Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie, przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133.000,00 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Bezpłatny dostęp tylko dla zarejestrowanych

masz już konto?

  • Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych i akceptuję Regulamin serwisu e-Prawnik.pl (więcej)

  • Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Legalsupport sp. z o.o. informacji handlowej (więcej)

Abonament RTV w 2009 r.

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji określiła wysokość opłat abonamentowych za używanie odbiorników radiofonicznych i telewizyjnych oraz zniżek za ich uiszczanie z góry za okres dłuższy niż jeden miesiąc w 2009 r. Rozporządzenie w tej sprawie wejdzie w życie 4 czerwca 2008 r.

Ile wyniesie abonament w 2009 r.?

Ustaliła opłaty abonamentowe za używanie odbiorników radiofonicznych i telewizyjnych w roku kalendarzowym 2009 w wysokości:

  • za używanie odbiornika radiofonicznego - 5,30 zł za jeden miesiąc; 
  • za używanie odbiornika telewizyjnego albo telewizyjnego i radiofonicznego - 17,00 zł za jeden miesiąc. 

Więcej na ten temat i  m.in. o zniżkach w opłatach abonamentowych przeczytasz w artykule: Opłaty abonamentowe za radio i telewizor

Podstawa prawna:

  • Rozporządzenie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji 29 kwietnia 2008 r. w sprawie wysokości opłat abonamentowych za używanie odbiorników radiofonicznych i telewizyjnych oraz zniżek za ich uiszczanie z góry za okres dłuższy niż jeden miesiąc w 2009 r. (Dz. U. 2008 r., Nr 86, poz. 536);

 

  • Podziel się:

 

Komentarze: Abonament RTV w 2009 r.

  • Irmina 2010-06-07 11:22:08

    Re: Abonament RTV w 2009 r.

    skoro placimy abonament przy kablówce to jakim prawem zadaja zapłaty po raz drugi osobno ? czy to w porzadku ????!!!

  • Irena Leczyk 2010-01-27 14:42:05

    Re: Abonament RTV w 2009 r.

    Płaciłam bieżąco abonament - miałam stałe zlecenie tej płatności w moim banku PKO BP. Od 01.01.2009 r. Bank, nie uprzedzając mnie zaprzestał uiszczania abonamentu, co dopiero niedawno zauważyłam. Złożyłam reklamację w banku i dostałam odpowiedź, że Poczta wypowiedziała im tę usługę.Zamierzam uiścić opłatę za rok 2009 i wnosić ją nadal na bieżąco. Tylko do cholery, podajcie konto bankowe, bo nie wiem na jakie mam dokonać wpłaty. Wchodzę w Google, zeby zaciągnąć informacji, ale konta bankowego nigdzie nie podano.

  • ww. 2009-12-14 14:25:15

    Re: Abonament RTV w 2009 r.

    Miało być: ...nie rejestruje.

  • ww. 2009-12-14 13:36:16

    Re: Abonament RTV w 2009 r.

    Miało być: ...nie rejestruje.

  • ww. 2009-12-14 13:34:00

    Re: Abonament RTV w 2009 r.

    Korzystam z telewizji kablowej i wnoszę z tego tytułu opłaty. Nie jest dla mnie jasne, że mam jednocześnie opłacać abonament rtv z tej prostej przyczyny, że TYLKO przez telewizję kablową mogę odbierać jakiekolwiek programy telewizyjne. Także tradycyjną jedynkę i dwójkę. Wyłączą kablówkę - nie odbiorę nic. Nie ma anten na blokach. Zostały zlikwidowane wraz z wejściem kablówki. Ja się pytam, za co mam płacić abonament rtv, tym bardziej w dobie, gdy i radio i tv ma każdy tak w internecie, jak i w komórce. A tych chyba się rejestruje, jako odbiorników radiowych czy telewizyjnych!!! Ktoś mi logicznie odpowie?

  • anonimowy go?ć 2009-07-04 16:59:27

    Re: Abonament RTV w 2009 r.

    jestem użytkownikiem Telewizji Nowej Generacji płacę abonement czy ten normalny też muszępłacić?

  • Jurek 2009-06-14 23:12:23

    Re: Abonament RTV w 2009 r.

    Dlaczego telewizja cyfrowa pobiera opłaty także za emisje programów za które muszę zapłacić abonament? Czy nie byłoby uczciwiej aby operatorzy telewizji cyfrowej w swojej opłacie abonamentowej mieli wkalkulowaną opłatę abonamentową ustaloną z Krajową Radą ... Wtedy odbierając programy z platformy cyfrowej płacę tylko jednemu operatorowi. Jeżeli nie korzystam z platformy cyfrowej będę płacił abonament ustalony przez Krajową Radę ...... za posiadanie ........

  • spaw 2009-05-22 13:04:02

    Re: Abonament RTV w 2009 r.

    System poboru opłat abonamentu RTV jest niesprawiedliwy. Opłaty muszą wnosić tylko ci którzy są zarejestrowali odbiorniki i oni są ścigani z nie wniesienie opłat. System nie ma narzędzi do skutecznego ściągania opłat do użytkowników którzy nie zarejestrowali odbiorników. I tu jest nierówne traktowanie obywateli wobec prawa co jest niezgodne z Konstytucją. Dlaczego nie ściga się tych którzy nie zarejestrowali odbiorników, czy oni są bezkarni . Może jakiś prawnik rozpozna system poboru opłat na zgodność z Konstytucją.

  • spaw 2009-05-22 12:28:56

    Re: Abonament RTV w 2009 r.

    System poboru opłat abonamentu RTV jest niesprawiedliwy. Opłaty muszą wnosić tylko ci którzy są zarejestrowali odbiorniki i oni są ścigani z nie wniesienie opłat. System nie ma narzędzi do skutecznego ściągania opłat do użytkowników którzy nie zarejestrowali odbiorników. I tu jest nierówne traktowanie obywateli wobec prawa co jest niezgodne z Konstytucją. Dlaczego nie ściga tych którzy nie zarejestrowali odbiorników, czy oni są bezkarni. Może jakiś prawnik rozpozna system poboru opłat na zgodność z Konstytucją.

  • katarzyna 2009-03-20 08:31:07

    Re: Abonament RTV w 2009 r.

    Posiadając telefon-płacimy abonament np.telekomunikacji lub licznik-energetyce. Wymyślcie coś, żeby nie biegać po pocztach tylko połączyć to w jedną całość. Ja nie chodzę na pocztę! Czy mam dla jednego świstka specjalnie tam biec? Śmieszne. Platformy cyfrowe-to najlepsze rozwiązanie-kto sobie nie zapłaci-nie obejrzy :)