Małe firmy, czyli zatrudniające do 9 osób, będą mogły zwalniać pracowników w wieku przedemerytalnym pod warunkiem wypłacenia im dużych odpraw. Przedsiębiorcy prowadzący takie firmy nie będą też musieli ponownie zatrudnić kobiety, zwolnionej niezgodnie z prawem, gdy była w ciąży, ale zapłacą jej odszkodowanie.
(...) - To pomysł nie do zaakceptowania - oburza się Jan Guz. - Odszkodowanie to nie praca, nawet nie wynagrodzenie, od którego odprowadza się składki emerytalne, a ponadto przyjęcie takich rozwiązań tylko dla małych firm stworzy nierówność między podmiotami gospodarczymi.
Z dniem 1 stycznia 2008 r. wchodzi w życie ustawa o zakładach opieki zdrowotnej oraz ustawy - Prawo o szkolnictwie wyższym. Czas (...)
Czas pracy kierowców - zmianyUstawa o czasie pracy kierowców dostosowuje prawo polskie do przepisów Unii Europejskiej. Wdraża dyrektywę 2002/15/WE (...)
Poselski projekt ustawy o rodzinnej opiece zastępczej jest teraz w Sejmie.Ogólna charakterystyka projektu ustawy o rodzinnych (...)
Jesteśmy prawnikami specjalizującymi się w różnych dziedzinach prawa. Nasz Zespół tworzą aktywni zawodowo profesjonaliści, posiadający wieloletnie doświadczenie w udzielaniu pomocy prawnej szerokiemu gronu Klientów.
Newsletter
Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.