Rozliczenia VAT niosą ze sobą większe zagrożenia niż te wynikające z podatku dochodowego. W najbliższych latach znaczenie danin pośrednich będzie jeszcze rosło. Tak wynika z raportu przygotowanego przez firmę KPMG. Badanie na zlecenie KPMG przeprowadziła firma Lighthouse Global w marcu i kwietniu 2008 r. Respondentami byli dyrektorzy zajmujący się zagadnieniami finansowymi w dużych firmach międzynarodowych.Trzeba zadać pytanie, dlaczego Polska wypadła tak źle.
Od kiedy obowiązują nowe przepisy wykonawcze do ustawy o VAT?28 listopada 2008 r. Minister Finansów wydał szereg rozporządzeń (...)
Sejm zajmuje się rządową nowelizacją ustawy o podatku VAT. Projekt przewiduje realizację zadań w zakresie programu "Działań (...)
W przeciwieństwie do lat poprzednich, 1 stycznia 2005 r. nie przyniesie wielu zmian. Tym niemniej warto się dowiedzieć co nas czeka (...)
Jesteśmy prawnikami specjalizującymi się w różnych dziedzinach prawa. Nasz Zespół tworzą aktywni zawodowo profesjonaliści, posiadający wieloletnie doświadczenie w udzielaniu pomocy prawnej szerokiemu gronu Klientów.
Newsletter
Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.