Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie, przy ul. Gabrieli Zapolskiej 36, kod poczt. 30-126, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133.000,00 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Bezpłatny dostęp tylko dla zarejestrowanych

masz już konto?

 • Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych i akceptuję Regulamin serwisu e-Prawnik.pl (więcej)

 • Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Legalsupport sp. z o.o. informacji handlowej (więcej)

Informacje

 • Kwota przychodu odpowiadająca 30% przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia do celów emerytalnych

  Zgodnie z komunikatem Prezesa Zakładu Ubezpieczeń Społecznych z dnia 29 maja 2008 r. w sprawie kwoty przychodu odpowiadającej 30% przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia za I kwartał 2008 r. ogłoszonego do celów emerytalnych, na podstawie art. 10 ust. 9 ustawy z dnia 27 czerwca 2003 r. o rencie socjalnej (Dz.U. nr 135, poz. 1268 z późn. (...)

 • Wskaźnik waloryzacji podstawy wymiaru zasiłku chorobowego przyjętej do obliczenia świadczenia rehabilitacyjnego w III kwartale 2008 r.

  Zgodnie z obwieszczeniem Prezesa Zakładu Ubezpieczeń Społecznych z dnia 29 maja 2008 r. w sprawie wskaźnika waloryzacji podstawy wymiaru zasiłku chorobowego przyjętej do obliczenia świadczenia rehabilitacyjnego w III kwartale 2008 r., na podstawie art. 19 ust. 3 ustawy z dnia 25 czerwca 1999 r. o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego (...)

 • Kwoty przychodu stosowane przy zawieszaniu albo zmniejszaniu emerytur i rent

  Zgodnie z komunikatem Prezesa Zakładu Ubezpieczeń Społecznych z dnia 29 maja 2008 r. w sprawie kwot przychodu odpowiadających 70% i 130% przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia ogłoszonego za I kwartał 2008 r. stosowanych przy zawieszaniu albo zmniejszaniu emerytur i rent, na podstawie art. 104 ust. 10 pkt 1 ustawy z dnia 17 grudnia 1998 r. (...)

 • Stanowiska Niemiec i Polski w sprawie przyszłości budżetu UE

  Stanowiska Polski i Niemiec w sprawie przyszłości budżetu UE wyraźnie się różnią. Różnice między nimi są w dużej mierze konsekwencją faktu, że Niemcy są płatnikiem netto do budżetu UE, a Polska jest jego beneficjentem netto. Sytuacja ta będzie determinować strategie obu państw w negocjacjach nad kolejną perspektywą (...)

 • O etyce inspekcji pracy

  Od 9 do 11 czerwca br. w budynku Międzynarodowego Biura Pracy w Genewie już po raz 12 odbyły się Kongres oraz Zgromadzenie Ogólne IALI - Międzynarodowego Stowarzyszenia Inspekcji Pracy. Państwową Inspekcję Pracy reprezentowali: Bożena Borys-Szopa, główny inspektor pracy oraz Robert Jaworski, kierownik Sekcji Współpracy (...)

 • Sprawiedliwość na szczycie UE

  W dniach 5-6 czerwca br. w Luksemburgu odbyło się posiedzeniu Rady UE ds. wymiaru sprawiedliwości i spraw wewnętrznych. Ministerstwo Sprawiedliwości reprezentował Podsekretarz Stanu, Pan Łukasz Rędziniak. Na posiedzeniu Rady przyjęto m.in. porozumienie polityczne wobec projektu decyzji ramowej dotyczącej postępowania in absentia. Na mocy (...)

 • Sejm odrzucił wniosek o odwołanie Ministra Finansów

  W dniu 13 czerwca br. posłowie stosunkiem głosów: 235-przeciw, 150-za, 0-wstrzymujących się, odrzucili wniosek o wotum nieufności dla Ministra Finansów Jacka Rostowskiego.Zob.: Wystąpienie Ministra FinansówŹródło: www.mf.gov.pl

 • Premier o odrzuceniu Traktatu z Lizbony w Irlandii

  Oświadczenie premiera Donalda Tuska w obliczu negatywnego wyniku referendum w sprawie Traktatu z Lizbony w Irlandii: Szanujemy decyzję Irlandczyków, którzy we wczorajszym referendum zagłosowali przeciwko ratyfikacji Traktatu z Lizbony. Unia opiera się właśnie na poszanowaniu praw każdego narodu i państwa członkowskiego do wyrażenia (...)

 • Saragossa 2008: woda i zrównoważony rozwój

  Międzynarodowa wystawa Expo 2008 "Woda i Zrównoważony Rozwój" w Saragossie (Hiszpania), trwa od 14 czerwca do 14 września. Na 93 dni Expo zaplanowano dziewięć tygodni tematycznych (pierwszym będzie "Woda i Ziemia"), podczas których naukowcy i eksperci będą dyskutowali nad kwestiami związanymi z wodą. (...)

 • Wzrost PKB w Polsce na 2. miejscu w OECD

  Wzrost gospodarczy w Polsce na poziomie 6% PKB w ciągu ostatnich dwóch lat był 2. najszybszym wzrostem wśród 30 krajów OECD – twierdzą eksperci Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD) w X raporcie na temat stanu polskiej gospodarki.Jak powiedział Andrew Dean, dyrektor departamentu ekonomicznego OECD, (...)

 • Wymagania dla odbiorników telewizji cyfrowej

  Minister Infrastruktury określi wymagania techniczne i eksploatacyje dla urządzeń konsumenckich służących do odbioru cyfrowych naziemnych transmisji telewizyjnych.W związku z licznymi pytaniami ze strony konsumentów Prezes UKE informuje, że w Ministerstwie Infrastruktury dobiegają końca prace nad rozporządzeniem w sprawie wymagań (...)

 • Kara dla TP

  Prezes UKE nałożył na Telekomunikację Polską S.A. karę w wysokości 100 000 zł.Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej decyzją z dnia 10 czerwca 2008 r. nałożył na Telekomunikację Polską S.A. karę pieniężną w wysokości 100 000 zł za nieprzedłożenie w terminie uzasadnienia wysokości opłat ustalonych w oparciu o ponoszone koszty (...)

 • Cennik usług telekomunikacyjnych TP

  Cennik usług telekomunikacyjnych Telekomunikacji Polskiej S.A. obowiązujący od 1 czerwca 2008 r. został udostępniony.Zgodnie z art. 92 ust. 1 ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. Prawo telekomunikacyjne, Telekomunikacja Polska S.A., jako przedsiębiorca wyznaczony do świadczenia usługi powszechnej, jest zobowiązana do przedłożenia Prezesowi UKE (...)

 • Rekompensata dla klientów usługi multipakiet tp

  Abonenci usługi multipakiet tp, którzy nie skorzystali z ulgi internetowej w rozliczeniach za 2007 rok mogą zwrócić się do TP o przyznanie rekompensującego bonusu.W związku z licznymi zapytaniami Abonentów Telekomunikacji Polskiej S.A. korzystających z usługi multipakiet tp., dotyczącymi braku możliwości odliczenia w (...)

 • Postępowanie w sprawie Euro 2008

  Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów Małgorzata Krasnodębska-Tomkiel wszczęła postępowanie wyjaśniające w sprawie sprzedaży przez Cyfrowy Polsat praw do publicznego odtwarzania relacji z Euro 2008.Postępowanie w tej sprawie zostało wszczęte po analizie informacji na stronach internetowych Cyfrowego Polsatu jak również (...)

 • Prawa pracownicze w handlu

  Przestrzeganie przepisów prawa pracy, w tym bezpieczeństwa i higieny pracy, w placówkach handlowych - było jednym z tematów obrad Rady Ochrony Pracy, która zebrała się na posiedzeniu plenarnym 10 czerwca br. w gmachu Sejmu pod przewodnictwem poseł Izabeli Katarzyny Mrzygłockiej. W obradach uczestniczyli zastępcy głównego (...)

 • W sprawie zapewnienia procedury odwoławczej przy przyznawaniu pomocy z funduszy UE

  Rzecznik Praw Obywatelskich po raz kolejny wystąpił do Ministra Rozwoju Regionalnego w sprawie zapewnienia procedury odwoławczej przy przyznawaniu pomocy z funduszy UE - 11 czerwca 2008 r.:"W nawiązaniu do wcześniejszej korespondencji dotyczącej informacji na temat aktualnego stanu prac nad zmianą przepisów ustawy (...)

 • Reforma zasad dostępu do informacji o środowisku i ocen oddziaływania na środowisko

  "Reforma zasad dostępu do informacji o środowisku i ocen oddziaływania na środowisko (wymiar międzynarodowy, europejski, krajowy)" - konferencja objęta honorowym patronatem prof. Macieja Nowickiego, Ministra Środowiska (10 czerwca 2008 r., Warszawa)    Spotkanie zostało zorganizowane w ramach Programu Jean Monnet*. Przedmiotem (...)

 • Trzeci pakiet energetyczny: Agencja Regulacji Energetyki rośnie w siłę

  Ekologiczna energia, lepsza oferta i niższe ceny - takie korzyści dla środowiska, konsumentów i europejskiego przemysłu przynieść ma "trzeci pakiet energetyczny", nad którym obecnie pracuje Parlament Europejski. Kluczem do projektu ma być rozdział produkcji od dostaw energii. Przedstawione przez Komisję Europejską zmiany (...)

 • Odrzucenie Traktatu Lizbońskiego i co dalej?

  Przewodniczący Parlamentu Europejskiego, Hans-Gert Pöttering z żalem przyjął negatywne głosowanie w sprawie Traktatu Lizbońskiego w Irlandii i wezwał europejskich przywódców państw i rządów do przedyskutowania możliwych rozwiązań tej sytuacji w przyszłym tygodniu, na spotkaniu w Brukseli.Hans-Gert Poettering powiedział: "Dla (...)

< >

Pomoc prawna online

Opinie naszych klientów

 • Dorota

  ocena usługi:

  Szybka i profesjonalna obsługa, wyczerpujace odpowiedzi na zadane pytania, prowadzenie krok po kroku.
 • Roman

  ocena usługi:

 • Magda

  ocena usługi:

  Polecam!
 • Anna

  ocena usługi:

  Jestem bardzo zadowolona,opinia konkretna ,rzeczowa.Polecam.
 • Artur

  ocena usługi:

  Moje wątpliwości zostały wyjaśnione.Polecam.
 • Maria

  ocena usługi:

  porada udzielona szybko, wyczerpująco i rzetelnie polecam
 • Maria

  ocena usługi:

  porada udzielona szybko, wyczerpująco i rzetelnie polecam
 • Marek

  ocena usługi:

 • D.Schaffner

  ocena usługi:

  Dokladnie, profesjonalnie, wyczerpujaco i bardzo szybko. Jestem bardzo zadowolona z uslugi. POLECAM!!! Wszystkim, bo warto :) Pozdrawiam zespol i dziekuje :)
 • Formiga

  ocena usługi:

  Warto skorzystać z usług e-prawnika, kompetentna i solida firma, w krótkim czasie odpowiedź. Polecam.
 • mirek

  ocena usługi:

  Wyczerpująca opinia, jestem zadowolony.
 • gabriela

  ocena usługi:

  porada prawna rzetelnie wykonana dziękuję
 • Łukasz

  ocena usługi:

  Moje wątpliwości zostały jasno i precyzyjnie wyjaśnione. Polecam.
 • Jacek

  ocena usługi:

 • Anna

  ocena usługi:

 • Zbigniew

  ocena usługi:

 • Piotr

  ocena usługi:

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane