Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie, przy ul. Gabrieli Zapolskiej 36, kod poczt. 30-126, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133.000,00 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Bezpłatny dostęp tylko dla zarejestrowanych

masz już konto?

 • Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych i akceptuję Regulamin serwisu e-Prawnik.pl (więcej)

 • Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Legalsupport sp. z o.o. informacji handlowej (więcej)

Informacje

 • Wspólny front dla bezpieczeństwa podróżujących

  W dn. 26 czerwca 2008 r. z okazji Międzynarodowego Dnia Przeciwdziałania Narkomanii ruszyła INFORMACYJNA KAMPANIA PROFILAKTYCZNA DOTYCZĄCA BEZPIECZEŃSTWA PODRÓŻY ZAGRANICZNYCH OBYWATELI POLSKICH, której organizatorami są: Krajowe Biuro Do Spraw Przeciwdziałania Narkomanii, Komenda Główna Policji, Komenda Główna (...)

 • Razem w kierunku „Rzeczypospolitej Samorządowej”

  W dn. 25 czerwca b.r. w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów odbyło się kolejne posiedzenie Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego. W spotkaniu udział wzięli Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Grzegorz Schetyna, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji (...)

 • Państwowe egzaminy prawnicze po nowemu?

  Jakie będą kryteria naboru na aplikacje, ile wynosić będą minima przyjęć, jak wyglądać będą egzaminy? - te i szereg innych pytań padło na dzisiejszej debacie pt. „Nowa droga otwarcia dostępu do zawodów prawniczych". Spotkanie odbyło się na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. W debacie, oprócz (...)

 • Negocjacje rządu ze związkami zawodowymi nauczycieli

  25 czerwca 2008 r. odbyło się kolejne spotkanie przedstawicieli rządu z reprezentantami związków zawodowych nauczycieli. W odpowiedzi na postulaty związkowców strona rządowa zobowiązała się przygotować symulację struktury wynagrodzeń zakładając, że wynagrodzenie zasadnicze będzie stanowić co najmniej 65 proc. średniej (...)

 • Nowelizacja ustawy o swobodzie działalności gospodarczej

  24 czerwca br. w Senacie odbyło się posiedzenie Komisji Gospodarki Narodowej. Przedmiotem spotkania była nowela rządowa ustawy o swobodzie działalności gospodarczej. Nowelizacja ta została przyjęta przez Sejm  13 czerwca 2008 r. i umożliwia przedsiębiorcom m.in. zawieszanie przez nich działalności gospodarczej, a także zwracanie się (...)

 • Ustalenia telewizyjne i abonamentowe

  Podczas posiedzenia 24 czerwca 2008 roku KRRiT omówiła zagadnienia do dyskusji podczas pierwszego programowego spotkania konsultacyjnego w sprawie DVB-T.  Zgodnie z zapowiedzią zawartą w komunikacie Prezesa UKE i Przewodniczącego KRRiT z dnia 16 czerwca 2008 roku, Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji podjęła prace nad dokumentacją (...)

 • Rowery dla krakowskich funkcjonariuszy

  Ambasador Stanów Zjednoczonych Pan Victor Ashe przekaże krakowskim policjantom dziewięć rowerów, które wykorzystywane będą w służbie patrolowej.Rowery zakupione zostały w ramach międzynarodowego programu pomocy szkoleniowej ( ICITAP - International Criminal Investigative Assistance Program), którego głównym (...)

 • ZUS oraz Instytut Spraw Publicznych o zmianach demograficznych w Polsce

  "To idzie starość - polityka społeczna wobec procesu starzenia się ludności w Polsce" taki tytuł nosi konferencja naukowa organizowana przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych oraz Instytut Spraw Publicznych. Jej celem jest przedstawienie wyników badań oraz omówienie problematyki przechodzenia na emeryturę i opieki na (...)

 • Czy nieobiektywni doradcy podzielą miliardy?

  Ministerstwo Rozwoju Regionalnego przedstawiło następujące wyjaśnienie do artykułu „Nieobiektywni doradcy podzielą miliardy”, który ukazał się w gazecie "Puls Biznesu" 23 czerwca 2008 r.: W nawiązaniu do artykułu Małgorzaty Grzegorczyk i Jacka Kowalczyka, „Nieobiektywni doradcy podzielą miliardy", (...)

 • Program Współpracy Transgranicznej Polska-Białoruś-Ukraina 2007-2013

  23 czerwca 2008 r. został przesłany do zatwierdzenia do Komisji Europejskiej Program Współpracy Transgranicznej Polska-Białoruś-Ukraina 2007-2013.Program Współpracy Transgranicznej Polska-Białoruś-Ukraina 2007-2013, w ramach Europejskiego Instrumentu Sąsiedztwa i Partnerstwa, będzie stanowił kontynuację Programu Sąsiedztwa (...)

 • Wyzwania dla polskiej polityki przestrzennej

  Z inicjatywy sejmowej Komisji Infrastruktury, Ministerstwa Infrastruktury i Biura Analiz Sejmowych Kancelarii Sejmu 24 czerwca 2008 r. w Sali Kolumnowej Sejmu odbyła się konferencja "Wyzwania dla polskiej polityki przestrzennej". Przedmiotem konferencji była dyskusja nad wnioskami z "Raportu o stanie zagospodarowania przestrzennego (...)

 • Światowy Tydzień Przedsiębiorczości w Polsce

  - Przedsiębiorczość to postawa odpowiadająca na współczesne wyzwania cywilizacyjne. Jej promowanie może zaowocować bardziej aktywnym uczestnictwem naszego kraju w globalnej rywalizacji - powiedział wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak, otwierając pierwsze posiedzenie Komitetu Honorowego Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości (...)

 • Czy można zgubić rozporządzenie?

  W związku z publikacją artykułu pt. „Czy można zgubić rozporządzenie”, w „Rzeczpospolitej” z 24 czerwca 2008 r. Ministerstwo Zdrowia domaga się zamieszczenia poniższego wyjaśnienia: Chciałbym wyjaśnić, że rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 9 marca 2000 r. w sprawie wymagań, jakim powinny odpowiadać (...)

 • Czy za sprzedanie piwa dziecku sklepikarz pójdzie z torbami?

  W związku z publikacją w „Polsce" z 24 czerwca 2008 r. artykułu pt. „Za sprzedanie piwa dziecku sklepikarz pójdzie z torbami", Ministerstwo Zdrowia zażądało zamieszczenia wyjaśnienia następującej treści:Zakaz picia alkoholu na ulicach placach i w parkach wprowadzony został nowelizacją ustawy z 2001 (...)

 • Sprawozdanie z funkcjonowania systemu zamówień publicznych w 2007 r.

  W dniu 24.06.2008 r. Rada Ministrów RP przyjęła Sprawozdanie z funkcjonowania systemu zamówień publicznych w 2007 r. W roku 2007 podstawę funkcjonowania systemu zamówień publicznych stanowiła ustawa z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (tekst jednolity: Dz.U. z 2007 r. Nr 223, poz. 1655) Wartość (...)

 • Zapalniczki muszą być zabezpieczone przed dziećmi

  Od 11 marca 2008 roku na obszarze Unii Europejskiej obowiązuje całkowity zakaz sprzedaży zapalniczek, które nie posiadają odpowiednich zabezpieczeń tak, aby małe dzieci (poniżej 4 lat) nie mogły samodzielnie uruchomić zapłonu, oraz zapalniczek, które ze względu na swój kształt (zwierzęta, samochody, mini telefony komórkowe, (...)

 • Nowa strona internetowa z testami konsumenckimi

  Jeśli planujecie poważny zakup lub chcecie dowiedzieć się czegoś więcej o produktach, które właśnie kupiliście zapraszamy do odwiedzenia strony  http://www.test-konsumencki.pl/test-konsumencki Znajdziecie tam wyniki testów konsumenckich ponad 1500 produktów, które można kupić w Polsce. Przez najbliższe 30 (...)

 • Reklama preparatów do opalania wprowadza w błąd?

  Prezentujemu oświadczenie Rady Krajowej Federacji Konsumentów z dnia 23 czerwca 2008 roku:"W związku z reklamą preparatów do opalania marki SORAYA S.A, która się ukazała w  dwutygodniku GALA 25/26 za 2008 rok, oraz miesięczniku Claudia nr 7 /2008 rok, treść której informuje, że SORAYA, to (...)

 • KIG pozytywnie o zmianie ustawy o podatku od spadków i darowizn

  Przedstawiony przez Komisję „Przyjazne Państwo" projekt nowelizacji ustawy o podatku od spadków i darowizn, który zakłada zniesienie obowiązku zgłoszenia nabycia majątku jako bezwzględnego warunku korzystania ze zwolnienia z podatku, został pozytywnie oceniony przez Krajową Izbę Gospodarczą. „Mamy nadzieję, (...)

 • MSP po obu stronach Atlantyku mają dość plagi piractwa

  Problem piractwa i podróbek dotyka wszystkich firm z sektora MSP, niezależnie od kraju pochodzenia - borykają się z nim zarówno firmy europejskie jak i podmioty z innych kontynentów. W odróżnieniu od wielkich, międzynarodowych koncernów, firmom z sektora MSP często brak odpowiedniej ilości kadry oraz pieniędzy, (...)

< >

Pomoc prawna online

Opinie naszych klientów

 • Lusia

  ocena usługi:

  Wszystko bardzo wyczerpująco i solidnie opisane, wniosek przygotowany w sposób zrozumiały i czytelny, bardzo polecam.
 • TR

  ocena usługi:

 • agnieszka

  ocena usługi:

  bardzo profesjonalnie szybko i terminowo polecam
 • Szymon

  ocena usługi:

 • A.R.

  ocena usługi:

  Polecam z całą pewnością. Odpowiedź zrozumiała i satysfakcjonująca, przy czym przystępna cenowo. Pozdrawiam.
 • Marek

  ocena usługi:

  Bardzo dziękuje i polecam.
 • Hanna

  ocena usługi:

  Serdecznie dziękuje za opinie - okazała się niezwykle pomocna Polecam ! Terminowo, jasno Hanna
 • Ewa

  ocena usługi:

  Wyczerpująca opinia na zadane pytania, dostarczona w umówionym terminie.
 • Anna

  ocena usługi:

  Wyczerpująca odpowiedz poparta przykładami za rozsądną cenę . Dziękuję
 • Elzbieta

  ocena usługi:

  Jestem bardzo zadowolona. Bardzo wyczerpująca fachowa opinia. Polecam wszystkim szukającym porady. Dziękuję bardzo .Bakcyl
 • Katarzyna

  ocena usługi:

  Prawnicza wiedza poparta praktyką w zakresie prawa budowlanego.
 • Agnieszka

  ocena usługi:

  Bardzo dziękuje i polecam w 100% Profesjonalne i rzetelne podejście do sprawy oraz wyczerpujące odpowiedzi na zadane przeze mnie pytania.Jeszcze raz bardzo dziękuję
 • Wiesława

  ocena usługi:

  Bardzo wyczerpująca opinia. Jestem bardzo zadowolona z pomocy. Dziękuję.
 • Daniel

  ocena usługi:

 • TT

  ocena usługi:

 • Cz. D

  ocena usługi:

 • Adiemi

  ocena usługi:

  wyczerpująca opinia , podparta ustawami, możliwość zadania pytań dodatkowych i wszystko bez wychodzenia z domu. Serdecznie polecam
Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane