Jeżeli przygotowywana przez rząd ustawa reprywatyzacyjna wejdzie w życie w obecnym kształcie, to byli właściciele dworków dostaną tylko okrojone rekompensaty. (...) »
Wielu spółdzielców uregulowało swoje zaległości w opłatach za mieszkanie tylko po to, by wykupić lokal. Teraz znów przestają płacić. Zapominają, (...) »
Architekci, urbaniści oraz inżynierzy budownictwa z krajów Unii Europejskiej będą mogli prowadzić w Polsce działalność zawodową na takich samych zasadach jak (...) »
Winnych będzie się szukać dopiero wtedy, kiedy Kładka Pakoska nad torami kolejowymi w Inowrocławiu w końcu się zawali. A może tak się stać, ponieważ od kilku lat (...) »
Tylko do końca roku najemcy mieszkań służbowych mogą składać wnioski o tani ich wykup na podstawie ustawy o sprzedaży mieszkań zakładowych. O terminie na złożenie (...) »
Wierzycielowi łatwiej będzie odzyskać pieniądze, jeśli dłużnik przekaże cały swój majątek rodzinie. Nie straci ich, nawet gdy ta sprzeda wszystko co otrzymała. (...) »
Zarejestrowani w urzędach pracy, którzy będą się szkolić, dostaną wyższe świadczenia. Ministerstwo Pracy skierowało do konsultacji projekt nowelizacji ustawy (...) »
Aby sprzedać nieruchomość bez podatku, wystarczy być w niej zameldowanym przez rok na pobyt stały. Nie ma znaczenia, czy okres ten przypada bezpośrednio przed zbyciem (...) »
Już teraz klienci biur podróży mają kłopoty z egzekwowaniem swoich praw. Projekt Ministerstwa Sportu i Turystyki jeszcze bardziej pogorszy ich sytuację. Trwają (...) »
Przyznając zwrot kosztów postępowania, Urząd Patentowy powinien wziąć pod uwagę spis kosztów według przepisów kodeksu postępowania cywilnego. (...) »
Codziennie nowa bezpłatna porada!
Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.