Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych, Michał Serzycki, 21 października 2008 r. wziął udział w konferencji prasowej podsumowującej badania dotyczące świadomości Polaków w zakresie ochrony danych osobowych. Była ona jednym z elementów kampanii „Chroń swoją tożsamość 2008" organizowanej przez Agencję Fleishman-Hillard.
Przeprowadzone przez TNS OBOP badania potwierdziły, że Polacy mają wysoką świadomość swoich praw z zakresu ochrony danych osobowych i prywatności. Dla ministra Michała Serzyckiego to powód do satysfakcji. Zwłaszcza informacje o tym, że 88% Polaków jest świadomych, iż ich zgoda jest niezbędna do wykorzystania danych osobowych, a aż 78% wie, że firmy zbierające dane osobowe muszą dopełnić wobec nich obowiązku informacyjnego.
Niestety, świadomość Polaków nie w pełni idzie w parze z codziennymi zachowaniami i ze stosowaniem różnego rodzaju zabezpieczeń. Dla Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych to dowód na to, że podejmowanie działań edukacyjno- informacyjnych to wciąż konieczność. Konferencja prasowa była więc doskonałą okazją do tego, by zaapelować do firm, instytucji i mediów, aby się do nich przyłączyli.
Usuwanie danych osobowych z internetu. Będzie łatwiejJeśli administrator nie zgodzi się na ich skasowanie, narazi się na karę sięgającą miliona euro. Za każdym razem, gdy otwierasz (...)
Od 7 marca dane osobowe będą lepiej chronioneUstawa o ochronie danych osobowych obowiązuje już ponad 9 lat – jak dotąd nie stworzono skutecznego systemu egzekwowania przepisów (...)
Jesteśmy prawnikami specjalizującymi się w różnych dziedzinach prawa. Nasz Zespół tworzą aktywni zawodowo profesjonaliści, posiadający wieloletnie doświadczenie w udzielaniu pomocy prawnej szerokiemu gronu Klientów.
Newsletter
Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.