e-prawnik.pl Przegląd prasyPodwyżka ubezpieczeń komunikacyjnych OC
28 Września 2007 GG Śledzik Wykop

Podwyżka ubezpieczeń komunikacyjnych OC

"Podatek Religi" od 1 października zwiększy opłaty OC nawet o 20 procent. Tylko nieliczne firmy ubezpieczeniowe deklarują, że do końca roku utrzymają stare ceny. Pozostałe intensywnie zachęcają klientów do zakupu polisy jeszcze we wrześniu. "Nie czekaj do października, ubezpiecz samochód po starej cenie" - kampanie reklamowe firm trwają już od sierpnia. Polisę można wykupić nawet wtedy, jeśli obecnie obowiązująca skończy się dopiero w przyszłym roku. Spodziewane podwyżki są spowodowane wprowadzeniem ustawy zakładającej finansowanie leczenia ofiar wypadków drogowych z ubezpieczenia komunikacyjnego OC. Od 1 października 12 proc. wpływów ze sprzedaży obowiązkowych polis będzie przelewane na konta Narodowego Funduszu Zdrowia. Według resortu zdrowia w tym roku NFZ zyska w ten sposób 480-500 mln zł.

Zobacz także:

 

Komentarze do artykułu: Podwyżka ubezpieczeń komunikacyjnych OC

    Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!

Dodaj komentarz

Porady prawne online
  • 0
  • 1
  • 2
  • 7
  • 0
  • 5
  • 6

Współpracują z nami

Jakub Spalik
Jakub
Spalik
Michał Włodarczyk
Michał
Włodarczyk

Jesteśmy prawnikami specjalizującymi się w różnych dziedzinach prawa. Nasz Zespół tworzą aktywni zawodowo profesjonaliści, posiadający wieloletnie doświadczenie w udzielaniu pomocy prawnej szerokiemu gronu Klientów.


Zobacz opinie naszych klientów

Newsletter

Czy znasz "JURGEN ONDERKA"?
Dowiedz się więcej "druk darowizny samochodu".

Archiwum wiadomości

Sonda

Czy korzystałeś kiedykolwiek z porad prawnych online?

Tagi

Na skróty

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.