Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie, przy ul. Gabrieli Zapolskiej 36, kod poczt. 30-126, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133.000,00 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Bezpłatny dostęp tylko dla zarejestrowanych

masz już konto?

 • Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych i akceptuję Regulamin serwisu e-Prawnik.pl (więcej)

 • Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Legalsupport sp. z o.o. informacji handlowej (więcej)


NFZ – pacjent nie musi czekać

Jak wynika z danych znajdujących się na stronie NFZ często pacjenci nie muszą czekać na leczenie nawet jednego dnia. Tymczasem informacja ta  nie jest zgodna z prawdą, gdyż aby dostać się do lekarza specjalisty należy uzbroić się w cierpliwość nawet przez okres kilkunastu miesięcy.

NFZ wskazuje, że dane są podawane na podstawie cząstkowych przekazywanych przez świadczeniobiorców – czyli de facto przez zakłady opieki zdrowotnej – pisze Gazeta Prawna.

Tymczasem jak wskazuje dziennik, dane nie odzwierciedlają rzeczywistości a kolejki faktycznie uległy … wydłużeniu.

Brak jednoznacznych i kompetentnych badań oraz brak odpowiedniego sprzętu uniemożliwia rzeczywiste zbadanie problemu i wprowadzenia sprawniejszych rozwiązań.

 • Podziel się:

 

Komentarze: NFZ – pacjent nie musi czekać

 • Vit 2012-06-10 23:55:06

  Re: NFZ ? pacjent nie musi czekać

  Teraz pacjent musi czekać nie tylko do lekarza specjalisty, ale także do lekarza rodzinnego. Ten lekarz pierwszego kontaktu miał być dostępny w każdej chwili. Dla lekarza rodzinnego przyporządkowanych jest 2.500 do 3.000 pacjentów. Nie ma dostępu do specjalistów, więc chorzy idą do lekarza rodzinnego. Lekarz rodzinny nie jest w stanie ich przyjąć. Wydaje się, iż NFZ też ogranicza przyjęcia, chyba są limity. Dlatego też chorzy muszą zapisywać się na tydzień przed wizytą i to jeszcze należy wstać rano o 7,00 aby zapisać się na dany tydzień, bo za godzinę zabraknie miejsc. Kto nie przyjdzie, nie będzie przyjęty. Widzę, że coraz więcej ludzi choruje. Wpływ na to ma utrudniony dostęp do lekarzy. Nawet prywatnie do specjalisty trzeba czekać kilka miesięcy. Takie to mamy dobrodziejstwo. Tylko dla bogatych, dla posłów...

 • jolapoz 2012-06-09 22:01:39

  Re: NFZ ? pacjent nie musi czekać

  A może NFZ, zamiast inwestować w siedziby, zainwestowałby w program, który pozwoli znaleźć w Internecie lekarza specjalistę z najmniejszą kolejką i się do niego zarejestrować. Nie ma strony z informacją, Np. specjalista kardiolog /wymienieni wszyscy z interesującego nas rejonu/z podaniem daty dostępnej wizyty, pacjent klika rejestruje się podając swoje dane. Jak wiele by to usprawniło. Czy to takie trudne w dzisiejszych czasach? Uważam, że rozsądne byłoby nawet wprowadzenie opłaty za nieodwołalnie /odpowiednio wczesne/ wizyty, jeżeli z jakichś powodów z niej nie skorzystamy.

 • Tukan 2012-06-09 03:03:06

  Re: NFZ ? pacjent nie musi czekać

  Jakże osoba chora nie musi czekać na przyjęcie do lekarza ??? Aby dostać sie do lekarza specjalisty rejestracja w przychodni wyznacza mi termin np. dwumiesięczny do... zapisania się w kolejkę, w której termin przyjęcia przez lekarza wyznaczony mam za kolejne 4 (cztery) miesiące. I tak się dzieje prawie za każdym razem. Więc co na to NFZ ?


Dodaj komentarz

Administratorem danych osobowych jest Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Gabrieli Zapolskiej 36. Podane przez Użytkownika dane osobowe będą przetwarzane w celu realizacji umowy i w zakresie niezbędnym do świadczenia usług oraz w celach statystycznych. Podanie danych osobowych przez użytkownika jest dobrowolne. Użytkownik ma prawo dostępu do ich treści oraz poprawy.

Pomoc prawna online

Opinie naszych klientów

 • Małgorzata

  ocena usługi:

  wszystkim niezdecydowanym serdecznie polecam portal e-prawnik.Ogromny plus dla portalu, że moja sprawa została bardzo dogłębnie zbadana. Stanowisko prawne i dalsza ścieżka postępowania jasno określona.Wszystkie moje wątpliwości, które nasuwały mi się po otrzymaniu opinii sukcesywnie przez kilka dni zostały wyjaśnione.Drugi ogromny plus za bardzo szybki czas reakcji na moja wysyłana korespondencję.Dzięki kontaktowi z portalem e-prawnik mam poczucie, że nie jestem sama z problemem.Biorąc pod uwagę konkurencyjną na rynku cenę za usługę, z całym przekonaniem mogę potwierdzić, że była tego warta.
 • Z. Wiśniewski

  ocena usługi:

  Jestem wysoce usatysfakcjonowany pracą zespołu e-prawnik.pl Gorąco polecam
 • Renata

  ocena usługi:

 • Damian

  ocena usługi:

 • Zbyszek

  ocena usługi:

  Biuro e-prawnik pomogło w sprawie, za co dziękuje.
 • Agnieszka

  ocena usługi:

  Bardzo trafna i rzeczowa obsługa Polecam wszystkim, którzy potrzebują porady prawnej
 • Sławomir

  ocena usługi:

  Dziękuję za poradę. Bardzo pomocny serwis, rzeczowe odpowiedzi, krótki czas oczekiwania na wycenę opinii. Naprawdę jestem zadowolony. Polecam
 • Wiesława

  ocena usługi:

  Dziękuję..., otrzymałam jasną i profesjonalną odpowiedź polecam Wiesława
 • Adam

  ocena usługi:

  Dzięki bardzo merytorycznej opinii oszczędzono mi przegranej sprawy w Sądzie .
 • Dorota

  ocena usługi:

  polecam, szybko i konkretnie
 • Anna

  ocena usługi:

 • Halina

  ocena usługi:

  Jestem zadowolona, otrzymałam jasną dla mnie jasną odpowiedź. Polecam.
 • Halina

  ocena usługi:

  Jestem zadowolona, otrzymałam jasną dla mnie jasną odpowiedź. Polecam.
 • Katarzyna

  ocena usługi:

  Profesjonalnie i dokladnie.napewno będę jeszcze korzystać. Dziękuję Katarzyna
 • Adam

  ocena usługi:

  Bardzo wyczerpująca opinia, na temat, bez zbędnych komentarzy.
 • Małgorzata

  ocena usługi:

  Bardzo dobra, fachowa obsługa, rzetelne i profesjonalne podejście do tematu, bardzo dziękuję i polecam
 • Piotr

  ocena usługi:

  jestem bardzo zadowolony. pelny profesjonalizm, polecam wszystkim osobom potrzebujacym porady prawnej
Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane