Urząd wziął pod lupę umowy 287 szkół językowych z całego kraju. Aż 179 stosowało w nich klauzule niekorzystne dla klientów. Wczoraj UOKiK przedstawił dziennikarzom raport.
Szkoły zastrzegały sobie m.in. zmianę warunków kursu (ceny, terminu zajęć) i utratę wszystkich wniesionych opłat w razie rezygnacji z umowy. Tak przewidywało 73 proc. analizowanych umów. Szkoły językowe najczęściej każą sobie płacić z góry. - Mają prawo potrącić koszty poniesione na organizację kursu, ale nie mogą żądać 100 proc. ceny za rezygnację z nauki. To rażąco wygórowana kara. Podobnie jak wysokość odsetek za spóźnianie się z opłatą - 1 proc. dziennie to w skali roku 365 proc., odsetki przekraczają więc kilkakrotnie cenę samego kursu - podkreśla Urząd.
Jesteśmy prawnikami specjalizującymi się w różnych dziedzinach prawa. Nasz Zespół tworzą aktywni zawodowo profesjonaliści, posiadający wieloletnie doświadczenie w udzielaniu pomocy prawnej szerokiemu gronu Klientów.
Newsletter
Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.