Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie, przy ul. Gabrieli Zapolskiej 36, kod poczt. 30-126, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133.000,00 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Bezpłatny dostęp tylko dla zarejestrowanych

masz już konto?

 • Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych i akceptuję Regulamin serwisu e-Prawnik.pl (więcej)

 • Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Legalsupport sp. z o.o. informacji handlowej (więcej)

Przegląd prasy

 • Przeszukania na granicy prawa?

  Aż 97 proc. przeszukań dokonanych przez celników odbyło się bez wcześniejszej kontroli sądów i prokuratury.

 • Praca bez pieniędzy. W ten branży firmy nie płacą swoim pracownikom

  Pojawiła się między innymi propozycja aby nieuczciwych przedsiębiorców wykluczać z przetargów publicznych.

 • Druki w Urzędzie muszą być jasne i czytelne

  A podatnik nie może ponosić negatywnych konsekwencji błędnej interpretacji druku, jeśli złożył oświadczenie w terminie – wskazuje Gazeta Prawna. W opisywanej przez dziennik sprawie, podatnik złożył w terminie oświadczenie, w którym dokonywał właściwej formy opodatkowania najmu. Treść druku przygotowanego przez urząd (...)

 • Wyższa płaca w 2013 roku

  Już prawie pewne jest, że od przyszłego roku wzrośnie wskaźnik minimalnej płacy o 100 zł. Najniższe wynagrodzenie będzie więc wynosiło 1600 zł – nie tak jak aktualnie 1500 zł. Wzrost jest konieczny – mają na niego wpływ inflacja i zwiększenie PKB. Co interesujące za zwiększeniem wynagrodzenia opowiadają się pracodawcy (...)

 • Kryzys? Trwa nadal – co nas jeszcze czeka?

  O naszej przyszłości ekonomicznej dyskutowali zaproszeni przez Gazetę Wyborczą najlepsi ekonomiści w kraju. Nie ma wątpliwości co do tego, że przyczyną problemów jest nadmierne zadłużenie Państw i brak spłaty zobowiązań. Co gorsza, sytuacja nie poprawia się a szalę ekonomicznej zapaści może przechylić Grecja, która (...)

 • Ksiądz ukarany za kościelne dzwony

  Zakłócanie ciszy nocnej wydzwanianiem melodii kościelnych może prowadzić do skazania księdza przed sądem - podaje Gazeta Wyborcza. Ksiądz, który był odpowiedzialny za dzwonnicę, został skazany przez Sąd na 30 godzin pracy na cele społeczne. Mieszkańcy wsi Lewin, w której miały miejsce zdarzenia, skarżyli się, że (...)

 • Nie chcemy sprzedawać spółek paliwowych i energetycznych

  Jak informuje Puls Biznesu, Polacy są przeciwni sprzedawaniu przedsiębiorstw energetycznych i paliwowych zagranicznym inwestorom. Przeciwko wyprzedażom polskich spółek jest aż 62% ankietowanych.  Interesujące jest także to, że badani wskazali, iż jeśli już mamy sprzedawać to powinniśmy wybierać nabywców z zachodu. Znakomita (...)

 • W szkołach coraz niebezpieczniej

  Jak wynika z danych Instytutu Badań Edukacyjnych,  w wyborze szkoły rodzice kierują się nie poziomem nauczania lecz bezpieczeństwem swoich pociech – pisze Rzeczpospolita. Aż 80% rodziców decyduje się na posłanie swoich dzieci do tych szkół, w których nie ma problemów z przestępczością wśród (...)

 • „ACTA” po raz trzeci – kolejna próba inwigilacji sieci

  Tym razem Unia europejska chce wprowadzić kontrolę Internetu.  Jak informuje Rzeczpospolita, Komisja Europejska chce wprowadzić regulacje zmniejszające anonimowość w sieci. Identyfikacja internautów oraz e-dowody tożsamości to środki, które mają zapewnić bezpieczeństwo w sieci. Unia wskazuje, że system ma na celu zapewnienie (...)

 • NFZ – pacjent nie musi czekać

  Jak wynika z danych znajdujących się na stronie NFZ często pacjenci nie muszą czekać na leczenie nawet jednego dnia. Tymczasem informacja ta  nie jest zgodna z prawdą, gdyż aby dostać się do lekarza specjalisty należy uzbroić się w cierpliwość nawet przez okres kilkunastu miesięcy. NFZ wskazuje, że dane są podawane na podstawie (...)

 • Szersze kontrole skarbówki na EURO

  Jak podaje Gazeta Prawna w czasie EURO urzędnicy skarbowi będą znacznie częściej kontrolować osoby prowadzące niezarejestrowaną działalność gospodarczą. Kontrole skarbowe obejmą wszelaką działalność, także prowadzoną za pośrednictwem Internetu. Głównym celem jest wyeliminowanie w jak największym zakresie uniknięcia opodatkowania (...)

 • Polacy leczą się za granicą

  Z roku na rok wzrasta liczba osób, które leczą się poza granicami kraju. Tylko w zeszłym roku NFZ wydał zgody na leczenie zagranicą prawie 18 milionów złotych – podaje Gazeta Prawna. Leczenie takie jest zasadne, gdy w Polsce nie ma możliwości leczenia skomplikowanych przypadków, gdy nie ma odpowiedniego sprzętu, (...)

 • Od soboty można dostać więcej punktów karnych

  Co więcej – policja nie przewiduje żadnej taryfy ulgowej w pierwszych dniach obowiązywania nowych przepisów podała Rzeczpospolita. Policja ostrzega także, że prawo jazdy można stracić de facto jednego dnia – nie ma bowiem żadnych limitów w przyznawaniu punktów karnych. Takie zasady mają obowiązywać do 19 (...)

 • Czy Rząd chce wprowadzić podatek katastralny?

  Prawo i Sprawiedliwość zarzuca Rządowi, iż planuje wprowadzić podatek katastralny – informuje Gazeta Prawna. W projekcie dokumentu o założeniach polityki miejskiej jest zapis o reformie podatku o nieruchomości. Politycy PiS przewidują, że to właśnie projekt wprowadzenia podatku od wartości nieruchomości a ten uderzy szczególnie (...)

 • Renty będą korzystniejsze od emerytury

  Rzeczpospolita wskazuje, że system rentowy nie zostanie w najbliższym czasie zmieniony i przejście na rentę będzie o wiele korzystniejsze od świadczenia emerytalnego. Może się więc okazać, że rencista będzie otrzymywał świadczenie o 320 zł wyższe od emeryta i na dodatek będzie oczywiście pracował krócej. To może spowodować, (...)

 • Nowe emerytury dla mundurowych

  Jak informuje Dziennik Polski, Prezydent podpisze ustawę o zmieniającą zasady przechodzenia na emeryturę mundurowych. Nowe zasady – włączające służby do systemu ZUS – będą obowiązywały tych funkcjonariuszy, którzy wstąpią do służb po 2013 roku.  Według nowych zasad emerytura będzie przysługiwała po ukończeniu (...)

 • Darmowe podręczniki dla uczniów

  Ministerstwo Edukacji Narodowej planuje wprowadzenie do szkół e-podręczniki – podała Gazeta Wyborcza. Co ciekawe dostęp do podręczników byłby bezpłatny. Pomysł jest jednak bojkotowany przez wydawnictwa, które na podręcznikach w wersji papierowej zarabiają krocie. Komplet dla gimnazjalisty kosztuje ok. 500 zł i (...)

 • Coraz więcej umów na czas określony

  Jak podaje Gazeta Prawna aktualnie już ponad 3 mln osób zatrudnionych jest na terminowe umowy o pracę. Kariera umów terminowych wiąże się z tym, że są tańsze i wygodniejsze dla pracodawców, bo ich wypowiedzenie trwa tylko dwa tygodnie. A zwolnień nie trzeba uzasadniać, co jest obowiązkowe w przypadku umów na czas (...)

 • W 2014 roku większa ochrona dla konsumentów

  W tym roku mają wejść w życie przepisy wprowadzające Dyrektywę Unii Europejskiej z 2011 roku. Jak podaje Gazeta Prawna, przepisy unijne zwiększają uprawnienia konsumentów przy dokonywaniu transakcji poprzez sieć. Najważniejsze zmiany to możliwość odstąpienia od umowy w terminie 14 dni (aktualnie 10) a w przypadku nie podania takiej (...)

 • Kto zarobi na EURO?

  Okazuje się, że To właśnie władze piłkarskie decydują o szczegółach organizowanej imprezy – przykładowo o reklamach jakie będą prezentowane na stadionach. Najwięcej zarobi więc UEFA – a ta nie będzie dzieliła się zyskami ani z Polską ani z Ukrainą. Wśród wymagań UEFA było podpisanie gwarancji m.in. zwolnienia (...)

< >

Pomoc prawna online

Opinie naszych klientów

 • Małgorzata

  ocena usługi:

  wszystkim niezdecydowanym serdecznie polecam portal e-prawnik.Ogromny plus dla portalu, że moja sprawa została bardzo dogłębnie zbadana. Stanowisko prawne i dalsza ścieżka postępowania jasno określona.Wszystkie moje wątpliwości, które nasuwały mi się po otrzymaniu opinii sukcesywnie przez kilka dni zostały wyjaśnione.Drugi ogromny plus za bardzo szybki czas reakcji na moja wysyłana korespondencję.Dzięki kontaktowi z portalem e-prawnik mam poczucie, że nie jestem sama z problemem.Biorąc pod uwagę konkurencyjną na rynku cenę za usługę, z całym przekonaniem mogę potwierdzić, że była tego warta.
 • Z. Wiśniewski

  ocena usługi:

  Jestem wysoce usatysfakcjonowany pracą zespołu e-prawnik.pl Gorąco polecam
 • Renata

  ocena usługi:

 • Damian

  ocena usługi:

 • Zbyszek

  ocena usługi:

  Biuro e-prawnik pomogło w sprawie, za co dziękuje.
 • Agnieszka

  ocena usługi:

  Bardzo trafna i rzeczowa obsługa Polecam wszystkim, którzy potrzebują porady prawnej
 • Sławomir

  ocena usługi:

  Dziękuję za poradę. Bardzo pomocny serwis, rzeczowe odpowiedzi, krótki czas oczekiwania na wycenę opinii. Naprawdę jestem zadowolony. Polecam
 • Wiesława

  ocena usługi:

  Dziękuję..., otrzymałam jasną i profesjonalną odpowiedź polecam Wiesława
 • Adam

  ocena usługi:

  Dzięki bardzo merytorycznej opinii oszczędzono mi przegranej sprawy w Sądzie .
 • Dorota

  ocena usługi:

  polecam, szybko i konkretnie
 • Anna

  ocena usługi:

 • Halina

  ocena usługi:

  Jestem zadowolona, otrzymałam jasną dla mnie jasną odpowiedź. Polecam.
 • Halina

  ocena usługi:

  Jestem zadowolona, otrzymałam jasną dla mnie jasną odpowiedź. Polecam.
 • Katarzyna

  ocena usługi:

  Profesjonalnie i dokladnie.napewno będę jeszcze korzystać. Dziękuję Katarzyna
 • Adam

  ocena usługi:

  Bardzo wyczerpująca opinia, na temat, bez zbędnych komentarzy.
 • Małgorzata

  ocena usługi:

  Bardzo dobra, fachowa obsługa, rzetelne i profesjonalne podejście do tematu, bardzo dziękuję i polecam
 • Piotr

  ocena usługi:

  jestem bardzo zadowolony. pelny profesjonalizm, polecam wszystkim osobom potrzebujacym porady prawnej
Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane