Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie, przy ul. Gabrieli Zapolskiej 36, kod poczt. 30-126, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133.000,00 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Bezpłatny dostęp tylko dla zarejestrowanych

masz już konto?

 • Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych i akceptuję Regulamin serwisu e-Prawnik.pl (więcej)

 • Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Legalsupport sp. z o.o. informacji handlowej (więcej)

Informacje

 • Konkurs na najlepszą pracę magisterską dotyczącą promocji polskiej gospodarki

  Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych S.A. oraz Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego, działając we współpracy z partnerami merytorycznymi: Wydziałem Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego, Wydziałem Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego, Instytutem Nauk Ekonomicznych Polskiej Akademii Nauk, Szkołą Główną (...)

 • Minister Zdrowia apeluje o czynne przyłączanie się do akcji honorowego oddawania krwi

  Krew jest niezbędna do ratowania życia i zdrowia ludzkiego! Apeluję o oddawanie KRWI by pomóc osobom jej potrzebującym! Teraz KRWI potrzebują inni, w przyszłości możesz potrzebować jej TY! Widzisz ambulans? Proszę - przyjdź, oddaj krew! Dzięki temu pomożesz innym, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji.Szanowni Państwo! (...)

 • Decyzja UOKiK wobec architektów podtrzymana przez sąd

  Sąd Apelacyjny podzielił argumenty Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, który uznał, że samorząd architektów naruszył prawo uchwalając swój kodeks etyczny.We wrześniu 2006 roku Prezes UOKiK wydał decyzję, w której uznał, że samorząd architektów stosował praktyki ograniczające konkurencję (...)

 • Xella zmienia praktykę

  Prezes UOKiK zobowiązała Xellę Polska do zmiany umów zawieranych z dystrybutorami, ponieważ mają one antykonkurencyjny charakter. Spółka dobrowolnie wycofuje się z zakwestionowanych postanowień Postępowanie w tej sprawie zostało wszczęte w grudniu 2007 roku po analizie rynku przeprowadzonej przez Urząd. W jego trakcie UOKiK (...)

 • Uwaga na radiotelefony SENAO

  Urząd Komunikacji Elektronicznej informuje sprzedawców, użytkowników i potencjalnych nabywców, iż używanie sprowadzanych do Polski, najczęściej z krajów azjatyckich, radiotelefonów SENAO (modele 258, 259, 358, 359 1258, 1259 i inne) na terytorium Polski jest nielegalne.Używanie radiotelefonów SENAO jest (...)

 • Nowela ustawy o swobodzie działalności gospodarczej

  8 lipca br. sejmowa Komisja Gospodarki rozpatrywała podjętą w dniu 26 czerwca br. uchwałę Senatu w sprawie ustawy o zmianie ustawy o swobodzie działalności gospodarczej oraz o zmianie niektórych innych ustaw. Komisja Gospodarki zarekomendowała przyjęcie uchwały Senatu za wyjątkiem jednej poprawki dotyczącej zmiany przepisu ustawy (...)

 • Opinia PKPP Lewiatan do poselskiego projektu ustawy o sieci szpitali

  Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych Lewiatan negatywnie ocenia poselski projekt ustawy o sieci szpitali. Uważamy, iż rozwiązania zaproponowane w opiniowanym projekcie ustawy (przesłanym przez Kancelarię Sejmu 13 czerwca 2008 r.) nie zapewnią lepszego dopasowania struktury świadczeń do potrzeb zdrowotnych, ani nie poprawią gospodarności (...)

 • Jak menedżer może wykorzystać talenty swoich podwładnych?

  Wykwalifikowani i efektywni pracownicy są najcenniejszym zasobem firmy, co oznacza, że trzeba szczególnie o nich zabiegać. Na stronie www.talentclub.pl każdy menedżer może sprawdzić, jak profesjonalnie podejść do kwestii odkrywania talentów w organizacjach. Partnerem projektu jest PKPP Lewiatan. Zadaniem współczesnych (...)

 • Premia kompensacyjna instrumentem poprawy stanu technicznego istniejących zasobów mieszkaniowych

  3 lipca br. Rada Ministrów przyjęła projekt autopoprawki do rządowego projektu Ustawy o wspieraniu termomodernizacji i remontów, wynikającej z inicjatywy Rządu Polskiego, związanej z zakończonymi negocjacjami ugodowymi w sprawie Hutten-Czapska przeciw Polsce. 6 grudnia 1994 r. Pani Maria Hutten-Czapska skierowała skargę przeciwko (...)

 • Nie będzie opóźnienia w budowie autostrad

  Dostosowywanie prawa ochrony środowiska do wymogów Unii Europejskiej nie powoduje obecnie opóźnienia w budowie autostrad - informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w związku z wtorkową (08 lipca) publikacją w „Rzeczpospolitej" pod tytułem „Zablokowane autostrady".Zgodnie z przepisami prawa (...)

 • Cena biletu lotniczego musi zawierać wszystkie opłaty dodatkowe

  Taryfy lotnicze muszą obejmować wszystkie podatki i opłaty dodatkowe, a sprzedawcy biletów lotniczych będą musieli wyszczególniać w cenie biletu wszystkie dodatkowe opłaty, które stanowią element jego ostatecznej ceny. Powinno to ukrócić, wprowadzającą nabywców w błąd, choć powszechną, praktykę publikowania (...)

 • Przyszłość rynku gazu w Europie

  Parlament Europejski przyjął propozycję dyrektywy, która ma otworzyć wewnętrzny rynek gazu na konkurencję, prowadzić do większej efektywności i wzmocnić prawa konsumentów oraz krajowych regulatorów. Propozycje rozdziału działalności sieciowej i handlowej nie idą jednak tak daleko, jak w przypadku sektora elektroenergetycznego. (...)

 • Europejski strategiczny plan w dziedzinie technologii energetycznych

  Przyjmując sprawozdanie Jerzego Buzka (EPP-ED, PL) Parlament Europejski wyraził poparcie dla europejskiego strategicznego planu (SET) w dziedzinie technologii energetycznych, w tym inicjatyw przemysłowych w zakresie energii odnawialnej, składowania CO2, sieci energetycznych i rozszczepiania jądrowego. Posłowie zwracają jednak uwagę, że finansowanie (...)

 • W kierunku nowej kultury mobilności w mieście

  Aby poradzić sobie z negatywnym oddziaływaniem transportu miejskiego na zmiany klimatyczne i środowisko, pilnie potrzebujemy dziś nowych, innowacyjnych pomysłów. W przyjętym dziś sprawozdaniu poświęconym zielonej księdze „W kierunku nowej kultury mobilności w mieście", Parlament Europejski wzywa do określenia roli UE w (...)

 • Raport roczny EBC za rok 2007

  Parlament Europejski przyjął raport poświęcony rocznemu sprawozdaniu Europejskiego Banku Centralnego za 2007 rok. Posłowie wyrażają uznanie dla działań EBC podejmowanych w celu ograniczania napięć finansowych wywołanych przez kryzys na amerykańskim rynku kredytów hipotecznych. EBC powinien również monitorować kurs euro oraz (...)

 • Wyższy próg dla grup politycznych w Parlamencie Europejskim

  Parlament Europejski przyjął dziś poprawki do regulaminu wewnętrznego, w wyniku których zmienią się zasady tworzenia grup politycznych. Po wyborach w czerwcu 2009 grupy polityczne w PE będą musiały składać się z minimum 25 posłów reprezentujących co najmniej 7 państw członkowskich.Obecnie, aby powstała grupa polityczna (...)

 • Rozwój sektora kosmicznego w Polsce

  - Ministerstwo Gospodarki przygotowuje projekt strategii rozwoju sektora kosmicznego w Polsce. Zachęcam zarówno środowiska naukowe, jak i władze samorządowe do włączenia się w prace nad tym dokumentem - powiedział wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak podczas spotkania 9 lipca br., poświęconego wykorzystaniu technik kosmicznych (...)

 • Kolejne spotkanie z oświatowymi związkami zawodowymi

  9 lipca br. odbyło się kolejne spotkanie z oświatowymi związkami zawodowymi Nowe propozycje wskaźników średniego wynagrodzenia nauczycieli, szczególnie nauczycieli dyplomowanych, poprawa warunków pracy to główne tematy rozmów przedstawicieli rządu z oświatowymi związkami zawodowymi. Na spotkaniu strona rządowa (...)

 • "To idzie starość"

  Starość jako zadanie o fundamentalnym znaczeniu dla rozwoju społecznego w Polsce, niewystarczająco jednak obecna w świadomości Polaków stojących u jej progu - tak najkrócej można ująć wnioski płynące z konferencji zorganizowanej przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych oraz Instytut Spraw Publicznych.  Tytuł konferencji, (...)

 • Technologie informacyjne wspomogą rozwój edukacji

  Działania edukacyjne, które pomogą w budowie społeczeństwa informacyjnego oraz gospodarki opartej na wiedzy to jedno zagadnień, którymi zajmie się Rada do Spraw Edukacji Informatycznej i Medialnej przy Ministrze Edukacji Narodowej. Na inauguracyjnym posiedzeniu 9 lipca 2008 roku szefowa resortu edukacji Katarzyna Hall wręczyła (...)

< >

Pomoc prawna online

Opinie naszych klientów

 • Dariusz

  ocena usługi:

 • Danuta

  ocena usługi:

  Polecam!
 • Katarzyna

  ocena usługi:

  Szybko, fachowo i za rozsądną cenę. Polecam
 • zofia-ewa

  ocena usługi:

  Dziękuję bardzo.Jestem zadowolona z usługi. Odpowiedź bardzo wyczerpująca. Na pewno będę korzystać często/jeżeli zajdzie taka potrzeba.
 • Sylwka

  ocena usługi:

  Profesjonalna, zrozumiała opinia
 • Magdalena

  ocena usługi:

  Godne polecenia.
 • Dorota

  ocena usługi:

 • HONKI

  ocena usługi:

  Usługa znakomita.
 • Arkadiusz

  ocena usługi:

  Jak zawsze PROFESJONALNIE !
 • Mariusz

  ocena usługi:

 • Robert

  ocena usługi:

 • Mariusz Wierzchowski

  ocena usługi:

  Moje pierwsza porada i jestem pod wrażeniem !!! Uzyskałem mega wyczerpującą informację za rozsądne pieniądze. Od tej pory będę stałym klientem e-prawnik.pl
 • Katarzyna

  ocena usługi:

 • Katarzyna

  ocena usługi:

 • Katarzyna

  ocena usługi:

 • Kazimiera

  ocena usługi:

  bardzo dziękuję za wyczerpującą opartą na konkretnych przepisach opinię, porada prawna mnie zadowala, zdecydowanie polecam . 31.01.2018r
 • Adam Skorupski

  ocena usługi:

  Bardzo konkretna, rzeczowa opinia z przywołaniem dokładnych podstaw prawnych dla poleconych przez prawnika działań. Zdecydowanie polecam. Konkret bez naciągania na koszty.
Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane