Prawo spółek - Artykuły (strona: 34)

Ogólne zasady przekształcania spółek w k.s.h

5.1.2006

Kodeks spólek handlowych przewiduje możliwość przekształcenia spółek handlowych, to jest spólki jawnej, spółki komandytowej, spółki komandytowo - akcyjnej, spółki z ograniczoną odpowiedzialnością oraz spółki akcyjnej w inną spółkę handlową. Przekształceniu może również ulec (...)

Spółki osobowe w k.s.h

5.1.2006

Kodeks spółek handlowych dzieli spółki na dwa typy: spółki osobowe oraz spółki kapitałowe. Istotą spółek osobowych jest osobista więź wspólników, którzy działają wspólnie dla osiągnięcia określonego w umowie spółki celu. (...)

Przekształcenie spółki z o.o. w spółkę osobową

5.1.2006

Przekształcenie spółki handlowej w inną spółkę handlową jest procesem skomplikowanym, który wymaga spełnienia szeregu warunków formalnych. Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością może zostać przekształcona w każdą spółkę osobową. Niżej przedstawiono (...)

Świadczenie usług w Niemczech poprzez samozatrudnienie

20.12.2005

Po wejściu do Unii Europejskiej podmioty z Polski zostały objęte wewnątrzwspólnotową zasadą swobody podejmowania działalności gospodarczej w innych krajach członkowskich. Dotyczy to również terenu Republiki Federalnej Niemiec. Co obejmuje swoboda podejmowania działalności gospodarczej (...)

Na czym polega zawód doradcy podatkowego?

9.11.2005

Podstawy funkcjonowania zawodu doradcy podatkowego, warunki wykonywania tego zawodu oraz organizacja i zasady działania samorządu doradców podatkowych zostały określone w ustawie z dnia 5 lipca 1996 r. o doradztwie podatkowym. Zawód doradcy podatkowego stał się tym samym zawodem regulowanym, (...)

Warunki prowadzenia kantoru

5.10.2005

W niniejszym artykule zostały omówione warunki podejmowania i prowadzenia działalności kantorowej. W rozumieniu ustawy Prawo dewizowe, za działalnością kantorową, począwszy od 21 sierpnia 2004 r., uznaje się regulowaną działalność gospodarczą polegającą na kupnie i sprzedaży wartości (...)

Przychody pracownika z tytułu podróży służbowych i jazd lokalnych

2.10.2005

W niniejszym artykule omówimy konsekwencje podatkowe używania przez pracownika samochodu (w tym również niebędącego własnością pracodawcy) w celu odbycia podróży służbowej. Chodzi tu o przypadki używania prywatnych samochodów pracowników w celach służbowych – chociaż nie są (...)

Czy w firmie można używać samochodu niebędącego środkiem trwałym?

18.9.2005

Nabywając samochód do firmy nie zawsze mamy obowiązek zaliczania go do środków trwałych. Ponadto w pewnych sytuacjach przedsiębiorstwo używa prywatne samochody właścicieli lub pracowników. Fakt wykorzystywania samochodów niebędących środkami trwałymi powoduje oczywiście (...)

Firmowy samochód jako środek trwały w kosztach i przychodach podatkowych

18.9.2005

Dokonując zakupu samochodu do firmy, zwykle zakładamy, że będzie on używany w dłuższym okresie. Aby poprawnie rozliczyć wydatek na nabycie samochodu w kosztach uzyskania przychodów, niezbędne jest więc określenie czasu, przez jaki samochód ten będzie używany. Kiedy samochód (...)

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika