Prawo podatkowe: Postępowanie podatkowe - Porady prawne (strona: 6)

Pomyłka w adresie spółki jawnej

Czy pomyłka w adresie spółki jawnej (np. ul. Kochanowskiego 12, zamiast ul. Kochanowskiego 12C) rodzi niebezpieczne skutki podatkowe? Czy można bez narażenia się na niebezpieczeństwo zapłacenia (...)

Zwolnienie płatnika z obowiązku pobrania podatku

Czy w spółce z o.o. można uzyskać decyzję o zaniechaniu poboru zryczałtowanego podatku od dywidendy, jeśli spółka wykazała dużą stratę w zeszłym roku i spółka wypłacająca taką dywidendę (...)

Wybór urzędu skarbowego?

Jeśli się dokonało wymeldowania i nie jest się nigdzie zameldowanym, a przebywa się w różnych częściach Polski, jaki urząd skarbowy jest właściwy, gdzie opłacać podatek dochodowy?

Zmiana miejsca prowadzenia działalności a karta

Czy zmiana miejsca prowadzenia działalności powodująca zmianę właściwości urzędu skarbowego skutkuje obowiązkiem złożenia ponownego wniosku o zastosowanie opodatkowania w formie karty podatkowej? (...)

Obowiązek składania deklaracji dla potrzeb VAT

W dniu 28.10.2004 podatnik wysłał pocztą deklarację podatku VAT-7 za wrzesień 2004 r. (przekroczenie terminu zawitego na dzień 25.10.2004 r.). Deklaracja te jednak nie dotarła do urzędu skarbowego, (...)

Uzyskanie NIP przez osobę zamieszkałą za granicą

Jak mam zapłacić podatek od spadku nie mieszkając w Polsce (od 25 lat) i nie będąc płatnikiem podatków w Polsce? Proszę pokazać procedurę i kroki postępowania w systemie. Dla ścisłości - (...)

Właściwość miejscowa urzędu skarbowego

Według jakiej właściwości urzędu skarbowego należy zapłacić podatek od spadku jeśli część spadku należy do właściwości jednego urzędu (rachunek bankowy spadkodawcy), część drugiego (...)

Małżonkowie jako strona postępowania podatkowego

Kto powinien być stroną we wszczętym postępowaniu podatkowym, a następnie kto powinien być adresatem decyzji w następującej sytuacji: (1) postępowanie dotyczy roku 1999 - podatek od osób fizycznych; (...)

Wstrzymanie wykonania zobowiązania podatkowego

Czy gdy w momencie złożenia wniosku o umorzenie zaległości podatkowej lub rozłożenie jej na raty, wykonanie decyzji jest wstrzymane do momentu rozpatrzenia tych wniosków?

Ponaglenie na niezałatwienie sprawy w terminie

Czy organ podatkowy (dyrektor izby celnej), wydający decyzję na skutek złożenia odwołania od decyzji organu I instancji, może dowolnie przedłużać termin wydania decyzji (czyli przekraczać termin (...)

Zastaw skarbowy na wierzytelnościach

Szpital ma stałe i powtarzajace się zaległości podatkowe. Czy organ podatkowy może dokonać zastawu skarbowego na wierzytelnościach tego szpitala w NFOZ?

Kolejny wniosek o stwierdzenie nieważności decyzji

Izba skarbowa podtrzymała decyzją w sprawie podatkowej wydanej w I instancji przez inspektora kontroli skarbowej. Wniosłem o stwierdzenie jej nieważności i jednocześnie skargę do WSA (o uchylenie (...)

Korekta CIT-8

Czy po kontroli podatkowej w wyniku której wydano decyzję określającą zobowiązanie podatkowe można złożyć korektę deklaracji CIT-8. Korekta nie dotyczy zdarzeń kwestionowanych przez organ podatkowy, (...)

Hipoteka ustawowa

1. Kiedy zniesiono hipotekę ustawową? 2. Co z art. 107 i 112 ordynacji podatkowej?

Właściwość miejscowa Urzędu Skarbowego

Na jakim formularzu PIT rozliczać ryczałt od przychodów ewidencjonowanych z najmu? Czy rozlicza się z niego w miejscu zamieszkania podatnika, czy też w miejscu położenia wynajmowanej nieruchomości?

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika