e-prawnik.pl Przegląd prasyKrajowa Izba Gospodarcza krytykuje
17 Czerwca 2005 GG Śledzik Wykop

Krajowa Izba Gospodarcza krytykuje

Zdaniem izby, nowe przepisy zawierają nieprecyzyjne zapisy. W efekcie istnieje ryzyko, że organy podatkowe będą zmieniały treść tych umów do celów podatkowych.

(...)Teraz krytyka przedsiębiorców dotyczy nowego art. 199a § 1 i 2. To na jego podstawie organ podatkowy będzie mógł ustalać treść czynności prawnej, co w praktyce możeoznaczać, iż będzie mógł zakwestionować każdą umowę. Z treści przepisu nie wynika jednak, by obowiązkiem urzędu skarbowego było udowodnienie podatnikowi, że czynność była pozorna i np. pod umową darowizny kryła się umowa sprzedaży.

Zobacz także:

 

Komentarze do artykułu: Krajowa Izba Gospodarcza krytykuje

    Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!

Dodaj komentarz

Porady prawne online
  • 0
  • 1
  • 2
  • 7
  • 0
  • 4
  • 9

Współpracują z nami

Jakub Lorenc
Jakub
Lorenc
Michał Włodarczyk
Jakub
Spalik

Jesteśmy prawnikami specjalizującymi się w różnych dziedzinach prawa. Nasz Zespół tworzą aktywni zawodowo profesjonaliści, posiadający wieloletnie doświadczenie w udzielaniu pomocy prawnej szerokiemu gronu Klientów.


Zobacz opinie naszych klientów

Newsletter

Archiwum wiadomości

Sonda

Czy korzystałeś kiedykolwiek z porad prawnych online?

Tagi

Na skróty

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.