Działalność gospodarcza

Money.pl inwestuje w serwis prawniczy e-prawnik.pl

Informacja prasowa Money.pl i e-prawnik.pl

Money.pl inwestuje w serwis prawniczy e-prawnik.pl 

Money.pl rozszerza swoją działalność i rozpoczyna budowę grupy kapitałowej internetowych serwisów biznesowych. Jako pierwszy przystępuje do niej lider informacji prawnej - portal e-prawnik.pl.  

Umowa pomiędzy Legalsupport Sp. z o.o., właścicielem portalu prawnego e-prawnik.pl oraz Money.pl Sp z o.o., właścicielem portalu finansowego Money.pl została podpisana 9 października 2007 roku.  Zgodnie z nią Money.pl Sp. z o.o. przejęła 51 % udziałów w Legalsupport Sp. z o.o.

"Money.pl jest liderem w swojej branży. Inwestycja w e-prawnik.pl umacnia naszą pozycję i otwiera rozdział budowy grupy kapitałowej" - komentuje Arkadiusz Osiak, prezes zarządu Money.pl.

"Współpraca z Money.pl daje e-prawnik.pl możliwości szybszego rozwoju. Widzimy szereg synergii pomiędzy portalami" - dodaje Przemysław Kurnik, prezes zarządu Legalsupport.

Portal Money.pl to najpopularniejszy serwis w kategorii Biznes/Finanse/Prawo badania Megapanel(1) . Zajmuje również 3 miejsce w zestawieniu tematycznym(2) witryn, uwzględniającym portale - za Onet.pl i wp.pl.

Według ostatnich badań(1) portal Money.pl odwiedza 2 mln użytkowników miesięcznie. W roku 2006 spółka osiągnęła 11 mln zł przychodów i została wyróżniona w rankingu najbardziej dynamicznych firm Europy Centralnej "Deloitte Technology Fast50". W lipcu 2006 r. 70 proc. udziałów w spółce Money.pl objęło największe niemieckie wydawnictwo gospodarcze - Grupa Wydawnicza Handelsblatt (Verlagsgruppe Handelsblatt).

E-prawnik.pl to natomiast lider wśród serwisów internetowych dostarczających informacje prawne na żądanie. Odwiedza go ponad 400 tys. użytkowników miesięcznie, co daje mu 7 miejsce w kategorii Biznes/Finanse/Prawo badania Megapanel(1) i 10 miejsce w zestawieniu agregatów tematycznych. Spółka jest również właścicielem księgarni internetowej eporadniki.pl - posiadającej największy asortyment e-booków w Polsce. Głównymi źródłami przychodów spółki są: informacja prawna on-line, sprzedaż e-booków oraz reklama. W roku 2007 spółka osiągnie ok. 1 mln zł przychodów.

Celem inwestycji jest wzajemne wzmocnienie pozycji rynkowej portali. E-prawnik.pl zyskuje doświadczenie i wsparcie Money.pl oraz Wydawnictwa Handelsblatt. Dla Money.pl akwizycja serwisu e-prawnik.pl jest pierwszym krokiem na drodze do budowy dużej grupy serwisów biznesowych. Spółka prowadzi także rozmowy z innymi podmiotami.

Inwestycja pokazuje również rosnące zainteresowanie Grupy Handelsblatt polskim rynkiem internetowym.

"Cieszymy się, że znaleźliśmy następnego silnego partnera w polskim internecie, tym razem w dziedzinie informacji prawnej, która jest jedną z naszych kompetencji wydawniczych w Niemczech. Handelsblatt będzie wspierać rozwój Legalsupport Sp z o.o. bogatym doświadczeniem w dziedzinie informacji prawnej. Chcemy także rozszerzać naszą działalność na inne obszary" - mówi Joachim Weidemann, dyrektor ds. Europy Środkowo-Wchodniej w Handelsblatt.

(1)     - Drzewko tematyczne Biznes/Finanse/Prawo, Megapanel PBI/Gemius, lipiec 2007

(2)     - Agregat Biznes/Finanse/Prawo, Magapanel PBI/Gemius, lipiec 2007

Obserwuj nas na:

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

 • Rozporządzenie o kasach rejestrujących – nowe przepisy

  Z dniem 1 kwietnia 2013 r. wchodzi w życie rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 14 marca 2013 r. o kasach rejestrujących, równocześnie z tą datą traci moc rozporządzenie Ministra Finansów (...)

 • Jak wykorzystać dane publiczne?

  Z informacji dostępnych na portalu danepubliczne.gov.pl można korzystać w swoich badaniach, w działalności gospodarczej, można na nich oprzeć swoją działalność biznesową. Sprawdź, czy (...)

 • Zaświadczenie online o niezaleganiu w opłacaniu składek ZUS na Biznes.gov.pl

  Jako przedsiębiorca możesz niejednokrotnie potrzebować zaświadczenia o tym, że nie masz zaległości w ZUS. Taka informacja jest potrzebna m.in., gdy starasz się o kredyt lub startujesz w przetargach (...)

 • Rząd inwestuje w powietrzne ratownictwo medyczne

  Rada Ministrów przyjęła uchwałę zmieniającą uchwałę w sprawie ustanowienia Programu zapobieżenia negatywnym skutkom deficytu pilotów w Śmigłowcowej Służbie Ratownictwa Medycznego (...)

 • Sprawdź swoje punkty karne on-line

  Kierowcy w całym kraju mogą bez wychodzenia z domu sprawdzić, ile punktów karnych zebrali za wykroczenia drogowe. E-usługa jest dostępna za darmo na portalu Obywatel.gov.pl. Aby z niej skorzystać, (...)

NA SKÓTY