e-prawnik.pl Przegląd prasyZmiana zasad punktacji na aplikację sądową
12 Października 2007 GG Śledzik Wykop

Zmiana zasad punktacji na aplikację sądową

Kandydaci na aplikację sądową mogą skarżyć zmianę zasad punktacji - orzekł w precedensowym w wyroku Naczelny Sąd Administracyjny

(...)Robert M. znalazł się na szóstym miejscu. - Niespodziewanie okazało się, że aż siedem osób z listy zakwalifikowanych po konkursie nie będzie mianowanych, a na ich miejsce wchodzi siedmiu kandydatów z Warszawy - relacjonuje Robert M. - Po zaleceniach ministra sprawiedliwości w piśmie do prezesów sądów apelacyjnych zmieniły się bowiem zasady punktacji.

Prezes SA w Warszawie wprowadził jednolite w całym okręgu tego sądu minimum punktowe: wynosiło 66 punktów. Ponieważ przed zmianą w Warszawie było to 69 punktów, a w Ostrołęce 56, kandydaci z Warszawy wyparli tych z Ostrołęki.

Rzeczpospolita 12.10.2007 r.

 

Komentarze do artykułu: Zmiana zasad punktacji na aplikację sądową

    Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!

Dodaj komentarz

Porady prawne online
  • 0
  • 1
  • 2
  • 7
  • 0
  • 2
  • 9

Współpracują z nami

Jakub Lorenc
Jakub
Lorenc
Michał Włodarczyk
Tomasz
Waśniowski

Jesteśmy prawnikami specjalizującymi się w różnych dziedzinach prawa. Nasz Zespół tworzą aktywni zawodowo profesjonaliści, posiadający wieloletnie doświadczenie w udzielaniu pomocy prawnej szerokiemu gronu Klientów.


Zobacz opinie naszych klientów

Newsletter

Archiwum wiadomości

Sonda

Czy korzystałeś kiedykolwiek z porad prawnych online?

Tagi

Na skróty

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.