Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie, przy ul. Gabrieli Zapolskiej 36, kod poczt. 30-126, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133.000,00 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Bezpłatny dostęp tylko dla zarejestrowanych

masz już konto?

 • Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych i akceptuję Regulamin serwisu e-Prawnik.pl (więcej)

 • Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Legalsupport sp. z o.o. informacji handlowej (więcej)

Informacje

 • Projekty nowych aktów wykonawczych do ustawy - Prawo zamówień publicznych

  Uprzejmie informujemy, że w dniu 18 czerwca 2008 r. zostały przekazane do uzgodnień uzgodnień międzyresortowych oraz do konsultacji społecznych projekty:rozporządzenia w sprawie wzorów ogłoszeń zamieszczanych w Biuletynie Zamówień Publicznych, rozporządzenia w sprawie protokołu postępowania o udzielenie zamówienia publicznego, (...)

 • Urząd Patentowy RP przystąpił do projektu CETMOS

  Urząd Patentowy RP przystąpił do projektu CETMOS - nowej inicjatywy 9 urzędów patentowych Europy Centralnej. W ramach tego projektu każdy podmiot, zainteresowany inwestowaniem lub rozwojem swojej działalności w tej części Europy, może złożyć zamówienie na przeprowadzenie przez urzędy patentowe, uczestniczące w projekcie, (...)

 • Planujesz wakacje za granicą?

  Zanim wyjedziesz warto wiedzieć! Jeśli nie zawierasz umowy na piśmie i jedynym potwierdzeniem jej zawarcia jest dowód zapłaty, zadbaj o to, aby posiadać foldery/ulotki/katalogi z opisem Twojej wycieczki; jeśli umowę zawarłeś przez Internet zapisz umowę, emaile i zrzut ekranu na swoim komputerze. Przed podróżą ustal, o ile to (...)

 • Turystyka – raport z kontroli

  Prawie wszyscy skontrolowani organizatorzy usług turystycznych stosowali postanowienia niekorzystne dla konsumentów - wynika z najnowszej analizy UOKiK. Przeciwko nieuczciwym przedsiębiorcom toczy się już ponad 100 postępowań Zbliża się okres wakacyjny - w tym czasie wielu konsumentów korzysta z usług biur podróży. UOKiK (...)

 • Turystyka po Europie

  Imprezy TurystycznePrzepisy prawne dotyczące usług turystycznych w całej Europie ujednolicone są Dyrektywą 90/314/WE w sprawie zorganizowanych podróży, wakacji i wycieczek Konsument wykupując imprezę turystyczną w biurze podróży za granicą ma takie same prawa jak ten, który wykupił ją w Polsce. W Polsce usługi turystyczne (...)

 • Kontrowersyjna dyrektywa o spalaniu śmieci, zdaniem ekologów groźna dla Polski

  Parlament Europejski przyjął we wtorek dyrektywę, która uznaje spalarnie odpadów za zakłady odzyskiwania energii, co zdaniem obrońców środowiska otwiera drogę do transportu śmieci z bogatszych krajów np. do Polski. Dyrektywa o odpadach zaaprobowana już wcześniej przez rządy krajów członkowskich oznacza, (...)

 • 300 tys. nowych miejsc pracy dzięki funduszom UE

  300 tys. nowych miejsc pracy oraz 1,7 punktu procentowego wzrostu PKB w Polsce w 2007 roku to zasługa unijnej polityki spójności i funduszy strukturalnych - poinformowała komisarz ds. polityki regionalnej Danuta Huebner. "Wszystkie analizy wskazują na udział polityki spójności w szybszym wzroście gospodarczym najuboższych (...)

 • Projekt rozporządzenia Ministra Finansów w sprawie kas rejestrujących

  Od 1 lipca 2008 r. nie planuje się zmian w obowiązujących zwolnieniach z obowiązku ewidencjonowania obrotów za pomocą kas fiskalnych. Zmiany planowane są dopiero od 1 listopada 2008 r. - takie zapisy znalazły się w projekcie z 3 czerwca 2008 r. rozporządzenia Ministra Finansów w sprawie kas fiskalnych. Co do zasady, projekt (...)

 • Otwarcie francuskiego rynku pracy dla obywateli polskich

  W dniu 28 maja 2008 r. Nicolas Sarkozy - Prezydent Francji złożył pierwszą od czasu objęcia swojej prezydentury wizytę w Polsce. W czasie tej wizyty Prezydent poinformował, że Francja otworzy rynek pracy dla obywateli polskich w dniu 1 lipca 2008 r. Do tego czasu Rząd francuski będzie utrzymywał ograniczenia przejściowe. Miały być one (...)

 • Czechy stosują nową profilaktykę zakażeń HIV...

  Republika Czeska stosuje nową profilaktykę zakażeń HIV wśród osób uzależnionych od narkotyków przyjmowanych w iniekcjach.W stolicy Czech - Pradze - zainstalowano dwa automaty sprzedające dwa zestawy akcesoriów niezbędnych do przyjmowania narkotyków w iniekcjach: zestaw za 20 koron czeskich (ok. 1,25 dolara (...)

 • O AIDS na forum ONZ

  Sesja Specjalna Zgromadzenia Ogólnego ONZ, poświęcona przeglądowi postępu, jaki dokonał się w realizacji postanowień Deklaracji Zobowiązań HIV/AIDS (Declaration of Commitment)W dniach 10-11 czerwca 2008 r. odbyła się w siedzibie ONZ w Nowym Jorku Sesja Specjalna Zgromadzenia Ogólnego ONZ, poświęcona przeglądowi postępu, (...)

 • Jak zaradzić drożejącej ropie?

  Czy rosnące ceny paliw są wynikiem długofalowych zmian na globalnym rynku, czy wynikiem działań spekulacyjnych? Czy należy obniżać podatki, aby ulżyć konsumentom i przedsiębiorcom, czy ukierunkować wsparcie na najbardziej dotkniętych skutkami wzrostu cen? Nad tym, między innymi, dyskutowali posłowie Parlamentu Europejskiego podczas debaty (...)

 • Chcesz podjąć pracę za granicą? Zrób to z głową

  Coraz więcej osób decyduje się na wyjazd do pracy za granicę do krajów Unii Europejskiej/Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Poszukując odpowiedniego zatrudnienia korzystają one nie tylko z ofert biur pracy, agencji zatrudnienia, ale też poszukują pracodawcy „na własną rękę" wykorzystując prywatne kontakty, czy (...)

 • Produkcja sprzedana przemysłu w maju 2008 r.

  Produkcja sprzedana przemysłu wzrosła w maju br. o 2,3 proc. w stosunku do maja 2007 r., zaś względem kwietnia br. spadła o 8,5 proc. Po wyeliminowaniu wpływu czynników sezonowych sprzedaż w maju była wyższa o 3,4 proc. niż przed rokiem. Wzrost ten był mniejszy od oczekiwań analityków MG. Wpływ na to miał przede wszystkim (...)

 • PPP w duchu zaufania

  - Chcemy, aby nowa ustawa o partnerstwie publiczno-prywatnym była wyrazem zaufania do obywateli, a także stwarzała jak najszersze możliwości realizacji projektów w tej formule - powiedział sekretarz stanu w MG Adam Szejnfeld, podczas seminarium nt. partnerstwa publiczno-prywatnego. Spotkanie dotyczące prawnych i ekonomicznych aspektów (...)

 • Lepsza ochrona pieszych i rowerzystów na drogach

  Parlament Europejski przyjął uzgodniony z Radą i Komisją kompromisowy tekst rozporządzenia w sprawie ochrony pieszych i innych niechronionych użytkowników dróg. Celem tej propozycji jest zaostrzenie wymagań technicznych wobec nowych pojazdów w celu lepszej ochrony pieszych i rowerzystów na wypadek obrażeń odniesionych (...)

 • Parlament przyjął "dyrektywę ws. powrotu imigrantów"

  Parlament Europejski przyjął dyrektywę w sprawie powrotu nielegalnych imigrantów. Dyrektywa ustala wspólną politykę europejską w stosunku do nielegalnej imigracji, m.in. wspiera dobrowolne powroty, wprowadza zakaz wjazdu dla osób deportowanych, ustala minimalne standardy traktowania imigrantów i zapewnia znaczną ilość (...)

 • Jedną drogą do wspólnego rynku energii elektrycznej

  Rozdział właścicielski bez wyjątków, limity cen na niekonkurencyjne rynki, pierwszeństwo w dostępie do sieci dla źródeł odnawialnych, silna i decyzyjna agencja regulacyjna na poziomie wspólnotowym, to propozycje do III pakietu energetycznego, które przyjął Parlament Europejski. Parlament w swych poprawkach idzie (...)

 • Komisja Europejska pozwała Polskę do Trybunału Sprawiedliwości UE

  Komisja Europejska pozwała 5.06.2008 r. Polskę do ETS za opóźnienia w przyjmowaniu unijnych przepisów z 2003 roku, które mają zliberalizować rynek elektryczności. KE potwierdziła w ten sposób swoją determinację w doprowadzeniu do liberalizacji rynku gazu i elektryczności UE, która miała nastąpić (...)

 • Konsument na wakacjach w Europie

  Wakacje czas zacząć, ale zanim wybierzemy się w wymarzoną podróż, powinniśmy się do niej odpowiednio przygotować. Zadbajmy o to, by ten upragniony wypoczynek pozostawił tylko miłe wspomnienia. Europejskie Centrum Konsumenckie przygotowało wakacyjny przewodnik dla konsumentów spędzających wakacje w Europie.Polscy konsumenci (...)

< >

Pomoc prawna online

Opinie naszych klientów

 • Justyna i Piotr

  ocena usługi:

 • Kinga

  ocena usługi:

  Bardzo profesjonalne podejście do zadanego pytania.
 • Jacek

  ocena usługi:

  Bardzo dziękuję za opinię. Bardzo profesjonalnie. Polecam
 • Michal

  ocena usługi:

  Sprawnie i profesjonalnie.
 • Paweł

  ocena usługi:

  Szybko i profesjonalnie.
 • Lusia

  ocena usługi:

  Wszystko bardzo wyczerpująco i solidnie opisane, wniosek przygotowany w sposób zrozumiały i czytelny, bardzo polecam.
 • TR

  ocena usługi:

 • agnieszka

  ocena usługi:

  bardzo profesjonalnie szybko i terminowo polecam
 • Szymon

  ocena usługi:

 • A.R.

  ocena usługi:

  Polecam z całą pewnością. Odpowiedź zrozumiała i satysfakcjonująca, przy czym przystępna cenowo. Pozdrawiam.
 • Marek

  ocena usługi:

  Bardzo dziękuje i polecam.
 • Hanna

  ocena usługi:

  Serdecznie dziękuje za opinie - okazała się niezwykle pomocna Polecam ! Terminowo, jasno Hanna
 • Ewa

  ocena usługi:

  Wyczerpująca opinia na zadane pytania, dostarczona w umówionym terminie.
 • Anna

  ocena usługi:

  Wyczerpująca odpowiedz poparta przykładami za rozsądną cenę . Dziękuję
 • Elzbieta

  ocena usługi:

  Jestem bardzo zadowolona. Bardzo wyczerpująca fachowa opinia. Polecam wszystkim szukającym porady. Dziękuję bardzo .Bakcyl
 • Katarzyna

  ocena usługi:

  Prawnicza wiedza poparta praktyką w zakresie prawa budowlanego.
 • Agnieszka

  ocena usługi:

  Bardzo dziękuje i polecam w 100% Profesjonalne i rzetelne podejście do sprawy oraz wyczerpujące odpowiedzi na zadane przeze mnie pytania.Jeszcze raz bardzo dziękuję
Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane