Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie, przy ul. Gabrieli Zapolskiej 36, kod poczt. 30-126, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133.000,00 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Bezpłatny dostęp tylko dla zarejestrowanych

masz już konto?

 • Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych i akceptuję Regulamin serwisu e-Prawnik.pl (więcej)

 • Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Legalsupport sp. z o.o. informacji handlowej (więcej)

Informacje

 • Rozmowy ze stoczniowcami oraz środowiskami pracowniczymi

  Sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Boni przyjął dzisiaj petycje od przedstawicieli Stoczni Gdańskiej oraz od Komitetu Pomocy i Obrony Represjonowanych Pracowników. Po spotkaniach Michał Boni poinformował, że planowane zmiany w Kodeksie Pracy dotyczą tylko wydłużenia urlopów macierzyńskich oraz (...)

 • Rozprawa w sprawie Polska przeciwko Komisji Europejskiej

  Informacja UKIE nt. rozprawy przed Sądem Pierwszej Instancji Wspólnot Europejskich w sprawie T-257/04 Rzeczpospolita Polska przeciwko Komisji Wspólnot Europejskich:W dniu 16 czerwca br. odbyła się rozprawa przed Sądem Pierwszej Instancji Wspólnot Europejskich w Luksemburgu w sprawie T-257/04 Rzeczpospolita Polska przeciwko Komisji (...)

 • Premier uczestniczy w posiedzeniu Rady Europejskiej

  Rosnące ceny ropy naftowej i żywności, wyniki referendum w Irlandii oraz Partnerstwo Wschodnie - to tematy poruszone podczas pierwszego dnia posiedzenia Rady Europejskiej w Brukseli. Polskę reprezentują premier Donald Tusk oraz minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski. Zdaniem szefa polskiego rządu, w trakcie posiedzenia udało się przełamać (...)

 • Ważne dla osób planujących podróż do Francji

  Ministerstwo Spraw Zagranicznych informuje, że w dniu 2 sierpnia 2008 r. od godz. 00:00 do godz. 24:00 będzie obowiązywał na obszarze całej sieci drogowej Republiki Francuskiej zakaz transportu zbiorowego (autokarowego) dzieci w wieku poniżej 17 lat. Transport ten, w odniesieniu do autokarów z dziećmi wjeżdżających na terytorium Francji (...)

 • Zmiany w zasadach przyznawania zasiłku opiekuńczego

  Od dnia 14 czerwca 2008 r., tj. od daty wejścia w życie ustawy z dnia 11 kwietnia 2008 r. o zmianie ustawy o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa (Dz. U. Nr 93, poz. 582), zasiłek opiekuńczy przysługuje wszystkim osobom objętym ubezpieczeniem chorobowym, zarówno obowiązkowo, jak i dobrowolnie. (...)

 • Rozmowy z kolejarzami o emeryturach

  Sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Boni, Minister Infrastruktury Cezary Grabarczyk oraz Podsekretarz stanu w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej Agnieszka Chłoń-Domińczak odebrali wczoraj petycję Sekcji Krajowej Kolejarzy NSZZ „Solidarność", którzy demonstrowali przed budynkiem KPRM. Kolejarze (...)

 • 18 tysięcy "zielonych certyfikatów" energetycznych

  W środę, 18 czerwca 2008 r. Mariusz Swora, Prezes Urzędu Regulacji Energetyki wydał świadectwo pochodzenia energii elektrycznej wytwarzanej w odnawialnych źródłach energii (OZE) nr 18 000. Tyle właśnie świadectw, zwanych popularnie „zielonym certyfikatami", zostało wydanych od początku istnienia systemu świadectw (...)

 • Bezpieczne wakacje 2008 na polskich drogach

  Rozpoczyna się okres wypoczynkowy. Policjanci, jak co roku, spodziewają się, że na drogach będzie wzmożony ruch zarówno samochodów osobowych, jak i autobusów. Aura sprzyja też korzystaniu z motorów, motorowerów i skuterów, które stają się coraz bardziej popularne. Tradycyjnie, to bardzo pracowity (...)

 • Karta Praw Odbiorców Energii

  Mechanizmy rynkowe nie zagwarantują przestrzegania wszystkich praw odbiorców energii i gazu, dlatego wraz z projektami stanowiącymi cześć trzeciego pakietu liberalizującego rynek energii, Parlament Europejski przyjął sprawozdanie w sprawie Europejskiej Karty Praw Odbiorców Energii. Propozycja ustanowienia Karty zakłada zebranie (...)

 • MG docenia polskich eksporterów

  - W ostatnich siedmiu latach obserwujemy coraz szybszy wzrost eksportu, który osiągnął wartość blisko 138 mld dol. Tak spektakularny wynik nie byłby możliwy bez unowocześnienia ofert polskich eksporterów - powiedział wiceminister gospodarki Rafał Baniak podczas konferencji Stowarzyszenia polskich eksporterów, która (...)

 • O planowanej nowelizacji ustawy o promocji zatrudnienia

  - Nowelizacja ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy dziś [18 czerwca - przyp. red.]zostanie wysłana do konsultacji międzyresortowych i do partnerów społecznych - powiedziała podczas konferencji prasowej Minister Jolanta Fedak. - Nowelizacja ma zwiększyć skuteczności instytucji rynku pracy, tak, aby zaktywizować zawodowo (...)

 • Projekt ustawy o emeryturach pomostowych w konsultacjach społecznych

  Projekt Ustawy o emeryturach pomostowych rząd skierował 19. czerwca 2008 r. do konsultacji społecznych, zgodnie z ustaleniami Komisji Trójstronnej. Projekt uwzględnia zmiany uzgodnione w ciągu ostatnich tygodni w ramach prac Komisji Trójstronnej. Po konsultacjach projekt ustawy trafi do Rady Ministrów w takim terminie, aby (...)

 • Razem w kierunku gospodarki opartej na Internecie

  W dniach 17-18 czerwca w Seulu odbyła się Konferencja Ministerialna OECD na temat Przyszłości Gospodarki Opartej na Internecie. Polskę reprezentowała delegacja Ministerstwa Gospodarki oraz Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji pod przewodnictwem Witolda Drożdża - Podsekretarza Stanu w MSWiA. W spotkaniu wzięło udział około 1800 (...)

 • Dzień Przedsiębiorczości w Krakowie

  Zapraszamy wszystkie osoby, które zamierzają rozpocząć albo rozpoczęły prowadzenie działalności gospodarczej i chcą uzyskać fachową poradę prawną w tym zakresie. Na każde pytanie odpowiedzą specjaliści z: Oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Krakowie, Urzędu Miasta Krakowa, Izby Skarbowej w Krakowie i Urzędu Skarbowego (...)

 • Rząd i Episkopat o sytuacji polskich rodzin

  W Kancelarii Prezesa Rady Ministrów spotkali się dziś przedstawiciele Komisji Wspólnej Rządu i Episkopatu. Stronie kościelnej przewodniczył arcybiskup metropolita gdański Sławoj Leszek Głódź, stronie rządowej wicepremier, minister spraw wewnętrznych i administracji Grzegorz Schetyna. Rozmowy dotyczyły sytuacji rodzin, (...)

 • Inicjatywa „Inteligentny samochód"

  Inteligentne technologie stosowane w pojazdach samochodowych muszą być tańsze i łatwiej dostępne, uznali posłowie przyjmując sprawozdanie poświęcone inicjatywie "Inteligentny samochód". Jeśli zostaną dobrze spopularyzowane, inteligentne systemy samochodowe mogą uratować tysiące ofiar wypadków drogowych i zmniejszyć (...)

 • Parlament Europejski przyjął rezolucję w sprawie kryzysu w sektorze rybołówstwa

  Parlament Europejski wyraża swoją solidarność z rybakami w UE i wzywa Komisję do opracowania konkretnych propozycji mających na celu złagodzenie sytuacji w regionach najbardziej uzależnionych od rybołówstwa. Posłowie wzywają państwa członkowskie do przyspieszenia procedur umożliwiających wypłatę pomocy rybakom dotkniętym skutkami (...)

 • Stanowisko Parlamentu Europejskiego w sprawie najbliższego szczytu EU-Rosja

  Posłowie PE popierają utworzenie umowy o partnerstwie i współpracy pomiędzy UE i Rosją, ale jednocześnie niepokoją się zaangażowaniem Rosji na Kaukazie i pogarszającą się sytuacją praw człowieka. Parlament przyjął rezolucję przed nadchodzącym szczytem UE - Rosja, w której wyraża zadowolenie z przezwyciężenia "trudności (...)

 • Prezes Światowego Kongresu Żydów u premiera

  Premier Donald Tusk spotkał się wczoraj (18 czerwca br.) z prezesem Światowego Kongresu Żydów Ronaldem S. Lauderem. W spotkaniu uczestniczył sekretarz stanu, Pełnomocnik Prezesa Rady Ministrów do spraw Dialogu Międzynarodowego Władysław Bartoszewski. Rozmowa dotyczyła aktualnej sytuacji społeczności żydowskiej w Polsce. Omówiono (...)

 • Bezpieczeństwo infrastruktury drogowej

  Parlament Europejski przyjął projekt dyrektywy dotyczącej poprawy bezpieczeństwa infrastruktury drogowej. Celem tej propozycji jest ustanowienie wspólnych dla UE standardów zarządzania bezpieczeństwem infrastruktury drogowej, tak aby uzyskać jednolity poziom bezpieczeństwa drogowego we wszystkich państwach UE. O ile w zakresie (...)

< >

Pomoc prawna online

Zaufało nam już:
 • 0
 • 3
 • 1
 • 5
 • 6
 • 2
 • 5
 • osób

Opinie naszych klientów

 • Marek

  ocena usługi:

  dzięki skutecznej opinii i przesłanego wniosku sprawa została załatwiona pozytywnie zgodnie z oczekiwaniami. Pozdrawiam Marek Słonecki
 • Zuzanna

  ocena usługi:

 • Henryk

  ocena usługi:

  Jasno,obszernie,zrozumiałe za przystępna cenę.Szkoda ze wcześniej nie wiedziałem o e-prawniku.
 • Barbara

  ocena usługi:

  Serdecznie polecam usługi prawne! korzystam po raz kolejny i jestem usatysfakcjonowana poradą prawną i kontaktem w pytaniach dodatkowych!
 • Andrzej Kauf

  ocena usługi:

  Witam! Bardzo dziękuję za wyczerpującą pisaną prostym językiem odpowiedź. Jestem zadowolony, polecam . Szkoda tylko, że ZUS nie udziela takich informacji. Tematem zainteresowała się znajoma osoba. Pozdrawiam zespół i jeszcze raz bardzo dziękuję.
 • Ewa

  ocena usługi:

  Pomimo, ze w moim przypadku prawo polskie nie regulowalo zaistnialego zdarzenia, otrzymalam dodatkowe potwierdzenie, ktore mnie upewnilo co do mojej sytuacji prawnej. Jestem bardzo zadowolona z uslug e-prawnika i z pewnoscia bede z niego korzystac jesli bede tego potrzebowac. Polecam wszystkim.
 • A.Patyk

  ocena usługi:

  Jestem zadowolona z usługi
 • anna

  ocena usługi:

 • WDnet Studio

  ocena usługi:

  Serdecznie dziękuję za opinię oraz wprowadzone poprawki do umowy. Jestem usatysfakcjonowany Państwa usługą oraz jej sprawnym i profesjonalnym przebiegiem.
 • Marek

  ocena usługi:

 • Piotr Sobecki

  ocena usługi:

 • Marcin

  ocena usługi:

 • SEONET

  ocena usługi:

 • Marek

  ocena usługi:

  Korzystam z wydawanych opinii prawnych i jestem zadowolony. Opinie są wyczerpujące - czasami korzystam z dodatkowej opinii dotyczącej tej samej sprawy, ale oczywiście ta dodatkowa opinia nie jest dodatkowo płatna. Polecam
 • Michał Skaskiewicz

  ocena usługi:

  Regulamin sklepu został napisany profesjonalnie i zrozumiale.
 • Karolina

  ocena usługi:

  Wszystko w jak najlepszym porządku. Czas oczekiwania na opinię zgony z umową. Opinia klarowna i wyczerpująca. Dziękuję i polecam.
 • Małgorzata Purys

  ocena usługi:

  Kilka razy korzystałam z usług e-prawnika , jestem bardzo zadowolona , merytorycznie ze znajomością tematu .
Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane