Forum prawne

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

art 284 par.2 kk w zw. z art. 64 par. 1kk.

Witam,
Mam pytanie jeśli ktoś udzieli mi rzetelnej odpowiedzi, będę bardzo wdzięczny.
Jakiś czas temu zgłosiłem na prokuraturę oszustwo którego się na mnie dopuszczono. No i wystartowała sprawa sądowa. Oskarżonemu przekazałem przy spisaniu umowy 10 tyś zł jako zaliczka na zakup telefonów komórkowych. Z umowy się nie wywiązał, pieniędzy nie zwrócił. Po założeniu sprawy okazuje się, że będzie karany jako podwójny recydywista, dodatkowo jako drugi oskarżyciel na sali obok mnie siedzi drugi facet którego oszukał tak samo również na 10tyś zł. i teraz sedno sprawy:

rozprawa 1: oskrażony się nie pojawia, przychodzi jego adwokat oznajmiając że zostało dostarczone zwolnienie lekarskie( co najlepsze osobiście przez oskarżonego dwie godziny przed rozprawą) - sprawa odroczona

rozprawa 2: oskrażony się nie pojawia, adwokat przedstawia zwolnienie lekarskie lecz niedotyczące tej rozprawy a jakiejś innej karnej odbywającej się kilka dni wcześniej w warszawie, lecz termin zwolnienia obejmował datę mojej sprawy. sędzie ta przyjmuje ale każe donieść wszystkie medyczne papiery itp, adwokat stwierdza że jego klient jest ciężko chory i w złym stanie psychicznym i nie wie czy będzie mógł zostać postawiony na sali sądowej. rozprawa odroczona

rozprawa 3 - odbędzie się za pare dni
teraz pytanie czego mogę się spodziewać, bo podejrzewam że facet przyjdzie z jakimiś papierami że jest chory psychicznie albo cos. czy moge jakos przeciwdziałać? facet jest cwanym oszustem jak sie okazalo okradł ludzi na kilkaset tysięcy. Dodatkowo jest na bezrobociu otrzymuje zasiłek, innych dochodów niby niema, cały majątek ładny dom, nowe auta są na żone, która ma z nim rozdzielność majątkową.
z góry dziękuję za jakąś odpowiedź

2014.6.25 12:11:59

Odpowiedzi w temacie: art 284 par.2 kk w zw. z art. 64 par. 1kk. (4)

tak jako oskarżyciel posiłkowy, równie dobrze mógłbym nie pojawiać się na sali jednak jestem ciekaw tego co się dzieje na bieżąco;).
Jeżeli chodzi o dokumentację medyczną jestem prawie przekonany że ją dostarczy, bo to już zapowiedział poprzednio adwokat.
Napisał Pan, że jeśli je dostarczy, to zostanie odroczona prawie na pewno, co w tym przypadku oznacza prawie? cz sędzia może się zdecydować na rozpoczęcie rozprawy? I jeszcze jedno pytanie jeżeli z kolei sprawę znowu odroczy, to ile jeszcze razy może tak być odraczana? I czy jest taka możliwość, że zostanie umorzona a gość uniknie konsekwencji?

Pozdrawiam,
B

2014.6.26 13:52:13

Niestety, jeśli niezależny lekarz sądowy stwierdza, że oskarżony jest w takim stanie zdrowia, że jego udział w rozprawie jest wykluczony to Sąd nie rozpocznie rozponania sprawy. Jednocześnie w takim zaświadczeniu powinno być uwzględnione do kiedy oskarżony "choruje", a Sąd powinien wyznaczyć rozprawę po tym terminie.

2014.6.26 14:56:11

Z doswiadczenia obserwuje identyczna sprawe.oskarzony udal sie po zwolnienie lekarskie dobrze zaplacil psychiatrze ktory wypisal zaniki po urazach glowy.i od tej pory kazdy lekarz potwierdza ta diagnoze.nie wiem jak i dlaczego tak jest ale to smieszne.oskarzony tak odracz juz 12 miesiecy leczy sie na glowe a nie jest glupi skoro wyludza i oszukuje nadal i na coraz wieksze setki tysiecy.wyrok i wszystko zalezy chyba u kazdego od s
zczescia bo w sprawiedliwosc przestaje wierzyc!?

2017.3.27 0:38:22

odpowiedzialność karna banku.
chodzi mi o nstp sprawę:
w dniu 23.01.2016 Bank X sprzedał wierzytelność przy zbiegu egzekucji komorniczej. Bank nie wycofał powiadomił komornika o tym fakcie. oczywiście komornik nadal ściąga dług.o tym, że dług został sprzedany dowiedziałem się w maju tego roku po otrzymaniu nakazu zapłaty na nowego wierzyciela. ale jest tu pewne ale. w roku a dokładnie 4.11.2016 pierwotny bank zgodnie z wpisem do krajowego rejestru sądowego przejmuje inny bank. mimo, że wpływają do niego pieniądze ten przekazuje je obecnemu wierzycielowi. domniemywam to na podstwie przedłożonych do pozwu o nakaz zapłaty obecnego wierzyciela. reasumują czy obecny bank w porozumieniu z obecnym wierzycielem pwyczerpali znamiona przestępstwa z art. 284 § 1 lub 2 k.k. i art. 286 § 1 k.k. w zw. z art. 11 § 2 k.k.. jeśli jest ktoś kompetentny to proszę o odpowiedź

2018.5.24 20:25:51

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika