Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie, przy ul. Gabrieli Zapolskiej 36, kod poczt. 30-126, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133.000,00 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Bezpłatny dostęp tylko dla zarejestrowanych

masz już konto?

 • Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych i akceptuję Regulamin serwisu e-Prawnik.pl (więcej)

 • Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Legalsupport sp. z o.o. informacji handlowej (więcej)

Informacje

 • Stanowisko Rządu wobec zmian w zakresie organizacji i funkcjonowania zakładów opieki zdrowotnej

  24 czerwca br. w Ministerstwie Zdrowia odbyło się posiedzenie Trójstronnego Zespołu do Spraw Ochrony Zdrowia na którym przedstawione zostało stanowisko Rządu wobec zmian w zakresie organizacji i funkcjonowania zakładów opieki zdrowotnej. Rząd odniósł się do dwóch projektów ustaw, które są opracowywane (...)

 • Skonsultuj ustawę o biegłych rewidentach i ich samorządzie, firmach audytorskich oraz o nadzorze publicznym

  Projekt tej ustawy transponuje do polskiego porządku prawnego postanowienia Dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady Europy. Projekt ustawy o biegłych rewidentach i ich samorządzie, firmach audytorskich oraz o nadzorze publicznym transponuje do polskiego porządku prawnego postanowienia Dyrektywy 2006/43/WE Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia (...)

 • Z wizytą w norweskim Urzędzie Inspekcji Pracy...

  Bożena Borys-Szopa, główny inspektor pracy, 19 czerwca br. przebywała z oficjalną wizytą w Trondheim w Norwegii na zaproszenie dyrektora generalnego norweskiej inspekcji pracy - Ingrid Finboe Svendsen. Szefowej PIP towarzyszyli: Anna Tomczyk, zastępca głównego inspektora oraz Jarosław Leśniewski, dyrektor Departamentu Legalności (...)

 • Czy samotne matki będą głodować?

  Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej wydało sprostowanie do artykułu „Samotne matki będą głodować" zamieszczonego w dniu 26 czerwca 2008 r. w Super Expressie. Poniżej można zapoznać się z jego wyjaśnieniami."Artykuł „Samotne matki będą głodować" zamieszczony w dniu 26 czerwca 2008 r. w Super Expressie (...)

 • Koleją szybciej do Łodzi

  „Linia kolejowa Warszawa-Łódź staje się trasą na miarę kolei XXI wieku" - powiedział Minister Infrastruktury Cezary Grabarczyk podczas uroczystości z okazji zakończenia pierwszego etapu modernizacji tej linii na odcinku Skierniewice-Łódź Widzew. Podkreślił dużą rolę polskich firm w realizacji tego projektu. Jednocześnie (...)

 • Spotkanie RPO w sprawie ofiar wypadków drogowych i bezpieczeństwem ruchu drogowego

  W dniu 26 czerwca 2008 r. dr Janusz Kochanowski, Rzecznik Praw Obywatelskich, związku z prośbą współpracującego z Rzecznikiem Stowarzyszenia Pomocy Poszkodowanym w Wypadkach i Kolizjach Drogowych Alter ego, spotkał się z przedstawicielami różnych instytucji zainteresowanych sytuacją ofiar wypadków drogowych i bezpieczeństwem (...)

 • Kampania na rzecz oceny ryzyka zawodowego

  „Zdrowe i bezpieczne miejsce pracy. Dobre dla ciebie. Dobre dla firmy" - to hasło kampanii informacyjnej na rzecz oceny ryzyka zawodowego, prowadzonej w państwach Unii przez Europejską Agencję Bezpieczeństwa i Zdrowia w Pracy. Polską edycję kampanii zainaugurowano 25 czerwca br. w Przedstawicielstwie Komisji Europejskiej w Warszawie (...)

 • Konkurs na najlepszą pracę habilitacyjną, doktorską, magisterską i studencką o tematyce dotyczącej własności przemysłowej

  Prezes Urzędu Patentowego zaprasza do udziału w VI edycji konkursu na pracę naukową o tematyce związanej z ochroną własności przemysłowej.Urząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej, wypełniając misję upowszechniania wiedzy o zagadnieniach własności przemysłowej, przykłada szczególną wagę do kwestii przygotowania (...)

 • Zapewnić bezpieczeństwo energetyczne w Poznaniu

  Powołanie zespołu, który zajmie się opracowaniem scenariusza ochrony i odbudowy systemu elektroenergetycznego na obszarze aglomeracji poznańskiej na wypadek wystąpienia zakłóceń w pracy tego systemu, to najważniejsze z ustaleń podjętych na spotkaniu przedstawicieli przedsiębiorstw sektora energetycznego, Politechniki (...)

 • W sprawie braku zainteresowania Policji sytuacją osób pokrzywdzonych - ofiar przemocy domowej

  25 czerwca 2008 r. Rzecznik Praw Obywatelskich wystąpił do Komendanta Głównego Policji w sprawie braku zainteresowania Policji sytuacją osób pokrzywdzonych - ofiar przemocy domowej. Poniżej treść jego pisma: Spośród wpływających do mnie wniosków pochodzących od osób przestępstw, (...)

 • ZAiKS ukarany

  Za opóźnienia w zmianie warunków umów Stowarzyszenie Autorów ZAiKS musi zapłacić ponad 1,5 mln zł. Prezes UOKiK uznał, że organizacja nieterminowo wykonała prawomocną decyzję. Stowarzyszenie Autorów ZAiKS jest najstarszą i największą organizacją zajmującą się zbiorowym zarządzaniem i ochroną praw (...)

 • Wykorzystanie funduszy europejskich – stan na koniec maja 2008 r.

   maju 2008 r. na rzecz beneficjentów funduszy strukturalnych wypłacono najwyższą jak dotychczas kwotę zanotowaną w 2008 r. w wysokości 770,8 mln zł. Największy poziom płatności z kont programowych miał miejsce w przypadku: Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego - 370,3 mln zł, Programu Transport - 110,8 mln (...)

 • Rusza Konkurs Mister i Junior Eksportu Produktów Żywnościowych 2008

  Krajowa Izba Gospodarcza, przy współudziale Międzynarodowych Targów Poznańskich i Redakcji „Rynków Zagranicznych", zaprasza wszystkich producentów i eksporterów produktów żywnościowych do wzięcia udziału w tradycyjnym już Konkursie o tytuł „Mistera i Juniora Eksportu Produktów (...)

 • Dobre praktyki partnerstwa publiczno-prywatnego w Polsce

  Resort infrastruktury, wychodząc naprzeciw potrzebom realizacji inwestycji infrastrukturalnych, przygotował ustawę o koncesjach na roboty budowlane i usługi. Nie jest to ustawa konkurencyjna wobec ustawy o partnerstwie publiczno-prywatnym ani wobec ustawy prawo zamówień publicznych. Projekt ten jest uzupełnieniem istniejącej luki prawnej. (...)

 • Wspólny front dla bezpieczeństwa podróżujących

  W dn. 26 czerwca 2008 r. z okazji Międzynarodowego Dnia Przeciwdziałania Narkomanii ruszyła INFORMACYJNA KAMPANIA PROFILAKTYCZNA DOTYCZĄCA BEZPIECZEŃSTWA PODRÓŻY ZAGRANICZNYCH OBYWATELI POLSKICH, której organizatorami są: Krajowe Biuro Do Spraw Przeciwdziałania Narkomanii, Komenda Główna Policji, Komenda Główna (...)

 • Razem w kierunku „Rzeczypospolitej Samorządowej”

  W dn. 25 czerwca b.r. w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów odbyło się kolejne posiedzenie Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego. W spotkaniu udział wzięli Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Grzegorz Schetyna, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji (...)

 • Państwowe egzaminy prawnicze po nowemu?

  Jakie będą kryteria naboru na aplikacje, ile wynosić będą minima przyjęć, jak wyglądać będą egzaminy? - te i szereg innych pytań padło na dzisiejszej debacie pt. „Nowa droga otwarcia dostępu do zawodów prawniczych". Spotkanie odbyło się na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. W debacie, oprócz (...)

 • Negocjacje rządu ze związkami zawodowymi nauczycieli

  25 czerwca 2008 r. odbyło się kolejne spotkanie przedstawicieli rządu z reprezentantami związków zawodowych nauczycieli. W odpowiedzi na postulaty związkowców strona rządowa zobowiązała się przygotować symulację struktury wynagrodzeń zakładając, że wynagrodzenie zasadnicze będzie stanowić co najmniej 65 proc. średniej (...)

 • Nowelizacja ustawy o swobodzie działalności gospodarczej

  24 czerwca br. w Senacie odbyło się posiedzenie Komisji Gospodarki Narodowej. Przedmiotem spotkania była nowela rządowa ustawy o swobodzie działalności gospodarczej. Nowelizacja ta została przyjęta przez Sejm  13 czerwca 2008 r. i umożliwia przedsiębiorcom m.in. zawieszanie przez nich działalności gospodarczej, a także zwracanie się (...)

 • Ustalenia telewizyjne i abonamentowe

  Podczas posiedzenia 24 czerwca 2008 roku KRRiT omówiła zagadnienia do dyskusji podczas pierwszego programowego spotkania konsultacyjnego w sprawie DVB-T.  Zgodnie z zapowiedzią zawartą w komunikacie Prezesa UKE i Przewodniczącego KRRiT z dnia 16 czerwca 2008 roku, Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji podjęła prace nad dokumentacją (...)

< >

Pomoc prawna online

Opinie naszych klientów

 • Anna

  ocena usługi:

  Szybko i sprawnie, a opinia napisana w sposób jasny i klarowny.
 • Marek Mikulski

  ocena usługi:

  jestem ogólnie bardzo zadowolony - zwłaszcza z wszechstronnej odpowiedzi, wobec czego bardzo dziękuję
 • Grzes

  ocena usługi:

  Fachowo, terminowo,profesjonalnie, polecam.
 • Jolanta

  ocena usługi:

 • Dorota

  ocena usługi:

  Dziękuję bardzo. Wszystko rzetelnie, a co najważniejsze komentarz w przystępnej formie. Następnym razem tylko e-prawnik.
 • Mirosław

  ocena usługi:

 • Jozef

  ocena usługi:

 • Mirosław

  ocena usługi:

 • Beata Jaroslawska

  ocena usługi:

  Profesjonalizm i fachowość, odpowiedz błyskawiczna, bardzo polecam Z poważaniem
 • Anna

  ocena usługi:

  Bardzo fachowa pomoc. Kontakt idealny. Polecam
 • Zbigniew

  ocena usługi:

  Opinia wydana terminowo, z wnioskami prawnymi podanymi w sposób jasny nawet dla nieprawników. Spełnia założenia przyjęte przeze mnie przy występowaniu z zapytaniem o jej wydanie.
 • Ryszard

  ocena usługi:

  Dziękuję! Opinia jest jasna i zadowalająca w treści. Polecam innym. Z powazaniem
 • Marta

  ocena usługi:

  Doskonały serwis i jakość usług. Otrzymałam niezwykle dogłębną i pomocną poradę prawną oraz odpowiedź na moje dodatkowe, powiązane pytanie. Polecam wszystkim, którzy potrzebują porady prawnika.
 • teti50

  ocena usługi:

  Polecam wszystkim potrzebujacym pomocy prawnej. Bardzo szybko otrzymalam odpowiedz na zadane pytanie.
 • Renata

  ocena usługi:

  Opinia przygotowana szybko, profesjonalnie, zrozumiale. POLECAM.
 • Zdzisława

  ocena usługi:

  Dziękuję za bardzo profesjonalną usługę prawną i wyczerpującą w pełni moje pytanie.Będę polecała napewno znajomym . Sama także skorzystam jeszcze z Państwa porad.
 • Paweł

  ocena usługi:

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane