Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie, przy ul. Gabrieli Zapolskiej 36, kod poczt. 30-126, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133.000,00 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Bezpłatny dostęp tylko dla zarejestrowanych

masz już konto?

 • Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych i akceptuję Regulamin serwisu e-Prawnik.pl (więcej)

 • Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Legalsupport sp. z o.o. informacji handlowej (więcej)

Informacje

 • Elektroniczny Urząd Podawczy ZUS także dla komorników sądowych

  Zakład Ubezpieczeń Społecznych uruchamia nową usługę w ramach Elektronicznego Urzędu Podawczego. Dedykowana jest komornikom sądowym, którzy za pośrednictwem specjalnego wniosku mogą wystąpić przez Internet o udostępnianie danych ze zbiorów ubezpieczeniowych ZUS.W związku z rosnącym wśród klientów Zakładu (...)

 • Jeśli nie chcesz głodować...

  Poniżej przedstawiamy sprostowanie Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej do artykułu „Jeśli nie chcesz głodować" zamieszczonego w Trybunie w dniu 24 lipca 2008 r. Skłanianie do zgłaszania wniosku o przyznanie emerytury jeszcze w tym roku, jest pozornym działaniem na korzyść czytelników. Osoby, które nie zasięgną (...)

 • Konsultacje społeczne nowelizacji ustawy o finansowym wsparciu tworzenia lokali socjalnych, mieszkań chronionych, noclegowni i domów dla bezdomnych!

  24 lipca br. Minister Infrastruktury skierował do konsultacji społecznych projekt ustawy o zmianie ustawy o finansowym wsparciu tworzenia lokali socjalnych, mieszkań chronionych, noclegowni i domów dla bezdomnych. Podstawową przesłanką proponowanej nowelizacji jest eliminacja głównych barier inwestycyjnych oraz wprowadzenie rozwiązań, (...)

 • Wiceminister Z. Rapciak o drogach na konferencji w Nowym Sączu

  Zmiana systemu finansowania dróg samorządowych była jednym z głównych tematów konferencji „Sądeckie drogi wczoraj, dziś i jutro", w której wziął udział Podsekretarz Stanu Zbigniew Rapciak. W trakcie spotkania, które odbyło się 21 lipca br. w Nowym Sączu, Wiceminister przedstawił Rządowy Program (...)

 • Rozmowy o polsko-rosyjskiej współpracy w budownictwie

  23 lipca br. w siedzibie Krajowej Izby Gospodarczej podsekretarz Stanu Piotr Styczeń wziął udział w spotkaniu polskich firm budowlanych z prof. dr Władimirem Nikołajewiczem Ponomariewem -Wiceprezydentem Asocjacji Stroitielej Rosji (Związku Firm Budowlanych Federacji Rosyjskiej), Prezesem Agencji Kredytu Hipotecznego FR i członkiem Komitetu Budownictwa (...)

 • Koniec ryzyka utraty funduszy unijnych na drogi

  - Dziś definitywnie odrzucamy ryzyko wstrzymania dofinansowania unijnego na projekty infrastrukturalne - poinformował Minister Infrastruktury Cezary Grabarczyk podczas briefingu w resorcie środowiska, 23 lipca br. - Odzyskujemy wiarygodność Komisji Europejskiej, już płyną do nas pozytywne sygnały z Brukseli - dodał szef resortu infrastruktury. (...)

 • Prognoza Oddziaływania na Środowisko dla Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2008-2012 - wyraź swoje zdanie

     Konsultacje społeczne w sprawie opracowania Prognozy Oddziaływania na Środowisko dla Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2008-2012Ministerstwo Infrastruktury zaprasza do udziału w konsultacjach społecznych w sprawie opracowania Prognozy Oddziaływania na Środowisko dla Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2008-2012. (...)

 • Spotkanie z Dyrektorem Generalnym Dyrekcji ds. Społeczeństwa Informacyjnego i Mediów

  25 lipca br. Andrzej Panasiuk, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Infrastruktury, spotkał się w siedzibie resortu z Fabio Colasantim, Dyrektorem Generalnym Dyrekcji ds. Społeczeństwa Informacyjnego i Mediów. Spotkanie było poświęcone zmianom, jakie zostaną wprowadzone dzięki nowelizacji ustawy Prawo telekomunikacyjne oraz prowadzonemu (...)

 • Koniec z regulowaniem krzywizny ogórka

  Od przyszłego roku unijne przepisy nie będą już regulować kąta zakrzywienia ogórka, bowiem do lamusa odejdą szczegółowe normy jakości 26 owoców i warzyw - ogłosiła w środę (23 lipca br,) Komisja Europejska."Regulowanie tego rodzaju rzeczy to nie jest zadanie dla Komisji Europejskiej. Lepiej zostawić to firmom (...)

 • Komisja Europejska zamraża fundusze dla Bułgarii

  Komisja Europejska (KE) zdecydowała w środę (23 lipca br.) o zamrożeniu ponad 500 mln euro funduszy unijnych przeznaczonych dla Bułgarii w reakcji na problemy korupcyjne w tym kraju.KE wycofała też akredytację dla dwóch rządowych agencji w Bułgarii zajmujących się dystrybucją jeszcze przedakcesyjnych funduszy unijnych PHARE i ISPA, (...)

 • Czarna lista przewoźników lotniczych

  Komisja Europejska przyjęła w czwartek (24 lipca br.) zaktualizowaną „czarną listę" przewoźników lotniczych, którym ze względów bezpieczeństwa zakazano wykonywania przewozów na terytorium Wspólnoty. Komisja będzie współpracować z przewoźnikami i ich krajowymi władzami lotniczymi, by pomóc (...)

 • Spotkanie Prezydenta RP z przedstawicielami środowiska ochrony zdrowia

  25 lipca 2008 r. przedstawiciele organizacji związkowych oraz samorządów zawodowych uczestniczących w pracach Komisji Zdrowia Sejmu RP nad tzw. pakietem ustaw zdrowotnych skierowali do Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Lecha Kaczyńskiego apel o spotkanie w celu przedstawienia stanowiska strony społecznej i samorządowej oraz zapoznaniem (...)

 • Posiedzenie Komitetu Rady Ministrów do spraw Informatyzacji i Łączności

  24 lipca 2008 roku w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów odbyło się kolejne posiedzenie Komitetu Rady Ministrów do Spraw Informatyzacji i Łączności. Spotkaniu przewodniczył Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji - Grzegorz Schetyna.W trakcie obrad Komitetu, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie (...)

 • Powódź - pomoc państwa

  W związku ze stratami spowodowanymi przez powódź Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji podjął decyzję dot. uruchomienia środków z rezerwy celowej budżetu państwa w kwocie 19 850 000 zł.Wśród nich zabezpieczono środki na odbudowę mostu w powiecie nowotorskim, w celu przywrócenia komunikacji z miejscowością Nowa (...)

 • Raport Komisji Europejskiej dotyczący ochrony interesów finansowych UE

  Polska znalazła się w grupie siedmiu państw, w których istotna część nieprawidłowości związanych z wykorzystaniem funduszy unijnych jest wykrywana jeszcze przed wypłatą środków publicznych - stwierdza opublikowany 22 lipca br. raport KE dotyczący ochrony interesów finansowych UE. Raport zawiera m.in. informacje o nieprawidłowościach (...)

 • Nauka języków obcych w Polsce na poziomie europejskich standardów

  Uczeń opuszczający szkołę ponadgimnazjalną będzie znał dwa języki obce, a jednym z nich będzie język angielski - zapowiedział Zbigniew Marciniak podsekretarz stanu w resorcie edukacji podczas spotkania z dziennikarzami na temat języków obcych w nowej podstawie programowej. W spotkaniu, które odbyło się w gmachu Ministerstwa (...)

 • Polska wyróżniona w raporcie Komisji Europejskiej na temat rozwoju edukacji w Europie

  Polska jest jedynym krajem w Europie, który przed terminem wyznaczonym w Strategii Lizbońskiej osiąga zalecane w zakresie kształcenia i szkolenia wartości w aż czterech z pięciu najważniejszych obszarów monitorowania i nadal wykazuje w nich postęp.Opublikowany przez Komisję Europejską roczny raport Postęp w realizacji celów (...)

 • Minimalne wynagrodzenie w 2009 r. wyniesie 1276 PLN

  Centrum Informacyjne Rządu zawiadamia, iż zgodnie z uzgodnieniami przyjętymi przez Komisję Trójstronną, wysokość minimalnego wynagrodzenia za pracę od 1 stycznia 2009 r. wynosić będzie 1276 PLN. Obwieszczenie w tej sprawie w dniu dzisiejszym, tj. 24 lipca br. podpisał premier Donald Tusk. Źródło: www.kprm.gov.pl

 • Rozmowy rządu ze związkowcami firm energetycznych

  Sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Boni odebrał petycję od przedstawicieli Sekcji Krajowej Energetyki NSZZ Solidarność, którzy demonstrowali przed budynkiem KPRM. Tematem spotkania były dotychczasowe porozumienia dotyczące dialogu społecznego w sprawach konsolidacji spółek energetycznych i zmian (...)

 • Opinia do projektu zmian ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy

  Głównym celem projektowanych zmian jest ułatwianie osobom bezrobotnym i poszukującym pracy powrotu do aktywności zawodowej. Istotnym elementem projektu ustawy jest także chęć sprostania problemom wynikającym ze słabnącej podaży pracowników na krajowym rynku pracy, w tym uproszczenie procedur związanych z wykonywaniem legalnej (...)

< >

Pomoc prawna online

Opinie naszych klientów

 • Dorota

  ocena usługi:

  Szybka i profesjonalna obsługa, wyczerpujace odpowiedzi na zadane pytania, prowadzenie krok po kroku.
 • Roman

  ocena usługi:

 • Magda

  ocena usługi:

  Polecam!
 • Anna

  ocena usługi:

  Jestem bardzo zadowolona,opinia konkretna ,rzeczowa.Polecam.
 • Artur

  ocena usługi:

  Moje wątpliwości zostały wyjaśnione.Polecam.
 • Maria

  ocena usługi:

  porada udzielona szybko, wyczerpująco i rzetelnie polecam
 • Maria

  ocena usługi:

  porada udzielona szybko, wyczerpująco i rzetelnie polecam
 • Marek

  ocena usługi:

 • D.Schaffner

  ocena usługi:

  Dokladnie, profesjonalnie, wyczerpujaco i bardzo szybko. Jestem bardzo zadowolona z uslugi. POLECAM!!! Wszystkim, bo warto :) Pozdrawiam zespol i dziekuje :)
 • Formiga

  ocena usługi:

  Warto skorzystać z usług e-prawnika, kompetentna i solida firma, w krótkim czasie odpowiedź. Polecam.
 • mirek

  ocena usługi:

  Wyczerpująca opinia, jestem zadowolony.
 • gabriela

  ocena usługi:

  porada prawna rzetelnie wykonana dziękuję
 • Łukasz

  ocena usługi:

  Moje wątpliwości zostały jasno i precyzyjnie wyjaśnione. Polecam.
 • Jacek

  ocena usługi:

 • Anna

  ocena usługi:

 • Zbigniew

  ocena usługi:

 • Piotr

  ocena usługi:

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane