Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie, przy ul. Gabrieli Zapolskiej 36, kod poczt. 30-126, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133.000,00 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Bezpłatny dostęp tylko dla zarejestrowanych

masz już konto?

 • Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych i akceptuję Regulamin serwisu e-Prawnik.pl (więcej)

 • Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Legalsupport sp. z o.o. informacji handlowej (więcej)

Informacje

 • 24 proc. gospodarstw UE używa tylko telefonów komórkowych

  24 proc. gospodarstw domowych w Unii Europejskiej korzysta wyłącznie z telefonów komórkowych - wynika z badania Komisji Europejskiej (KE). "Odsetek ten jest wyraźnie wyższy w nowych krajach członkowskich (39 proc.) niż w państwach "starej" UE (20 proc.), z wyjątkiem Finlandii (61 proc.) i Portugalii (48 proc.)" (...)

 • Sondaż: dla 70 proc. Polaków członkostwo Polski w UE czymś dobrym

  Siedmiu na dziesięciu badanych Polaków (70 proc.) jest zdania, że członkostwo naszego kraju w UE jest czymś dobrym; jednocześnie niemal trzy piąte (58 proc.) ankietowanych uważa, że wejście Polski do Unii nie wpłynęło na ich życie - wynika z sondażu TNS OBOP przekazanego w poniedziałek (30 czerwca) PAP. Zdaniem 74 proc. Polaków, (...)

 • Francja rozpoczyna przewodnictwo w UE naznaczone irlandzkim "nie"

  Iluminacją wieży Eiffla w kolorach Unii Europejskiej Francja rozpoczyna półroczne przewodnictwo w UE, naznaczone piętnem irlandzkiego "nie" dla Traktatu Lizbońskiego. Prezydent Francji Nicolas Sarkozy obiecywał w styczniu, że na koniec francuskiego przewodnictwa UE będzie nareszcie dysponować prawdziwą polityką obronną, (...)

 • Komisja konsultuje niższe stawki za zakańczanie połączeń

  Urząd Komunikacji Elektronicznej podał informację na temat dokumentów konsultacyjnych związanych z uregulowaniem stawek za zakańczanie połączeń w sieciach stacjonarnych i ruchomych w krajach Unii Europejskiej.Propozycja Komisji Europejskiej, opublikowana w dniu 26 czerwca 2008 roku, ma wprowadzić większą spójność mechanizmów (...)

 • Jak informować o zmianie lokalizacji służb 112, 997, 998, 999

  Urząd Komunikacji Elektronicznej podał następującą procedurę informowania o zmianach lokalizacji abonentów numerów służb alarmowych i kierowaniu wywołań na numery alarmowe:Zgodnie z art. 77 ust. 2 ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. Prawo telekomunikacyjne dostawca publicznie dostępnych usług telekomunikacyjnych jest obowiązany (...)

 • O systemie ochrony konsumentów w Polsce...

  Celem wizyty Komisarz Kunevy w Polsce jest promowanie idei włączenia zagadnień konsumenckich do innych obszarów polityki UE, takich jak usługi finansowe, transport czy energetyka. Jest to jeden z głównych priorytetów unijnej Strategii Polityki Konsumenckiej na lata 2007-2013. Ważny punkt pobytu Megleny Kunevy, to spotkanie (...)

 • Briefing Ministra Drzewieckiego

  W dniu 30 czerwca br., w siedzibie Narodowe Centrum Sportu Sp. z o.o. odbył się briefing z udziałem Ministra Sportu i Turystyki Mirosława Drzewieckiego oraz prezesa NCS Michała Borowskiego. Podczas spotkania z przedstawicielami mediów, omówiony został aktualny stan przygotowań do EURO 2012, realizacja programu „Moje Boisko (...)

 • Na konferencji poświęconej przestępczości gospodarczej i praniu pieniędzy...

  Minister Adam Rapacki, Podsekretarz Stanu w MSWiA wziął udział w uroczystym otwarciu międzynarodowej konferencji na temat przestępczości gospodarczej. W swoim wystąpieniu na temat doświadczeń polskiej policji w zwalczaniu przestępczości gospodarczej, w tym przestępstw „prania pieniędzy”, podkreślał ogromną rolę międzynarodowej (...)

 • Przedłużenie vacatio legis rozporządzenia w sprawie elektronicznego ogłaszania prawa

  Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji w dniu 27 czerwca br. podpisał rozporządzenie przesuwające na 1 stycznia 2009 r. datę wejścia w życie rozporządzenia w sprawie wymagań technicznych dokumentów elektronicznych zawierających akty normatywne i inne akty prawne, elektronicznej formy dzienników urzędowych oraz środków (...)

 • Prognozowana dynamika cen konsumpcyjnych w czerwcu 2008 r.

  sterstwo Finansów szacuje, że wskaźnik cen towarów i usług konsumpcyjnych w czerwcu br. (m-c poprzedni = 100) wyniósł 100,1. Oznacza to, że roczna dynamika cen konsumpcyjnych w tym miesiącu może wynieść 104,5.Źródło: www.mf.gov.pl

 • Kredyt z Europejskiego Banku Inwestycyjnego na rozwój nauki

  Ministerstwo Finansów informuje, iż w dniu 30 czerwca br. w gmachu Ministerstwa odbyło się spotkanie z przedstawicielami Europejskiego Banku Inwestycyjnego. Delegacji Banku przewodniczył Pan Philippe Maystadt, Prezes EBI. Stronę Polską reprezentowali Pani Katarzyna Zajdel-Kurowska oraz Pan Jacek Dominik, Podsekretarze Stanu w Ministerstwie (...)

 • Spotkanie wicepremiera Pawlaka z komisarzem UE ds. środowiska

  Handel uprawnieniami do emisji CO2, czyste technologie węglowe oraz konferencja COP-14 w Poznaniu były głównymi tematami rozmów wicepremiera, ministra gospodarki Waldemara Pawlaka ze Stavrosem Dimasem, komisarzem UE ds. środowiska. Spotkanie odbyło się 27 czerwca br. w Ministerstwie Gospodarki. Polska postuluje zmodyfikowanie koncepcji (...)

 • Konkurs „Polski Produkt Przyszłości"

  Minister Gospodarki, spośród nagrodzonych i wyróżnionych projektów w Konkursie „Polski Produkt Przyszłości" wyłoni laureata nagrody „eCO2innowacja". Została ona ufundowana dla polskiego produktu przyszłości o największym potencjale w zakresie redukcji emisji gazów cieplarnianych. Zwycięski (...)

 • Obowiązek zarządcy nieruchomości przekazania danych o wysokości czynszów za mieszkania nienależące do publicznego zasobu mieszkaniowego

   Ministerstwo Infrastruktury przypomina o zbliżającym się terminie przekazania przez licencjonowanych zarządców nieruchomości organom wykonawczym gminy właściwej ze względu na miejsce położenia nieruchomości danych dotyczących czynszów najmu lokali mieszkalnych nienależących do publicznego zasobu mieszkaniowego.Obowiązku (...)

 • Podpisanie umowy kredytowej na modernizację linii kolejowej E-65

  30 czerwca br. w siedzibie resortu odbyło się spotkanie Ministra Infrastruktury Cezarego Grabarczyka z Prezesem Europejskiego Banku Inwestycyjnego Philippe’em Maystadt’em, w którym uczestniczyli Podsekretarze Stanu w Ministerstwie Infrastruktury Patrycja Wolińska, Juliusz Engelhardt i Zbigniew Rapciak.W trakcie spotkania podpisano (...)

 • Rusza nabór wniosków o dofinansowanie szkoleń i studiów podyplomowych

  30 czerwca br. Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) ogłosiła konkurs na projekty szkoleniowe i studia podyplomowe dla osób pracujących w mikro, małych, średnich i dużych firmach. Wnioski będzie można składać w siedzibie PARP od połowy lipca w trybie ciągłym do wyczerpania budżetu przewidzianego na rok 2008 r., który (...)

 • Dobre wyniki funduszy zarządzanych przez ZUS

  Sejmowa Komisja Polityki Społecznej i Rodziny przyjęła Sprawozdanie finansowe ZUS, Sprawozdanie z działalności za 2007 r. oraz wykonanie w 2007 r. planów finansowych Funduszu Ubezpieczeń Społecznych, Funduszu Rezerwy Demograficznej oraz likwidowanego Funduszy Alimentacyjnego. Wcześniej przyjęła je Rada Nadzorcza ZUS. Pozytywnie oceniła (...)

 • Projekt rozporządzenia dotyczący zawodów regulowanych

  Lewiatan zwraca się z uprzejmą prośbą do członków o nadsyłanie ewentualnych uwag i opinii na temat projektu rozporządzenia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego w sprawie zawodów regulowanych, w których jest wyłączone uprawnienie do wyboru stażu adaptacyjnego albo testu umiejętności. Projekt ten wprowadza zamiany w (...)

 • Wicepremier Pawlak o ochronie konsumentów

  Prawa polskich konsumentów, bezpieczeństwo produktów z Chin i restrukturyzacja przemysłu stoczniowego to główne tematy rozmów wicepremiera Waldemara Pawlaka z unijną komisarz ds. ochrony konsumentów Megleną Kunevą. Spotkanie odbyło się 27 czerwca br. w Ministerstwie Gospodarki.Podczas rozmowy z komisarz Kunevą, (...)

 • Rewolucyjne podejście do tworzenia prawa PPP

  Wiceminister Adam Szejnfeld do prac nad przygotowywaną ustawą o partnerstwie publiczno-prywatnym (PPP) zaprosił przedstawicieli administracji publicznej (rządowej i samorządowej), organizacji przedsiębiorców i pracodawców oraz prawników. Ostatnie spotkanie odbyło się 27 czerwca br. w Ministerstwie Gospodarki. - Rozpoczynając (...)

< >

Pomoc prawna online

Opinie naszych klientów

 • Małgorzata

  ocena usługi:

  wszystkim niezdecydowanym serdecznie polecam portal e-prawnik.Ogromny plus dla portalu, że moja sprawa została bardzo dogłębnie zbadana. Stanowisko prawne i dalsza ścieżka postępowania jasno określona.Wszystkie moje wątpliwości, które nasuwały mi się po otrzymaniu opinii sukcesywnie przez kilka dni zostały wyjaśnione.Drugi ogromny plus za bardzo szybki czas reakcji na moja wysyłana korespondencję.Dzięki kontaktowi z portalem e-prawnik mam poczucie, że nie jestem sama z problemem.Biorąc pod uwagę konkurencyjną na rynku cenę za usługę, z całym przekonaniem mogę potwierdzić, że była tego warta.
 • Z. Wiśniewski

  ocena usługi:

  Jestem wysoce usatysfakcjonowany pracą zespołu e-prawnik.pl Gorąco polecam
 • Renata

  ocena usługi:

 • Damian

  ocena usługi:

 • Zbyszek

  ocena usługi:

  Biuro e-prawnik pomogło w sprawie, za co dziękuje.
 • Agnieszka

  ocena usługi:

  Bardzo trafna i rzeczowa obsługa Polecam wszystkim, którzy potrzebują porady prawnej
 • Sławomir

  ocena usługi:

  Dziękuję za poradę. Bardzo pomocny serwis, rzeczowe odpowiedzi, krótki czas oczekiwania na wycenę opinii. Naprawdę jestem zadowolony. Polecam
 • Wiesława

  ocena usługi:

  Dziękuję..., otrzymałam jasną i profesjonalną odpowiedź polecam Wiesława
 • Adam

  ocena usługi:

  Dzięki bardzo merytorycznej opinii oszczędzono mi przegranej sprawy w Sądzie .
 • Dorota

  ocena usługi:

  polecam, szybko i konkretnie
 • Anna

  ocena usługi:

 • Halina

  ocena usługi:

  Jestem zadowolona, otrzymałam jasną dla mnie jasną odpowiedź. Polecam.
 • Halina

  ocena usługi:

  Jestem zadowolona, otrzymałam jasną dla mnie jasną odpowiedź. Polecam.
 • Katarzyna

  ocena usługi:

  Profesjonalnie i dokladnie.napewno będę jeszcze korzystać. Dziękuję Katarzyna
 • Adam

  ocena usługi:

  Bardzo wyczerpująca opinia, na temat, bez zbędnych komentarzy.
 • Małgorzata

  ocena usługi:

  Bardzo dobra, fachowa obsługa, rzetelne i profesjonalne podejście do tematu, bardzo dziękuję i polecam
 • Piotr

  ocena usługi:

  jestem bardzo zadowolony. pelny profesjonalizm, polecam wszystkim osobom potrzebujacym porady prawnej
Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane