Polska zajmuje ostatnie miejsce wśród krajów Unii Europejskiej, pod względem przestrzegania wolności prasy.
(...)Polska jest krytykowana między innymi za ściganie przestępstw prasowych na podstawie kodeksu karnego, a także za to, że „sądy skazują regularnie dziennikarzy na kary więzienia z zawieszeniem".
Rzeczpospolita 17.10.2007 r.
Dziennikarze zwolnieni z autoryzacji wywiadów?Dopuszczalne będzie opublikowanie wywiadu bez zgody rozmówcy. Blogi internetowe nie będą zaliczane do grona prasy i pozostaną (...)
Nowelizacja Ustawy prawo prasowe ma zapewnić ochronę cywilnoprawną osobom, których dobro, przez publikację prasową,zostało (...)
W dniu 19 października 2006 r. Trybunał Konstytucyjny w pełnym składzie rozpoznał połączone pytania prawne II Wydziału Karnego (...)
Jesteśmy prawnikami specjalizującymi się w różnych dziedzinach prawa. Nasz Zespół tworzą aktywni zawodowo profesjonaliści, posiadający wieloletnie doświadczenie w udzielaniu pomocy prawnej szerokiemu gronu Klientów.
Newsletter
Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.