Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie, przy ul. Gabrieli Zapolskiej 36, kod poczt. 30-126, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133.000,00 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Bezpłatny dostęp tylko dla zarejestrowanych

masz już konto?

 • Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych i akceptuję Regulamin serwisu e-Prawnik.pl (więcej)

 • Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Legalsupport sp. z o.o. informacji handlowej (więcej)

Przegląd prasy

 • Zwolnienie z podatku dla zagranicznych środków pomocowych

  Warunkiem zwolnienia od podatku dochodów z zagranicznych środków pomocowych jest posiadanie wyodrębnionego rachunku bankowego, na którym są one wyłącznie gromadzone - stwierdził Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie.Przepisy podatkowe wyliczają wiele rodzajów środków pomocowych, z których przychody są zwolnione od podatku (fundusze (...)

 • Przepisy wykonawcze do ustawy o VAT

  Z zaplanowanych, obowiązkowych, rozporządzeń wykonawczych do ustawy o VAT wydano już wszystkie - zapewniło nas Ministerstwo Finansów.Łącznie są 22 akty pozwalające na funkcjonowanie nowych przepisów o VAT w praktyce. Wszystkie wiążą się z ustawą o VAT, której zasadnicza część weszła w życie 1 maja. Jednak niektóre jej przepisy (...)

 • Usługi dostępu do Internetu a opodatkowanie

  Od 1 maja opodatkowaniu VAT podlega jedynie świadczenie usług dostępu do Internetu dla takich użytkowników indywidualnych, którzy prowadzą działalność gospodarczą polegającą na świadczeniu usług na dostęp szerokopasmowy do Internetu (np. usługi świadczone dla kawiarenki internetowej).Doniesienia prasowe o nowych regulacjach prawnych (...)

 • Amortyzacja budynku, lokalu i budowli

  W odniesieniu do budynków i budowli, w tym budynków mieszkalnych, po raz pierwszy wprowadzonych do ewidencji środków trwałych, wartości niematerialnych i prawnych mogą być stosowane wyższe od zwykłych indywidualne stawki amortyzacyjne. Im wyższa stawka, tym wyższe odpisy amortyzacyjne zaliczane w koszty.Stosowanie indywidualnych stawek amortyzacyjnych (...)

 • Własnościowe spółdzielcze bez członkostwa

  Od 15 kwietnia osoba, która kupiła własnościowe mieszkanie spółdzielcze i chce założyć księgę wieczystą, nie musi być członkiem spółdzielni. Niektóre wydziały wieczystoksięgowe sądów mimo to wymagały od nabywców zaświadczenia, że są spółdzielcami.Mieszkanka Warszawy kupiła mieszkanie własnościowe na kredyt. Był to kredyt (...)

 • Wolniej w terenie zabudowanym

  Od pięciu dni obowiązują nowe przepisy o ograniczeniu prędkości na obszarze zabudowanym. W dzień jeździmy do 50 km na godzinę; nocą szybciej - do 60 km na godzinę. Przepisy są, ale prawie nikt o nich nie wie.Wprowadzający owo ograniczenie prędkości do 50 km na godzinę na obszarze zabudowanym projekt zmian w kodeksie drogowym przeszedł (...)

 • Wartość lub zakres zamówienia

  W ogłoszeniach o zamówieniach publicznych coraz częściej podaje się wartość zamówienia. Może to dawać wykonawcom wskazówkę, jakiej ceny mogą żądać. Tymczasem okazuje się, że zamawiający nie muszą podawać konkretnych kwot. Wystarczy, że opiszą zakres zamówienia.Nowe wzory ogłoszeń zawierają rubrykę "Wartość lub zakres zamówienia". (...)

 • Wycena mieszkania na potrzeby podziału

  Z chwilą rozwodu ustaje majątkowa wspólność małżeńska. Dorobkowy majątek staje się współwłasnością w częściach ułamkowych. Do tego majątku wchodzi także spółdzielcze mieszkanie o statusie lokatorskim. Jego wartość wyznacza zwaloryzowany wkład mieszkaniowy z dnia, w którym dochodzi do podziału majątku dorobkowego.Taki sam (...)

 • Zatrudnieni u pracodawcy unijnego z siedzibą poza Polską

  Z dniem akcesji istotne uprawnienie zyskali zatrudnieni w Polsce pracownicy firm mających siedzibę w innym państwie UE. Zostają oni objęci obowiązkowymi ubezpieczeniami społecznymi. Dotychczas mogli ubezpieczać się dobrowolnie.Do końca kwietnia pracownik zatrudniony w zagranicznej firmie, która nie miała w Polsce siedziby ani przedstawicielstwa, (...)

 • Korekty błędów popełnionych w zeznaniach podatkowych

  Choć termin składania zeznań podatkowych obejmujących dochody osobiste za 2003 r. już minął, zarówno w razie popełnienia pomyłki na niekorzyść fiskusa, jak i własną, można wycofać się z błędu. Koszty dobrowolnej korekty błędu popełnionego na szkodę fiskusa to, oprócz dopłaty, także odsetki za zwłokę.Taka sama możliwość (...)

 • Przychylne prawo budowlane od 11 lipca

  Szybciej i łatwiej otrzyma się pozwolenie na budowę. A to za sprawą nowelizacji prawa budowlanego, która wchodzi w życie 11 lipca. Swoją szansę otrzymają również osoby, które nielegalnie wybudowały obiekt. Będą mogły go zalegalizować. Nowela prawa budowlanego (Dz. U. z 2003 r. nr 80, poz. 718) to część programu rządowego "Przedsiębiorczość (...)

< >

Pomoc prawna online

Opinie naszych klientów

 • Małgorzata

  ocena usługi:

  wszystkim niezdecydowanym serdecznie polecam portal e-prawnik.Ogromny plus dla portalu, że moja sprawa została bardzo dogłębnie zbadana. Stanowisko prawne i dalsza ścieżka postępowania jasno określona.Wszystkie moje wątpliwości, które nasuwały mi się po otrzymaniu opinii sukcesywnie przez kilka dni zostały wyjaśnione.Drugi ogromny plus za bardzo szybki czas reakcji na moja wysyłana korespondencję.Dzięki kontaktowi z portalem e-prawnik mam poczucie, że nie jestem sama z problemem.Biorąc pod uwagę konkurencyjną na rynku cenę za usługę, z całym przekonaniem mogę potwierdzić, że była tego warta.
 • Z. Wiśniewski

  ocena usługi:

  Jestem wysoce usatysfakcjonowany pracą zespołu e-prawnik.pl Gorąco polecam
 • Renata

  ocena usługi:

 • Damian

  ocena usługi:

 • Zbyszek

  ocena usługi:

  Biuro e-prawnik pomogło w sprawie, za co dziękuje.
 • Agnieszka

  ocena usługi:

  Bardzo trafna i rzeczowa obsługa Polecam wszystkim, którzy potrzebują porady prawnej
 • Sławomir

  ocena usługi:

  Dziękuję za poradę. Bardzo pomocny serwis, rzeczowe odpowiedzi, krótki czas oczekiwania na wycenę opinii. Naprawdę jestem zadowolony. Polecam
 • Wiesława

  ocena usługi:

  Dziękuję..., otrzymałam jasną i profesjonalną odpowiedź polecam Wiesława
 • Adam

  ocena usługi:

  Dzięki bardzo merytorycznej opinii oszczędzono mi przegranej sprawy w Sądzie .
 • Dorota

  ocena usługi:

  polecam, szybko i konkretnie
 • Anna

  ocena usługi:

 • Halina

  ocena usługi:

  Jestem zadowolona, otrzymałam jasną dla mnie jasną odpowiedź. Polecam.
 • Halina

  ocena usługi:

  Jestem zadowolona, otrzymałam jasną dla mnie jasną odpowiedź. Polecam.
 • Katarzyna

  ocena usługi:

  Profesjonalnie i dokladnie.napewno będę jeszcze korzystać. Dziękuję Katarzyna
 • Adam

  ocena usługi:

  Bardzo wyczerpująca opinia, na temat, bez zbędnych komentarzy.
 • Małgorzata

  ocena usługi:

  Bardzo dobra, fachowa obsługa, rzetelne i profesjonalne podejście do tematu, bardzo dziękuję i polecam
 • Piotr

  ocena usługi:

  jestem bardzo zadowolony. pelny profesjonalizm, polecam wszystkim osobom potrzebujacym porady prawnej
Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane