Zdaniem profesorów uchwalona przez Sejm 3 czerwca nowelizacja kodeksu jest przykładem instrumentalnego stosowania prawa dla doraźnych celów politycznych. Sejm wydłużył z 5 do 10 lat terminy przedawnień niektórych przestępstw. Ma to związek m.in. z zakończonym w I instancji procesem w sprawie afery FOZZ.
"Zmieniając prawo karne, Sejm, kierując się typowym dla okresu przedwyborczego populizmem, zlekceważył opinie środowisk naukowych i prawniczych, które wielokrotnie już zwracały uwagę, że dalsze zaostrzenie i tak w Polsce surowego prawa karnego nie ograniczy przestępczości, nie poprawi bezpieczeństwa Polaków"
Prawo prasowe - na nowelizację jeszcze poczekamyRozmowa z posłanką Iwoną Śledzińską-Katarasińską , przewodniczącą sejmowej Komisji Kultury i Środków przekazu o nowelizacji (...)
Pedofile na terapię, nieletni gwałciciele za kratkiDuża nowelizacja kodeksów karnych wprowadza m.in. przymusowe leczenie dla pedofilów, daje obywatelom większe prawa (...)
Poselski projekt ustawy o zmianie ustawy o izbach lekarskich jest obecnie w Sejmie.Czemu mają służyć proponowane zmiany?Obowiązujące (...)
Jesteśmy prawnikami specjalizującymi się w różnych dziedzinach prawa. Nasz Zespół tworzą aktywni zawodowo profesjonaliści, posiadający wieloletnie doświadczenie w udzielaniu pomocy prawnej szerokiemu gronu Klientów.
Newsletter
Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.