatan o propozycjach KE dot. informowania pracowników

  Wielu przedstawicieli dużych międzynarodowych firm prowadzących działalność w Polsce oraz polscy pracodawcy planujący inwestowanie w innych krajach członkowskich, postrzegają zmiany planowane w dyrektywie dotyczącej ustanowienia europejskiej rady zakładowej (ERZ) lub trybu informowania pracowników i konsultowania z nimi w przedsiębiorstwach (...)

 • Europejska polityka spójności jako czynnik wzrostu i wyrównywania różnic rozwojowych

  Kluczem do sukcesu w realizacji zadań infrastrukturalnych jest dobre przygotowanie projektów i przykładanie dużej wagi do jakości dokumentacji oraz wydawanych decyzji administracyjnych - powiedziała Patrycja Wolińska, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Infrastruktury podczas konferencji „Europejska polityka spójności jako (...)

 • Otwarcie drogi ekspresowej S7 na odcinku Białobrzegi-Jedlińsk

  - Ta droga połączy Kraków, Warszawę i Gdańsk w 2012 roku. Już dziś trwają prace przygotowawcze i budowlane na całej jej długości  - powiedział Podsekretarz Stanu Zbigniew Rapciak podczas uroczystości otwarcia drogi ekspresowej S7 na odcinku Białobrzegi-Jedlińsk, 16 lipca br. - Codziennie tą drogą przejeżdża 25 (...)

 • Spotkanie z autorami książki "SB a Lech Wałęsa. Przyczynek do biografii"

  10 lipca br. w siedzibie NSZZ "Solidarność" w Gdańsku odbyło się - zorganizowane z inicjatywy stowarzyszenia „Solidarni z kolebką" oraz sekcji emerytów i rencistów "Solidarności" - spotkanie z dr. Sławomirem Cenckiewiczem oraz dr. Piotrem Gontarczykiem, autorami książki "SB a Lech Wałęsa. (...)

 • Będą kontrole na budowach!

  - Zwracam się do pracodawców i przedsiębiorców budowlanych oraz wszystkich osób wykonujących pracę w budownictwie o bezwzględne przestrzeganie przepisów i zasad bezpiecznej pracy! - zaapelowała Bożena Borys-Szopa, główny inspektor pracy, 9 lipca br. podczas konferencji prasowej w Głównym Inspektoracie (...)

 • Wskaźniki energetyczne...

  Prezentujemy treść informacji Prezesa URE (nr 21/2008) w sprawie średnioważonego kosztu węgla, zużywanego przez jednostki wytwórcze centralnie dysponowane oraz średniej ceny energii elektrycznej wytworzonej przez wytwórców eksploatujących jednostki centralnie dysponowane:Działając na podstawie art. 46 ust. 7 ustawy z dnia (...)

 • Informator dla lekarzy o lekach refundowanych

  Minister Zdrowia udostępniła wygodny: Informator Rzeczpospolitej Polskiej dla lekarzy o lekach refundowanych. Obejmuje on:Wykaz leków podstawowych i uzupełniającychWykaz leków stosowanych w chorobach przewlekłych Na podst.: www.mz.gov.pl

 • Czy NFZ zafundował piekło niepełnosprawnym?

  W związku z nieprawdziwymi, zdaniem NFZ, informacjami, jakie 16 lipca 2008 r. opublikował dziennik "Polska" w artykule "Zafundowali piekło niepełnosprawnym", Narodowy Fundusz Zdrowia wyjaśnił:Zarządzenie nr 35 Prezesa NFZ z dnia 18 czerwca 2008 r. wprowadza istotne ułatwienia w odbiorze refundowanych (...)

 • Inicjatywa dla Europy dotycząca rynków pionierskich

  Inicjatywa rynków pionierskich (A lead market initiative for Europe) ma na celu zidentyfikowanie oraz wspieranie obszarów o wysokim potencjale ekonomicznym i społecznym. Dotychczas określono sześć obszarów, które dzięki planowanym działaniom mają szansę stać się rynkami wiodącymi dzięki wspieraniu innowacyjności, (...)

 • 10-lecie Międzynarodowego Trybunału Karnego

  Prezentujemy oświadczenie Ministra Spraw Zagranicznych RP z okazji dziesiątej rocznicy przyjęcia Statutu Rzymskiego Międzynarodowego Trybunału Karnego:Przed dziesięciu laty w Rzymie przedstawiciele 120 państw otworzyli nowy rozdział w rozwoju prawa międzynarodowego przyjmując Statut Rzymski Międzynarodowego Trybunału Karnego. Po raz pierwszy (...)

< >

Pomoc prawna online

Opinie naszych klientów

 • Anna

  ocena usługi:

  Szybko i sprawnie, a opinia napisana w sposób jasny i klarowny.
 • Marek Mikulski

  ocena usługi:

  jestem ogólnie bardzo zadowolony - zwłaszcza z wszechstronnej odpowiedzi, wobec czego bardzo dziękuję
 • Grzes

  ocena usługi:

  Fachowo, terminowo,profesjonalnie, polecam.
 • Jolanta

  ocena usługi:

 • Dorota

  ocena usługi:

  Dziękuję bardzo. Wszystko rzetelnie, a co najważniejsze komentarz w przystępnej formie. Następnym razem tylko e-prawnik.
 • Mirosław

  ocena usługi:

 • Jozef

  ocena usługi:

 • Mirosław

  ocena usługi:

 • Beata Jaroslawska

  ocena usługi:

  Profesjonalizm i fachowość, odpowiedz błyskawiczna, bardzo polecam Z poważaniem
 • Anna

  ocena usługi:

  Bardzo fachowa pomoc. Kontakt idealny. Polecam
 • Zbigniew

  ocena usługi:

  Opinia wydana terminowo, z wnioskami prawnymi podanymi w sposób jasny nawet dla nieprawników. Spełnia założenia przyjęte przeze mnie przy występowaniu z zapytaniem o jej wydanie.
 • Ryszard

  ocena usługi:

  Dziękuję! Opinia jest jasna i zadowalająca w treści. Polecam innym. Z powazaniem
 • Marta

  ocena usługi:

  Doskonały serwis i jakość usług. Otrzymałam niezwykle dogłębną i pomocną poradę prawną oraz odpowiedź na moje dodatkowe, powiązane pytanie. Polecam wszystkim, którzy potrzebują porady prawnika.
 • teti50

  ocena usługi:

  Polecam wszystkim potrzebujacym pomocy prawnej. Bardzo szybko otrzymalam odpowiedz na zadane pytanie.
 • Renata

  ocena usługi:

  Opinia przygotowana szybko, profesjonalnie, zrozumiale. POLECAM.
 • Zdzisława

  ocena usługi:

  Dziękuję za bardzo profesjonalną usługę prawną i wyczerpującą w pełni moje pytanie.Będę polecała napewno znajomym . Sama także skorzystam jeszcze z Państwa porad.
 • Paweł

  ocena usługi:

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane