Niemiecki adwokat pisze w "Prawie co dnia" ("Rz" z 31 października), że "polscy przedsiębiorcy nie będą musieli płacić składek na ubezpieczenia społeczne w RFN...".
(...)Wyrok BGH (niemiecki sąd najwyższy) I StR 44/06 potwierdza to, co wszyscy wiedzieli: nikt nie może podważyć ważnego zaświadczenia E-101 wystawionego w obowiązującym trybie przez ZUS.
ZUS wystawia też zaświadczenia w trybie art. 17 rozporządzenia, a wtedy wymagana jest wyprzedzająca zgoda niemieckich ubezpieczycieli.
Polscy przedsiębiorcy napotykają duże trudności przy stosowaniu tego trybu, m.in. z powodu znacznych opóźnień w wydawaniu zgody przez DVKA. Chodzi o oddelegowanie na dłużej niż 12 miesięcy i zastępowanie innych pracowników.
Rzeczpospolita 6.11.2006 r.
Jeżeli polski pracodawca wysyła pracowników do pracy za granicę (np. do Szwecji), to przez 12 miesięcy może nadal płacić (...)
Wniosek do ETS o orzeczenie wstępne został złożony w ramach sporu zawisłego pomiędzy Rijksdienst voor Sociale Zekerheid (...)
Codziennie nowa bezpłatna porada!
Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.