Przez pięć lat obowiązywania ustawy o służbie cywilnej nie udało się stworzyć silnego korpusu tej służby. Tylko 5 proc. mianowanych urzędników to urzędnicy służby cywilnej, co nie zapewnia bezstronnego i apolitycznego wykonywania zadań państwowych. Kontrolę funkcjonowania służby cywilnej przeprowadziła Najwyższa Izba Kontroli.
Stworzenie korpusu służby cywilnej miało być środkiem na zapewnienie zawodowego, rzetelnego i neutralnego politycznie wykonywania zadań państwa. Dzisiaj wiemy, że służba cywilna w Polsce to fikcja. Powszechne jest omijanie procedur konkursowych na wyższe stanowiska urzędnicze.
Co przewiduje proponowana nowelizacja ustawy o służbie cywilnej? Poselski projekt ustawy o zmianie ustawy o służbie cywilnej oraz (...)
27 października 2006 r. wchodzi w życie ustawa z dnia 24 sierpnia 2006 r. o państwowym zasobie kadrowym i wysokich stanowiskach (...)
NIK o katastrofalnym stanie ochrony przeciwpowodziowejNIK negatywnie ocenia system ochrony przeciwpowodziowej w województwach małopolskim i świętokrzyskim. Żadna gmina czy też (...)
Jesteśmy prawnikami specjalizującymi się w różnych dziedzinach prawa. Nasz Zespół tworzą aktywni zawodowo profesjonaliści, posiadający wieloletnie doświadczenie w udzielaniu pomocy prawnej szerokiemu gronu Klientów.
Newsletter
Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.