Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie, przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133.000,00 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Bezpłatny dostęp tylko dla zarejestrowanych

masz już konto?

  • Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych i akceptuję Regulamin serwisu e-Prawnik.pl (więcej)

  • Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Legalsupport sp. z o.o. informacji handlowej (więcej)

Abonament RTV w 2014 roku. Ceny pójdą w górę

lemoniada/iStockphoto
(fot. lemoniada/iStockphoto)

Od 1 stycznia 2014 roku opłata za używanie odbiornika radiowego wyniesie 5,90 złotego miesięcznie, a opłata za używanie odbiornika telewizyjnego lub radiowego i telewizyjnego 19,30 zł miesięcznie.

Przy opłacaniu abonamentu za okres dłuższy niż jeden miesiąc przysługują ulgi w opłatach. Opłatę abonamentową wnosimy do 25 dnia każdego miesiąca. Opłaty na poczet 2014 roku, według nowych stawek, można będzie wnosić już od 30 maja bieżącego roku.

Do końca 2013 roku obowiązują stawki 5,65 złotego miesięcznie za używanie odbiornika radiowego i 18,65 złotego miesięcznie za używanie odbiornika telewizyjnego lub radiowego i telewizyjnego.

(krrit.gov.pl)

  • Podziel się:

 

Komentarze: Abonament RTV w 2014 roku. Ceny pójdą w górę

  • mirko4 2013-12-16 10:24:00

    Re: Abonament RTV w 2014 roku. Ceny pójdą w górę

    Abonament powinno się płacić jeśli tv publiczna zrezygnuje z reklam.Uzyskuje tv potężne pieniądze,płaci duże wynagrodzenia pracownikom,żyje z reklam więc niech sama się utrzymuje.ludzie nie mają na chleb .Wstyd panie i panowie z tvp.

  • Jony 2013-05-28 13:33:25

    Re: Abonament RTV w 2014 roku. Ceny pójdą w górę

    Taką osobą Jest Korwin.

  • Waldek 2013-05-22 17:38:31

    Re: Abonament RTV w 2014 roku. Ceny pójdą w górę

    TCL - właśnie zapomniałem nawet o PSL-u (tak się zawsze ukrywają za większymi, że łatwo ich pominąć), co jednak niczego nie zmienia. Jest tak, jak napisałeś. Nie mamy na kogo głosować...

  • TLC 2013-05-22 09:07:51

    Re: Abonament RTV w 2014 roku. Ceny pójdą w górę

    Waldku - myślę podobnie jak Ty - na kogo tu głosować? Normalnie nie mam pojęcia - wszyscy myślą tylko o swoich interesach, ustawiają swoje rodziny, robią biznesy i ustawki, żeby kiedy opuszczą zaszczytne miejsce w parlamencie dobrze żyć bez nadmiernego wysiłku. PO chyba się już wypaliło. Reszta albo faktycznie widzi swoją przyszłość w grzebaniu w Smoleńsku i robi sobie z tego ideologię partii, Palikot dużo gada - mało robi, SLD - kiszą się od lat w tym samym, starym sosie - PSL - zmienni jak chorągiewka byle tylko zostać na szczycie. Czy ktoś może stworzyć w tym kraju partię, która mając korzyści i przywileje (które posiadają posłowie) wykorzysta to nie dla siebie, tylko dla celu, dla którego zostali wybrani? A może każdemu kto tam zasiądzie odbija sodówa, palma i Bóg raczy wiedzieć co jeszcze, i zapomina o tym, po co faktycznie tam jest ... Jak dla mnie nie ma chyba wyjścia z sytuacji, nie ma partii, która wzbudzałaby zaufanie, nie mam na kogo głosować ...

  • www.ostrzeszow.or 2013-05-22 09:04:40

    Re: Abonament RTV w 2014 roku. Ceny pójdą w górę

    Jeżeli prawo nasze jest tak niespójne to należy je poprawiać. Oficjalne osoby z górnej półki naszej władzy informują że społeczeństwo może korzystać z bezpłatnej telewizji cyfrowej. Więc jak to jest bezpłatna cyfrówka za którą płacimy abonament ?. Wiele osób ponosi znaczny koszt za telewizję kablową + opłata abonamentowa , czy nie ponosi sie podwójne opłaty z tego tytułu ?.Operatorzy ponoszą wszelkie opłaty + podatki . Ponoć mamy tylu mądrych prawników w Sejmie . Nikt nie potrafi tej sprawy unormować !Mamy gospodarkę rynkową w której winna przyświecać podstawowa zasada kupujesz , (korzystasz) PŁACISZ, a więc po co abonamenty

  • Waldek 2013-05-21 15:49:17

    Re: Abonament RTV w 2014 roku. Ceny pójdą w górę

    Pamiętam, że obecnie rządząca partia obiecywała likwidację abonamentu RTV. Głosowałem na nich też z tego powodu. Niestety, i w tym zakresie bardzo mnie zawiedli. Teraz już na nich nie zagłosuję, nie zagłosuję też na nacjonalistów i smoleńskich wariatów z PiSu, nie zagłosuję też na postkomunistów z SLD i Palikot ze swoją Europą+ denerwuje mnie coraz bardziej. SP i PJN pomijam, bo to to samo co PiS. I co mi zostało?

  • Zibi125 2013-05-21 15:29:35

    Re: Abonament RTV w 2014 roku. Ceny pójdą w górę

    TAK ceny w góre. mam propozycje: za obejrzenie każdej reklamy abonent otrzyma np 20 gr. ( za poświęcony czas,zuzyty prąd, zużycie telewizora Nie będą też zużywać się baterie w pilocie (nikt nie będzie przełączał kanału aby znależć coś bez reklam) każdy napewno "pędzikiem" pobiegnie na poczte zarejestrować odbiornik co bedzie warunkiem do otrzymania 20gr za obejrzenie reklamy.Wszyscy będą zadowoleni, wzrośnie oglądalność itp itd. Korzyści dla wszystkich, olbrzymie

  • Prorok666 2013-05-21 15:24:47

    Re: Abonament RTV w 2014 roku. Ceny pójdą w górę

    Proszę przesłać znajomym ! Może jacyś dziennikarze zainteresują się tematem. Osoby wezwane do zapłaty abonamentu powinny przeczytać Kodeks Spółek Prawa Handlowego który stanowi, że abonament jako forma rozliczenia finansowego jest możliwy jeżeli obie strony umowy cywilno-prawnej zaakceptują jej warunki i dojdzie do zawarcia takiej umowy. Telewizja Polska SA jedynie na podstawie takiej umowy może wystąpić do drugiej strony o wypełnienie swojego umownego zobowiązania. Stworzona TVP SA - jest innym podmiotem gospodarczym niż peerelowska TVP i po przekształceniu w spółkę, jako osoba prawna powinna takie umowy z odbiorcami swoich programów zawrzeć, gdyż jako spółka prawa handlowego nie może postąpić inaczej. Żaden posiadacz telewizora w Polsce nigdy nie zawierał umowy ze spółką TVP SA. Ustawa o tzw. abonamencie dotyczyła TVP która była w PRL-u firmą państwową i która działała na zupełnie innych zasadach, w której obowiązywały ograniczenia płacowe. Ale rządzący się chcieli płacić swoim sprzedajnym pupilom krociowe wynagrodzenia to powstała TVP SA jako spółka prawa handlowego mogła już tak działać, biznes - to biznes i co komu do tego, żadne ustawy kominowe już nie obowiązywały. Zapomniano tylko, że ustawa o abonamencie też już ich nie dotyczy i tu popełniono błąd. Reasumując, ci co płacą datki na TVP SA robią to z przyzwyczajenia oraz z braku wiedzy nie orientują się, że nie muszą tego robić. Wysoko opłacana Rada Nadzorcza TVP Spółka Akcyjna powinna być natychmiast odwołana i postawiona w stan oskarżenia pod zarzutem nienależytego sprawowania swoich funkcji, podobnie jak Zarząd Spółki za bezczynność i świadome generowanie strat. Planowane na ten rok straty TVP SA to ponad 60 mln zł. Pytanie co na to właściciel udziałów - pewnie też liczy na narodową zrzutkę, bo "ciemny" lud jest cyklicznie straszony w mediach komornikami, egzekucjami i firmami windykacyjnymi, a pranie mózgów powoduje, że ludzie coraz mniej kumają i ze strachu lub dla świętego spokoju w zębach kasę przyniosą Niech wyślą do Nas wszystkich obywateli propozycje umowy

  • jonasz 2013-05-21 14:39:15

    Re: Abonament RTV w 2014 roku. Ceny pójdą w górę

    Niech się nasze państwo dłużej nie ośmiesza - karać mają tylko tych, co popełnili błąd i kiedyś zarejestrowali odbiornik TV - przy czym to kiedyś było nie później niż w 2004 roku ( dopiero od wtedy pojawiły się komputery na poczcie w Bydgoszczy) - reszta śpi i będzie spała spokojnie, bo przestali płacić wcześniej, albo nigdy nie płacili, czyli jakies 60 % gospodarstw ma twardy i spokojny sen. Dlaczego? Bo dołożenie 5 złotych ( wszystkim - czyli 94,5 % uzytkowników prądu) do rachunku za energię nie gwarantuje ...wyższych wpływów niż obecnie ( kiedy owe 60 % już nie płaci), dlaczego? Bo każde 50 złotych wydane na zasiłki kosztuje państwo ...100 złotych. Popaprańcom trzeba powiedzieć "nie!"

  • iga 2013-05-21 14:08:25

    Re: Abonament RTV w 2014 roku. Ceny pójdą w górę

    Ceny ida w górę... Czyli wszyscy płacący płacą za tych, którzy nie płacą!!! Dlaczego wysokość abonamentu RTV wzrasta? Zakładając, że tylko 90% użytkowników opłaca abonament, czy nie lepiej obniżyć go, przyjmując, że wszyscy albo 90% uzytkowników RTV będzie płacić i ściągnąć/zyskać większe wpłaty?