Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie, przy ul. Gabrieli Zapolskiej 36, kod poczt. 30-126, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133.000,00 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Bezpłatny dostęp tylko dla zarejestrowanych

masz już konto?

 • Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych i akceptuję Regulamin serwisu e-Prawnik.pl (więcej)

 • Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Legalsupport sp. z o.o. informacji handlowej (więcej)

Informacje

 • Small Business Act for Europe opublikowany

  Komisja Europejska zgodnie z zapowiedziami opublikowała 25 czerwca 2008 roku „Small Business Act for Europe" (SBA), jest to dokument oparty na dziesięciu wytycznych, który proponuje działania z zakresu polityki wobec małych i średnich przedsiebiorstw, które podejmować będą zarówno Komisja, jak i państwa członkowskie. (...)

 • Projekt zmian w prawie budowlanym i zagospodarowaniu przestrzennym!

  Projekt zmiany ustawy Prawo budowlane, ustawy - o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym oraz niektórych innych ustaw został przedstawiony przez do konsultacji społecznych przez Ministerstwo Infrastruktury. Merytorycznie zajmuje się nim Departament Nieruchomości i Planowania Przestrzennego BN Departament Rynku Budowlanego i Techniki (...)

 • Stanowisko ws. ustawy o grach i zakładach wzajemnych

  26 czerwca 2008 roku Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych Lewiatan przesłała na ręce Ministra Finansów stanowisko w sprawie projektu ustawy o zmianie ustawy o grach i zakładach wzajemnych niektórych innych ustaw.  Podsumowując, projekt ustawy oceniła ona negatywnie ze względu na nieprawidłowe określenie podstawy (...)

 • Lubelski ZUS pomaga w szybkiej rejestracji firm

  Przedsiębiorcy mogą odetchnąć z ulgą. W Lublinie założenie własnej firmy skraca się do minimum. Współtwórcą tego sukcesu jest Zakład Ubezpieczeń Społecznych- Dziękujemy za ten gest w stronę przedsiębiorców - mówili jednym głosem przedstawiciele handlowców, w chwilę po podpisaniu porozumienia o utworzeniu (...)

 • Korupcja to choroba - kampania MSWiA o tym jak jej zapobiegać i leczyć

  W dn. 26 czerwca 2008 r. ruszyła kampania edukacyjno-informacyjna MSWiA mająca na celu podniesienie poziomu wiedzy i świadomości społecznej o zjawisku korupcji. Akcja jest realizowana w ramach projektu „Wzmocnienie działań antykorupcyjnych w Polsce", współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach programu (...)

 • Elektroniczna RMUA coraz bliżej

  25 czerwca Komisja Nadzwyczajna "Przyjazne Państwo" do spraw związanych z ograniczeniem biurokracji przyjęła zaproponowaną przez Polską Konfederację Pracodawców Prywatnych Lewiatan propozycję wprowadzenia możliwości przekazywania pracownikom informacji dotyczącej opłaconych przez pracodawcę składek w formie elektronicznej.Art. (...)

 • Kolejny nakład książki „SB a Lech Wałęsa. Przyczynek do biografii"!

  Publikacja IPN „SB a Lech Wałęsa. Przyczynek do biografii" autorstwa Sławomira Cenckiewicza i Piotra Gontarczyka, która wczoraj trafiła do księgarń w nakładzie 4 tys. egzemplarzy, cieszy się dużym zainteresowaniem. IPN informuje, że od 7 lipca 2008 r. będzie dostępny w sprzedaży drugi nakład książki. (...)

 • Stanowisko Rządu wobec zmian w zakresie organizacji i funkcjonowania zakładów opieki zdrowotnej

  24 czerwca br. w Ministerstwie Zdrowia odbyło się posiedzenie Trójstronnego Zespołu do Spraw Ochrony Zdrowia na którym przedstawione zostało stanowisko Rządu wobec zmian w zakresie organizacji i funkcjonowania zakładów opieki zdrowotnej. Rząd odniósł się do dwóch projektów ustaw, które są opracowywane (...)

 • Skonsultuj ustawę o biegłych rewidentach i ich samorządzie, firmach audytorskich oraz o nadzorze publicznym

  Projekt tej ustawy transponuje do polskiego porządku prawnego postanowienia Dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady Europy. Projekt ustawy o biegłych rewidentach i ich samorządzie, firmach audytorskich oraz o nadzorze publicznym transponuje do polskiego porządku prawnego postanowienia Dyrektywy 2006/43/WE Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia (...)

 • Z wizytą w norweskim Urzędzie Inspekcji Pracy...

  Bożena Borys-Szopa, główny inspektor pracy, 19 czerwca br. przebywała z oficjalną wizytą w Trondheim w Norwegii na zaproszenie dyrektora generalnego norweskiej inspekcji pracy - Ingrid Finboe Svendsen. Szefowej PIP towarzyszyli: Anna Tomczyk, zastępca głównego inspektora oraz Jarosław Leśniewski, dyrektor Departamentu Legalności (...)

 • Czy samotne matki będą głodować?

  Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej wydało sprostowanie do artykułu „Samotne matki będą głodować" zamieszczonego w dniu 26 czerwca 2008 r. w Super Expressie. Poniżej można zapoznać się z jego wyjaśnieniami."Artykuł „Samotne matki będą głodować" zamieszczony w dniu 26 czerwca 2008 r. w Super Expressie (...)

 • Koleją szybciej do Łodzi

  „Linia kolejowa Warszawa-Łódź staje się trasą na miarę kolei XXI wieku" - powiedział Minister Infrastruktury Cezary Grabarczyk podczas uroczystości z okazji zakończenia pierwszego etapu modernizacji tej linii na odcinku Skierniewice-Łódź Widzew. Podkreślił dużą rolę polskich firm w realizacji tego projektu. Jednocześnie (...)

 • Spotkanie RPO w sprawie ofiar wypadków drogowych i bezpieczeństwem ruchu drogowego

  W dniu 26 czerwca 2008 r. dr Janusz Kochanowski, Rzecznik Praw Obywatelskich, związku z prośbą współpracującego z Rzecznikiem Stowarzyszenia Pomocy Poszkodowanym w Wypadkach i Kolizjach Drogowych Alter ego, spotkał się z przedstawicielami różnych instytucji zainteresowanych sytuacją ofiar wypadków drogowych i bezpieczeństwem (...)

 • Kampania na rzecz oceny ryzyka zawodowego

  „Zdrowe i bezpieczne miejsce pracy. Dobre dla ciebie. Dobre dla firmy" - to hasło kampanii informacyjnej na rzecz oceny ryzyka zawodowego, prowadzonej w państwach Unii przez Europejską Agencję Bezpieczeństwa i Zdrowia w Pracy. Polską edycję kampanii zainaugurowano 25 czerwca br. w Przedstawicielstwie Komisji Europejskiej w Warszawie (...)

 • Konkurs na najlepszą pracę habilitacyjną, doktorską, magisterską i studencką o tematyce dotyczącej własności przemysłowej

  Prezes Urzędu Patentowego zaprasza do udziału w VI edycji konkursu na pracę naukową o tematyce związanej z ochroną własności przemysłowej.Urząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej, wypełniając misję upowszechniania wiedzy o zagadnieniach własności przemysłowej, przykłada szczególną wagę do kwestii przygotowania (...)

 • Zapewnić bezpieczeństwo energetyczne w Poznaniu

  Powołanie zespołu, który zajmie się opracowaniem scenariusza ochrony i odbudowy systemu elektroenergetycznego na obszarze aglomeracji poznańskiej na wypadek wystąpienia zakłóceń w pracy tego systemu, to najważniejsze z ustaleń podjętych na spotkaniu przedstawicieli przedsiębiorstw sektora energetycznego, Politechniki (...)

 • W sprawie braku zainteresowania Policji sytuacją osób pokrzywdzonych - ofiar przemocy domowej

  25 czerwca 2008 r. Rzecznik Praw Obywatelskich wystąpił do Komendanta Głównego Policji w sprawie braku zainteresowania Policji sytuacją osób pokrzywdzonych - ofiar przemocy domowej. Poniżej treść jego pisma: Spośród wpływających do mnie wniosków pochodzących od osób przestępstw, (...)

 • ZAiKS ukarany

  Za opóźnienia w zmianie warunków umów Stowarzyszenie Autorów ZAiKS musi zapłacić ponad 1,5 mln zł. Prezes UOKiK uznał, że organizacja nieterminowo wykonała prawomocną decyzję. Stowarzyszenie Autorów ZAiKS jest najstarszą i największą organizacją zajmującą się zbiorowym zarządzaniem i ochroną praw (...)

 • Wykorzystanie funduszy europejskich – stan na koniec maja 2008 r.

   maju 2008 r. na rzecz beneficjentów funduszy strukturalnych wypłacono najwyższą jak dotychczas kwotę zanotowaną w 2008 r. w wysokości 770,8 mln zł. Największy poziom płatności z kont programowych miał miejsce w przypadku: Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego - 370,3 mln zł, Programu Transport - 110,8 mln (...)

 • Rusza Konkurs Mister i Junior Eksportu Produktów Żywnościowych 2008

  Krajowa Izba Gospodarcza, przy współudziale Międzynarodowych Targów Poznańskich i Redakcji „Rynków Zagranicznych", zaprasza wszystkich producentów i eksporterów produktów żywnościowych do wzięcia udziału w tradycyjnym już Konkursie o tytuł „Mistera i Juniora Eksportu Produktów (...)

< >

Pomoc prawna online

Opinie naszych klientów

 • Dariusz

  ocena usługi:

 • Danuta

  ocena usługi:

  Polecam!
 • Katarzyna

  ocena usługi:

  Szybko, fachowo i za rozsądną cenę. Polecam
 • zofia-ewa

  ocena usługi:

  Dziękuję bardzo.Jestem zadowolona z usługi. Odpowiedź bardzo wyczerpująca. Na pewno będę korzystać często/jeżeli zajdzie taka potrzeba.
 • Sylwka

  ocena usługi:

  Profesjonalna, zrozumiała opinia
 • Magdalena

  ocena usługi:

  Godne polecenia.
 • Dorota

  ocena usługi:

 • HONKI

  ocena usługi:

  Usługa znakomita.
 • Arkadiusz

  ocena usługi:

  Jak zawsze PROFESJONALNIE !
 • Mariusz

  ocena usługi:

 • Robert

  ocena usługi:

 • Mariusz Wierzchowski

  ocena usługi:

  Moje pierwsza porada i jestem pod wrażeniem !!! Uzyskałem mega wyczerpującą informację za rozsądne pieniądze. Od tej pory będę stałym klientem e-prawnik.pl
 • Katarzyna

  ocena usługi:

 • Katarzyna

  ocena usługi:

 • Katarzyna

  ocena usługi:

 • Kazimiera

  ocena usługi:

  bardzo dziękuję za wyczerpującą opartą na konkretnych przepisach opinię, porada prawna mnie zadowala, zdecydowanie polecam . 31.01.2018r
 • Adam Skorupski

  ocena usługi:

  Bardzo konkretna, rzeczowa opinia z przywołaniem dokładnych podstaw prawnych dla poleconych przez prawnika działań. Zdecydowanie polecam. Konkret bez naciągania na koszty.
Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane