Umowa przedsiębiorstwa wodno-kanalizacyjnego na dostarczanie wody i odprowadzanie ścieków

Pytanie:

"Z jakim podmiotem przedsiębiorstwo wodno-kanalizacyjne zawiera umowę na dostarczanie wody i odprowadzanie ścieków?"

Odpowiedź prawnika: Umowa przedsiębiorstwa wodno-kanalizacyjnego na dostarczanie wody i odprowadzanie ścieków

 Co do zasady powyższa umowa, może być zawarta z osobą, która posiada tytuł prawny do korzystania z nieruchomości, do której ma być dostarczana woda lub z której mają być odprowadzane ścieki, albo z osobą, która korzysta z nieruchomości o nieuregulowanym stanie prawnym. Natomiast w przypadku jeżeli nieruchomość jest zabudowana budynkiem wielolokalowym lub budynkami wielolokalowymi, powyższa umowa, jest zawierana z ich właścicielem lub z zarządcą. Powyższa regulacja stanowi zasadę, na mocy której przedsiębiorstwo wodno – kanalizacyjne zwiera umowę z właścicielem lub zarządcą nieruchomości, na której usytuowany jest blok mieszkalny z pominięciem właścicieli poszczególnych lokali. Wydaje się, że powyższa regulacja podyktowana była chęcią ujednolicenia zasad dostarczania i odprowadzania wody i ścieków w obrębie jednego budynku mieszkalnego. Wielość i różnorodność umów w tej kwestii mogłoby bowiem doprowadzić do trudności w zapewnieniu odpowiednich warunków dla lokatorów w tej sferze bytowania. Od powyższej zasady przepisy ustawy przewidują jednak wyjątek.

 

 


Michał Włodarczyk

Radca prawny

Zajmuje się sprawami osób fizycznych jak również przedsiębiorców. Posiada rozległe doświadczenie w poradnictwie w sprawach życiowych osób fizycznych jak również profesjonalnych problemów prawnych przedsiębiorców. Bazując na swoim doświadczeniu skutecznie doradza w sprawach osób fizycznych jak i przedsiębiorców zawsze dbając o praktyczną stronę problemów prawnych z jakimi zwracają się do niego jego klienci.

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

    Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika