Forum prawne

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Alimenty



Witam. Pisze z prośbą o wyjaśnienie mi jakie są moje prawa oraz mojej współmałżonki. Sprawa wygląda tak Na dzień dzisiejszy mieszkamy w UK. Od pewnego czasu się nie dogadujemy co spowodowało że się rozstajemy. Ja wyprowadziłem się z domu na pokój, a on została z córką w domu. Zażądała alimentów (ogólnie mam zasadzone 600zl z przed kilku lat) i dogadalismy się na kwotę 200F, + child benefit 83F. Żona pracuje jak i ja. Czy związku z tym muszę też dawać jej dodatkowo pieniądze na dom z którego się wyprowadziłem? W planach ma ona powrót do PL. Wiem, że jak wróci to muszę napewno jej pomóc finansowo do puki nie znajdzie pracy. 1000 PLN alimentów na dziecko(tyle ustaliliśmy) i 1000 PLN na nią do czasu znalezienie pracy. Czy Jak ta prace znajdzie i otrzyma pierwsza wypłatę to mogę wstrząs jej ten 1000 PLN? Jak dojdzie do rozwodu to mogę być zobowiązany do płacenia alimentów na córkę oraz na żonę w takiej kwocie jak w UK czy może być ona obniżona? Czy lepiej jej dawać pieniądze do ręki na utrzymanie domu czy lepiej na konto. Jej zarobki to około 1300-1400F plus 200f na córkę plus n opłaty za dom około 200 Utrzymanie domu wraz z rachunkami to około 600f. Prosze o radę Dziękuję i pozdrawiam

2018.3.26 23:57:51

Odpowiedzi w temacie: Alimenty (4)

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika