Rusza kampania przeciw przemocy wobec kobiet

Dzisiaj rozpoczyna się kampania „16 Dni Przeciw Przemocy wobec Kobiet". Częścią akcji jest IX Trybunał do Spraw Przemocy Wobec Kobiet - tematem tegorocznego spotkania będą zabójstwa na tle przemocy w rodzinie.

To już kolejna edycja organizowanej od 1991 roku międzynarodowej kampanii, zwracającej uwagę światowej opinii publicznej na problem przemocy wobec kobiet. Akcję organizuje Women´s Global Leadership Institute.

W dniach od 25 listopada (Międzynarodowy Dzień przeciwko Przemocy Wobec Kobiet) do 10 grudnia (Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka) na terenie całego kraju odbędą się działania edukacyjne i pomocowe. Dodatkowo na 30 listopada w Sądzie Okręgowym w Warszawie zaplanowano „IX Trybunał do Spraw Przemocy wobec Kobiet", który poruszy w tym roku problematykę zabójstw na tle przemocy w rodzinie - informuje Komenda Główna Policji, która objęła przedsięwzięcie patronatem.

Uczestnikami „IX Trybunału" będą rodziny kobiet, które zostały zamordowane przez swoich partnerów oraz te kobiety, które w obronie własnej zabiły swoich wcześniejszych oprawców i odbywają obecnie karę pozbawienia wolności.

Niezależnie od spotkania w Sądzie Okręgowym przez najbliższe 16 dni organizowane będą inicjatywy lokalne. Uruchomione zostaną m.in. punkty poradnictwa, w których zainteresowani mogą skorzystać z bezpłatnych konsultacji prawnych, psychologicznych i socjalnych - czytamy na stronie GKP.

Dariusz Madejski, e-prawnik.pl

Obserwuj nas na:

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

 • 28.2.2018

  Jak może bronić się ofiara przemocy?

  Niestety, ale przemoc w rodzinie nie jest już tylko opisem z norm prawnych, ale także polską rzeczywistością. Ofiary czują się bezsilne, ale czy słusznie, czy prawo rzeczywiście ich nie wspiera? (...)

 • 26.7.2018

  Nie będzie referendum konstytucyjnego

  Senat nie wyraził zgody na zarządzenie przez prezydenta RP ogólnokrajowego referendum konsultacyjnego w sprawie zmian lub uchwalenia nowej konstytucji. 

 • 14.2.2018

  Trwa tegoroczna kwalifikacja wojskowa

  Tegoroczna kwalifikacja wojskowa będzie trwała do 28 kwietnia. Obejmie około 220 tysięcy osób – przede wszystkim mężczyzn urodzonych w 1999 roku. Każda osoba podlegająca (...)

 • 8.9.2017

  Urlopy dla rodziców

  Od stycznia do lipca br. z urlopów dla rodziców skorzystało ponad 500 tys. osób w tym 402 tys. kobiet i 97,3 tys. mężczyzn. To ponad 20 tys. więcej niż w analogicznym okresie (...)

 • 22.8.2017

  Ruszają paczki żywnościowe...

  Rusza Podprogram 2017 w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa. W tej edycji paczka jest większa i droższa – każdy uczestnik otrzyma 19 produktów o wartości 269 zł.